Skocz do zawartości
fatalxx11

The Elder Scrolls Online

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ciekawe czy jest taki teren jak był Elder of the Scrolls: Daggerfall, czyli całe Tamriel. :E

 

Jest cała mapa Daggerfall ogólnie są różne miejscówki z całego Tamriel jest też Skyrim i Morrowind (jest tego znacznie więcej niż mógłbyś oczekiwać)

 

Dużo ludzi gra jeszcze bo nie wiem czy opłaca się zaczynać od zera?

 

Multum, jest wręcz gęsto od graczy co czasem śmiesznie wygląda jak takie tłumy ustawia się w kolejce do skrytki w mieście :lol2:. Byłem zaskoczony ilością graczy serio są tabuny graczy dzień w dzień. Dzisiaj jak grałem to już parę razy mnie zapraszali do PT i musiałem odrzucać, bo chciałem lvl w spokoju odkrywając fabułę a nie latać jak wariat i tłuc moby.

 

PS> Ja zaczynam od zera bo nic nie pamiętałem z okresu premiery i nawet nie ogarniałem sterowania czy też samej walki. Zrobiłem od zera nową postać. Wystartowało mnie automatycznie od najnowszego dodatku w Elsweyr tam gdzie latają smoki a teraz biegam po mapie z Morrowinda :cool:

 

Moja postać jest na 8 poziomie

 

X5jtJhr.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała mapa Daggerfall ogólnie są różne miejscówki z całego Tamriel jest też Skyrim i Morrowind (jest tego znacznie więcej niż mógłbyś oczekiwać)

W Daggerfallu miałeś całą mapę do dyspozycji wszystko. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Daggerfallu miałeś całą mapę do dyspozycji wszystko. :E

 

Tutaj też tak jest, mapa z Daggerfall jest ogromna. Zobacz sobie ile zajmuje sama Glenumbra w oddaleniu :P

 

 

 

 

GDsaw6A.jpg

 

 

 

 

Już nie będę wklejać Burzowej Przystani i całego Daggerfall bo takich screenów byłoby więcej ;)

 

Połacie terenu są naprawdę spore i jest co eksplorować a miejscówki są zróżnicowane w różnych strefach klimatycznych.

 

EDIT:

 

Macie tu przydatny mod (addon) na pokazywanie na mapie ukrytych Dungeon Bosses, Skyshards, Lore books ect.

 

https://www.esoui.com/downloads/info1881-MapPins.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatnych addonów jest cała masa; co do spolszczenia - jak dla mnie troszkę lipa. Raz, że koliduje z niektórymi addonami, dwa, że jest strasznie ubogie w treści - nawet skilli nie ma wszystkich przetłumaczonych, nie wspominając o najważniejszym - misjach; pomimo, że z tego co się orientuję, robią je już ponad dwa lata. No ale... fajnie, że w ogóle coś robią dla ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zacne są te widoczki w Morrowind od gęstej bujnej roślinności z przerośniętymi grzybami wielkości drzew aż po wulkaniczne spalone ziemie z opadami popiołu

 

LKLSuvV.jpg

 

AY6Swse.jpg

 

klimat jest mega i jeszcze ta muzyczka (klasyka) :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Azgan

Masz wszystkie dodatki?

Ile cała gra waży?

Jak dla mnie TEs to seria wszech czasów z głównym nastawieniem na Morrowina.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Azgan

Masz wszystkie dodatki?

Ile cała gra waży?

Jak dla mnie TEs to seria wszech czasów z głównym nastawieniem na Morrowina.

 

Właśnie się oderwałem od gry syndrom jeszcze jednego zadania i odkrycia kawałka mapy a już jest po 02:00 :E

 

Zadania są świetne niektóre lepsze od Skyrim'a.

 

Stary dobry The Elder Scrolls a to że biegają po mapie też inni gracze w niczym mi nie przeszkadza a może nawet to lepiej bo świat faktycznie tętni życiem i obfituje w losowe wydarzenia i inne interakcje.

 

Z dodatków mam wszystkie łącznie z Elsweyr (najnowszy pokazywany na E3 2019)

 

Gra zajmuje 75GB na dysku (nie licząc modów i addonów)

 

Fabuła w Morrowind fajna ale nie chcę niczego spoilerować napisze tylko że dzieje się :thumbup:. W Elsweyr walki ze Smokami też fajne i ojczysta ziemia Khajiitów (reszta jeszcze nie tknięta) :D

 

Gra ma bardzo dobrą optymalizację i niskie wymagania jakby ktoś pytał

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan

Dzięki za info.

Parę ładnych lat wstecz kupiłem TES Online ale w tamtym czasie skupiałem się bardziej na gdzie pvp a nie na singlu a to był błąd. Na pewno wrócę i singiel ogram bo TES był dla mnie genialny! ;)

W kwestii wymagań pamiętam, że przy dużej ilości graczy procesor i5 3570k@4.5Ghz klękał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Parę ładnych lat wstecz kupiłem TES Online ale w tamtym czasie skupiałem się bardziej na gdzie pvp a nie na singlu a to był błąd. Na pewno wrócę i singiel ogram bo TES był dla mnie genialny! ;)

 

Warto ograć singla i pobawić się w robienie ciekawych questów lvlując postać. Mnie PvP zupełnie nie interesuje, skupiam się tylko na opowiadanej historii i przygodzie ;)

 

Benchmark.pl przedstawia 5 powodów, dla których warto zagrać/powrócić do The Elder Scrolls Online:

 

 

Pomimo upływu lat The Elder Scrolls Online nie przestaje zaskakiwać. Oto do świata gry trafia właśnie nowa kraina otwierając tym samym kolejny rozdział niesamowitej historii Tamriel. To doskonały moment, by samemu dołączyć do zabawy. Oto 5 powodów, dla których warto to zrobić.

 

Niewiele gier MMO może poszczycić się taką przemianą jak The Elder Scrolls Online. Przypomina to wręcz historię brzydkiego kaczątka, bo chyba mało kto, w momencie rynkowego debiutu tego sieciowego RPG, nie poczuł pewnego rozczarowania. Po tylu szumnych zapowiedziach liczyliśmy na znacznie, znacznie więcej.

 

A jak to wygląda teraz? W porównaniu do tego co było to niebo a ziemia. Przez ostatnie lata świat Pradawnych Zwojów znacznie się zmienił – powiększył, wyładniał i zyskał mnóstwo ciekawej zawartości – od nowych bohaterów i ciekawych przygód, po rzemiosło i zabawę w dekoratora wnętrz. Wszystko to zaś sprawia, że The Elder Scrolls Online ma się obecnie świetnie.

 

The Elder Scrolls Online - garść powodów, dlaczego warto spróbować

 

Jeśli więc dotąd nie graliście w The Elder Scrolls Online albo podobnie jak ja, daliście się ponieść premierowej gorączce w 2014 roku, po czym zniechęceni ogromnymi kolejkami do bossów i sporą liczbą irytujących błędów, odłożyliście grę na półkę, to teraz wraz z pojawieniem się dodatku Elsweyr nadarza się niebywała okazja by spróbować dać się porwać. I nie, nie jest wcale za późno by przenieść się do Tamriel w poszukiwaniu przygody. Oto dlaczego…

 

Ogromny, stale powiększający się świat

 

Każdy kto grał we wcześniejsze odsłony serii The Elder Scrolls pamięta z pewnością jakie niesamowite pierwsze wrażenie robił udostępniony nam obszar gry i swoboda jego eksploracji. A przecież za każdym razem otrzymywaliśmy jedynie niewielki wycinek świata Tamriel, obejmujący najczęściej tylko jedną z jego prowincji.

 

Tymczasem w Elder Scrolls Online niemal cały kontynent staje przed nami otworem – od ośnieżonych gór Skyrim, poprzez lasy deszczowe Cyrodill, aż po przepiękną, tętniącą życiem wyspę Summerset.

 

Co więcej, za sprawą premierowego dodatku gra zyskała właśnie dawno niewidzianą krainę. Elsweyr, bo to o niej oczywiście mowa, ostatni raz dała się zwiedzać 25 lat temu, w pierwszej odsłonie cyklu zatytułowanej The Elder Scrolls: Arena. Dla fanów tego niezwykle bogatego świata to niebywała gratka.

 

Najlepsze jest jednak to, że w The Elder Scrolls Online brak jakichkolwiek ograniczeń podróżowania. By poznać nowo dodane krainy nie trzeba więc, wzorem innych sieciowych erpegów, tworzyć nowego bohatera, który tam właśnie rozpocznie swoją przygodę (choć taka opcja też oczywiście istnieje). Wystarczy skorzystać z opcji szybkiej podróży, by przenieść się do nowego regionu i z miejsca rozpocząć jego swobodną eksplorację.

 

Mało tego, The Elder Scrolls Online nie narzuca nam przy tym żadnych ograniczeń poziomów każdorazowo przeskalowując nasz poziom do czekających nas wokoło wyzwań.

 

Jeśli jednak myślisz, że dzięki temu zabiegowi gra stała się łatwiejsza to grubo się mylisz. Podczas zabawy bez trudu natkniesz się na starcia, które pozbawią cię złudzeń. A już na pewno te, które przyjdzie ci stoczyć w Elsweyr. Oto bowiem do The Elder Scrolls Online zawitały…

 

Smoki

 

Co tu dużo pisać, te wielkie, latające bestie to obecnie jedna z najjaśniejszych gwiazd The Elder Scrolls Online. Dla samego widoku, jak krążą nad daną lokacją a potem podchodzą do lądowania, by stanąć naprzeciw grupy śmiałków, warto powrócić do Tamriel. A przecież to jeszcze nie koniec związanych z nimi atrakcji.

 

Oprócz losowych starć z tymi olbrzymami, pełniącymi w Elsweyr rolę world bossów, ostatni dodatek przyniósł też arcyciekawą historię, w której centrum znalazły się właśnie owe przerośnięte jaszczury. Co więcej, ona sama jest jedynie częścią dużo większej opowieści, której kolejne wątki twórcy będą przed nami odkrywać w ramach mającego trwać cały rok Sezonu Smoka.

 

Twoja gra – twoja przygoda

 

Nawet najbardziej rozbudowany świat, z pięknymi widokami, byłby tylko wydmuszką, gdyby nie było w nim co robić. Z kolei w The Elder Scrolls Online jest tego tyle, że nie wiadomo wręcz od czego zacząć. Każda kraina pełna jest najróżniejszych zadań, z których niejedno skrywa jakaś większą historię.

 

W Elder Scrolls Online sam decydujesz, gdzie się udasz, które wątki pociągniesz, a które pozostawisz na później. W ich ogarnięciu graczom może pomóc specjalny przewodnik po strefach (Zone Guide), który wskazując na mapie kolejne kluczowe dla fabuły danej krainy punkty nie pozwoli stracić z oczu śledzonej historii.

 

Co najlepsze, by świetnie bawić się w The Elder Scrolls Online wcale nie potrzebujesz zbierać drużyny. Z większością misji bez problemu poradzisz sobie sam. A jeśli w końcu zapragniesz towarzystwa możesz poszukać chętnych na wspólne czyszczenie lochów albo skorzystać z nowo dodanej wyszukiwarki gildii by znaleźć sobie stałą ekipę. Dla najbardziej wytrwałych graczy są też 12-osobowe rajdy. Ostatni z nich, znany jako Sunspire pozwala zmierzyć się trzema niezwykle potężnymi smokami.

 

Baw się, odkrywaj i rób co chcesz

 

W The Elder Scrolls Online każdy znajdzie coś dla siebie. I nie jest wcale buńczuczna obietnica. Poza wykonywaniem misji i śledzeniem fabuły gra oferuje bowiem także całą masę najróżniejszych aktywności – od swobodnej eksploracji i odkrywania kolejnych regionów, poprzez rozbudowane starcia PVP (z własnym systemem progresu) i udział w Wojnie Przymierzy, aż po wędkowanie, tworzenie przedmiotów czy urządzanie domów.

 

Jeśli zastanawiacie się teraz co takiego interesującego może być w zabawie w dekoratora wnętrz, pomyślcie tylko czy nie wspaniale byłoby mieć swoje 4 kąty w różnych prowincjach Tamriel. Bo właśnie taką możliwość daje The Elder Scrolls oferując kilkadziesiąt rodzajów mieszkań i domów oraz całą masę bibelotów, którymi można je ozdobić.

 

Świetna, pozytywnie zakręcona społeczność

 

Czy wiecie ilu graczy miesiąc w miesiąc poszukuje przygód w The Elder Scrolls Online? Na samym tylko Steamie w The Elder Scrolls Online gra ponad 20 tysięcy ludzi…dziennie! A przecież są jeszcze i konsole.

 

Pośród takiej rzeczy ludzi o prawdziwych pasjonatów, chętnych w każdej chwili służyć pomocą, nietrudno. Czasami nawet nie trzeba o nią prosić, bo gracze sami ruszają z odsieczą, gdy zauważą, że ktoś akurat jest w potrzebie i nie radzi sobie z otaczającymi go przeciwnikami. I choćby dla takich momentów bezinteresownej solidarności warto zagrać w The Elder Scrolls Online.

 

Mi tam się podoba TESO w sam raz na przeczekanie do nowego TES VI

 

PS> W planach jest też wprowadzenie cross-play czyli jedna duża baza graczy niezależnie od platformy

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście świetnie to wygląda :E ale strach podjeżdżać bo można wsiąknąć :E Po przygodach z archeage i life is feudal mmo rpg strach się bać zaczynać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rzeczywiście świetnie to wygląda :E ale strach podjeżdżać bo można wsiąknąć :E Po przygodach z archeage i life is feudal mmo rpg strach się bać zaczynać ;)

 

Eee tam wakacje są a w tym roku i tak nie ma za wiele ciekawych gier wszystko co lepsze to przeniesione lub planowane na 2020. Można spokojnie pykać w oczekiwaniu na większe gry AAA. Ograsz singla i wszystko wróci do normalności :D

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malukah powraca - Dragonborn 8 lat później

 

Nowa wersja jej hitu

 

The Dragonborn Comes - Malukah - Remastered Version

 

https://www.youtube.com/watch?v=8rg2vkz72a8

 

taka ciekawostka w The Elder Scrolls Online też można ją usłyszeć :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to wszystko z dodatkami kosztuje?

 

Od bety jeszcze odbiłem się okrutnie mocno. TESy zawsze były dość drewniane ale tutaj to mi szczęka opadała.

Później z dodatkami widziałem sporo opini, że wiele problemów niby poprawiono.

 

Z abonamentem to może i bym zaryzykował na miesiąc. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie tego. Ja niestety popełniłem ten błąd, będąc skuszonym promocją na Steamie. Zalogowanie się do gry jest niemożliwe. Komunikat "Requesting login" widnieje w nieskończoność. Z tego co udało mi się przeczytać w internecie, jest to dość powszechny problem, który przewija się już od kilku lat i wciąż nie został wyeliminowany. To bardzo wiele mówi o grze i jej producentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W abonamencie masz całość za 39 zł z dostępem do wszystkiego jak kupiłem na własność część za punkty część dokupiłem. To tak na szybko bo wracam grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mi się wydawało, że oni abo całkiem znieśli na korzyść pay to play? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze Ci się wydawało. Nie ma jako takiego abonamentu kupujesz i grasz w nią do woli bez dodatkowych dopłat tyle. Można kupować dodatki osobno albo zapłacić za Plusa który odblokuje Ci do nich dostęp. Masz pełną dowolność jak Ci bardziej pasuje.

 

EDIT:

 

Fajnych Bossów można spotkać w dungeonach :cool:

 

HK6knQR.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma oficjalnego spolszczenia, bo chętnie bym zagrał, skoro tyle rzeczy poprawiono i dodano, zwłaszcza, że uwielbiam serię TES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma oficjalnego spolszczenia, bo chętnie bym zagrał, skoro tyle rzeczy poprawiono i dodano, zwłaszcza, że uwielbiam serię TES.

 

Dałbyś sobie spokojnie radę z tym co jest. Tobie podobał się bardzo ELEX więc tutaj to dopiero miałbyś plac zabaw :D.

 

https://i.imgur.com/1a2MeIc.jpg

 

PaVLo znamy się jeszcze z czasów jak istniało forum NVISION więc znam Twoje gusta i mówię Ci że wciągnąłbyś się na długie tygodnie ;)

 

https://i.imgur.com/WBnWAJj.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś sobie spokojnie radę z tym co jest. Tobie podobał się bardzo ELEX więc tutaj to dopiero miałbyś plac zabaw :D.

 

PaVLo znamy się jeszcze z czasów jak istniało forum NVISION więc znam Twoje gusta i mówię Ci że wciągnąłbyś się na długie tygodnie ;)

 

No wiadomo :beerchug:

 

Hmmm mówisz :hmm: , bo w Skyrim jest dużo tekstów, ksiąg i wyborów dialogów, a przede wszystkim dubbing i gra się wyśmienicie, więc mam obawy, że mógłbym wybrać jakąś ścieżkę nie tak jakby mtego chciał, ale z drugiej strony, od czego są słowniki, tylko tłumaczenie znacznie wydłuża zabawę :)

 

Na Steam jest jakaś wersja "The Elder Scrolls Online - Elsweyr", ona zawiera wszystkie krainy?, czy to tylko dodatek do podstawki?

 

Jakbym chciał mieć wszystkie krainy, to który trzeba kupić? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.PaVLo. podstawowa wersja zawiera wszystkie krainy wliczając w to słynne Skyrim.

 

Elsweyr to jest nowy dodatek fabularny z smokami i rodzimym domem Khajiit.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mo50aybqlak

 

Osobnym dodatkiem jest zremasterowane Morrowind to też jest nowa karania z fabułą

 

https://www.youtube.com/watch?v=8TvZ8arIamo

 

Pozostałe DLC składają się z różnych elementów kwestia tego co Cię interesuje

 

Dodatki można kupować osobno lub czasowy dostęp w ESO Plus (np. na jednorazowe ich przejście).

 

Gdybyś chciał ograć całość to nie wiem czy rok by Ci wystarczył bo gra jest naprawdę duża z ogromną ilością zawartości:

 

- Wrathstone

- Dragon Bones

- Summerset

- Murkmire

- Wolfhunter

- Clockwork City

- Horns of the Reach

- Shadows of the Hist

- Dark Brotherhood

- Thieves Guild

- Orsinium

- Imperial City

 

W jednej grze z serii The Elder Scrolls masz np. samo Skyrim a tutaj masz kilka takich krain jak Skyrim bo zwiedzasz całe Tamriel które możesz znać z wcześniejszych gier lub tych które dopiero mają wyjść.

 

Samych edycji gry i dodatków też jest kilka są zwykłe i te bardziej wypasione z kolekcjonerskimi przedmiotami i dodatkami. Kup podstawkę po taniości i zobacz co Cię interesuje.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan

Jest oryginalne spolszczenie do gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan

Jest oryginalne spolszczenie do gry?

 

Nie, niestety nie ma. Jest tylko to od Skrybowie Tamriel.

 

https://i.imgur.com/UXCoZ2n.jpg

 

Ja też nie znam perfekt języka angielskiego, ale z tym co jest bez problemu sobie radzę. Korzystam z tej bardziej rozbudowanego wersji spolszczenia gdzie jest więcej rzeczy przetłumaczonych.

 

Z modów korzystam tylko na dodatkowe znaczniki na mapie MapPins a do poprawy grafiki wgrywam Realistic Reshade for TESO i to tyle nic więcej nie gmerałem :)

 

EDIT:

 

Rekomendacja od Eurogamer

 

UY3IX39.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki azgan za wyczerpująca odpowiedź :thumbup: . Faktycznie, najpierw można ograć podstawkę, zobaczyć czy się spodoba i rozejrzeć się za dodatkami :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...