Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

treyOC

ASUS czy DELL?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bardzo proszę o pomoc w wyborze laptopa, wybrałem tutaj dwa modele które najbardziej mnie interesują, ale jeżeli macie inne propozycje to chętnie je zobaczę (oprócz ACERA :D ).

asus

dell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz napisać w jakim celu chcesz laptopa? Ma być on uniwersalny,do użytku codziennego,czy też raczej gier i filmów? To ma bardzo duże znaczenie. Z wyżej wymienionych lepszym pod względem konfiguracji jest Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia, bierz mocniejsza konfiguracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce usłyszeć argument dlaczego nie ACER, wtedy pomyślę nad odpowiedzią na n-te, takie samo, monotonne pytanie.

Jestem ciekaw jakie argumenty padną... Idę o zakład, że takie jak wszytki czyli g*wniane i bazujące na kryształowej kuli. Ale daję szansę.

Śmiało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nam wytłumacz dlaczego ACER, bo widzę, że odczuwasz wielką potrzebą udowodnienia czegoś innym ;).

 

@ autor

Dell będzie lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty nam wytłumacz dlaczego ACER, bo widzę, że odczuwasz wielką potrzebą udowodnienia czegoś innym ;).
B.szybki serwis. jakoś wykonania obecnej serii na poziomie ASUSa i każdego innego laptopa jaki w tej cenie jest dostępny (pomijam ProoBooki, czy Thinkpady, a także FS z serii biznesowych oraz Vostro). Nie ta klasa, nie ta półka specyfikacyjna.

Rankingi, które tak wszystkich doprowadzają do orgazmu wg. wszelkich praw statystyki nie udostępniają podstawowych danych oraz nie są przeprowadzane na reprezentatywnej liczbie laptopów.

Do tego wszystkiego zasada daje więcej w tej samej cenie tyczy się obecnie bardziej ASUSów.

Coś jeszcze?

@ autor

Dell będzie lepszym wyborem.

Uśmiałem się!

Będzie odczuwalnie GORSZYM wyborem.

Po pierwsze po o\c do 2.3-2.4GHz procek AMD zje i5, a co dopiero o i3 mówić. Te ustępują mojemu A4-3300M@3.1GHz ;)

Do tego GT525M nawet nie ma co podskakiwać do HD7670M, bo do tyłka nie doskakuje. Choć to, ale jednak odtaktowany GT540M.

Wybacz... Nie wprowadzaj autora w błąd :]

 

P.S. I nie bredź mi tu, że w lapkach procków się nie podkręca, bo jeśli tak napiszesz o Sabinkach to nie masz bladego pojęcia o nich. Na Labie był artykuł. Polecam najpierw jego lekturę. Wtedy jak się zaznajmisz z tą lekturą co najmniej to możemy zacząć polemikę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz w firmie ACER? bo spinasz się jakby tak było. Opinie o awaryjności nie biorą się znikąd kolego, Acer od lat jest w czołówce najczęściej serwisowanych laptopów. Stosowne dane bez problemu znajdziesz w Google.

 

Poza tym to jego sprawa jaki chce model i producenta, więc wyluzuj trochę.

 

EDIT: Widzę ewidentnie szukasz zaczepki, nie dam się na to złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pracujesz w firmie ACER? bo spinasz się jakby tak było. Opinie o awaryjności nie biorą się znikąd kolego, Acer od lat jest w czołówce najczęściej serwisowanych laptopów. Stosowne dane bez problemu znajdziesz w Google.

 

Poza tym to jego sprawa jaki chce model i producenta, więc wyluzuj trochę.

Nie pracuje.

Po prostu mam i miałem, a także nie raz poleciłem i nigdy mi nikt nie powiedział, że poleciłem coś złego. Za to nie raz żałowałem polecenia innego laptopa (od MSI, Samsunga, czy przez Toshibę, a teraz na własnej skórze ASUSa).

Za to wiem jak ASUSy się psują (rzekomo najmniej). I dwa kupione nawet nie w pół roku obydwa serwis :]

 

I nie spinam się. Ty zaatakowałeś pierwszy. Odpowiedziałem na Twoje pytanie. Teraz Twoja odpowiedź powoduje koleją reakcję zwrotną, gdyż nie potrafisz zaakceptować pewnych informacji, które nie są zgodne z tymi jakie posiadasz :)

 

Po prostu znam podstawy statystyki i te teściki i awaryjność mnie śmieszą. Wręcz powiem, że mnie obrażają jako człowieka o wykształceniu wyższym. Choć gdybym był po liceum to też godziły by we mnie. Podstawy statystyki obecnie sa w gimnazjum, w liceum jest tego kontynuacja.

Jak to się mówi w kręgach naukowych: magisterka też może być 30 minutami wstydu, a tytuł na całe życie, podobnie jak doktorat. A mgr kosmetologii, czy wyciskania syfów to też magister jak mgr informatyki po uniwerku ;)

 

To jak napisać o HP, że jest awaryjne, a nie mieć bladego pojęcia o istnieniu takich serii jak ProBook, czy EliteBook. Albo nawet Envy (kojarzysz, czy nie bardzo Ci coś świta?).

Albo podobnie sytuacja ma się z FS. Mają serię biznesową, ale o tym niewiele osób wie niestety. A stała i stoi ona na wysokim poziomie wykonania.

 

Ale nie będę się wykłócał :) Nie o to chodzi w tym temacie.

EDIT: Widzę ewidentnie szukasz zaczepki, nie dam się na to złapać.
Ja szukam? Jak pisałem wyżej. Odpowiedziałem na Twoje pytanie :)

Więc kto tu kogo zaczepia, skoro nie potrafi napisać konkretnej oraz konstruktywnej riposty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz napisać w jakim celu chcesz laptopa? Ma być on uniwersalny,do użytku codziennego,czy też raczej gier i filmów? To ma bardzo duże znaczenie. Z wyżej wymienionych lepszym pod względem konfiguracji jest Asus.

Raczej do gier i filmów ale chodzi głównie o to który jest lepszy pod względem jakości i niezawodności oraz o konkrety ponieważ czytałem już wszystkie tematy na forum o tych laptopach i nadal nie wiem którego wybrać. Od was słysze że Asus ale jak pójdę do sklepu komputerowago to słyszę że to jest szajs i lepiej kupić Dela bo lepsza gwarancja i większa jakość. Czy jest w tym choć ciut prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, prawdy jest tyle ze sprzedawca powie Ci to co chce powiedzieć a raczej sprzedać. Inne masz lojalki u HP, Della czy innych producentów. Pójdziesz do sklepu X - Dell najlepszy. Do sklepu Y - HP najlepszy. Z - Asus najlepszy... i tak w kółko.

 

Sam mam dwa acery. Przez ręce przewija mi się wiele notków, mamy serwis notebooków.

Acer w cenie 2000 ma jedną konkurencję - Asusa. Znam wiele firm które na oczy widzieć nie chcą Delli, HPków. Wolą Acery, Asusy, Samsungi.

 

Co do waszej sprzeczki wyżej...

podzielam opinię mikilysa i nie, nie pracuję w Acerze.

 

I aktualnie Acer = Asus pod kazdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa asusy, ktore padly a teraz leza i czekaja na lepsze czasy, wiecej tego syfu nie kupie, laptop ktory chodzi troche ponad dwa lata i umiera jak wloska pralka albo chinski telewizor zaraz po uplywie gwarancji a uzytkowany byl weekendowo do netu przy wyjezdzie "na wies". Przesiadlem sie na Della ale nie ta polka to nie bede sie rozpisywal o zaletach.

Natomiast asusa amialo... nie polecam.

 

@up - jakbym mial kupic asusa to wzialbym acera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

ja toże ;) Wystarczy poczytać moje wpisy odnośnie wszegobecnego polecania Asusów przez X-KOM tu, na forum. I podawałem statystyki, gdzie Asus zamykał rankingi awaryjności... od dolu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23 polecamy notebooki wszystkich producentów i staramy się aby były one adekwatne do wymagań zainteresowanego zakupem. Nie są to wyłącznie modele od firmy ASUS co można zaobserwować w naszych wypowiedziach. Natomiast nie można też jednoznacznie opierać się o wszelkiego rodzaju rankingi czy też opinie na temat danej firmy, ponieważ są one bardzo uogólnione. Każdy producent ma w swojej ofercie lepsze i gorsze konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

oj tam oj tam ;)

Nie chce mi się robić statystyk, ale około 70% polecanego przez Was sprzętu to Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie jest kwestia lepszych czy gorszych konfigow bo rynek jest szeroki i jest zapotrzeboanie na najrozniejsze cuda, asus po prostu jakosciowo juz nie jest wiodaca marka, to samo co cala reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...