Skocz do zawartości
fatalxx11

The Elder Scrolls Online

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie abo, teraz są zapisy do bety. Ja czekam na jakiś trailer przedstawiający więcej świata. Ten cinematic promuje główny tryb PvP tej gry, który opiera się na walce o Cyrodiil. Jako, że mnie pvp zbytnio nie interesuje mam nadzieje, że twórcy nie będą poświęcać czasu tylko na ulepszanie tego aspekt, ale zajmą się też tworzeniem świetnego, pieknego i otwartego świata w wybitnym uniwersum Tamriel:)

Edytowane przez Gazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy jak Warhammer online...

 

Właśnie sobie zakukałem na forum. Jak dla mnie naprawdę nietuzinkowa gra w fajnym świecie. W chwili obecnej zero supportu (co przy EA nie dziwi dodatkowo) i dwa działające serwery. Jeden w US, drugi na Europę.

 

Trailer genialny. Warhammer też takowe posiadał.

 

Liczę, że się mylę w 100% :)

Edytowane przez Pynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy jak Warhammer online...

 

Właśnie sobie zakukałem na forum. Jak dla mnie naprawdę nietuzinkowa gra w fajnym świecie. W chwili obecnej zero supportu (co przy EA nie dziwi dodatkowo) i dwa działające serwery. Jeden w US, drugi na Europę.

 

Trailer genialny. Warhammer też takowe posiadał.

 

Liczę, że się mylę w 100% :)

 

Tylko, że seria TES(a w szczególności Skyrim) odniosła duży skuces. Warhammer, to uniwersum raczej niszowe w świecie gier wideo(mło kto wie co to jest). Poza tym Warh, to zwykła kalkda WoWa była;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star Wars to też marka i uniwersum blisko związane z grami i odnoszące sukcesy na tym polu...

Taa... :heu:

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy;). Jak przejdzie na f2p, to tylko lepiej, ale pod warunkiem, że w stylu Tery lub GW2, a nie SW:ToR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A padła już oficjalnie taka informacja?

Bo jakoś wybitnie tego nie śledzę.

Nie. Tak sobie gdybam ;p.

 

Pożyjemy, zobaczymy;). Jak przejdzie na f2p, to tylko lepiej, ale pod warunkiem, że w stylu Tery lub GW2, a nie SW:ToR.

Nie musimy niczego dozywac. TSO, już teraz zapowiada sie na wybitnego faila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musimy niczego dozywac. TSO, już teraz zapowiada sie na wybitnego faila.

Patrz, nie sądziłem, że kiedyś się w temacie MMO będziemy zgadzać przed jego premierą. Aż zapalę świeczkę :E

 

Zlotego przepisu na sukces niema dla MMO.

Oczywiście, że jest. Po prostu produkt w dniu wydania musi być konkurencyjny, a nie mamić obiecankami co będzie za x lat, w dodatku fajnie by było jak by przez pierwsze pół roku po premierze gra była grywalna, bo od tego są testy, żeby błędy wyłapywać PRZED premierą, a nie na konsumentach. O stosowaniu przestarzałych rozwiązań nie wspominając :E

Edytowane przez ziCk_lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mmo przynosi same faile. Nie ma grywalności obecnie. Nie mają czym zainsteresować na dłużej niż dwa, trzy miesiące. Mamy z żona 2x GW2, bo kiedyś graliśmy w mmo sporo. I co. GW po 2-3 miesiącach leży i się kurzy. Nie logowaliśmy się już od ho ho ho, szkoda tylko, że gry przypisaliśmy do głównych maili i nie idzie tego sprzedać. Póki co muszę powiedzieć, że nie ma mmo, które miałoby klimat i grywalność i taką nowość, żeby przykuło na rok-dwa. Co jest smutne, bo mmo to ciekawa nisza, niestety, ale jeszcze nie wymyślili systemu, w którym wszyscy na równi mogą się bawić, bez zabijania mobów dla lvl upów. Nie mówię, że nie ma mmo dobrego, są ale wszędzie jest grind, czy przez questy czy przez moby - i tak je zabijasz w tysiącach.

 

Mi się marzy takie mmo, gdzie poza klimatem, grafiką, grywalnością, będzie inny zupełnie system rozwoju - np quest, gdzie nie musisz zabijac 10/50/100 mobów, żeby przynieść skóry, zęby, jad, czy co tam wyleci z moba... tylko np quest, który polega na tym, że musisz dostać się, gdzieś daleko w góry, gdzie np musisz, zanieść coś ważnego, dla kogoś w tych górach, gdzie quest będzie trwał np tydzień, i będziesz musiał zrobić odpowiednie zapasy, iść we dwójkę, logować się w tym samym momencie i iść dalej, a po drodze, będzie ryzyko, że trafisz na watahy wilków, będziesz musiał uciekać przed yeti, czy obronić się przed innym graczem, któremu skończyły się zapasy i czatuje na innego gracza, żeby go zabić i zabrać co ma.... itd. Przeszkadza mi to, że w dzisiejszych mmo musisz robić tysiące questów jak po sznurku, aż do end game. Mi brakuje w mmo PRZYGODY, otwartego świata bez instancji, gdzie prawo stanowią gracze, a nie z góry ustalone zasady, że nie możesz zrobić PK na kim chcesz i gdzie chcesz itd. Myślałem, że mortal online będzie taki, ale to jeszcze nie ten etap, nie te możliwości sprzętowe, nie te rozwiązania manualne w grze. Niestety wszystkie gry przypominają Wow'a i L2.

 

Mam nadzieję, że coś takiego wymyślą na moją emeryturę, to będę z chęcią sobie grał, o ile jej dożyje szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) i będziesz musiał zrobić odpowiednie zapasy, iść we dwójkę, logować się w tym samym momencie i iść dalej, a po drodze, będzie ryzyko, że trafisz na watahy wilków, będziesz musiał uciekać przed yeti, czy obronić się przed innym graczem, któremu skończyły się zapasy i czatuje na innego gracza, żeby go zabić i zabrać co ma.... itd. Przeszkadza mi to, że w dzisiejszych mmo musisz robić tysiące questów jak po sznurku, aż do end game. Mi brakuje w mmo PRZYGODY, otwartego świata bez instancji, gdzie prawo stanowią gracze, a nie z góry ustalone zasady, że nie możesz zrobić PK na kim chcesz i gdzie chcesz itd.

Brzmi jak opis DayZ (minus yeti i wilki, plus zombie). :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak opis DayZ (minus yeti i wilki, plus zombie). :E

 

No niestety, zdecydowanie nie te klimaty. Dla mnie mmo to takie średniowiecze, miecze, łuki, zbroje, dzikie zwięrzęta, potwory - ale nie zombie szczerbaty.gif. Czyli pot, stal, trochę magi, pojedynki, i mass pvp. Takie czyste mmo średniowieczne, gdzie z na przeciw siebie stoją dwie armie graczy, zderzają się i jest napierd... na topory, miecze, kusze, sztylety itd. Takie wymieszanie z gry mount and blade, grafy z trailera ESO, dobrego klimatu, otwartego świata, fizyki z naszego świata realnego itd. Niestety na taką grę poczekam chyba z 30 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, zdecydowanie nie te klimaty. Dla mnie mmo to takie średniowiecze, miecze, łuki, zbroje, dzikie zwięrzęta, potwory - ale nie zombie szczerbaty.gif. Czyli pot, stal, trochę magi, pojedynki, i mass pvp. Takie czyste mmo średniowieczne, gdzie z na przeciw siebie stoją dwie armie graczy, zderzają się i jest napierd... na topory, miecze, kusze, sztylety itd. Takie wymieszanie z gry mount and blade, grafy z trailera ESO, dobrego klimatu, otwartego świata, fizyki z naszego świata realnego itd. Niestety na taką grę poczekam chyba z 30 lat :)

Też bym w coś takiego pograł, do tego questy ze złymi Magami wykorzystujący i porywający wieśniaczki do swoich niecnych celów, jakieś mroczne kulty, magiczne miejsca pełne artefaktów i pułapek, coś z tego już jest w Skyrim, ten ogrom i możliwość robienia co się chcę, tylko w Skyrim właśnie brak jak mówisz wielkich bitew z udziałem graczy, szalonych Nekromantów, nieustraszonych Nordyckich wojowników itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym w coś takiego pograł, do tego questy ze złymi Magami wykorzystujący i porywający wieśniaczki do swoich niecnych celów, jakieś mroczne kulty, magiczne miejsca pełne artefaktów i pułapek, coś z tego już jest w Skyrim, ten ogrom i możliwość robienia co się chcę, tylko w Skyrim właśnie brak jak mówisz wielkich bitew z udziałem graczy, szalonych Nekromantów, nieustraszonych Nordyckich wojowników itd.

Skyrim jako gra jest niestety... Bardzo prymitywny. Na czele z jednym z najgorszych systemow rozwoju postaci jaki widziałem.

 

Szczerze mowiac to ja bym wolał TES6 z coop i jakims normalnym rozwoje postaci, a nie takim ktory pozwala zrobic chodzacego boga ktory zabija mrgunieciem oka. A jak sie niechce wysilac to nawet i mrugac nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim jako gra jest niestety... Bardzo prymitywny. Na czele z jednym z najgorszych systemow rozwoju postaci jaki widziałem.

 

Szczerze mowiac to ja bym wolał TES6 z coop i jakims normalnym rozwoje postaci, a nie takim ktory pozwala zrobic chodzacego boga ktory zabija mrgunieciem oka. A jak sie niechce wysilac to nawet i mrugac nie musi.

Oj na ostatnim poziomie trudności nie jest tak łatwo, nie jesteś chodzącym bogiem, możesz dostać w czapę od kogoś lub czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim jako gra jest niestety... Bardzo prymitywny. Na czele z jednym z najgorszych systemow rozwoju postaci jaki widziałem.

Ta, system nie przypomina tego z mmo, więc jest lipny. Już to przerabialiśmy. ;)

Szczerze mowiac to ja bym wolał TES6 z coop i jakims normalnym rozwoje postaci, a nie takim ktory pozwala zrobic chodzacego boga ktory zabija mrgunieciem oka. A jak sie niechce wysilac to nawet i mrugac nie musi.

Na pewno masz aktualne dane? Jak wyżej - na hardzie można spokojnie dostać w czapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, system nie przypomina tego z mmo, więc jest lipny. Już to przerabialiśmy. ;)

 

Nie. Jest poprostu prymitiwny mam ci powiedzieć dlaczego ? I tak ci powiem:

1. Brak skill capow na skile. Przez to, mozna zrobić postać dobrą we wszystkim.

2. Usunięcie atrybutów. Zostały tylko HP, Magicka i Stamina. Ale to nie sa atrybuty. To sa statystyki dziedziczne z atrybutów (a w kazdym razie powinny byc). Brak normalnego systemu atrybutów powoduje niemożność (lub mocne ogranicznie), implementacji wielu opcji. Takich jak wpływ wagi zbroi na zmęcznie, na szybkość ataków, na konsumpcje zasobów (MAgicka i Stamina). Np. Strenght mogly powodować, że noszenie cięzkiej zbroi i atakowanie w niej pochłania mniej staminy i magicki. Itd.

3. Flat Power Porgression. Innymi słowy bezpośrednie połączenie levela ze wzorstem powera postaci. Kiedy wbijasz na wyższy poziom poprostu dodajesz stat do jednej z trzech statystyk (HP, MP albo STA). W normalnym systemie wogole nie powinno być leveli. Zwiększanie ilości HP, MP i Sta powinno sie odbywać wyłącznie pośrednio (poprzez doawanie statystyk do atrybutów), a progress postaci powinien polegać na zdobywaniu nowych mocy a nie abstrakcyjnych i coraz większych cyferek.

4. Tierowane drzewka skili. Serio. Jak widze drzewko i tierowane w RPG to mnie szlag trafia. Powstało to razem z D2 i razem z D2 powinno zdechnąć.

 

Elder Scrolls nigdy nie błyszczał jakimś szczególnie ciekawym rozwojem postaci. Szczyt jego rozwoju to Morrowind/Oblivion, gdzie było najlepiej. Ba był to jeden z lepszych w RPG poza wadami takimi jak level i brak skill capa. Ale Skyrim... Skyrim sięgnął dna i przykryło go metr mułu pod tym względem.

 

A TSO to będzie taka gimpnięta wersja Skyrima :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Brak skill capow na skile. Przez to, mozna zrobić postać dobrą we wszystkim.

Możesz, ale nie musisz, co w tym złego?

2. Usunięcie atrybutów. Zostały tylko HP, Magicka i Stamina. Ale to nie sa atrybuty. To sa statystyki dziedziczne z atrybutów (a w kazdym razie powinny byc). Brak normalnego systemu atrybutów powoduje niemożność (lub mocne ogranicznie), implementacji wielu opcji. Takich jak wpływ wagi zbroi na zmęcznie, na szybkość ataków, na konsumpcje zasobów (MAgicka i Stamina). Np. Strenght mogly powodować, że noszenie cięzkiej zbroi i atakowanie w niej pochłania mniej staminy i magicki. Itd.

Z tym się mogę zgodzić.

4. Tierowane drzewka skili. Serio. Jak widze drzewko i tierowane w RPG to mnie szlag trafia. Powstało to razem z D2 i razem z D2 powinno zdechnąć.

Dla Ciebie powinno zdechnąć, mi takie rozwiązanie odpowiada. Masz swoją wizję i się jej trzymasz, ale nie próbuj mnie przekonywać, że system jest prymitywny. Inny i uproszczony, zgadza się, jednak w tej konwencji się IMO sprawdza.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jest bardzo dobre to, że jak czegoś często używasz to się uczysz, tak jak w życiu, co mnie obchodzi system mmo i tak w nie nie gram, gram też w papierowe rpg, z autorskimi systemami często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w zdmuchiwaniu gór/smoków/miast pierdnięciem po spędzeniu z grą powiedzmy 400h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w zdmuchiwaniu gór/smoków/miast pierdnięciem po spędzeniu z grą powiedzmy 400h?

Wszystko? Pograj w Monster Huntera to zrozumiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe ze kolega dostal dostep do bety ? czy na 100% mnie troluje? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem wczoraj :E wiec czemu nie

 

EDIT: tak sobie gram i gram i jak na betę nawet ciekawie się prezentuje, w sumie to wszystko już gdzieś było ale jednak człowiek gra dalej :lol2:

 

EDIT: Mile jestem zaskoczony optymalizacja gry

na leciwym juz sprzęcie g620 4 gb ram ati 4870 1GB lata całkiem znośnie a grafika na mnie robi wrażenie,

podzielił bym się screenami ale to niezgodne z regulaminem bety wiec cóż pozostaje czekać do 4.4.14

Edytowane przez Jicc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taa, jasne. :E Nice try.

 

 

Najśmieszniejsze jest to, że znam ponad 30 różnych osób, które mają dostęp do bety... ani jedna z nich nie wypowiada się pozytywnie 8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...