Skocz do zawartości
Wynaratorski

DayZ - survival z zombie w tle

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaskoczony, że do tej pory nie powstał taki temat.

 

DayZ to darmowy mod do gry ArmA2, aby zagrać potrzebujesz ArmA2 i Arma2: Operation Arrhowead (inaczej ten pakiet dwóch gier jest nazywany "Combined Operations"). Mod to może za małe słowo, DayZ jest nazywany eksperymentem, nową jakością itp. itd. ale to każdy powinien sprawdzić na własnej skórze ;)

 

Budzimy się na wybrzeżu dzierżąc w dłoni pistolet, a w plecaku parę podstawowych itemów. I... tyle. Musimy przeżyć, a aby to osiągnąć musimy zdobyć lepszą broń, pić, jeść itd. Możliwości są prawie nieograniczone - naszym wyborem jest, czy na mapie (220km kwadratowych) będziemy zwiedzać większe miasta, czy polować w lasach, możemy przemykać po pełnych zombie marketach w poszukiwaniu puszek z jedzeniem, albo zabijać innych i odbierać je im siłą. Świat jest otwarty i robimy w nim co tylko chcemy (np. kompletujemy części aby uruchomić pojazd). Ciekawsze featury:

 

- otwarty świat

- do 80 graczy na serwerze

- jedna postać na wszystkich serwerach - Twoje dane są zapisywane na serwerze głównym i wchodząc na jakikolwiek serwer odradzasz się w tym samym miejscu w którym skończyłeś i z tym samym wyposażeniem

- brak kompresji czasu - wchodzisz rano, jest ranek, wieczorem jest wieczór itd.

- permadeath - nie ma respawnu. Umierasz i tracisz wszystko co zgromadziłeś, zaczynasz od nowa, od zera.

 

http://www.youtube.com/watch?v=A7Q8c8jnL3s

 

Oficjalna strona

 

Uwaga!

Mod jest w fazie ALPHA i po prostu eksplodował - stał się viralem (wykres z popularnością ArmA2), ciężko jest wejsć na serwer, przeważnie są pełne, ale cierpliwym na pewno się to uda.

 

Zapraszam do wspólnej gry, naprawdę warto!

 

 

Dla łatwiejszej organizacji powstała grupa na steam:

 

DayZ.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat nie powstał, bo jest temat o tej grze, a to tylko mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mod cieszy się większą popularnością niż gra, idąc tym tokiem myślenia można wszystkie gry z serii CoD wrzucić do jednego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można. Przecież CoD to jedno i to samo w kółko. ;) Moda bez gry by nie było, więc jeśli mod cieszy się popularnością to, co za tym idzie, gra też. Gdyby było subforum dla konkretnej gry to czemu nie, ale tak to po co wszystko rozstrzeliwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym tylko mial Arme...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że sprzedawcy z allegro podpatrzą okazje i więcej osób wystawi Operation Arrowhead, przez co ceny spadną.

Teraz trzeba 70dych zapłacić :( .

Bo filmiki zachęcają:

http://www.youtube.com/watch?v=PxbrFa3dPqk&feature=related

Czy cała seria tego pana:

http://www.youtube.com/watch?v=mOB7YGgREFg&feature=plcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie, że można. Przecież CoD to jedno i to samo w kółko. ;) Moda bez gry by nie było, więc jeśli mod cieszy się popularnością to, co za tym idzie, gra też. Gdyby było subforum dla konkretnej gry to czemu nie, ale tak to po co wszystko rozstrzeliwać?

ARMA, a DAY Z to tylko ten sam silnik jak L4D, HL2, CS:S, gry o całkowicie różnym charakterze ;)

 

Jak najbardziej warto, bo mod już w wczesnej fazie ma niesamowity potencjał i w kategorii zombi ma duże szanse odstawić mocno komercyjne produkcje.

Sam zachodziłem w głowę dlaczego ARMAII jest na topowej części sprzedaży na Steamie, dopiero z czasem dowiedziałem się, że ludzie wykupują masowo grę bez jakichkolwiek promocji dla moda DayZ :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama ArmA II jest najlepszą grą jaką znam, a mod DayZ tylko polepsza jej popularność.

 

W najnowszym patchu 1.61 zombie będą oficjalną częścią gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam nadzieje że sprzedawcy z allegro podpatrzą okazje i więcej osób wystawi Operation Arrowhead, przez co ceny spadną.

Teraz trzeba 70dych zapłacić :( .

Bo filmiki zachęcają:

[media]

[/me dia]

Czy cała seria tego pana:

[media]

[/med ia]

Ten pierwszy filmik wygląda tak jak sobie pierwszego stalkera wyobrażałem gdy zobaczyłem zapowiedz o nim :)

 

Sam zachodziłem w głowę dlaczego ARMAII jest na topowej części sprzedaży na Steamie, dopiero z czasem dowiedziałem się, że ludzie wykupują masowo grę bez jakichkolwiek promocji dla moda DayZ :E

 

Teraz pewnie autora DayZ po rękach całują :P

Edytowane przez nietopyrz
nie cytujemy mediów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ciekawie, poczekam aż oficjalnie wydadzą tego moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARMA, a DAY Z to tylko ten sam silnik jak L4D, HL2, CS:S, gry o całkowicie różnym charakterze ;)

 

Pogięło Cię ? DayZ to nie oddzielna gra zrobiona z silnika Army, tylko Arma uruchomiona z modem podpiętym w skrócie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogięło Cię ? DayZ to nie oddzielna gra zrobiona z silnika Army, tylko Arma uruchomiona z modem podpiętym w skrócie gry.

Co ty nie powiesz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co ty nie powiesz :lol2:

Z twojej wypowiedzi wynika, że tego nie wiesz.

 

ARMA, a DAY Z to tylko ten sam silnik
Edytowane przez Gwynnbleid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wyjaśnić czy są jakieś questy u kogoś można kupić broń, będąc na serwerze można z innymi graczami walczyć albo współpracować czy tylko chodzi o to, że spaceruje się po wielkiej mapie bez większego sensu i robi się co chce? Z jednej strony wygląda świetnie i kojarzy mi się troche z stalkerem ale z drugiej strony czy są tam questy jakaś fabuła na tym serwerze czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z twojej wypowiedzi wynika, że tego nie wiesz.

Jest już info w pierwszym poście.

 

ARMAII i DayZ to dwa różne typy rozgrywki i równie dobrze mogła by być sprzedawana jako osobny tytuł

 

..... zaraz zaraz:

Pogięło Cię ? CS to nie oddzielna gra zrobiona z silnika HL, tylko HL uruchomiona z modem podpiętym w skrócie gry :lol2:

 

 

@Master Husky

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,11776227,DayZ___225_kilometrow_kwadratowych_zombie_apokalipsy.html?bo=1

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już info w pierwszym poście.

 

ARMAII i DayZ to dwa różne typy rozgrywki i równie dobrze mogła by być sprzedawana jako osobny tytuł

 

..... zaraz zaraz:

Pogięło Cię ? CS to nie oddzielna gra zrobiona z silnika HL, tylko HL uruchomiona z modem podpiętym w skrócie gry :lol2:

Skoro tak to ACE to też pewnie już osobna gra, co nie? DayZ to mod i koniec kropka. A CS'a da się i bez całego HL uruchomić. DayZ się nie da. Iron Front: Liberation 1944 to osobna gra na silniku army, nie wymagająca jej. DayZ nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Broni się nie kupuje, możesz ją znaleźć w różnych budynkach, zazwyczaj są to pistolety i strzelby , w większych miastach można czasami trafić jakiegoś kałasza bądź M16. Na mapie jest kilka obiektów wojskowych np. 3 lotniska, tam często można dorwać coś konkretniejszego. A to czy będziesz walczył z innymi graczami czy z nimi współpracował zależy od Ciebie. Generalnie są 2 grupy graczy; ocalali i bandyci. Chodź i tak nigdy nie wiadamo, jak trafisz na jakiegoś nuba który zobaczy że masz jakąś lepszą broń niż Makarov (podstawowy pistolet, z nim zaczynasz) to przy pierwszej lepszej okazji wpakuje Ci kule między oczy i zgarnie twój sprzęt.

 

ARMAII i DayZ to dwa różne typy rozgrywki i równie dobrze mogła by być sprzedawana jako osobny tytuł

Bzdura, DayZ w sumie dodaje tylko postacie Zombie ich animacje/dźwięki. Reszta to ta sama gra, te same bronie, ten sam teren i ten sam gameplay. Różnica jest taka, że nie masz jasno przedstawionych celów misji i określonego zadania.

 

Od siebie dodam tylko, że szczególnie polecam serwery Dallas (około 25 serwerów po 50 slotów), jak do tej pory jeden z najlepszych dla mnie, nie było jeszcze sytuacji w której nie udało mi się połączyć (a większość serwerów ma ten problem, że czasami albo nie dołączysz albo będziesz czekał 30 min aż wejdziesz do gry).

Edytowane przez C0lon3lC@mp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Dzięki, jestem w trakcie czytania, ale nadal pojawiają się pytania, a jak mnie ktoś zabije, to zabójca może moje zwłoki przeszukać zabrać wszystko to co miałem, ale czy ja jak szybko zacznę od nowa grać, to mogę zwłoki swojej byłej postaci znaleźć? Np w wypadku gdyby gdzieś tam zabiły mnie zombie a ja chciałbym szybko zajść i odzyskać ekwipunek?

 

Powiedzmy, że uzbroiłem się jak pancernik i wytłukłem pół miasta zombie, po jakim czasie oni się znowu respią?

 

Kto z Was w to gra, tłuką się ludzie na wzajem bardzo chętnie? Biega ktoś w nocy z flarą? :lol:

 

Można w kilka osób robić niezły rozpieprz, z kumplami zrobić gang i mordować ludzi aahhaha podoba mi się to, czy inni gracze mają identyczną postać jak my? (biały człowiek na zielono ubrany?)

 

Ekwipunek jak w gothicu jest bez ograniczeń czy jest ograniczone miejsce?

Edytowane przez Master Husky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już info w pierwszym poście.

 

ARMAII i DayZ to dwa różne typy rozgrywki i równie dobrze mogła by być sprzedawana jako osobny tytuł

 

..... zaraz zaraz:

Pogięło Cię ? CS to nie oddzielna gra zrobiona z silnika HL, tylko HL uruchomiona z modem podpiętym w skrócie gry :lol2:

 

 

Toś błysnął. Moja odpowiedź nie odnosiła się do HL i innych takich.

 

Dayz nie będzie oddzielną grą. Razem z patchem 1.61 zostanie włączona do stuffu Army.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki, jestem w trakcie czytania, ale nadal pojawiają się pytania, a jak mnie ktoś zabije, to zabójca może moje zwłoki przeszukać zabrać wszystko to co miałem, ale czy ja jak szybko zacznę od nowa grać, to mogę zwłoki swojej byłej postaci znaleźć? Np w wypadku gdyby gdzieś tam zabiły mnie zombie a ja chciałbym szybko zajść i odzyskać ekwipunek?

 

Powiedzmy, że uzbroiłem się jak pancernik i wytłukłem pół miasta zombie, po jakim czasie oni się znowu respią?

 

Kto z Was w to gra, tłuką się ludzie na wzajem bardzo chętnie? Biega ktoś w nocy z flarą? :lol:

 

Można w kilka osób robić niezły rozpieprz, z kumplami zrobić gang i mordować ludzi aahhaha podoba mi się to, czy inni gracze mają identyczną postać jak my? (biały człowiek na zielono ubrany?)

 

Ekwipunek jak w gothicu jest bez ograniczeń czy jest ograniczone miejsce?

Tak, jeśli ktoś Cię zabije a w zasadzie to tylko jeśli zabije Cie zombie - ludzie gdy znajdują ciała często po ich ograbieniu je ukrywają (można ukryć ciało zabitego, zarówno gracza jak i zombie). Jeśli zabije Cie zombie i nikt twojego ciała nie znajdzie to twój ekwipunek cały czas tam sobie leży oczywiście mowa o tym samym serwerze. Jeśli zginiesz na serwerze X i dołączysz do serwera Y to na serwerze Y nie znajdziesz swoich zwłok.

 

Zombii respawnują się różnie, zależne jest to od konkretnego serwera. Czasami 5min, czasem 10/15.

 

Ja gram, ludzie między sobą tłuką się wręcz bardzo chętnie :E Grywam również w nocy ale, bardziej z latarką przy broni (chwilowo M4A3 CCO, ciekawe jak długo :D).

 

Postacie graczy są mniej więcej takie same, z wyjątkiem bandytów, Ci mają charakterystyczny niemiecki mundur wojskowy.

 

Ekwipunek jest ograniczony.

Edytowane przez C0lon3lC@mp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OT nie czytać szkoda czasu.

Skoro tak to ACE to też pewnie już osobna gra, co nie? DayZ to mod i koniec kropka. A CS'a da się i bez całego HL uruchomić. DayZ się nie da. Iron Front: Liberation 1944 to osobna gra na silniku army, nie wymagająca jej. DayZ nie.

Counter-Strike (często nazywany skrótowo CS) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a 19 czerwca 1999[1] i będąca modyfikacją (modem) gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life'a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.

 

 

 

@Gwynnbleid

Toś błysnął. Moja odpowiedź nie odnosiła się do HL i innych takich.

 

Dayz nie będzie oddzielną grą. Razem z patchem 1.61 zostanie włączona do stuffu Army.

To też było, ty w ogóle nie czytasz tego tematu #8 :lol2: Kolega nad tobą chciał aby to wrzucać wszystko do ArmyII, tylko że ten mod zmienia grę tak jak HLa zmieniał CS.

 

Coś cytowałem, aby na coś dokładnie odpowiedzieć(sprawdź), a ty wpadłeś tutaj, wyrwałeś coś z kontekstu i podajesz informacje, które w temacie już dawno zostały podane przez innych :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Counter-Strike (często nazywany skrótowo CS) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha "Gooseman" Le'a i Jessa "Cliffe" Cliffe'a 19 czerwca 1999[1] i będąca modyfikacją (modem) gry Half-Life. Początkowo Counter-Strike wymagał do działania Half-Life'a, jednak wraz z upływem czasu stworzono kolejne jego wersje, które przekształciły się w samodzielne produkcje, jedynie korzystające z silnika oryginalnej gry.

Ta i co? Który raz mam Ci mówić, że DayZ NIE BĘDZIE OSOBNĄ GRĄ. Ciągle będzie wymagać Army do działania i to się nie zmieni. I jak wyżej napisano DayZ wejdzie do stuffu army wraz z kolejnym patchem, więc przestań kręcić kota ogonem tylko po to, aby było na Twoje.

 

To też było, ty w ogóle nie czytasz tego tematu #8 :lol2: Kolega nad tobą chciał aby to wrzucać wszystko do ArmyII, tylko że ten mod zmienia grę tak jak HLa zmieniał CS.

Ta, chciałem. Bo to nie jest osobna gra. Nie ma nowych modeli, tekstur, prawie nic. Tylko dźwięki i animacje zombie, reszta to wszystko ArmA. I przy okazji temat o Armie by się ożywił.

Edytowane przez JustEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdzie napisałem, że będzie?

 

O losie.... czytaj(sic), bo @Gwynnbleid.... odkręć się....

 

 

Jak już odpowiadasz mimo, że coś nie było skierowane do ciebie to powiem ci, że kopiowanie modeli, postaci, map, tekstur, animacji w komercyjnych produkcjach istnieje od dawana.

 

Koniec OT.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że będzie?

 

O losie.... czytaj(sic), bo @Gwynnbleid.... odkręć się....

 

Koniec OT.

 

@pogrubiony tekst: ????

 

A tak po za tym, to racja, koniec OT, jeszcze jakiś admin przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kuźwa, żałuje, że nie skusiłem się na Armę II z cd-action :/

 

Edit:

A dobra, na steamie ta wersja i tak nie działa, więc trochę lipa. Trzeba będzie się za tym Combined Ops rozejrzeć...

Edytowane przez Ac!d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...