Forum PCLab.pl: jakie płytki do łazienki? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

jakie płytki do łazienki? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   edmundXF Ikona

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Czerwiec 2012 - 17:02

hej, jestem na etapie urządzania nowego mieszkania i chciałbym się dowiedzieć jakie płytki polecacie? jest tego sporo od tubadzina, cerstanit itd
Może ma ktos z was wiadomosci na temat tego jakie maja byc czy polyskujace czy matowe, czy czarne sie brudzą czy bardziej białe? bo podobno na czarnych strasznie widac kamien a na bialych cala reszte ;) no i moze znacie jakies programy do zrobienia projektu najlepij darmowo?

#2 Użytkownik jest niedostępny   januzi Ikona

• ^ patryjota, katolig, bochater
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 21 Czerwiec 2012 - 17:08

polecam te małe, 2cmx2cm, w różnych kolorach
i teraz:
1. bierzesz sobie jakiś obrazek z gry, byle nie był zbyt skomplikowany, pikselujesz go i przerabiasz paletę tak, żeby odpowiadała kolorowi kafelków
1a. jeśli obrazek wygląda bardzo źle, to skok => 1
2. obrazek wgrywasz na laptopa, którego zanosisz do łazienki
3. układasz sobie kafelki na podłodze zaczynając od dolnej linii obrazka
4. nakładasz klej na ścianę i przyczepiasz kafelki zgodnie ze wcześniej ułożoną linią
5. nie zapomnij o krzyżykach dystansowych i o sprawdzaniu wypoziomowania kafelków
6. gotowe

jako program możesz użyć gimpa

#3 Użytkownik jest niedostępny   Kapsel88 Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Czerwiec 2012 - 19:02

A ja bym poszedl w wiekoformatowe typu 60x60, te male mozaiki to maskra przy kladzeniu ;)) Samodzielnego ukladania to juz w ogole nie polecam bo latwo sobie cos spaprac zlaszcza przy gresach polerowanych. Starzy ostatnio remont robili to troche wiem na ten temat.

Oni polozyli Ceramstic, bardzo fajne, jeszcze jakies gwarancje dostali

#4 Użytkownik jest niedostępny   twiggy696 Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2012 - 19:44

Ceramstic i Paradyż są okej. Strzeż się Cersanit: trzy rodzaje płytek i każde były spieprzone. Całe serie ale dało się sensownie położyć.
Na czarnych nie widać kamienia jeżeli będziesz je przecierał z wody, na białych widać wszystko, każdy włos.

#5 Użytkownik jest niedostępny   edmundXF Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 28 Czerwiec 2012 - 19:44

Zobacz postKapsel88, o 21 Czerwiec 2012 - 19:02, napisał(a):

A ja bym poszedl w wiekoformatowe typu 60x60, te male mozaiki to maskra przy kladzeniu ;)) Samodzielnego ukladania to juz w ogole nie polecam bo latwo sobie cos spaprac zlaszcza przy gresach polerowanych. Starzy ostatnio remont robili to troche wiem na ten temat.

doradzili mi ze na podłogę 60x60 ze to powiększa pomieszczenie a na ściane białe z połyskiem 30x60, sam nie ukladam mam majstra:)
dzieki

Zobacz postKapsel88, o 21 Czerwiec 2012 - 19:02, napisał(a):

aa ceramstic opp fajne dekory są

[quote name='twiggy696' date='21 Czerwiec 2012 - 19:44' timestamp='1340304264' post='10645658']
Ceramstic i Paradyż są okej. Strzeż się Cersanit: trzy rodzaje płytek i każde były spieprzone. Całe serie ale dało się sensownie położyć.
Na czarnych nie widać kamienia jeżeli będziesz je przecierał z wody, na białych widać wszystko, każdy włos.
[/quoteczyli

czyli po każdym myciu się trzeba przecierac? co do białych tego się obawiałem ;/ moze jakiś kolor na którym nic nie widać? szare? grafit

#6 Użytkownik jest niedostępny   marinkaa Ikona

• Małomówny
  • Pip

Napisany 17 Lipiec 2012 - 18:49

ja kupiłam ceramstic z biało czarnymi wzorkami i nie widać na nich zadnych brudów ani kamienia.a na podlodze sa 60x60 biale z lekko fioletowym polyskiem ( nie rzuca sie w oczy fiolet ale sprawia ze nie widac kurzu) zakupilam w glazurze krolewskiej. doradzili mi takie na ktorych nie widac wlasnie brudu bo wszedzie tylko slyszalam ze biale do niczego ble ble ble

#7 Użytkownik jest niedostępny   Sziva Ikona

• Radioactive zone
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Lipiec 2012 - 08:15

Ja w łazience mam na ścianie płytki 30x60, a na podłodze 45x45 przełożone dedykowanymi płytkami. Kafelki ścienne są błyszczące, a podłogowe raczej matowe. Płytki mam dokładnie z tej kolekcji klik, a podłoga wygląda tak klik. Mieszkam już trzeci rok i nic się z tymi płytkami nie dzieje, a do tego na tym wzorze kamień jest całkowicie niewidoczny. Dobrze się też te kafelki kładło - krawędzie były równe, a same płytki proste.

Strona 1 z 1