Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, od tej chwili, wszelkie tematy z cyklu:

"Jaki aparat kupić?"

będą kierowane tutaj, do wątku zbiorczego1.

 

 

Co powinno zawierać pytanie?

- zakres cenowy

- oczekiwania wobec sprzętu, możliwie dokładnie opisane2

- jego zastosowania, możliwie dokładnie opisane3

 

 

1.Jak wie przynajmniej część odwiedzających dział, przez jakiś czas wisiała w temacie dyskusyjnym ankieta w sprawie utworzenia takiego działu. Jej wyniki możecie obejrzeć na dołączonym screenshocie.

2.Wypowiedzi typu: żeby robił super fotki, żeby super działał itd nie mają żadnego sensu. Starajcie się nie używać słów, które dla każdego znaczą coś innego - czyli używajcie konkretnych, jednoznacznych określeń.

3.Jak wyżej, im bardziej konkretnie opisane zastosowania, tym łatwiej będzie dopasować do nich konkretny sprzęt.

 

Pierwszy post starałem się utrzymać w zwięzłej formie, żeby nie było tłumaczenia, że się nie chciało przeczytać ogromu tekstu ;) Jeżeli będzie potrzeba dołączenia np. krótkiej klasyfikacji aparatów, pomyślimy, pogadamy i dołączymy.

post-79565-133863923468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, szybkie pytanie:

Canon sx130 vs FinePix S2950HD

 

Który da mi lepsze fotki? Aparat ma być prezentem dla ojca, który wymaga

a)zoomu

b)sporej ilości zdjęć z jednego ładowania

c)stosunkowo niskiego zaszumienia, dobrych barw i ostrości foty

 

Uwaga! Zdjęcia w trybie Auto

 

 

Zakres cenowy: do 550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon. Mimo dziwnego wyglądu, solidny sprzęt. Z tym Fuji jest z kolei na odwrót. Solidny wygląd a jakoś fot rodem z byle małpki za 200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Moja Luba chce kupić aparat... Zdecydowała się, że koniecznie ma być aparat, bo pod koniec czerwca ma wesele siostry i chce ona napstrykać fot. Jako, że słabo jestem obyty z aparatami, to piszą w tym dziale i zarówno temacie. :P

 

Cena: do 2000 zł

Oczekiwania wobec sprzętu dla dziewczyny: Ogólnie moja Luba chce pstrykać dobrej jakości zdjęcia, chce żeby nie było problemów z pstrykaniem portretów (jeżeli dobrze zrozumiałem, to chce ona żeby tło było za postacią zamazane a postać na pierwszym tle ma być wyraźna) i z uchwyceniem ruszających się obiektów/ludzi.

Inne uwagi: Niestety dziewczyna nie chce kupować sprzętu za tyle $ w allegro, ma złe wspomnienia z tym serwisem. Wchodzą więc pod uwagę sklepy, które są w Poznaniu i można na miejscu kupić.

 

Ktoś mojej Lubej polecał lustrzankę, ale ona nie miała doczynienia z tego typu sprzętem jeszcze (inny znajomy mówi, że osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia z lustrzanką nie powinny jej kupować). Na stan obecny ma jakąś cyfrówkę Canon'a bodajże z 2ch lat temu.

 

Liczę na jakieś sugestie, który aparat jest dla niej idealny. :E

Edytowane przez neonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi np. canona sx130, a tło na portretach będzie programem rozmazywać, a aparatem kompaktowym ciężko jest coś takiego zrobić, tylko lustrzanką. Tak jak pisałeś lustrzanka to wyższa szkoła jazdy i raczej nie nauczy się robić dobrych zdjęć takim aparatem do wesela.

do progu podałem dorwę coś lepszego czy łapać 130?

 

 

W tej cenie kupuj, sam posiadam i jest ok, ale obecnie raczej bym dołożył i kupił używaną lustrzankę.

Edytowane przez Karol R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiegoś nexa może dorwać w tej cenie ;)

 

 

W kompaktach jestem zielony bo mam właśnie lustro- Pentaxa K10d a jako szybki pstrykacz Nokię N8, ale po ostatnich "wyczynach" ojca z moim lustrem muszę kupić mu małpkę z automatem (na 50 zdjęć 45 do kosza)

Edytowane przez gopspeedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi np. canona sx130, a tło na portretach będzie programem rozmazywać, a aparatem kompaktowym ciężko jest coś takiego zrobić, tylko lustrzanką. Tak jak pisałeś lustrzanka to wyższa szkoła jazdy i raczej nie nauczy się robić dobrych zdjęć takim aparatem do wesela.

Dziękować za opinie.

Więcej propozycji dot. aparatów do 2k zł mile widziane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z serii Samsung NX, Sony NEX lub Olympus Pen/Panasonic DMC-Gxx, czyli kompakty z wymienną optyką. Oferują jakość jak w tańszych lustrzankach, można wymieniać obiektywy a jednocześnie są mniejsze, lżejsze i bardziej "kompaktowe" w obsłudze - jak dla mnie idealny kompromis dla osoby, która się jeszcze na fotografii nie zna, ale chce robić coś ambitniejszego.

 

Tylko niech nie kupuje Nikona 1 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć czemu? Kiedyś chyba Nikon był uznawany za dobra firmę? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest dobrą firmą, ale ich bezlusterkowce są drogie a jednocześnie z racji mniejszej matrycy możliwości mają gorsze od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie Nikona 1 z matrycą 13,2x8,8mm możesz mieć Sony NEX5 z matrycą APS-C (czyli taką jak w większości lustrzanek) i większą ergonomią. Z N1 wyszedł niestety gadżet dla hipsterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym poradzić się was jaki aparat cyfrowy (kompakt) byście polecili spełniający dość proste wymagania, czyli:

1. Cena: 200-350 PLN

2. Dość wyraźne oddanie kolorów i kontrastu, zdjęcia wyraźne wieczorem

3. Tak, żeby nadawał się do robienia zdjęć na wakacjach i różnych spotkaniach (urodziny, przyjęcia itp) czyli prosty użytek domowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam może dziwne pytanie, ale jaki z obecnych kompaktów robi zdjęcia zbliżone do Nokii N8? (chodzi o cenę), a jaki byłby bliski tego:

http://press.nokia.com/products/media/7415/photo/hanging-out-2-captured-with-nokia-808-pureview/

http://mynokiablog.com/2012/02/27/official-untouched-nokia-808-sample-pics-zoom-in-and-enhance/

 

(trzeba wybrać pełną rozdzielczość)

 

Bo zaczynam się zastanawiać czy jest sens kupowania kompaktu jeśli komórka może okazać się wystarczająca. Podpowie ktoś? (jeśli potrzeba więcej zdjęć z 808@ full res to spakuję na jakiś hosting bo jakiś czas temu zdobyłem je na jakiejś stronie ale nie pamiętam której)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: po co ci obrazki w pełnej rozdzielczości? Planujesz wydruk bilbordów? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne fotki wychodzą z tej Noki trzeba przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "zbliżone"? Pod względem rozdzielczości nominalnej matrycy, to region zarezerwowany dla Nikona D800 za ~13K zł, lub aparatów średnioformatowych za kilka-kilkadziesiąt tysięcy euro.

Pod względem jakości "per pixel" to pewnie jest to poziom prawie każdego kompakta - który jednak ma przykładowo taką zaletę, że ma zazwyczaj zoom optyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o jakość zdjęć i poziom ich zaszumienia przy nie nominalnej Nokii a po jej sprytnej kompresji do 5MPix, bo zastanawiam się czy warto brać kompakt czy zostać przy telefonie jako szybkim pstrykaczu, a do lepszych mieć lustro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskalowana Nokia dalej nie będzie miała optycznego zooma. Ta duża ilość megakisieli miała być właśnie substytutem zoomowania obrazu.

Szumy są pojęciem względnym, bo wystarczy uruchomić mocniejszy algorytm odszumiający i już nagle nawet na ISO200000 szumu nie ma i ludzie są zadowoleni. O gubionym detalu się nie wspomina, bo i po co, skoro go trudniej zachować (chociaż można dodać jego substytut - znowu - poprzez wyostrzenie, czyli podbicie mikrokontrastu eksponujące detal, a nie dodające detalu).

 

Jak dla mnie, ta Nokia jest absolutnym liderem wśród telefonów, ale raczej nie wśród aparatów w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu zastanawia mnie czy aparat za 300 zł nie zrobi gorszych od niej zdjęć. Ceny Nokii nie uwzględniam bo to będzie abo firmowe o najwyższej dostępnej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie będę w stanie odpowiedzieć już niedługo :P

Ale trzeba i tak pamiętać o tym, że nawet najlepszy aparat w smartfonie nie zastąpi w pełni kompakta, bo nie zapewni takiej samej ergonomii, funkcjonalności i... akumulatora. W tej Nokii zrobisz kilkadziesiąt zdjęć i potem zaczynasz się zastanawiać czy lepiej pstrykać dalej, czy może lepiej móc gdzieś zadzwonić, albo sprawdzić pocztę. Do zrobienia fotki od czasu do czasu - ok. Zamiennik kompakta - nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowarkę samochodową mam, a opuszczam pojazd w ciągu dnia na krótko. Do dzwonienia mam Lumię 800, a N8 jako odtwarzacz muzyki, aparat i rezerwę noszę. Dlatego N8 chciałbym zmienić na 808 ale nie wiem czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 808 ma być sprzedawana w cenie ponad 2.5 tysiąca złotych, funkcja telefonu jest warta grosze, więc porównywanie tego do kompaktu za 300zł jest nieco zabawne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że ma rozmiar i masę małego kompakta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...