Forum PCLab.pl: Cyberpunk 2077 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (163 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Cyberpunk 2077 Temat główny

#21 Użytkownik jest dostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Maj 2012 - 08:48

Nie no, ciężko tu jest coś drastycznie zmieniać, skoro gra bazuje jak wiadomo na "papierowym" systemie RGP o tej samej nazwie (np. Shadowrun od FASA Studio nazywał się też identycznie jak "papierowy" odpowiednik). Stawiam, że obecny tytuł pewnie zostanie, tylko dołożą pewnie jakiś podtytuł.

#22 Użytkownik jest niedostępny   JustEvil 

• Wielka Wyrocznia
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 13:03

Dobrze by było gdyby zrobili to jako sandbox. Tego brakuje w Deus Ex(HR). Skończy się wątek, kończy się gra, niezbyt wiele zadań pobocznych, ciasny świat, można zagrać od nowa, ale nuży.

#23 Użytkownik jest niedostępny   iniside 

• Chaos Sorcerer
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 16:24

Zobacz postJustEvil, o 31 Maj 2012 - 14:03, napisał(a):

Dobrze by było gdyby zrobili to jako sandbox. Tego brakuje w Deus Ex(HR). Skończy się wątek, kończy się gra, niezbyt wiele zadań pobocznych, ciasny świat, można zagrać od nowa, ale nuży.

Nie mają doświadczenia w tej materii, więc jest to mało prawdopodobne.

#24 Użytkownik jest niedostępny   JustEvil 

• Wielka Wyrocznia
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 16:26

Zatem czarno to widzę.

#25 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 16:30

Dlaczego czarno? Niech to będzie na poziomie DE:HR i będzie wypas.

#26 Użytkownik jest niedostępny   JustEvil 

• Wielka Wyrocznia
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 18:44

Dlatego, że jak się skończy grę to można ją walnąć w kosz. Sandbox daje możliwości - o korzyściach dla rozbudowanej i nieliniowej fabuły już nie wspomnę.

#27 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 18:47

Zobacz postJustEvil, o 31 Maj 2012 - 19:44, napisał(a):

Dlatego, że jak się skończy grę to można ją walnąć w kosz. Sandbox daje możliwości - o korzyściach dla rozbudowanej i nieliniowej fabuły już nie wspomnę.

Gra nie musi być sandboxem żeby była świetna, seria ME, Wiedźmin 2 nie mają takich rzeczy, a spędziłem przy nich olbrzymią ilość godzin świetnie się przy tym bawiąc (nie licząc zakonczenia ME3 :E)

#28 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 18:48

Zobacz postJustEvil, o 31 Maj 2012 - 19:44, napisał(a):

Rzecz gustu, wolę mniejszą grę (DE, Wiedźmin) z gęstszą zawartością niż większą (Skyrim) i rozmytą.

Ten post był edytowany przez crush dnia: 31 Maj 2012 - 18:48

#29 Użytkownik jest niedostępny   skibek1990 

• Sound Mind Sound Body
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 18:48

Mnie smuci tylko brak konkretów...
Powiedzieli, że robią, dali 2 obrazki i koniec.
Brakuje jakiegoś trailera i daty.

Ostatnio najlepiej zapowiedziany był Skyrim czyli pół roku przed premierą a nie, że narobili smaka i wiadomo kiedy dostaniemy grę.

#30 Użytkownik jest niedostępny   JustEvil 

• Wielka Wyrocznia
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 18:54

Zobacz postPulpit, o 31 Maj 2012 - 19:47, napisał(a):

Gra nie musi być sandboxem żeby była świetna, seria ME (...)

Seria? Ehehe... Masz fart, że nie mam siły się śmiać. Tak, tak, to o tej części, której być nie powinno i nie powinna wpisywać się do pojęcia serii.
W Wiedźmina 2 nie grałem, ale fakt ciągle pozostaje ten sam - jak się grę skończy to już nie ma z nią co robić.

Zobacz postcrush, o 31 Maj 2012 - 19:48, napisał(a):

Rzecz gustu, wolę mniejszą grę (DE, Wiedźmin) z gęstszą zawartością niż większą (Skyrim) i rozmytą.

Skyrim nie jest rozmyty, a DE i Wiedźmin wcale nie mają takiej znowu gęstej zawartości. Poza tym, Sandbox nie musi być ogromną grą. Zobacz na dawne Operation Flashpoint, CWC i Resistance. Gatunek pomińmy, ale to też jest sandbox. Scena modderska i community przedłużyło tej grze życie o ponad 10 lat. Tylko dlatego, że to sandbox (z edytorem i potem też innymi narzędziami).

#31 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 18:56

Zobacz postJustEvil, o 31 Maj 2012 - 19:54, napisał(a):

Seria? Ehehe... Masz fart, że nie mam siły się śmiać. Tak, tak, to o tej części, której być nie powinno i nie powinna wpisywać się do pojęcia serii.
W Wiedźmina 2 nie grałem, ale fakt ciągle pozostaje ten sam - jak się grę skończy to już nie ma z nią co robić.

Po ukończeniu Wiedźmina 2 raz, można przejść go bez problemu ponownie i zobaczyć zupełnie nowy content.

#32 Użytkownik jest niedostępny   JustEvil 

• Wielka Wyrocznia
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 19:07

Tak samo jak w pierwszej części? Bo w pierwszej były marginalne różnice, cały walkthrough był ten sam. Więc niezbyt zupełnie nowy content. Pomijam już to, że trzeba chcieć przejść grę jeszcze raz, a ta nie zawsze zachęca. Poza tym ten sam walkthrough dla kilku różnic? Już lepiej obejrzeć to na YT.

Ten post był edytowany przez JustEvil dnia: 31 Maj 2012 - 19:08

#33 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 19:22

Zobacz postJustEvil, o 31 Maj 2012 - 19:54, napisał(a):

Skyrim nie jest rozmyty, a DE i Wiedźmin wcale nie mają takiej znowu gęstej zawartości. Poza tym, Sandbox nie musi być ogromną grą. Zobacz na dawne Operation Flashpoint, CWC i Resistance. Gatunek pomińmy, ale to też jest sandbox. Scena modderska i community przedłużyło tej grze życie o ponad 10 lat. Tylko dlatego, że to sandbox (z edytorem i potem też innymi narzędziami).

Jest rozmyty. Główne skrzypce gra właśnie "sandbox'owatość", fabuła, dialogi, postacie są na dalszym planie.
Sandboxowy RPG klęka choćby pod względem podkładanych głosów. Grając w Skyrim odnoszę wrażenie, że przy udźwiękowieniu postaci brało udział ~15 osób... Immersja lekko się psuje.
To już nie te czasy, żebym się jarał milionami stron tekstu. Ponownie, wolę mniejszą, a dopracowaną niż dużą i biedniejszą w odczucia.

Dopóki ktoś nie będzie skłonny zrobić sandbox'a o jakości mniejszych RPG'ów stawiam na mniejsze gry.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 19:26

Zobacz postJustEvil, o 31 Maj 2012 - 20:07, napisał(a):

Tak samo jak w pierwszej części? Bo w pierwszej były marginalne różnice, cały walkthrough był ten sam. Więc niezbyt zupełnie nowy content. Pomijam już to, że trzeba chcieć przejść grę jeszcze raz, a ta nie zawsze zachęca. Poza tym ten sam walkthrough dla kilku różnic? Już lepiej obejrzeć to na YT.

Pod pojęciem nowy content kryje się odmienny wygląd drugiego aktu(lokacja startowa, zadania, dialogi), a także kilka zmian w trzecim. Tego nie da się zobaczyć na YT.

Co do konstruckji gry - może być sandbox, może być coś ala Deus Ex. Mimo wszystko akurat w tym wypadku wolałbym to drugie.

#35 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 21:51

Mnie tylko amrtwi to "więcej elementów RPG" dla mnie tam w Wieśkach było ich w sam raz, a nie, znowu dostanę arkusz kalkulacyjny... MS Cyberpunk 2013 Professional Edition, w pakiecie: MS Plasma Rifle, MS Retina Projector Implant i MS NanoPolymer MuscleFiber...

Oby nie przesadzili z tabelkami i pierdołami, Cyberpunk (nie mam na mysli co prawda konkretnego systemu, papierowe RPG to nei mój świat)? Super. A w wykonaniu CDP Red? To moze być majstersztyk...

Ten post był edytowany przez Zas dnia: 31 Maj 2012 - 21:51

#36 Użytkownik jest niedostępny   iniside 

• Chaos Sorcerer
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2012 - 23:12

Ważne zeby walka w turach nie była albo jakieś inne zboczenia. Ma byc kuwa celownik. Albo będzie crap.

#37 Użytkownik jest niedostępny   nietopyrz 

• praktycznie NIEOBECNY na forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 31 Maj 2012 - 23:13

Zobacz postcrush, o 31 Maj 2012 - 19:48, napisał(a):

Otóż to... Jeden lubi chodzenie po ogromnym świecie z masą podobnych zadań, a drugi bardziej intensywną, ale za to konkretniejszą fabułę. O złoty środek bardzo trudno (na myśl przychodzi mi tylko New Vegas).

Zobacz postZas, o 31 Maj 2012 - 22:51, napisał(a):

Mnie tylko amrtwi to "więcej elementów RPG" dla mnie tam w Wieśkach było ich w sam raz, a nie, znowu dostanę arkusz kalkulacyjny... MS Cyberpunk 2013 Professional Edition, w pakiecie: MS Plasma Rifle, MS Retina Projector Implant i MS NanoPolymer MuscleFiber...
Tego w grach AAA być nie może, ale chociaż powrócą do skomplikowania chociażby z System Shocka 2.

#38 Użytkownik jest niedostępny   suszi 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2012 - 07:57

Jeszcze w życiu nie ukończyłem żadnego sandboxa - Skyrim jest świetny, ale po dłuższej przerwie nie chce mi się do niego wracać, podobnie Fallout 3... Sandboxowość po prostu mnie nuży po pewnym czasie i podziwiam ludzi, którzy mają nabite po 300 godzin na jednej grze. Ale kiedyś tego Skyrima wykończę... tak samo mówię sobie o Oblivionie któryś rok z kolei :D Niektórzy nie mają tyle czasu na sandboxy, to kwestia indywidualna.
Ciekawe kiedy premiera tego Cyberpunka, pewnie okolice 2014 albo później, więc na razie można sobie tylko pogdybać...

#39 Użytkownik jest niedostępny   JustEvil 

• Wielka Wyrocznia
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2012 - 08:09

Zobacz postsuszi, o 01 Czerwiec 2012 - 08:57, napisał(a):

Niektórzy nie mają tyle czasu na sandboxy, to kwestia indywidualna.

Ale Sandboxa możesz skończyć tak jak normalną grę. To już Twoja decyzja, czy się zapuścisz w grze gdzieś głębiej czy nie. A jak skończysz główny wątek to zawsze możesz wrócić i zobaczyć poboczne, czy po prostu iść i eksplorować krainę (o ile ma coś ciekawego do zaoferowania) lub też zobaczyć, czy community nie stworzyło jakichś ciekawych (także fabularnych) modów/dodatków.

Ten post był edytowany przez JustEvil dnia: 01 Czerwiec 2012 - 08:11

#40 Użytkownik jest niedostępny   SuLac0 

• bombing your ignorance
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2012 - 08:45

slysze cyberpunk, widze tylko jedno - perihelion z amigi...

• (163 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »