Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

madmen

Laptop do pracy i multimediów +/- 2000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję laptopa do pracy i multimediów (filmy hd, muzyka).

 

Szukam coś z I3 2350M lub lepiej oraz jakąś kartą dedykowaną. Matryca 15,6 - bardzo fajnie gdyby była matowa, USB 3.0, dysk obojętnie, RAM 4-6GB (wymagający Photoshop). Dobrze gdyby miał W7 na pokładzie. Praca na baterii bez znaczenia większego.

 

Dobra jakość wykonania, żeby się nie przegrzewał.

 

Co do marek to celowałem w ASUSa, MSI, DELL lub LENOVO, do ACERA nie mam zaufania (słusznie?), nie chcę PB, HP lub Siemensa.

 

Gdyby Diablo 3 pociągnął to byłoby świetnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 2000zł ciężko o i3 z dedykowaną i usb 3,0 nie mówiąc już nawet o matrycy matowej, ciekawą opcją w pobliżu 2000 jest ten Lenovo Spokojnie pograsz w DIII, photoshop również zostanie obsłużony, ALE do photoshopa wcale nie jest potrzebna jakaś super grafika, spokojnie dają radę zintegrowane, więc może lepiej kupić coś z i5. Przeglądałem oferty, i najsensowniejszy wydaje się ten Lenovo, niestety, ale za podobną cenę nie otrzyma się jednocześnie i3, podobnej wydajnościowo grafiki, usb 3.0 oraz matrycy matowej, za 2700 jest np. Lenovo bez usb 3.0 ale za to z lepszym procesorem i bardzo dobrą grafiką, lub np. Asus tu z kolei trochę gorsza grafika od gt555m ale lepsza od tamtego radeona, dostaniesz również usb 3.0 oraz nieporównywalnie lepszy procesor core i7, w cenie 2650 masz np. Samsunga z GT540M (wersja 2GB), core i5, oraz 2 portami USB 3.0, poniżej 2000zł można z kolei zaproponować: Asusa procesor niestety ciut gorszy od i3, grafika niestety zintegrowana, ale masz USB 3.0, DIII na pewno nie będzie grywalne, ale photoshop jak najbardziej będzie chodził. Reasumując, do +-2000 najkorzystniejszy jest pierwszy podany Lenovo za 2200, brak mu jedynie USB 3.0, w innym wypadku proponuję zwiększyć pułap cenowy o aż 800zł i dostaniesz coś lepszego niż chciałeś, ostatecznie można jeszcze rozważyć APU, tu np. Asus DIII będzie chodzić grywalnie, photoshop jak najbardziej będzie płynny, A6 jest mniej więcej odpowiednikiem i3 + np. AMD Radeon HD 6370M, więc wydajnościowo jak pierwszy lenono, z tym, że tu otrzymujesz jeszcze USB 3.0, więc chyba jedynym niespełnionym warunkiem będzie matowa matryca, ale jak wspomniałem, ciężko w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, napewno się im przyjrzę.

 

D3 nie jest koniecznością, za to dobry procek i jednak dedykowana karta zdecydowanie tak.

To samo matryca matowa, wiem, że dobrych laptopów z nią nie ma za dużo w tym przedziale cenowym, więc jeśli trzeba to z niej zrezygnuję.

 

2000PLN to jest orientacyjnie, maksymalnie mogę wyciągnąć do 2500PLN, jeśli warto do czegoś dopłacić.

 

Nowy Acer V3 z I3 i GT630 wydaje się być niezły, no ale to Acer.

 

Procki AMD odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie znalazłem takie laptopy, które spełniają (prawie) moje założenia, zakładając zwiększenie budżetu:

 

http://allegro.pl/asus-x53sv-i3-2330-2-2ghz-8gb-500gb-gt540m-w7-mat-i2330083755.html?source=oo

 

+matryca mat

+gt540

+usb 3.0

+dobre wykonanie

+8gb ramu

+w7

-slaby procek

 

http://allegro.pl/dell-vostro-3550-i5-2450m-4gb-500gb-hd6630-1gb-nbd-i2352976460.html

 

+matryca mat

+hd6630

+dobry procek

+usb 3.0

+szybszy dysk

-cena

-brak os

-asus ładniejszy

 

Z tym, że w tej cenie to już I7 kupie bez matu...

Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie raczej mógłbyś skupić się bardziej na wnętrznościach laptopa niż na tym czy ma mat matryce, jeżeli jesteś prawdziwym grafikiem to tak czy siak musisz zaopatrzyć się w zewnętrzny monitor kosztujący więcej niż 1500zł aby mieć dobre parametry wyświetlanego obrazu, do wstępnej obróbki zdjęć matryca błyszcząca też da rade, odpowiedni kąt, miejsce w cieniu i nie widać odbić, jak już patrzysz na laptopy w cenie 2800 to dalej polecam tego Asusa lub tego Samsunga a jak chcesz zostać bliżej 2000zł to ten Lenovo dalej jest bardzo dobry w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stacjonarkę do typowej pracy na Photoshopie, laptop potrzebny mi jest 'w teren', gdzie PS będzie raczej okazyjnie odpalany, ale będzie. Zresztą PS nie jest żadną wytyczną, od biedy to i 4GB i I3 wystarczy.

 

No ten Asus z I7 to już w ogóle ciekawy, może faktycznie porzucę mat dla tego procka. A jak z wykonaniem/awaryjnością tych Asusów z serii X53?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tej samej linii laptop, tylko wersja K53 praktycznie to samo, wykonanie i spasowanie jest bardzo dobre, obudowa się nie wygina, wygląda przyzwoicie i co ważniejsze laptop nie psuje się, zgodnie ze statystykami tylko 17% Asusów w danej serii w ciągu 3 lat trafia na naprawy gwarancyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w sumie dobrze, chyba Asus ma najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

A czy warto dokładać do I7? W sumie to I7 i 8GB to przyszłościowy zakup, na 3-4 lata powinien wystarczyć.

 

A GT540 nie grzeje się za mocno? Nie ma OS. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za OS musiałbyś dopłacić 200zł LINK ale jeżeli jesteś studentem studiów technicznych to możesz mieć win7 Pro 64bit za free z MSDNAA Nie, GT540M w moim Asusie mocno się nie grzeje ale jednak trochę tak, w stresie do ok 70 stopni, ale to całkiem chłodno jak na grafike w laptopie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem. :) No, teraz się tylko zastanawiam czy nie brać sobie 17 cali z I5 z tego Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na ekranie 17.3" będzie się wygodniej pracowało, ale różnica między i5 a i7 to od 30 do 50% w zależności od zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...