Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Loofah

[Zestawy] Polecane zestawy komputerowe (Promocja od morele.net dla pclabowiczów)

Rekomendowane odpowiedzi

No dzięki za odpowiedź. Złożę sam a wybrałem dwa monitory, bo jestem programistą i praca na dwóch jest dużo przyjemniejsza niż na jednym :) Gry swoją drogą :)

Może głupie pytanie ale jakie jest prawdopodobieństwo, że jakaś część może być wadliwa? Zdażyło się kiedyś na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się zdarza, ale bardzo nikła i nawet przy złożeniu przez sklep może nie zostać wykryta, bo np dopiero drobne wstrząsy w czasie transportu ja odkryją, albo dopiero po np 2-3 dniach się pojawią błędy. Szansa... nikła, nie ma co się zastanawiać nad tym. Będzie to będzie i tyle, nie brałbym w ogóle tego pod uwagę przy kupnie sprzętu złożonego czy samych części.

Dlatego warto po dostaniu sprzętu czasem go mocno potestować przez 12 godzin by być pewnym ze nie padnie zaraz.

 

Domyślałem się, ale też wiem ze czasem przez przypadek się dodaje 2 rzeczy do koszyka :) Dlatego wolałem spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak zapytam, jaki to ma być pendrive?? Dodałem sobie penka, ale po wbiciu kodu promocyjnego, ani przesyłka nie jest darmowa, ani pendrive za 1zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem szczegółowe zapytanie i zamieszcze odpowiedź gdzieś w 1 poscie, tak żeby było dokładnie wiadomo jak to wygląda, co się stanie po wpisaniu, kiedy ta wysyłka stanie się darmowa, w którym momencie zamówienia. Proszę o cierpliwość, napiszę jak tylko uzyskam informacje dokłądniejsze.

http://www.morele.net/pendrive-kingston-datatraveler-100-g2-4gb-330895/

 

 

 

TO ten pendrive

korzystanie z promocji wygląda tak:

1. dodajesz do koszyka towary (musisz dodać pendrive wlasnie ten)

2. w koszyku jest pole "kod promocyjny" - tam wpisujesz/wklejasz kod i naciskasz "wyslij"

3. promocja jest aktywna - wysyłki będą zero złotych (poza pobraniem) a pendrive zmieni cenę na 1 zł (będzie to widoczne w koszyku)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam promocja działa:)

Również dzięki za pomoc, jak przyjdzie sprzęcik to ewentualnie będę dopytywał.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag. Po pierwsze trochę za dużo tych Vertexów. To jedna z tańszych firm, ale niestety nie imponująca jakością swoich kart graficznych. Idzie mi zarówno o chłodzenia jak i samą żywotność.

Po drugie, dziwi trochę dobór (w zestawach za 2000, 2200 i 2400zł) obudów. Nie lepiej dołożyć te 17zł do zalmana, albo iść w drugą stronę i zaoszczędzić na kupnie tańszego modelu brutusa - 410? Ostatnia kwestia dotyczy polecanych zasilaczy. Tacens RADIX, spokojnie miał by miejsce w kilku innych konfiguracjach, ale ja nie o tym. Głównie chodzi mi o zestawy od 2000zł w górę. Znów ta sama trójka - 2000, 2200, 2400zł - tu serio nie trzeba nic ponad xfx450, który i tak jest lepszy od tych Ocz. Realnie rzecz biorąc, do propozycji za 2800 i 3200zł tez by wystarczył xfx450 (w pierwszym wypadku procek bez możliwości oc, a w drugim mamy do czynienia z wyjątkowo oszczędną kartą (7850)), no ale mały zapas na przyszłość nie zaszkodzi. Niestety totalną pomyłką jest zasiłka w ostatnim zestawie. OCZ StealthXStream 2 700W. Kompletny bezsens do radka 7870. Xfx 550 da spory zapas. A jeśli chciało by się dołożyć do konkretnej i solidnej zasiłki, warto by było zainteresowac się Corsair CMPSU-650TXV2EU. Ewentualnie poleconym w alternatywach xfx 650. Ale zaznaczam, że takie coś miało by rację bytu tylko w połączeniu z bardziej wymagającymi i prądożernymi kartami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że zasilacz po pierwsze traci część mocy z czasem, a po drugie różnica w cenie aż tak duża nie jest, a można mieć zasilacz który pociągnie upgrade komputera bez większych problemów. JAsne że 700W to lekka "przesada" i początkowy zestaw zostanie udźwignięty i przez 500W zasilacz. Ale dochodzi jeszcze aspekt wykonania, ilości złącz, a dodatkowo wentylatorów, które często pracują bardzo ale to bardzo cicho kiedy zasilacz nie jest wykorzystywany zbyt mocno.

 

Tacen Radix mimo ze "mocny" nie jest aż tak dobrej jakości, wolałbym nie dawać go do zbyt wielu zestawów. Może rzeczywiście zmniejsze moce zasilaczy o 50-100W, ale jak pisałem większa moc to nie tylko większa moc, ale też sporo innych plusów. Dodać do tego cenę itd. Zobacz ze XFX 650W, jest słabszy od SXS 700W (na linii 12v oczywiście), a mimo to jest droższy -  DO tego SXS są naprawdę rewelacyjnie wykonane.

 

Vertex... tak wykonanie i wszystko takie sobie, ale różnice w cenie często są naprawdę spore... wydaje mi się ze warto zaryzykować, kiedy można mieć kartę praktycznie klasę wyżej za cenę innej normalnej karty. Jasne ze jak różnice cen nie były duże to wolałem dać co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych zestawach jest karta 6670 i lepiej brać 6750 która jest w dobrej cenie na morele ( chyba 20 zl drozej ) a jest wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-ati-radeon-hd-6750-1gb-11186-11-20g-411569

No prawie 300 :)

a tu 368zł , ten sam model (?) ,ten sam sklep

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-6750-1gb-11186-01-10g-404845 :hmm:

 

dając nie tak dużo w zamian, bo tylko troszkę więcej wydajności:

To zamiast G620 można G530 , taka sama wydajność ( prawie bo celeron slabszy pare % i 100hz)

G620- 217zł

G530- 153zł

Czyli 64zł oszczedzasz na kostke ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw typowo pod rozbudowę z zasilaczem 300w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W pod rozbudowę? Mówisz o 1 zestawie który jest możliwie najtańszym zestawem, który ma działać? :)

 

jest się do czego przyczepić? To śmiało napisz do czego, póki co napisałeś o karcie która kosztuje 25% drożej i że jest wydajniejsza, co mnie bardzo zaskoczyło skoro kosztuje więcej... po dołożeniu innej karty nagle zestaw jest po prostu inna kategorią cenową.

Celeron nie jest słabszy pare procent o troszkę więcej. 200 mhz + pamieć podręczna robi swoje. 2,6 jest wystarczające, natomiast gorsze 2,4 może zwyczajnie czasem nie wystarczyć, OC nie liczę, a do tego w przyszłości byłaby konieczna wymiana procesora, a G620 starczy na dosyć długo.

Pytanie powinno być inne, czy dać gorszy procesor o 20% i kartę  lepsza 20%, czy w drugą stronę... bo tylko wtedy cena zestawy zostaje taka sama. Dodać do tego że procesor nie przydaje się tylko w grach, a wszędzie, a karta graficzna głównie w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300W pod rozbudowę? Mówisz o 1 zestawie który jest możliwie najtańszym zestawem, który ma działać? :)

 

http://www.morele.net/obudowa-golden-field-2103lb-418855/ + http://www.morele.net/zasilacz-tacens-radix-v-450w-85-plus-10db-tac450rv-oem-446132/ lepsze rozwiązanie

Tak po za tym w tej cenie dużo lepszym rozwiązaniem jest szukanie uzywanego zestawu http://allegro.pl/phenom-x4-3gb-9800gt-250gb-chieftec-dvd-i2308488490.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest złego w 300W zasilaczu? Przecież 300W to naprawdę sporo, zresztą nie wiem czy zauważyłeś ważną sprawę - format płyty. Zobacz wielkość obudowy którą ja proponuje, a którą Ty dałeś. Mój to tak naprawdę jest malutki zestaw, Twój pełnoprawny komputer w podobnej cenie.

 

Masz rację - używki lepsze, ale sa ludzi którzy muszą kupić nówkę, potrzebują faktury, albo nie lubią używek, boją się itd. Ja czy Ty kupilibysmy używki, jednak nie wszyscy sa tacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, że wróciłeś i znów pracujesz nad zestawami, szkoda, że pendrive za 1zł przy zakupach powyżej 1500zl to jedyna korzyść wynikająca z tego, że morele ma teraz na labie dużą przewagę(oczywiście jak wspomniałeś można się jeszcze naciągać o darmowe złożenie komputera, liczę, że oferta promocyjna dla pclab z czasem się zwiększy)

 

To co mnie boli to zestawy na FM1, wiem, że ciężko znaleźć alternatywę w tej cenie bo athlony II x2 mają chore ceny, ale ihmo kupowanie platformy, która jest już martwa, chyba każdego kto ma jakiś tam poziom świadomości, mobilizuje do dołożenia tych 200/300zł do innych części.

 

spójrz na to: http://www.morele.net/inventory/info/RORzzn/

 

Dopłacając 100zł dostaje się LGA 1155 i można włożyć tu w przyszłości i5, a żaden procesor z FM1 nie jest tak wydajny jak któryś z i5, może dodaj z odpowiednią notką jako alternatywę taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też liczę że w przyszłości może uda się coś więcej uzyskać od morele, ale to się kiedyś dopiero okaże. Teraz mamy pendrive, składanie jak ktoś konieczne będzie chciał i darmową wysyłkę.

 

Ładny zestaw, z tym że FM1 wcale też takie nie wydajne nie jest, ba nawet często ma niezłe osiągi (tak wiem przyszłościowość mierna). Ten zestaw co podałeś to dobry byłby jako... nowy zestaw w cenie 1150 :) Bo nie zastąpi A6 ze względu na gorszą integrę, a drożsyz też jest ciut wydajniejszy. Jak coś to mogę go dodać jako 1150, co Ty na to?

 

Eh... tak patrze na te ceny, to morele je strasznie często zmienia... w jednej chwili coś ejst opłacalne w drugiej już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestaw, z tym że FM1 wcale też takie nie wydajne nie jest, ba nawet często ma niezłe osiągi (tak wiem przyszłościowość mierna). Ten zestaw co podałeś to dobry byłby jako... nowy zestaw w cenie 1150 :) Bo nie zastąpi A6 ze względu na gorszą integrę, a drożsyz też jest ciut wydajniejszy. Jak coś to mogę go dodać jako 1150, co Ty na to?

 

Eh... tak patrze na te ceny, to morele je strasznie często zmienia... w jednej chwili coś ejst opłacalne w drugiej już nie.

 

Twój temat, Ty decydujesz, wiem, że po prostu, to dużo roboty i czasem dobrze podrzucić gotową wskazówkę, od dawna obserwuję ceny na morele, mistrzostwem świata były karty Sapphire HD6750 512 GDDR5, który przez ponad tydzień był do kupienia za 260zł! Niestety potem już cenę poprawili, bo był to na pewno błąd, zastanawia mnie czy jednak, jeżeli ktoś zakupił go po tej cenie, to faktycznie transakcja się udała, bo wiele sklepów internetowych ma notkę:

 

Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień z ważnych powodów ekonomicznych

 

Mam kilka zapisanych koszyków i na przestrzeni 2 tygodni cena waha się ok 20 zł(za całą zawartość koszyka) w górę lub w dół, nic raczej nie drożeje, ani nic specjalnie nie tanieje, ceny się wahają i utrzymują raczej na stałym poziomie.(mówię o produktach na, które nie ma promocji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Loofah zwracam honor chciałem tylko napisać że lepiej mieć 4gb ramu i ciut gorszego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak, czasem nie :) Procesor to chyba najgorsza część do wymiany, ram zawsze można dokupić, kartę sprzedać i wymienić bez problemów, a procesor niestety jest najgorszy, dlatego wolę mieć procesor zawsze ciut wydajniejszy, żeby np w przyszłości móc wymienić akrtę na 2 krótnie wydajniejszą, a procesor jak najmniej ją ograniczał. Dobrze złożony komputer powinien wytrzymać z przynajmniej 1 wymianę sprzętu nie ruszajć procesora czy płyty głównej i fajnie gdyby wytrzymał 3 z wymianą proca, ale nadal z tą samą obudową, zasilaczem i płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kij12345

@Loofah świetne zestawy złożyłeś. Lecz według mnie w zestawie za 4100zł można by dołożyć 50zł do Gigabyte 7870 zwłaszcza, że kupującemu nie szkoda wydać ponad 4k zł na kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też jest jeden minus bo na allegro Forton 400W Noisekiller jest za ok 60zł a na morele np tacens radix za ok 140zł :thumbdown: i to jest lipa troche. Albo nagrywarki na allegro po 30zł a tu 68zł. Nie jestem jakimś fanem allegro ale często można mieć równie dobrze a taniej o sporo. Jest wtedy więcej kasy na np grafe procka lub dobrą , nieokrojoną płyte główną :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Loofah świetne zestawy złożyłeś. Lecz według mnie w zestawie za 4100zł można by dołożyć 50zł do Gigabyte 7870 zwłaszcza, że kupującemu nie szkoda wydać ponad 4k zł na kompa :)

Dzięki, można, albo do czegoś takiego:

http://www.morele.ne...-00-20g-462854/

 

 

 

Masz rację, z tym ze dochodzą 2 czynniki:

1) koszt przesyłki

2) gwarancja

 

Dodać do tego takie aspekty jak to że nie każdy ma konto na allegro, nie każdy chce kupować w kilku miejscach, a co też ważne, jestem choć trochę zobligowany do składania zestawów w morele :) Teoretycznie jak czegoś nie ma mogę dać to do zestawy bez linku czy coś, ale jednak morele ma naprawdę spory wybór więc zawsze znajduje się alternatywę jakąś.

 

Dlatego raczej staram się dawać cokolwiek co nie jest do kupienia w normalnych sklepach a np tylko na allegro. Dlatego nie ma też używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba wątek, mam nadzieje że doinformuje dużo ludzi!

ale BARDZO nie podobają mi się te linki do sklepu!

to jest reklama wybranego sklepu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam dosyć tanio, może i reklama. Ale pisze że ,, dzięki współpracy ,, czyli pclab współpracuje z morele i mamy za to np gównianego penka , przesyłke gratis czy złożenie.. choć nie to prawda ale niedlugo sie przekonam kupujac procka ram karte i plyte. Reszte czyli naped i zasilke na allegro. Dysk mam.

 

Jak komuś sie nie podoba reklama to może kupić gdzies indziej ale bedzie wiedzial co kupic to nie wazne czy stad czy stad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...