Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Haaro

Router do internetu radiowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilku tygodni myślę nad kupnem routera aby swobodnie móc korzystać z internetu w całym domu. Na Allegro znalazłem router TP-Link TL-WR340G. Jest bardzo tani (70 zł z przesyłką). Tak więc chciałem dowiedzieć się czy będzie to działało z moim internetem radiowym który mam od tego dostacy e-spidernet.pl. Obecnie mam 1Mb/s ale w niedalekiej przyszłości planuję zmienić na 4Mb/s. Możecie ewentualnie polecić jeszcze jakiś router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie proste: Końcówka od kabla anteny RJ45 czy RP-SMA ?

Jest to ważne gdyż w pierwszym wypadku zmieścisz się cenowo do 50/70zł, w drugim do 150-200+zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie proste: Końcówka od kabla anteny RJ45 czy RP-SMA ?

Jest to ważne gdyż w pierwszym wypadku zmieścisz się cenowo do 50/70zł, w drugim do 150-200+zł.

 

końcówka to Rj-45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Tp Link WR741ND z odkręcaną antenką (jakby zasięg był niewystarczający zmieniasz na inną) lub Tp Link WR740N (to samo co propozyja pierwsza, tylko nie ma odkręcanej antenki), LINKSYS WRT54G-TM / WRT54GL v1 lub v1.1 lub podany przez Pana WR340G.

Osobiście wybierałbym między WR741ND/WR740N i Linksysem.

Na ich plus przemawia możliwość wgrania alternatywnego firmware :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, to nie masz wygórowanych wymagań. Wystarczy Ci router do ok 100zł. Moja propozycja to coś chociaż z N lite, np wnr1000. Nówkę kupisz za ok 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek
Osobiście wybierałbym między WR741ND/WR740N

Też polecę TP-Linka, choć może troszkę dołożyć i kupić Netgear-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Tp Link WR741ND z odkręcaną antenką (jakby zasięg był niewystarczający zmieniasz na inną) lub Tp Link WR740N (to samo co propozyja pierwsza, tylko nie ma odkręcanej antenki), LINKSYS WRT54G-TM / WRT54GL v1 lub v1.1 lub podany przez Pana WR340G.

Osobiście wybierałbym między WR741ND/WR740N i Linksysem.

Na ich plus przemawia możliwość wgrania alternatywnego firmware :)

Pozdrawiam.

 

Ja także się do tego dołączę - polecam tego Linksysa WRT54GL, bo to naprawdę bardzo stabilny sprzęt, będziesz zadowolony. Miałem go dawno dawno i sprawdzał się naprawdę dobrze - od tej pory korzystam tylko z Linksysów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...