Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matis358

Nagłe Skoki Temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z komputerem, dokładniej chodzi o zbyt dużą temperature procesora. Problem polega na wyłączaniu się komputera, czasami działa kilka godzin ale tylko przy gg czy przegladarce internetowej i nic więcej. Gdy odpalam grę temperatura procesora dochodzi do 120 stopni Celsjusza i komputer sie wyłącza. Oddałem go do serwisu i tam wymienili paste, sprawdzili płyte, ramy, zasilacz. Ku mojemu zdziwieniu komputer w serwisie działał 3 dni w stresie i sie nie wyłączył, u mnie już 5 minut po podłaczeniu się wyłączył. U mnie w domu po wymianie pasty komputer zachowuje się jeszcze gorzej niż przed wymianą. Podłaczyłem kompueter u dwóch znajomych na innych zasilaczach i problem dalej występował. Wydaje mi się, że procesor(czujnik) po prostu się zepsuł gdyż nie możliwe jest to aby w niecała minute temeratura skoczyła o 60 stopni. Nie mam możliwości podłaczenia innego procesora więc prosiłbym o rady dotyczące tego problemu.

 

 

Procesor: AMD 64 X2 5200+

Płyta Główna: Gigabyte GA-M52S-S3p

Karta Graficzna: GeForce GT 240

Zasilacz: Goodwatt 450W (możliwe że przez ten "zasilacz" procek się zepsuł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sprobuj zdjac chlodzenie i sprawdzic co jest miedzy coolerem a prockiem...moze byc ze zaczep nie jest docisniety i dlatego tak sie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem je przed oddaniem do serwisu i problem dalej występował a po wymianie pasty w serwisie ponoć działał bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli u nich "dzialal" to u Ciebie tez musi...sprawdz sam...zdjecie i zalozenie chlodzenia to pikus...musisz miec tylko paste na wymiane...najtansza silikonowa kosztuje ok 5 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może było tak, że komputer chodził w serwisie ale nie był włączony monitor, sprawdziłem czy komputer sie wyłączy podczas gry ale bez podpiętego monitora.. i faktycznie działał w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...