Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daniel741

Odtwarzanie filmu

Rekomendowane odpowiedzi

mam kodeki COREAVC oraz takie odtwarzacze : gom player, KMC player , MPC-home cinema, windows media... ,all player. I jak zawsze film pobiore i dam pełny ekran to rozmazany a jak dam film na pendrive i podłącze do telewizora to normalnie nie ma nic rozmazanego i w hd na dodatek film się wyświetla. Jest coś, żeby mi też na laptopie na pełnym ekranie odtwarzało tak jak na telewizorze? Pobrałem te kodeki co czytałem na tym forum i nic nadal tak samo. Jest coś, żeby mi odtwarzało tak fajnie jak na telewizorze? POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki jest kodek tego pliku wideo i bitrate oraz rozdzeilczość (sprawdzisz programem media info - klik) albo chociaż wagę pliku i jego rozszeżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kodek odtwarza wszystko a rozdzielczość mam 1440 x 900. Próbowałem zmienić rozdzielczość na 800 x 600 ale też nic nie dało. a kodek ten COREAVC ma 5 mb waży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś. Chodziło mi o przykładowy plik który ci się odtwarza niewyraźnie (jest rozmazany) na komputerze. Podaj jego rozdzielczość, kodek i bitrate (sprawdzisz tym programem który podałem). Tu masz zaznaczone informacje o których pisałem:

 

4dad13e5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam ci zdjęcie z byle jakiego filmu.

2zq90d0.jpg

w każdym filmie tak jest. I tak samo odtwarza czyli na pełnym ekranie zamazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły DVDrip z małym bitrate więc normalne że jest rozmazany obraz. Chcesz dobrą jakość to ściągaj HDripy z kodekiem x264 i bitrate 3-5 Mb/s dla 720p i 5-10 Mb/s dla 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o zainstalowanie kodeków tylko o kodek jakim film jest skompresowany. Ten film który pokazałeś ma kodek XviD i bitrate ~1000Kb/s czyli jest to tzw. DVDrip czyli plik AVI o rozmiarze przeważnie 700MB. Obraz został skompresowany, jakość uległa degradacji i nic z tym nie zrobisz. Chcesz dobrej jakości to ściągaj HDripy. Film HD trwający 80min. o rozdzielczości 720p z bitrate ~4Mb/s zajmuje przeważnie ~4GB a 1080p z bitrate ~8Mb/s zajmuje np. 7-8GB. Jeżeli taki plik wideo zostanie zmniejszony do 700MB to jest właśnie taki efekt - żałosna jakość. Skąd ściągać filmy HD już ci nie napiszę, szukaj a znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym problem, że nie mam wyboru ściągać filmy w tym 1080p. Bo wchodze na wyszukiwarka chomikuj i wpisuje nazwe filmu w końcówce .torrent, bo gdzie indziej nie pobieram. Dlaczego jak pobiore film wrzucę na pendrive i podłączam do telewizora to jest jakość w 1080 p i w HD. a na laptopie taka " żałosna jakość " czyli rozmazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągasz DVDripy a na TV masz HD 1080p... super. A jak nie chcesz ściągać inaczej niż z torrentów to twój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...