Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubaszej

Internet INEA problem z 2 komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem. Byłem w szkole, w tym czasie był monter z firmy INEA i instalował nowego neta (50Mb/s). Ja miałem swój komputer w szkole, więc poustawiał wszystko na kompie brata. U niego internet działa, u mnie nie ma połączenia, choć wpisuje dobre hasło. Skopiowałem już nawet od niego profil sieci i nadal nic. Teraz siedzę na necie jeszcze z Netii, który na szczęście działa nadal:D

Co da się z tym zrobić?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :thumbup:

 

@Edit:

Kompy łączą się przez Wi-Fi

Modem to Cisco EPC3925

Wykupiona jest opcja na dwa stanowiska (da się potem to obejść, żebym mógł korzystać jeszcze z ipoda/telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie urzadzenie udostępnia sieć bezprzewodową ?

Zrób screen'a z konfiguracji wifi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie jakie udostępnia? Na górze pisałem, że modem to Cisco EPC3925 jeśli o to chodzi. I jaka konfiguracja? Ta przez adres ip routera? Jeśli tak to muszę czekać na brata/mamę aż wrócą z pracy i powiedzą jakie hasła są :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo to do tematu nie wniosło...

 

Mama wróciła i hasła do logowania do routera przez ip nie zna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykupiona jest opcja na dwa stanowiska (da się potem to obejść, żebym mógł korzystać jeszcze z ipoda/telefonu?

 

Ja pierniczę. Takie sprawy załatwia bez dodatkowych kosztów. Ile to właściwie kosztowało.

Daj zapis z konfiguracji sieci z komputera brata,w Windows XP: Start\Uruchom\cmd\ipconfig /all

 

PS. jeśli to taki skomplikowany dostawca neta, to mógł włączyć filtrowanie MAC-ów na wi-fi i się nie podłączysz. Chyba trzeba będzie dzwonić do prowaidera.Jeśli masz w domu jakiś stary router z portem WAN RJ45 to można na nim ustawić MAC od twojego brata i podpiąć do tego routera komputery po wi0fi. Ale to juz zależy od tego jak skonfigurowali router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do CC i ogólnie rozmawiałem z facetem, który momentami chyba nie ogarniał, ale mówi że jednak nie ma nic takiego jak możliwość tylko 2 kompów. Jest nielimitowane i filtrowanie MAC samemu się włącza.

Sprawdziłem z iPoda i łączy się z tą siecią.

Ogólnie wczoraj była podpisywana umowa więc mógłbym oddać ten router i kupić we własnym zakresie, bo mam czas na rezygnacje z niej jeszcze .

W domu mam tylko router TP-Link W8901G. Dołączam screena.

36812697188378203164.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak? Pomoże ktoś?

Sprawdzałem dziś mojego lapka u kolegi i bez problemu nawiązał kontakt z nową siecią więc wina karty sieciowej raczej to nie jest nie? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak? Pomoże ktoś?

Sprawdzałem dziś mojego lapka u kolegi i bez problemu nawiązał kontakt z nową siecią więc wina karty sieciowej raczej to nie jest nie? :hmm:

 

To raczej musisz sie chyba wbić przez przeglądarkę na router i sprawdzić ustawienia Wi-fi. Z twojego screean wynika, iż router masz pod adresem 192.168.0.1 Jeśli nie ustawili ci hasła na routerze to jest tak: "pozostaw puste pola Nazwa użytkownika i Hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się".

Na początek sprwdź ustawienia IP twojego laptopa - ma mieć ustawione na automatyczne przydzielanie.

Problem z połączeniem twojego lapka z wi-fi może wynikać z niekompatybilności szyfrowania wi-fi - ustaw na AES+TKIP.

Sprawdź "Pasmo radiowe" i "Zasięg kanału" czy jest kompatybilne z twoją kartą sieciową wi-fi.

 

Jeśli masz kabel ethernetowy to podedpnij lapka na chwilę, aby spawdzić czy sie połaczy z netem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u nich neta i ogólnie to wi-fi masz jeśli dopłacisz 10zł miesięcznie. W przeciwnym razie (a może z tym też) adresy MAC komputerów korzystających z ich internetu muszą zostać zarejestrowane na ich stronce eboa.

 

Za każdy dodatkowy terminal płacisz 5zł na mc. Więc musisz wejść na ich stronę, podać swój MAC w odpowiednim miejscu i opłata Ci się zwiększa, ale możesz korzystać z 2. stanowiska. Jeśli chcesz router, to on też by musiał być zarejestrowany jako osobne stanowisko. I każdy następny komputer również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u nich neta i ogólnie to wi-fi masz jeśli dopłacisz 10zł miesięcznie. W przeciwnym razie (a może z tym też) adresy MAC komputerów korzystających z ich internetu muszą zostać zarejestrowane na ich stronce eboa.

 

Za każdy dodatkowy terminal płacisz 5zł na mc. Więc musisz wejść na ich stronę, podać swój MAC w odpowiednim miejscu i opłata Ci się zwiększa, ale możesz korzystać z 2. stanowiska. Jeśli chcesz router, to on też by musiał być zarejestrowany jako osobne stanowisko. I każdy następny komputer również.

Masakra. Nic tylko postawić dodatkowy router z MAC-iem już zrejestrowanego kompa i jazda bez ograniczeń. Można mu nadac nawet nazwę tego kompa. ;)

 

Aha, i ten TP-Link W8901G to się raczej nie nada, trzeba by coś z WAN na RJ45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na szczęście nie dopłacam za to. Tak mi przynajmniej powiedzieli na infolinii. Filtrowania MAC też nie mam, jest wyłączone.

Lapek ma przydzielane automatycznie IP. O co chodzi ze sprawdzeniem pasma radiowego i zasięgu kanału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na szczęście nie dopłacam za to. Tak mi przynajmniej powiedzieli na infolinii. Filtrowania MAC też nie mam, jest wyłączone.

Lapek ma przydzielane automatycznie IP. O co chodzi ze sprawdzeniem pasma radiowego i zasięgu kanału?

Twój router może nadawać w paśmie radiowym 2,4GHz lub 5 GHz i "Zasięg kanału Standardowo — kanał 20 MHz lub [...] — kanał 40 MHz." - czy laptop łapie obaz akresy. (cytaty z instrukcji)

 

Daj jeszcze srcreena z configuracji sieci na twoim laptopie, tak jak poprzednio z lapka brata.

 

 

Czy możesz się dostać do panelu administracyjnego routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się dostać do panelu administracyjnego routera. A dać screena z konfiguracji z Netią czy jakiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się dostać do panelu administracyjnego routera. A dać screena z konfiguracji z Netią czy jakiego?

Z tego, na którym nie możesz się połączyć z internetem.

Chodzi o CISCO, w moim porzednim poście również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który panel dokładniej zrzucić? I to z lapka brata mogę tylko, bo z mojego nie mogę. A screena z mojego laptopa z konfiguracji sieci to z jaką siecią podłączoną? Czy to nie ma różnicy? I jak sprawdzić to pasmo radiowe i zasięg kanału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który panel dokładniej zrzucić? I to z lapka brata mogę tylko, bo z mojego nie mogę. A screena z mojego laptopa z konfiguracji sieci to z jaką siecią podłączoną? Czy to nie ma różnicy? I jak sprawdzić to pasmo radiowe i zasięg kanału?

 

Rozwiązujemy problem połączenia twojego laptopa z routerem CISCO, więc wszystko, o czym piszę dotyczy tych dwóch sprzętów.

 

Spróbuj połączyć się z siecią wi-fi ustawioną na CISCO i zrób screen po użyciu komendy „ipconfig /all".

 

Teraz router CISCO - z komputera który łączy sie bezproblemowo przesz wi-fi z CISCO (może być brata) wejdź do panelu administracyjnego i zrób screny z zakładek: Stan, Dostęp bezprzewodowy\(ustawienia podstawowe, Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej, Filtr adresów MAC).

 

"pasmo radiowe i zasięg kanału" sprawdzisz w zakładce Dostęp bezprzewodowy\Ustawienia podstawowe.

Sprawdź parametry techniczne twojej karty sieciowej w laptopie i porównaj z tym co jest ustawione na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj połączyć się z siecią wi-fi ustawioną na CISCO i zrób screen po użyciu komendy „ipconfig /all".

 

35526362410343202091.jpg

 

W czasie szukania tego co powiedziałeś (mam po eng menu) wpadlem do ustawień wifi i było zaznaczone tylko G, a ustawiłem Mixed b/g/n i dziala :) Wielkie dzięki wszystkim !!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...