Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawcior-al

Rozdzielczość 300DPI co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Muszę włsłać zdjęcia w rozdzielczości 300DPI. Jak to liczyć, i w ogóle o co w tym chodzi? Jak biorę informacje zdjęcia to jest napisane rozdzielczość w pionie 72 Dpi i w pozdiomie 72 dpi. Zdjęcie zrobione Canonen 550D. To chodzi o to ze ma mieć 300DPi (72*72?)

Proszę o pomoc muszę pomniejszyć to zdjęcie?

Jeżeli tak to jakim programem i jak? Zależy mi na jakości.

Proszę o ekspresową pomoc!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij XnView - nie trzeba nic instalować, tylko rozpakowujesz katalog i uruchamiasz XnView.exe. Następnie otwierasz zdjęcie, wybierasz z menu Obraz funkcję Ustaw DPI i wpisujesz w oba pola 300 oraz zaznaczasz opcję Zmień DPI w EXIF. Jeśli tych zdjęć jest dużo, to najlepiej użyć narzędzia Konwertuj wiele plików, z menu Narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie musisz nic robić, bo zmiana DPI nie oznacza zmiany w pliku. Gdyby ci się zechciało poszukać wyjaśnienia tego skrótu, dowiedziałbyś się dlaczego.

Samo 300, czy 72dpi nie oznacza nic w dziedzinie wielkości (rozdzielczości) pliku. To tylko ilość pikseli zdjęcia, jaka ma przypadać na jeden cal wydruku. Nie wiadomo jednak, ile cali ma mieć wydruk, więc nie wiadomo, ile pikseli ma mieć zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie musisz nic robić, bo zmiana DPI nie oznacza zmiany w pliku. Gdyby ci się zechciało poszukać wyjaśnienia tego skrótu, dowiedziałbyś się dlaczego.

Samo 300, czy 72dpi nie oznacza nic w dziedzinie wielkości (rozdzielczości) pliku. To tylko ilość pikseli zdjęcia, jaka ma przypadać na jeden cal wydruku. Nie wiadomo jednak, ile cali ma mieć wydruk, więc nie wiadomo, ile pikseli ma mieć zdjęcie.

 

 

dzieki za rade - zadzialo idealnie... ;)

 

ALE :) JAK ZROBIC BY FOTKA MIALA 300DPI I NP. 3MB BO Z 5-O MEGOWEJ PROGRAM ZRIBL MI 1,2MB :(

 

Ściągnij XnView - nie trzeba nic instalować, tylko rozpakowujesz katalog i uruchamiasz XnView.exe. Następnie otwierasz zdjęcie, wybierasz z menu Obraz funkcję Ustaw DPI i wpisujesz w oba pola 300 oraz zaznaczasz opcję Zmień DPI w EXIF. Jeśli tych zdjęć jest dużo, to najlepiej użyć narzędzia Konwertuj wiele plików, z menu Narzędzia.

 

 

dzieki za rade - zadzialo idealnie...

 

ALE JAK ZROBIC BY FOTKA MIALA 300DPI I NP. 3MB BO Z 5-O MEGOWEJ PROGRAM ZRIBL MI 1,2MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka może mieć jednocześnie 10, 50, 72, 100, 300, 1000, 2000 dpi. Nie zależy to od niej. Zależy to od jej fizycznej wielkości podczas wydruku, czyli ile jej pikseli przypadnie na jeden cal.

 

Jak ktoś ma dalsze problemy, niech sobie znajdzie definicję skrótu "dpi" i tę definicję przeanalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dalsze problemy, niech sobie znajdzie definicję skrótu "dpi" i tę definicję przeanalizuje.

 

wyluzuj kolego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade - zadzialo idealnie... ;)

 

ALE :) JAK ZROBIC BY FOTKA MIALA 300DPI I NP. 3MB BO Z 5-O MEGOWEJ PROGRAM ZRIBL MI 1,2MB :(

W zasadzie ni musisz wpisywać tego samego pytania dwa razy w jednym poście, tym bardziej dużymi literami.

Plik zmienił wagę najprawdopodobniej dlatego, że zmieniłeś (albo nie zmieniłeś domyślnych) ustawień kompresji/jakości albo wielkości (w pikselach) pliku wynikowego.

 

Fotka może mieć jednocześnie 10, 50, 72, 100, 300, 1000, 2000 dpi. Nie zależy to od niej. Zależy to od jej fizycznej wielkości podczas wydruku, czyli ile jej pikseli przypadnie na jeden cal.

wyluzuj kolego :D

Myślę, że „kolega” jagular jest bardzo wyluzowany. Tak, jak zawsze - jak na moda przystało ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...