Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hakashi

Serwer do Subiekta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chciałbym złożyć serwer pod subiekta tylko iwyłacznie do niego będą podłączone 3 inne komputery. Nie mam żadnego doświadczenie w budowaniu tego typu rzeczy dlatego pisze :) sam złożyłem coś takiego :)

 

http://img546.imageshack.us/img546/5007/beztytuulgw.png

 

CPU: Intel Celeron G530

MOBO: GIGABYTE GA-H61M-D2-B3 H61

HDD: Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3

ZAS:Seasonic SS-350ET BZ-C1 80Plus Bronze 350W

RAM: GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9

 

I jeszcze pytanko, bo mam dysk zewnętrzny 1TB,i da się jakoś zrobić tak żeby dane z serwera były archiwizowane równolegle na dysk zewnętrzny ? Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnością w fotel nie wciska, choć komp powinien wystarczyć. Niemniej ja bym celował w coś mocniejszego. Może da się poźniej coś jeszcze na nim postawić, a nawet jak i nie, to dłużej posłuży.

 

Da się archwizować na zewnętrzny, z tym że program do backupu powinien obsługiwać shadow copy, bo inaczej nie będzie mógł skopiować plików bazy będących w użyciu. I właśnie taki program do backupu pewnie też by trzeba było postawić na tym samym serwerze. Można dorzucić Płatnika i może coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W coś mocniejszego. A konkretnie ? np.Intel G850 ? Wszystko ma sprawnie działać a nie się mulić i zawieszać, to wolałbym od razu złożyć coś fajnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Subiekcie 5 dla DOS? Jeśli tak to kwestia procesora jest drugorzędna bo i tak to będzie działało jako serwer plików. Zamierzasz jeszcze jakieś programy tam instalować? Jaki system? No i zasadnicza kwestia - ile chcesz na to przeznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest subiekt na windowsa,mój błąd,teraz pracują na XP. Chce przeznaczyć tyle i trzeba będzie zapłacić :) Priorytetem jest to żeby wszystko szybko działo, ja złożyłem zestaw za 900zł ale jak trzeba będzie dołożyć to dołożę. Co innych programów to ojciec mi mówił że tam będzie raczej tylko subiekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Subiekt dla Windows to baza jest pewnie pod MSSQL - więc lepiej byłoby coś szybszego niż ten celeron. A poza tym - skoro to tylko system + subiekt to lepiej byłoby się zastanowić nad małym SSD zamiast 500GB HDD. No ale wtedy z kolei warto by pomyślec czy nie lepiej jednak Win 7 zamiast XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak serwer jest na w7 a 3 pozostałe kompy na XP , to to się nie będzie jakoś gryzło,chodzi mi o tego subiekta głownie ? I jaki procek w takim razie bycie radzili wstawić ? Mam w jeszcze gdzieś u siebie i3 ale pod 1156, może ten proc by wystarczył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się gryzło. Dla pewności sprawdź co to dokładnie za subiekt (GT?) i jaka baza. Zależy jaki i3 ale prawdopodobnie wystarczy - to, że pod 1156 nie ma tu akurat znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najsłabszy i3 530, co do subiekta sprawdzę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak serwer to dorzuc 2 dysk w RAID-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku, specjalisci sie znalezli - jakaz to jest baza ? ile ona ma GB niby ?

Wymieniony przez Ciebie sprzet da rade z palcem obsluzyc 3 takie systemy...

Subekt to [rpgram do sprzedaży - ile niby transakcji ta baza bedzie obslugiwac na dobe ? 1000 maks....

A czy backup w nocy bedzie sie robic 1 czy 2 h nie ma najmniejszego znaczenia.

 

Powiedzialbys cos wiecej o firmie a nie sluchasz bajek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dokladnie. Subiekt dziala bdb na takim sprzęcie z kilkoma stanowiskami. Bez problemu podany przez Ciebie zestaw da sobie radę z subiektem.

 

Ale jakiś backup warto zrobić, bo jak Ci dysk pójdzie to wszystkie dane szlag trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...