Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Wogóle NewRetroWave to kopalnia złota, niemal wszystko co tam trafia wyrywa z kapci IMHO.

 

Btw. jak tam pre-ordery kolekcjonerek na forum? :P

Ja już byłem prawie zdecydowany na zakup kolekcjinerki (w wersji na PS4), ale mimo wszystko w ostatniej chwili spasowałem :E Za parę dni zaczynam urlop i on mi trochę lejce wstrzymał w kwestii wydawania gotówki na pierdoły :E No i cena też jakoś nie zachęca. Gdyby ta edycja kosztowała dajmy na to 699 złotych, to już łatwiej przyszłoby oszukać mózg, że robimy dobry interes i wydajemy kasę w słusznej sprawie. Tak to trochę średnio :E Co nie znaczy, że po głowie ten zakup mi nie chodzi ciągle :E

 

Ehh. Po prostu wrzucasz filmik reklamowy z treningu, który ma sugerować niewiarygodne przygotowanie się do roli Keanu. Nie ma tam niczego, czego by nie dokonał Zdzisław z Pasikurowic Dolnych, któremu byłoby dane być w takiej samej sytuacji.

Filmik ze sceną z gry nie ma nic wspólnego z realiami i możliwościami danej osoby. To tylko film, odpowiednio zmontowany. Jako przykład można podać słynne sceny bullet time z Matrixa - przecież oni tak nie robili naprawdę :)

 

Czy oznacza to, że aktorzy ogólnie nigdy nie wykraczają poza banał przy przygotowaniach? Nie. Są przecież tacy, którzy wchodzą w role, robią treningi po naście godzin/dzień (niektórzy mięśniaki wśród aktorów to mają taki reżim na stałe przecież), chudną, grubną dużo.

Ehh. Nie sugeruję niewiarygodnego przygotowania, znowu sam coś sobie dopisujesz, mówię o zwykłym treningu... Bo taki jest wymagany przecież, aby miało to ręce i nogi. Jak ma to wyglądać inaczej, pytam po raz kolejny. A czy jest coś złego w tym swoją drogą, że może coś takiego wykonać zwykły Zdzisław? :hmm:

 

To były tylko filmiki trwające przecież kilka minut, które miały rzucić poglądową sytuację jak to wygląda i tyle. Masz pewność, że on tam nie siedzi właśnie po te kilka/kilkanaście godzin i nie ciśnie ostro na strzelnicy albo na macie? No nie masz. I odbijając piłeczkę - Twojemu Zdzisławowi też nikt nie broni katować się na siłowni czy przybierać bądź tracić na wadze. Przecież to też nie jest zarezerwowane tylko dla mięśniaków z Hollywood :brow:

 

I gwoli ścisłości. Jak ktoś nie ma sylwetki kulturysty, tony mięśni i szyi przy okazji to nie oznacza od razu, że nie jest wysportowany czy nie katuje się na treningu siłowym. Taka ciekawostka.

 

PS

No z Matrixem to się mylisz. Tam wszędzie byli aktorzy z krwi i kości, oni nie byli wygenerowani komputerowo. Sceny były kręcone z wykorzystaniem techniki bullet-time, aktorzy byli prawdziwi, ale całe tło to już siłą rzeczy CGI. Chyba, że pijesz do tego, że w tych akrobatycznych ująciach byli wspomagani przez dodatkowy sprzęt, taki jak uprzęże, linki zabezpieczające itp. No sorry, inaczej byś tego nie nakręcił (kultowa cena na dachu gdzie Neo unika kul czy ten pamiętny kopniak Trinity). Jeszcze nie nauczyli ich latać :lol2:

Choć pewnie były jakieś momenty, gdzie podciągnięcie czegoś komputerowo było nieuniknione (pamiętaj, że film nie miał kosmicznego budżetu, aby tak wszystko i wszystkich wyczarować na kompie). Piszę o pierwszej części. W kolejnych to już samych efektów specjalnych było zdecydowanie więcej, łącznie z renderowaniem całych cyfrowych postaci.

 

PS2

Wspominałeś o Willisie. Zobacz sobie jak wyglądały sceny walki np. w Szklanej pułapce. Przecież to jest festiwal dublerów. Na ekranie po mordzie w co bardziej trudniejszych akcjach dostawał za niego ktoś inny, aby sobie czasami policzka nie zadrapał (pan nazywa się Keii Johnston). Np. w wałkowanym tutaj Matrixie niczego takiego nie było. Sceny walki były ćwiczone z pietyzmem jak jakiś balet, a Reeves podczas treningu uszkodził sobie kręgi szyjne, co nie przeszkadzało mu potem trenować w kołnierzu ortopedycznym (klik i klik). Masz masę materiału w internecie, możesz sobie to wyszukać przy odrobinie wysiłku samemu. To tak w kwestii tego Twojego niewiarygodnego przygotowania właśnie.

 

Ja się ucinam z tej dyskusji, bo nie wiem ile śmieszków jeszcze tutaj przeczytam. Mam wrażenie, że kłócisz się chyba sam ze sobą ciągle. Cześć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam wszędzie byli aktorzy z krwi i kości,

Ci wszyscy agenci Smith też z krwi i kości? Skąd oni wzięli tylu aktorów? :o

 

 

:E

 

BTW...

 

Cyberpunk 2077 Should Require 80GB on PS4; 4K Confirmed for Xbox One X

 

4K, ale raczej 30 fps. I tak nieźle jak na tak stara konsolę. :)

 

(obczajcie tą stronę,jak bym GOLa widział :E Angielska wersja czy ktoś od kogoś kopiował? :E)

 

Czyli można by się spodziewać, że na PC, będzie to powyżej 100GB w podstawowej wersji bez łatek. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gamepressure to angielska wersja GOL. Istnieje szmat czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pod koniec roku kupuje 500GB SSD przyda się do moich 4TB zwykłych HDD. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej słabe pozycjonowanie mają w Google, bo pierwszy raz ją widzę. ;)

 

@up. Też muszę SSD kupić jeszcze jeden albo 2 jakie takie gierki po 100 gigasów wychodzą. :E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci wszyscy agenci Smith też z krwi i kości? Skąd oni wzięli tylu aktorów? :o

 

 

:E

 

BTW...

 

Cyberpunk 2077 Should Require 80GB on PS4; 4K Confirmed for Xbox One X

 

4K, ale raczej 30 fps. I tak nieźle jak na tak stara konsolę. :)

 

(obczajcie tą stronę,jak bym GOLa widział :E Angielska wersja czy ktoś od kogoś kopiował? :E)

 

Czyli można by się spodziewać, że na PC, będzie to powyżej 100GB w podstawowej wersji bez łatek. :E

Klonowali ich, przecież to Hollywood, tam wszystko jest możliwe :E

 

Chodzi Ci o scenę pewnie, gdzie Neo walczył z zastępem klonów agenta Smitha na tym placu czy dziedzińcu? Pisałem o pierwszej części, to było chyba w "dwójce" jak coś ;) O renderowanych postaciach w kolejnych odsłonach pisałem troszkę dalej, mając na uwadze choćby tę potyczkę właśnie (inaczej w sumie to tego by się nie dało zrobić :E).

 

Ja to jestem ciekaw jak ta gra będzie wyglądać na zwykłej wersji PS4 i XO. Bo szczerze mówiąc, to się o to trochę boję, a wymieniać konsoli na wersję Pro nie mam zamiaru, tak samo jak składać nowej blachy dla jednej gry :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up. Też muszę SSD kupić jeszcze jeden albo 2 jakie takie gierki po 100 gigasów wychodzą. :E

Dobry czas na zakupy SSD.

3 lata temu płaciłem wiaderko kasy - chyba z 350 pln za... 120GB na OS ;).

Jesienią 1TB będą dodawać do chipsów w biedrze ;), tak cudnie lecą ceny.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak cudnie lecą ceny.

 

I ich trwałość też :E

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o scenę pewnie, gdzie Neo walczył z zastępem klonów agenta Smitha na tym placu czy dziedzińcu?

Tak o tą i na końcu finałowej walki.

 

Myślałem, że to klony CGI, a to faktycznie byli prawdziwi aktorzy z krwi i kości z tym, że w maskach z odlewu Hugo Weavinga. :o

 

 

Szkoda, że tak GPU nie tanieje jak SSD, a nie jak teraz, że za topową kartę trzeba wydać kilka tyś.

 

Nie wiem (tzn wiem, chodzi o kasę) po co robić grę na nie Pro konsole.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest ich najwięcej na rynku. Ile oni tam tego sprzedali (PS4), ponad 90 milionów jakoś. Wersje Pro to jest pewnie ułamek tej liczby. Jak ma się to sprzedać, to musi działać i na starszych wersjach sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 chyba więcej sprzedali, a jakoś już na to gier nikt AAA nie robi. :P;)

 

A zresztą... zrobili port W3 na Nintendo to co mnie to dziwi. :E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ich trwałość też :E

Bez przesady.

Nagle stały się mniej trwałe, bo tanieją ? ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Nagle stały się mniej trwałe, bo tanieją ? ;)

Tanieją, bo producenci montują coraz gorsze kości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=qU3-4IrZ7tk

 

40 tys. $ (w puli) do zgarnięcia. Nieźle!

 

 

+

 

1st place:

 

$15,000

 

Professional photoshoot for magazine cover

 

Cyberpunk 2077 Collector’s Edition

 

Cyberpunk 2077 goodies

 

Kick-ass trophy

 

2nd place:

 

$10,000

 

Cyberpunk 2077 Collector’s Edition

 

Cyberpunk 2077 goodies

 

Kick-ass trophy

 

3rd place:

 

$5,000

 

Cyberpunk 2077 Collector’s Edition

 

Cyberpunk 2077 goodies

 

Kick-ass trophy

 

 

Marketingowcy zatrudnieni w CDPR powinni dostać tam jakieś bonusy. :D

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, świetny motyw na promocję, cosplay jest coraz popularniejszy na świecie, a nawet i w Polsce. Na Gamescom w Niemczech co roku zjeżdża sporo Polaków i ludzi z całego świata pokazujących swoje kreacje.

 

Coś czuję, że na tegorocznym Gamescom motyw cyberpunk będzie motywem przewodnim, chyba trzeba będzie się wybrać.

 

Dobry czas na zakupy SSD.

3 lata temu płaciłem wiaderko kasy - chyba z 350 pln za... 120GB na OS ;).

Jesienią 1TB będą dodawać do chipsów w biedrze ;), tak cudnie lecą ceny.

 

Troszkę inaczej, bo 3 lata temu to ~350pln to płaciłem za 250GB evo . Ale ogólnie SSD tanieją na masę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosplay, jestem za,fajne rzeczy ludzie teraz wymyślają, liczę że moja ulubiona cospleyerka Sosenka weźmie w tym udział. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 chyba więcej sprzedali, a jakoś już na to gier nikt AAA nie robi. :P;)

 

A zresztą... zrobili port W3 na Nintendo to co mnie to dziwi. :E

Sprzedali mniej ;)

 

Ale PS2 rozeszło się w ilości prawie 160 milionów, to może niech zrobią wersję na ten system? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD to tylko 1 TB, mniejszy jak dla mnie nie ma sensu z moim chomikowaniem kilku gier i ich rozmiarami obecnie :E

Ale na jakiś fajny M.2. NVMe z radiatorem za maks. 500 zł to jeszcze trochę poczekam :lol2:

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ludzie zawsze tacy byli, teraz mamy lepsze zabawki :)

 

Ale masz utwór w klimatach CP na podtrzymanie tej tezy:

 

Stupidity

Rewarded

Addicted

Generation

 

[mdia]

[/mdia]

 

Dobre, ale na dłuższą metę by zmęczyło. Zalatuje trochę gesaffelsteinem.

 

Marzy mi się Scandroid i Dance with the Dead w Cyberpunku :(

 

[mdia]

[/mdia]

 

[mdia]

[/mdia]

 

W ogóle NewRetroWave to kopalnia złota, niemal wszystko co tam trafia wyrywa z kapci IMHO.

 

Btw. jak tam pre-ordery kolekcjonerek na forum? :P

 

Miodzio, weszło na raz :E

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosplay, jestem za,fajne rzeczy ludzie teraz wymyślają, liczę że moja ulubiona cospleyerka Sosenka weźmie w tym udział. :)

Niezła jest, ale nie ma tego czegoś ekhem jak Jessica Nigri. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba zbierac do skarbonki na nowe gpu :D

 

tzJtdI0.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ? jak to na konsoli za 800zł będzie latać.

Po to, żeby nie grać na niskich, nie mieć odległości rysowania na 5m przed postać i spotykać więcej niż 5 osób naraz na ulicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywicie ze musi byc RTX ON ULTRA do tej gry, nie innaczej :cool: A ze gram w 1440p licze sie z tym ze 2080 moze nie wystarczyc, ew jak bedzie tak dobrze jak w Wiesku dzialac SLI to dorzuce sobie 2 karte, do premiery jakas uzywke w dobrej cenie sie kupi.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to grafika jest najważniejsza w grach?

A czy ja piszę, że jest najważniejsza?

W Wiedźmina 2 za pierwszym razem grałem na low w 1280x800, i miałem zawrotne 25 klatek. Jak zmieniłem grafikę, to już było ultra i 60 klatek. Czy muszę dodawać, że mimo że to wciąż ta sama gra, to wrażenia z gry były zupełnie inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...