Skocz do zawartości
andon96

Euro Truck Simulator 2 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

\Moje Dokumenty\Euro Truck Simulator 2\mod\

W tym katalogu umieszczasz wszystkie modyfikacje, muszą mieć rozszerzenie .scs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mało jeździłeś na Multi bądź omijałeś okolica Calais, Hamburga, Moanachium.

- Jazda pod prąd na dwupasmówce

- Celowe zderzenia gdy kolo widzi gracza ciągnącego ładunek (on wyłączył sobie Policję i obrażenia, więc mu zwisa i powiewa)

- blokowanie ruchu na jednopasmówkach - jedziesz i nagle widzisz coś takiego:

ah77CpBm.png

Właśnie przez takie zachowania sporo znajomych szybko zaprzestało zabawy w Multi. Gdyby SCS zrobiło podobny projekt jako płatne DLC, gdzie nie można wyłączyć mandatów, obrażeń, a za chamskie zachowania wylatuje się z WoTr (ban okresowy aż do permban) to ludzie chcący pobawić się wspólnie bez problemu przystąpiliby do tego.

 

Widziałem bardzo dużo takich zdarzeń, jednak nie robi to na mnie wrażenia, od początku powstania multi oczywistym było iż będzie cała masa półgłówków i osób które celowo chcą zepsuć rozgrywkę, jak ktoś mi robi na złość to dostaje reporta i zaczynam od ostatniego save, nie ma powodu aby się wkurzać.

 

Jeździłem już nie raz sławetną "landówką debili", przyznam jednak że tylko i wyłącznie osobówką dla fanu, nigdy nie udało mi się jej przejechać bez uszkodzeń, z ładunkiem nawet nie śni mi się tam wjeżdżać.

 

Multi ma wiele wad, w tym ubolewam nad brakiem promodsa i zmodyfikowanego advisora bez mapy gdyż tą mam w navi, serwery też nie są dostatecznie upilnowane przed administrację, a net kod gry ma wiele braków, ale co zrobić, frajda z jazdy w kilka osób jest spora.

 

Blokowanie wyłączenia policji nic nie da, gdyż gracz może sobie przez cheat engine doładować kase i będzie mieć dalej w dupie mandaty, zdecydowanie solidne bany na cały TruckersMP rozwiązały by problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\Moje Dokumenty\Euro Truck Simulator 2\mod\

W tym katalogu umieszczasz wszystkie modyfikacje, muszą mieć rozszerzenie .scs

Tak umieszczam, ale nie pojawiają się w grze.

 

Po zainstalowaniu gry nie miałem w folderze z grą folderu mod i utworzyłem go samemu.

 

Mody porałem i rozpakowałem programem win rar tak, aby miały w nazwie pliku .scs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz grę na początku masz profil do wybrania i tam powinna być sekcja modyfikacji i info, że wykryto nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź.

 

Jak wybieram profil, to mam tylko po prawej stronie ``wieści z sieci`` i tam jest napisane, że jest dostępna wersja 1.11.

 

Jak już wejdę w profil, to po prawej stronie nie ma żadnych modów, chociaż jest przycisk, żeby włączyć mody.

 

Dalej mody nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź.

 

Jak wybieram profil, to mam tylko po prawej stronie ``wieści z sieci`` i tam jest napisane, że jest dostępna wersja 1.11.

 

Jak już wejdę w profil, to po prawej stronie nie ma żadnych modów, chociaż jest przycisk, żeby włączyć mody.

 

Dalej mody nie działają.

Poproszę zrzut ekranu (zamaż nazwę profilu) bo zapachniało piratem i to bardzo starym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie stara wersja gry. Miałem ją już kiedyś, ale nie grałem. Teraz zainstalowałem na nowo zainspirowany filmami z yt o jeździe autami osobowymi w tej grze.

 

Co do zrzutu ekranu jakim programem mam go zrobić? Edytować i zamazać profil Paintem?

 

edit:

Pobrałem inną nowszą wersje gry.

W nowszej wersji ets2 1.30 jest tak, że po prawej stronie edycji profilu mam menager modów, ale niestety wybrane auta osobowe nie pojawiają się w menadżerze. W oknie po prawej stronie aktywne mody też jest pusto.

 

Jaką muszę mieć wersję gry i skąd pobrać mody samochodów osobowych, oraz jak zainstalować, żeby działało?

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu zloty, zakup sobie ETSa na Steamie i bedziesz mogl do woli pobierac mody ze Steamowego warsztatu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś modyfikacje map do ETS2? Znudziło mi się kupowanie DLC, a słyszałem że mody robią to dwa razy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Promods. Ale jest problem... Kupować DLC i tak będziesz musiał, bo mod je wymaga. :E

Edytowane przez Thazalir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Promods. Ale jest problem... Kupować DLC i tak będziesz musiał, bo mod je wymaga. :E

Mam wszystkie, tylko po prostu wydają to tak wolno, że myślałem mody załatwią sprawę. Ale dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że za dużo grasz. :E Też śmigam i mam co robić cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że za dużo grasz. :E Też śmigam i mam co robić cały czas.

Jedna czy dwie przesyłki po 2.5k-3kkm dziennie, w dalszym ciągu dało mi to 80% odkrycia mapy, a firma już zarabia na siebie od 2 lat :E ETS po ~500h może już lekko nudzić. Nie gram dużo, tylko długo, ta gra miała premierę 7 lat temu :E

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero kupiłem i gram trochę ETS2 MP. lol2.gif Swietna sprawa, odpalic sobie jakies fajne radio, do tego duzy ekran i trasa.

 

Ktoś wie jaki sens mają osobówki w multiplayerze?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można małe przyczepki przeznaczone dla osobówek ciągać co jest traktowane jak normalny ładunek, po za tym osobówka to dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, myślałem że przyczepa campingowa to jakiś troll. Przy pierwszym logowaniu (zrobiłem nowy, drugi profil) dostałem info że mam kick'a za nieregulaminową przyczepę - FH16 + camping który dało mi z automatu za pierwszą 'misję'. lol2.gif

To normalne że po zalogowaniu pokazuje mi w menu wiadomość że pliki gry zostały zmodyfikowane a moja ciężarówka odstawiona w "bezpieczne miejsce" a niedostarczone przewozy anulowane bez kary?scratchhead.gif

 

Jakiś mocno zabugowany jest ten mod multi, jestem dopiero na 2 poziomie i po dostarczeniu towaru mam pustą listę :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno wywalać informacji o modyfikacji plików bez powodu, głównie to się pojawia jak są aktualizacje bądź przełączasz się między multi a single w którym są mody.

 

Pusta lista to bug stary jak świat, trzeba się tepnąć do innego garażu i wrócić, wtedy powinny się zlecenia pojawić, chyba nigdy tego nie naprawiają :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jeszcze nie mam własnego ciągnika, moge brac tylko szybkie zlecenia. Chyba musze najpierw kupic wlasna ciezarowke w singlu :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać, zaczynie gry od multi to nie jest najlepsza, opcja, zdecydowanie lepiej zacząć od single i złapać jakiś minimalny poziom, powiedzmy 1-2 ciężarówki, kilka garaży i jakieś podstawowe pieniądze na bieżące wydatki, wtedy można wjeżdżać w multi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Wheel Stand, bo od kilku miesięcy nie posiadam biurka i przesiadka z 24 na 65 cali robi robotę :D Jednak trzeba będzie jeszcze dokupić dodatkowy uchwyt na skrzynie biegów, w standardowy sposób, jest zdecydowanie za wysoko i blisko kierownicy - szkoda, że to takie drogie...

 

W ogólnym rozrachunku moja firma zarabia. Pomijając sytuacje kiedy kierowca nie znajdzie zlecenia, to jakieś drobne koszty za paliwo. Ale czemu często jest sytuacja, że kierowcy przynoszą straty? Po kilkanaście tysięcy. Nie grałem kilka miesięcy. I wcześniej takich sytuacji sobie nie przypominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdujesz zleceń? Omijaj kamieniołomy i farmy a w miastach masz sporo zleceń. Przesiądź się na zlecenie World of Trucks (tu jest kaganiec prędkości do 90km/h), wtedy masz pewność, że zleceń nie będzie brakować. Ew. prześpij się na parkingu.

 

Co do AI - pewnie wracają z do bazy bo nie mogli znaleźć zlecenia. Trzeba edytować jeden z plików by wyeliminować jazdę na pusto. Inna rzecz - na początku sam decyduj jak mają być szkoleni kierowcy:

- trasa, potem przynajmniej po jednym punkcie na każdy rodzaj zlecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdujesz zleceń? Omijaj kamieniołomy i farmy a w miastach masz sporo zleceń. Przesiądź się na zlecenie World of Trucks (tu jest kaganiec prędkości do 90km/h), wtedy masz pewność, że zleceń nie będzie brakować. Ew. prześpij się na parkingu.

 

W multi jak weźmiesz zlecenia z menu głównego aby przejrzeć zawartość z całego miasta w którym się znajdujesz często po wejściu jest pusto trzeba się przenosić po garażach lista się załadowała, znany błąd ale nie u każdego występuje i nie zawsze.

 

Zlecenia z WoT są do dupy właśnie przez ogranicznik prędkości, zasnąć można przy tych 90 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multi jak weźmiesz zlecenia z menu głównego aby przejrzeć zawartość z całego miasta w którym się znajdujesz często po wejściu jest pusto trzeba się przenosić po garażach lista się załadowała, znany błąd ale nie u każdego występuje i nie zawsze.

Wystarczy się przespać

 

 

Zlecenia z WoT są do dupy właśnie przez ogranicznik prędkości, zasnąć można przy tych 90 km/h.

:rotfl:

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...