Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

cyberpunk.jpg



Gra zapowiedziana oficjalnie na letniej konferencji CD Projektu - 30 maja 2012 roku.

Producent: CD Projekt RED
Data premiery: 10 grudnia 2020 roku
Platforma: PC, PlayStation 4 (Pro), Xbox One (X)
 

Cytat

Pierwsze informacje:


- gra bazuje na systemie "papierowego" RPG-a Mike'a Pondsmitha z 1988 roku (tzw. Cyberpunk 2020, do którego podręcznik w zeszłym roku został wznowiony w Polsce);
- First Person RPG;
- główną postacią jest najemnik "V", który będzie mógł być mężczyzną lub kobietą. Kreator postaci przypomina ten z serii takich, jak Mass Effect czy Fallout, z możliwością zmiany np. wyglądu i życiorysu;
- akcja ukazana z perspektywy pierwszej osoby, ale postać jest widoczna na przerywnikach filmowych, a podczas jazdy pojazdem można uaktywnić widok TPP;
- świat ma być "realistyczny" i "brutalny", a poruszana tematyka "dojrzała";
- jest to cyberpunk z naciskiem na "Punk", czyli klimat retro-przyszłości, nawiązujący do lat 80. XX wieku ze stylistyką oddającą ducha papierowego oryginału;
- fabuła jest rozbudowana oraz nieliniowa z konsekwencjami w ciągu całej rozgrywki, tak samo jak to było w Wiedźminach (zwłaszcza w pierwszym);
- w grze używamy nie tylko spluw, ale też broń białą;
- dużo nowoczesnych ulepszeń broni, wszczepów i inne elementów charakterystycznych dla cyberpunka;
- struktura rozgrywki jest sandboksowa - otwarty świat z wieloma questami do rozwiązania na różne sposoby;
- akcja gry rozgrywa się w Night City podzielonym na sześć dużych dzielnic, po których można przemieszczać się pojazdami;
- obecnych jest sześć statystyk opisujących postać: Strength, Constitution, Intelligence, Reflexes, Tech i Cool;
- napędzany przez silnik RED Engine 4.

 


Strona oficjalna gry

 

 


System Cyberpunk 2020

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądales konferencję??? bo ja przegapilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawego na konferencji? Nie dałem rady obejrzeć, a serwisy jakoś skąpo informacjami sypią :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk ala Deus Ex? Jestem na tak. :thumbup: Zresztą jest już trochę więcej informacji:

 

http://www.vg247.com/2012/05/30/witcher-2-enhanced-coming-to-mac-in-the-fall/

 

It’s set in a futuristic world with a degenerated society and like the tabletop game, it will be a mature RPG, set in the series’ “realistic and brutal” world.

 

Czyli idealna baza dla CDPR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się miodnie. RED Engine, wypełni lukę, po najnowszym Deus Eksie (i może jeszcze niszowym E.Y.E.) gracze chcą więcej klimatów cyberpunkowych. Do tego więcej elementów "erpegie" niż w poprzednich grach CDPR (bazują na papierowym systemie Cyberpunk 2020). No i jak bardzo cieszy nowa marka. Chociaż z nazwą mogli się bardziej postarać. :E Mam nadzieję, ze to nie odbije się na Wiedźminie 3. Co jak co, ale REDzi to wciąż małe studio, nawet po wykupieniu dawnego Metropolis, którzy pewnie się tym także zajmują (nie zdziwiłbym się, gdyby ten oddział się zajmował Cyberpunkiem, a większość starej ekipy Wiedźmina - trzecią jego odsłoną). :)

 

Wypunktowałem najważniejsze informacje w pierwszym poście. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden art jest:

CDProjektRed_30978_screen.jpg

 

Coś ciekawego na konferencji? Nie dałem rady obejrzeć, a serwisy jakoś skąpo informacjami sypią :hmm:

Info o 1,7 mln sprzedanego wiedźmina 2,

Zapowiedzi nowych małych gierek tworzonych przy współpracy z gog.

 

No i najważniejsze- czyli zapowiedź cyberpunk. Był nawet twórca systemu :)

Z informacji to jeszcze to że tworzone na RED engine (chociaż to chyba jest oczywiste).

 

Zapowiada się fajnie. A concept art...

-flaga amerykańska ( dzieje się w Ameryce?)

-drugi raz pistolet, czyli chyba to będzie główna broń (to pewnie wiedzą znawcy systemu).

 

Grał ktoś w wersję papierową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony... jak dla mnie takie coś nie ma klimatu, Cyberpunk do mnie w ogóle nie przemawia. Widać już flagę USA, eh.

 

Szkoda że nie ma żadnego DLC dodającego kilka godzin zabawy dla Wieśka 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-drugi raz pistolet, czyli chyba to będzie główna broń (to pewnie wiedzą znawcy systemu).

 

Grał ktoś w wersję papierową?

To jest tylko przykład. W pierwszym poście dałem linka do informacji na temat systemu Cyberpunk 2020, na którym bazuje gra.

 

Nie będzie "głównej" broni ani też klasy (jakkolwiek to brzmi) - wybór ma być szeroki. Od hakera po strzelca wyborowego z krwi i kości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze to nie odbije się na Wiedźminie 3. Co jak co, ale REDzi to wciąż małe studio, nawet po wykupieniu dawnego Metropolis, którzy pewnie się tym także zajmują (nie zdziwiłbym się, gdyby ten oddział się zajmował Cyberpunkiem, a większość starej ekipy Wiedźmina - trzecią jego odsłoną). :)

Jest krótka informacja na ten temat:

 

This game will be developed by a new team at CDP RED composed of veterans from the Witcher franchise.

 

Miejmy nadzieję, że team zostanie podzielony z głową i nie odbije się to negatywnie na żadnym z tworzonych tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawie :) jeszcze nadal nie zaopatrzylem w deusa czekam na promocje na steamie i kupuję odrazu :) wiec troche dla mnie wstyd.

 

Tylko trzymać kciuki dla redów maja odemnie kredyt zaufania po Wiedzminie 1 i 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieliniowo, ciężkie decyzje, brutalna i dojrzała gra? Już po Wiedźminie 2 wiem, że dopną swego, nie mogę się doczekać :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk ? ehh, to jest zbyt przyziemne zeby mnie zainteresować ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to wkrótce sami będziemy żyć w cyberpunku, gra pewnie będzie się rozwijać wraz z wydarzeniami w świecie. Chipowanie ludności o którym głośno, internetowe dowody osobiste itp., czyli welcome to US and UE. Jak dla mnie świetny temat na grę i wierzę, że tego nie spartolą. Szkoda, że narazie tak niewiele informacji na temat gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wiele ? Cyberpunk 2020. Na tym settingu jest oparta gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, co z tego wyjdzie. Tym razem Redzi nie mają gotowych świetnie wykreowanych postaci i będą tworzyli je od zera. No ale mają chłopaki talent, więc trzymam za nich kciuki, choć cyberpunkt to nie bardzo moje klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba :D Lubię takie klimaty i jestem naprawdę zadowolony, w jakim kierunku podążają teraz REDzi :)

 

Chociaż z nazwą mogli się bardziej postarać. :E

Z tego co czytałem, może ona jeszcze ulec zmianie. Choć z drugiej strony ciężko tu coś większego zmieniać, skoro gra bazuje na licencji RPG Pondsmitha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo braku informacji czuję się zainteresowany.

Nazwa faktycznie niezbyt trafiona. Mnie osobiście przywodzi na myśl produkcje sprzedawane w kioskach... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to nazwa jest? Myślałem, że to nazwa robocza tematu :E Mały fail od redów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa pewnie po to żeby po wpisaniu Cyberpunk od razu wylatywała ta gra zamiast listy gier z tego gatunku :E Świetny ruch marketingowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ciężko tu jest coś drastycznie zmieniać, skoro gra bazuje jak wiadomo na "papierowym" systemie RGP o tej samej nazwie (np. Shadowrun od FASA Studio nazywał się też identycznie jak "papierowy" odpowiednik). Stawiam, że obecny tytuł pewnie zostanie, tylko dołożą pewnie jakiś podtytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby zrobili to jako sandbox. Tego brakuje w Deus Ex(HR). Skończy się wątek, kończy się gra, niezbyt wiele zadań pobocznych, ciasny świat, można zagrać od nowa, ale nuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby zrobili to jako sandbox. Tego brakuje w Deus Ex(HR). Skończy się wątek, kończy się gra, niezbyt wiele zadań pobocznych, ciasny świat, można zagrać od nowa, ale nuży.

Nie mają doświadczenia w tej materii, więc jest to mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czarno? Niech to będzie na poziomie DE:HR i będzie wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...