Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GaHee

Intel Core i3 2100 s1150 vs AMD Phenom II X4 965 Black edition

Rekomendowane odpowiedzi

jezu chodzi mi o to ze np i3 2120 ustawisz bclk 105 masz 3,5 ghz wydajnosc wyzsza od phenoma 4ghz+ w grach do tego potrzebujesz tylko boxowego chlodzenia zadnych innych wydatkow nawet mozesz mu zmniejszyc napiecie nie mowie ze cos jest gorsze po prostu mniej problemow

Co prawda to prawda. Po co sobie na siłę robić problem, skoro można uzyskać to samo mniejszym kosztem. Dodatkowo muszę zaznaczyć, że w grach (bo rozumiem że o nie chodzi większości) różnica między i3 a phenomem wcale nie jest mała. Współczesne gry znowu nie tak często wykorzystują 4 rdzenie, a w pozostałych przewaga intela jest dosyć duża. I nie chodzi tutaj o to, że jeden ma średnio 60fps'ow, a drugi 42, bo ten wynik w bardzo dużym stopniu zależy od karty graficznej, liczą się miejsca w których to procesor stanowi wąskie gardło, a wtedy okazuje się, że przewaga intela będzie jeszcze większa. Pojawi się więcej obiektów ze sztuczną inteligencją, jakaś fizyka do tego... Może to nie te czasy, ale do dziś pamiętam jak kolega na kręconym athlonie X2 miał kilka frame'ów w ciągu kilku sekund kiedy w pierwszym dirt'ie startował z przeciwnikami i wszyscy dohamowywali do pierwszego zakrętu. Co ciekawe na c2d, też dwurdzeniowym i to nawet niekręconym tego problemu nie było.

 

 

Należy odróżnić prawde od fikcji to podctawa. Każdy z was ma racje. Jeden że watek w intelu szybszy a drugi że 2 to nie 4 rdzenie.

 

Ale założmy taką sytuacje że nie krecimy i mamy powiedzmy po 3,5 GHz na każdym z tych procesorów, do tego 4GB ram i grafika ze średniej półki. Komputer używamy do wszystkiego jak to się określa typowego użytkownika. W takim typowym komputerze mamy win 7 x64 powiedzmy a tle chodzi łącznie z usługami około 60-70 procesów + pare programów tle (czasem gre się zminimalizuje lub troche arkuszy czy inne) w dwuwątkowym procesorze liczac to HT sytuacja będzie taka szybciej będzie przerabiał dane zadanie, liczył ze względu na szybkosć wątka pojedyńczego ale przy po mnożeniu operacji zacznie się dzielenie które może przymulić system (np chowamy aplikacje w tle + wirtualizacja bo potrzebujemy postawić system typowe zadanie) tym samym procesor musi pracować przez większość czasu na większym zegarze

 

Jak to się robija w tym AMD quad. Gdyli np wykonujemy operacje nastepuje dzielenie pracy na rdzenie cztery a dodatkowo sam wątek który jest wolniejszy od intela robi to wolniej ale zyskujemy mniejsze jednostkowe obciążenie i tzw szybszy czas reakacji gdy mocniej dociążymy układ. W tym wypadku wychodzi się z założenia że owszem rdzenie mamy słabe ale słabsze cztery rdzenie niż dwa silniejsze ale mniej liczne. Czy słusznie ?

 

Bardziej bym patrzył na przyszle problemy jakie mogą wystąpić ze sprzetem, w przypadku AMD to chłodzenie i płyta (głownie USB) a intela cena tzw. więcej będzisz płacił aniżeli to jest warte w twoim sprzecie

 

A rachunki za prąd ? to zalezy ile czasu masz włączony komputer, zwyczajna eksploatacja, jak chcesz mniej płacić za prąd to sobie zasilacz daj o więszej sprawności przy mniejszym obciążeniu lub wymień żarówki na LED-y więcej zyskasz.

Kuchenka elektryczna w ciągu godziny pieczenia zużyje tyle energi ile twoj komputer w ciągu powiedzmy calego dnia

Nikt na takich słabych procesorach nie będzie uruchamiał wirtualizacji mając otwartych w tle jakieś aplikacje, i to jeszcze kilka w dodatku ;)

A co do tych rachunków i sprawności, najlepiej jest kupić zasilacz dobrej klasy i małej mocy, wszyscy chcą kupować na zapas, a prawda jest taka, że potem przy niskim obciążeniu nie dość że podgrzewają sobie budę, to jeszcze pobierają więcej prądu.

 

I zmieńcie tytuł wątku! Haswella jeszcze nie można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na takich słabych procesorach nie będzie uruchamiał wirtualizacji mając otwartych w tle jakieś aplikacje, i to jeszcze kilka w dodatku ;)

A co do tych rachunków i sprawności, najlepiej jest kupić zasilacz dobrej klasy i małej mocy, wszyscy chcą kupować na zapas, a prawda jest taka, że potem przy niskim obciążeniu nie dość że podgrzewają sobie budę, to jeszcze pobierają więcej prądu.

zdzwil byś się, ile procesów może być + aplikacji, a wirtutalizacji używa się wszędzie chociaz by w emulatorach czy wirtualnych maszynach.

 

Zawiesić procesor można i zwykłym kalkulatorem (tak najłatwiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam wiele osób które pracują na co dzień pod vmware na c2d i mają dużo procesów zarówno na hoście jak i guestcie. Tak więc oni nie pogardzili by prockami o których mowa w temacie nie mówiąc już o zauważalnym wzroście wydajności ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to co wkleił cawe...i nie dlatego, że intel wypada lepiej w wielu testach, ale daltego, iż pokazuje, że różnice są tak newielkie, że nie ma najmniejszego sensu pchać się w intela i3. Patrząc na ilość FPSów to róznica w granica 10% jest praktycznie niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy te roznice w wydajnosci wielowatkowej nie sa duze, ale SB to nowoczesna architektura, ktorej dodatkowym plusem jest wykonanie w 32 nanometrach, przy czestym uzytkowaniu komputera lepiej doinwestowac w drozsza energochlonna grafike w polaczeniu z i3. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to co wkleił cawe...i nie dlatego, że intel wypada lepiej w wielu testach, ale daltego, iż pokazuje, że różnice są tak newielkie, że nie ma najmniejszego sensu pchać się w intela i3. Patrząc na ilość FPSów to róznica w granica 10% jest praktycznie niezauważalna.

no to wlasnie chyba lepiej "wepchnac sie w intela i3" i miec cos na przyszlosc bo pozniej mozesz to zmienic na i5/i7 na tym samym mobo...

Jezeli wydajnosc jest podobna to czemu "pchac sie" w AMD Phenom... , nie wiem to tylko moja sugestia , sam mam procek amd , ale w tym przypadku proponowalbym intela..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ja zmieniłem I3 2120 na I5 2320 i to był anjwiekszy błąd w moim życiu w ogóle zmiana athlona x4 na phenoma x4 na I3 2120 na I5 2320 to był idiotyzm lepiej mieć słabszy procesor i mocną grafę.

Dlatego I3 jest najodpowiedniejszy ale na I5 zmieniac nie ma sensu widze że albo I3 albo I7 środkowych procesorów nie ma sensu brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na I5 zmieniac nie ma sensu widze że albo I3 albo I7 środkowych procesorów nie ma sensu brać.

Po co brać i5 2500K, jak można mieć to samo na droższym 2600K? Dopłacasz 300 zł i masz dokładnie to samo w grach. Świetne myślenie :thumbdown:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co brać I5 jak na I3 mam to samo.

dla tego nie ma sensu pchac sie w szybkie procesory jak sie ma mało kasy tylko w kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co brać I5 jak na I3 mam to samo.

dla tego nie ma sensu pchac sie w szybkie procesory jak sie ma mało kasy tylko w kartę graficzną.

Według ciebie 2R/4W to jest to samo co 4R/4W? To po co robiliby i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do programów komputerowych, przecież na forum mam wątki sprzedam I3 2120 i 2320 chciałem sprzedać I52320 ale na allegro wystawiłem aukcje I32120 i poszedł i źle zrobiłem bo różnica w wydajności w grach to 3 klatki a w cenie to prawie 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć do i3 kartę pokroju HD7950 i to samo zrób z i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta słabszy procesor dociąży??

 

W ghost recon tym nowym nawet pentak G850 dogania I5 2500K.

W starych grach sie liczy procesor bo ciśnie max fps.

W Far Cry 2 będzie różnica ale w Crysis już jej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie gra będzie siedziała na CPU na i3 będziesz miał mniej FPS niż na i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zazwyczaj strategie w które ja nie gram w grach typu fps I3 ciśnie phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, to porównywalne procki. Raz jeden lepszy, raz drugi - wszytsko rozbija się o to w co gramy, jakich programów używamy etc. No i dochodzą jeszcze kwestie ciepła, OC, prądozerności i przyszłych wymian na coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta słabszy procesor dociąży??

 

W ghost recon tym nowym nawet pentak G850 dogania I5 2500K.

W starych grach sie liczy procesor bo ciśnie max fps.

:lol2:W Far Cry 2 będzie różnica ale w Crysis już jej nie będzie.

Przeczytaj jeszcze raz i wyciągnij jeszcze raz wnioski

http://pclab.pl/art49988.html

Co było testowane, jak do tego nie dojdziesz to poczytaj komentarze.

IMG0034377.png

No faktycznie nie ma różnicy :E

To zazwyczaj strategie w które ja nie gram w grach typu fps I3 ciśnie phenoma.

Kolejny FPS bez różnic :E

IMG0034378.png

2320 będzie miał wyniki bliskie 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arma to kapa bez fizyki a wymagania ma bo ta firma nie umie robić gier i robi tylko jedną grę raz na kilka lat a mianowicie arme haha

A crysis 2 nie sprawdzam nawet bo na Athlonie x4 i GTX460 w dx11 słabo chodził to na I5 też będzie słabo chodził do niego trzeba przynajmniej GTX480.

Przy GTX460 nie ma różnicy czy mam I3 czy mam I5.

Testy z dupy bez podanej rozdzielczości, karty graficznej, detali i nr sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arma to kapa bez fizyki a wymagania ma bo ta firma nie umie robić gier i robi tylko jedną grę raz na kilka lat a mianowicie arme haha

A crysis 2 nie sprawdzam nawet bo na Athlonie x4 i GTX460 w dx11 słabo chodził to na I5 też będzie słabo chodził do niego trzeba przynajmniej GTX480.

Przy GTX460 nie ma różnicy czy mam I3 czy mam I5.

Testy z dupy bez podanej rozdzielczości, karty graficznej, detali i nr sterownika.

To zarzuć jakieś wg. Ciebie "Porządne Testy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich testów bo recenzenci gier nie są testerami i na odwrót testerami jesteśmy my gracze.

I to nasz opinia jest adekwatna anie portali komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich testów bo recenzenci gier nie są testerami i na odwrót testerami jesteśmy my gracze.

I to nasz opinia jest adekwatna anie portali komputerowych.

No nie ci co testują to nie grają w gry :lol2: :lol2: :lol2:

Arma to kapa bez fizyki a wymagania ma bo ta firma nie umie robić gier i robi tylko jedną grę raz na kilka lat a mianowicie arme haha

A crysis 2 nie sprawdzam nawet bo na Athlonie x4 i GTX460 w dx11 słabo chodził to na I5 też będzie słabo chodził do niego trzeba przynajmniej GTX480.

Przy GTX460 nie ma różnicy czy mam I3 czy mam I5.

Testy z dupy bez podanej rozdzielczości, karty graficznej, detali i nr sterownika.

Dziwne bo masa ludzi gra w tą grę i jest jedną z lepszą w tym gatunku a nawet można powiedzieć rodzynek w swojej klasie.

Mam 5770 w drugim kompie i nawet na nim mogę pokazać ci różnice.

Testy te z dupy

http://www.behardware.com/articles/842-20/amd-fx-8150-and-fx-6100-bulldozer-arrives-on-am3.html

Po twoich komentarzach nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Masz kolejny

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i3-2120-2100_5.html#sect0

A relacje będą takie same % w miejscach CPU niezależnie od grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Max kiedy Ci się znudzi :P Bo to że żółte jest jest żółte a czerwone jest czerwone trudno jest udowadniać w nieskończoność, tym bardziej że na forum są daltoniści, którzy i tak nie przyznają Ci racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...