Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TeDeX

Brak obrazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, po włączeniu komputera monitor nie "włącza sie " chociaż fizycznie jest podłączony, kontrolka świeci itp. tak jakby nie otrzymywał sygnału od komputera aczkolwiek napis " No signal" występuje dopiero po odłączeniu kabla od karty graficznej. Dodam że komputer włącza sie najprawdopodobniej dobrze, bo wszystkie wiatraki się kręcą - nawet ten od karty graficznej. Dotychczas zrobiłem następujące czynności

- zmierzyłem napięcie zasilacza - wszystko w normie

- podmiana karty graficznej - moja karta działa na innym kompie, a karta z innego komputera u mnie uruchomiła się za 2 razem i potym, włążyłem moją karte i chodzila do póki nie wylączyłem komputera.

- przeczyściłem wszystkie kable, złączki itp. - aktualnie nigdzie nie występuje kurz.

- reset biosu po przez zworke.

 

Moja specyfikacja

- GF8600

- zasilacz 4life 400W (tak wiem.. bomba zegarowa)

Na koniec dodam że przepinałem monitor do laptopa i wszystko działa, a i problem wystąpił nagle, tzn. został normalnie wyłączony, a po ok. 2 godzinach nie działa.

 

Proszę o propozycje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy monitor podłączony do laptopa załącza się od razu bez problemu i za każdym razem?

Być może problem sprawiają kondensatory zasilacza w monitorze - jak jest rozgrzany będzie działał jak wystygnie nie chce zaskoczyć, aż się zasilacz nie obudzi. Miałem takie efekty i pomogła wymiana kondensatorków. Spróbuj podłączyć normalnie monitor do Twojego sprzętu włącz i poczekaj - nawet kilkanaście minut - i zobacz czy nagle nie zaskoczy (po nagrzaniu się elementów zasilacza). Jeśli tak to będzie wskazówka.

 

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor po podłączeniu do laptopa włącza się od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...