Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tej. Potrzebuję kalkulatora, ekierki, maszynki do mięsa, czegokolwiek co będzie nagrywać dobrze i sprawnie 1080p@60fps. Czy to będzie lustro, bezlustrze, kamera wideło, to już nie ma znaczenia, liczy się jeden parametr: jakość w 1080p@60fps. Zakup do firmy, więc musi to być dostępne w normalnej dystrybucji gdzie dostanę fakturę, na dodatek budżet prezes określił jako "najlepiej jak nam jeszcze dopłacą, w ostateczności weźmiemy za darmo", czyli jakby się udało w 1000 zł, to byłoby świetnie. Fajnie jakby robiło przy okazji znośne zdjęcia, ale nieobowiązkowo. Używane będzie przez całkowitego ignoranta w temacie fotografii/filmowania, więc dobrze żeby również nie było przesadnie skomplikowane w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam aparatu, mam wybór wstępnie pomiędzy :

Canon EOS 1300D+18-55mm III

Canon EOS 1200D + 18-55 mm DC III

Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR

Canon EOS 1200D + 18 - 55 mm DC III + 75 - 300 mm DC III

To są lustrzanki ,w grę wchodzą tylko te modele z racji promocji rat w rtv euro agd

Z nie lustrzanek to :

Sony Cyber-shot DSC-HX350

Panasonic Lumix DC-FZ82

Nikon Coolpix P900

 

Oraz ewentualnie kupno używanego nikona d80 z dwoma obiektywami za 350zl od kolegi.

Moje doświadczenia z fotografią są żadne, fotografuje głównie za pomocą LG G6 ale chciałbym wejść na wyższy poziom, jak już robię pixy to krajobraz i zwierzeta domowe ;)

Prośze o poradę

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy znalazłem w szafie w pudełku swój stary obiektyw Tamron 19-35 mm f/3.5-4.5 z filtrem szarym połówkowym i UV - oba Selco więc typowa chińszczyzna 8:E Ile on może być warty? Patrzyłem na Allegro i nikt takiego nie sprzedaje, a że jest mi zbędny (aktualnie pracuję na stałoogniskowych Sigmach Art) to z chęcią bym go pogonił :cool: Oczywiście sprawny i w idealnym stanie, pełen komplet :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - i wszystko już wiem :thumbup:

 

Wracając do tematu obiektywów. Aktualnie pracuję na Nikonach D610 i D750 oraz stałkach - Sigmach Art: 35 mm, 50 mm i 85 mm. Zastanawiam się nad sprzedażą 35 mm bo czasami w kościele czy na sali chciałbym złapać większy kadr. Co byś polecił do 3 000 zł szerokiego, zmiennoogniskowego (np właśnie do 35 mm) i jasnego? :hmm: Czy lepiej zostać z 35 mm bo w tym budżecie nic ciekawego nie znajdę?

 

I druga sprawa - mam drukarkę Canon iP7250. Po zrobieniu nadruku na płycie kolor czarny jest wypalony. Natomiast po wydruku zdjęć (bez różnicy czy to format 10x15 czy A4) zdjęcia są mało nasycone, a kolory niezbyt się zgadzają - podobnie jak w przypadku płyt, są wypalone. Co gorsza, po pewnym czasie zdjęcia żółkną albo robią się czerwone. Próbowałem już z różnymi tuszami i ciągle to samo, po pewnym czasie zaczyna dominować żółty albo czerwony. Zapewne nic z tą drukarką już nie zrobię bo ten typ tak ma. Także jaką drukarkę byś polecał do zdjęć? Powiedzmy w dwóch budżetach - do 500 i do 1 000 zł :hmm: Ewentualnie miałbyś pomysł co zrobić tą Canonowską aby jakość druku była lepsza i trwalsza?

Edytowane przez kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne obiektywy zoomy są drogie. Masz co najwyżej Sigmę 24-35/2.0 z jasnych zoomów.

 

Druk zdjęć: żeby był powtarzalny i kontrolowany, trzeba zachować wszystkie następujące czynniki: w miarę dobry, skalibrowany monitor + oryginalny tusz producenta lub tusz producenta niezależnego, który udostępnia profile + konkretny i dobry papier foto, którego producent udostępnia profil (powiązany z konkretnym tuszem) + pliki o gamucie wewnątrz gamutu papieru+tuszu + odpowiednie przygotowanie do druku (ze względu na np. inny kontrast druku w stosunku do monitora).

Jeżeli coś z powyższego nie jest spełnione, to nie wiesz tak naprawdę co drukujesz i nie drukujesz tego poprawnie.

Profile drukarek to tak naprawdę profile zestawu papier+tusz. Na innym papierze tusz się zachowa inaczej. Z innym tuszem druk będzie wyglądał inaczej.

Jeżeli nie ma profilu danego zestawu, to da się go stworzyć w warunkach domowych. Jest to jednak ekonomicznie bezsensowne, trzeba mieć spektrofotometr i soft kalibrujący.

 

Reasumując: każde urządzenie musi być sprofilowane/skalibrowane i trzeba używać kontrolowanego zestawu papier+tusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Bardzo proszę o pomoc w zakupie aparatu. Będzie używany raczej amatorsko, ale zależy mi na dobrej jakości zdjęć oraz od czasu do czasu zabawy w zrobienie czegoś "lepszego".

Mam do wyboru dwa różne aparaty.

1. Sony Cyber-shot DSC-HX350

2. Canon EOS 1300D

Który według waszego zdania będzie lepszy? Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prowadząc biuro nieruchomości potrzebujemy czegoś szerokokątnego co umożliwi fotografowanie wnętrz w całej okazałości. Podejrzewam, że jako laicy nie wyciągniemy nawet 30% funkcji dobrej lustrzanki tak więc zwracam się do Was drodzy fanatycy fotografii :) Czy robienie zdjec GoPro 6 Black 4K ma jakiś sens czy lepiej zdecydować się na coś innego? Bardzo proszę o zrozumienie, bo nie wiem do kogo się zwrócić – myslę, że jest to dobre miejsce.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję lustrzanki do 1.5-2k.

 

Zastosowanie :

Fajerwerki, robienie zdjęć z długim czasem naświetlania, krajobrazy, portrety, zwierzęta, las, koncerty, słabe warunki oświetleniowe, pioruny i ogólnie wszystko co widać.

 

Nie wymagam jakiś wifi itp.

 

Aparat musi dobrze odwzorowywać kolory, ostrość musi być na przyzwoitym poziomie(dobry AF),

 

Lustrzanka będzie używana od czasu do czasu na statywie.

 

Zdjęcia będą wywoływane w drukarni więc rozdzielczość musi być bardzo dobra, żależy mi również na zapisie RAW.

 

Proszę również o propozycję jakiegoś obiektywu w podanej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Dawno mnie nie było na forum i wracam z nietypowym (na dotychczasowe działania) pytaniem.

Mianowicie!

Chcę kupić lustrzankę analogową, oldschool z lat 70-80-90. W budżecie okolo 250-400 zł.

 

Czy macie doświadczenia i polecacie konkretne modele?

Na razie orientowałem się na rynku wśród nikonów i minolt, ewentualnie canony. Ogladałem też Praktiki i pentaxy.

Zależy mi, żeby sprzęt był prosty i niezawodny, dobrze by było gdyby mial pomiar światła. Miło widizany autofocus, ale to ekstras.

 

Względy wizualne też mają znaczenie, zdecydowanie nie plastik fantastik jak np nikon f801, mimo że spełenia pozostałe wymagania. Chyba, że nie czuć w ręku jego plastikowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaką najlepszą lustrzankę z obiektywem kupić do max 1550 zł nową??

Na allegro widzę do tej kwoty:

1. CANON EOS 2000D obiektyw EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS II

2. CANON EOS 4000D obiektyw IS STM

Który aparat wybrać? Może jakieś inne propozycje?

Edytowane przez mabradab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lustrzanki na podstawowym poziomie oferują mniej więcej to samo.

Wejdź na optyczne.pl, lub dpreview.com (język angielski), poczytaj. W sklepie weź do ręki i się pobaw. Wybierz najwygodniejszy i najbardziej dopasowany do prywatnych oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który wybrać?

 

1.Panasonic Lumix DMC-G80

2.Panasonic Lumix DC-GX9

 

Cena taka sama, na papierze bardzo podobne, ale czy któryś jest widocznie lepszy w rzeczywistości?

W wyglądzie 1 wydaje się solidniejszy i większy, ale 2 jest nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że nie stać mnie na pełną klatkę, a chcę od czegoś zacząć. Do tego ilość obiektywów i nicka cena.

Edytowane przez kamil_1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz pełnej klatki i m4/3 jest jeszcze bardzo popularny APS-C, który chyba nie będzie droższy od niezbyt popularnego m4/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APS-C to najbardziej popularny rozmiar matryc i aparatów z tym jest na pęczki: Canon, Nikon, Sony, Pentax, Fuji.

Które to obiektywy m4/3 są tańsze od obiektywów do innych systemów? Chodzi oczywiście o jakieś realne odpowiedniki.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, masz rację udało mi się znaleźć Podobne obiektywy w podobnych cenach do Canon'a M50 i 250D, mój błąd w wyszukiwaniu obiektywów, ponieważ szukałem na zagranicznej stronie, źle odczytałem filtry i wybrałem zły rodzaj obiektywów, w których ceny były znacznie większe od odpowiedników m4/3. Tylko teraz pytanie który z tych Canon'ów jest lepszy, oba też na papierze wyglądają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się w zasadzie wszystkim poza rozmiarem matrycy - jeden to dslr, drugi to bezlusterkowiec.

Decydując się na któryś model, decydujesz się na daną technologię.

 

Obiektywy z dslr da się użyć na bezlustrze, najprawdopodobniej bez większych problemów, nie licząc konieczności użycia przejściówki i może spadku jakości działania AF. Odwrotny kierunek: obiektywy z belustra na dslr, nie jest możliwy.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w praktyce który jest lepszy? Jeśli chodzi o zastosowanie, to niby 50/50 video/foto, ale chyba bardziej skłaniałbym się ku video.

Edytowane przez kamil_1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy lepszy?

 

Jak nie masz aparatu i chcesz się pobawić w robienie bardziej zaawansowanych zdjęć, kup coś popularnego, z podstawowym zestawem obiektywów typu tzw. kit oraz może w miarę jasny, w miarę wąski kąt (powiedzmy że przykładowo 50mm f1.8 dla aps-c), porób trochę zdjęć, wyrób sobie zdanie i potrzeby, kup sprzęt, który je wypełni.

Ten sprzęt nie musi być dslr, może to być bezlustro. Sony ma w ofercie mnóstwo tego, tak przykładowo. Dla Canona bezlustra to stosunkowo nowość.

 

A jeżeli chodzi o wideo, to też znowu nie wiadomo o co dokładnie chodzi. Jakiś system stabilizacji? Jak nagrywane (zewnętrznie/wewnętrznie)? Jakie kąty widzenia potrzebne? Jakie wymagania w stosunku do bitrate, rozdzielczości? I podobny miliard pytań, na które żeby odpowiedzieć, trzeba wiedzieć czego konkretnie się potrzebuje.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to prawda, że Nikona nie warto próbować, bo płaci się w dużej mierze za markę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...