Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_Liquid

LG IPS235V-BN - 23" LED FullHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Przed tygodniem stanąłem przed wyborem nowego monitora w cenie do 600zł. Po poradzeniu się na Labie jak i przeczytaniu wielu opinii na innych stronach zdecydowałem się na monitor LG IPS235V-BN. Powód przesiadki był prosty – nadszedł czas wyjść z epoki CRT. Może jeszcze bym nie zmieniał, ale jednak 10 lat poprzedniej 17"-stki od Della dało się mi we znaki zaś monitor po prostu zaczął tracić swoją moc wyświetlania kolorów :P. Większość ciemniejszych zdjęć mogłem zobaczyć tylko poprzez rozjaśnienie w jakiejś aplikacji.

 

Dosyć o przeszłości. Nowy monitor zakupiłem poprzez allegro ze sklepu x-kom.pl za cenę 620zł. Błyskawiczna wysyłka (w tym samym dniu co wpłata) i już po 2 dniach mogłem cieszyć się nowym nabytkiem. Rozglądając się za monitorem miałem przede wszystkim na celu znalezienie jakiegoś na matrycy IPS, gdyż dosyć istotną dla mnie sprawą są dobre kąty widzenia, których jak wiemy matryca TN nie zapewnia.

 

Przesyłka dotarła do mnie w zgrabnym pudełku, w którym oprócz monitora znalazła się również podstawka, kabel DVI, VGA, zasilający, instrukcja(PL) jak i płytka ze sterownikiem. Monitor po wyjęciu z pudełka mile zaskoczył mnie swoim rozmiarem. Przesiadka z 17 na 23 cale jest dla mnie niezłym szokiem, aczkolwiek po chwili stwierdziłem, że nie mógłbym już więcej pracować na malutkiej siedemnastce. Od pierwszego włączenia wszystkie kolory i proporcje były ustawione niemal idealnie. Nie potrzebna była ponowna ręczna kalibracja. Jedyne co zrobiłem to zmniejszyłem jasność, gdyż była domyślnie ustawiona na 100%. Kolejnym atutem jest dla mnie matowa ramka, na której nie sposób zostawić ślady palców itp. Jeżeli jesteśmy już przy wykonaniu urządzenia to chciałbym również dać plusa podstawce, którą nie sposób jest ruszyć bez podniesienia całego monitora. Ogólnie monitor jest dosyć stabilny i nie grozi mu chwianie się od byle muśnięcia.

 

Jeżeli chodzi o specyfikację to przedstawia się ona następująco:

specyfikacja.jpg

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć zamontowanego na biurku już monitora :)

Od razu mówię, że zdjęcia nie oddają realnej sytuacji jak to wygląda. W rzeczywistości jest o wiele lepiej.

DSC_0071.jpg

 

DSC_0025.jpg

 

DSC_0022.jpg

 

DSC_0018.jpg

 

DSC_0026.jpg

 

DSC_0028.jpg

 

DSC_0030.jpg

 

DSC_0031.jpg

 

DSC_0033.jpg

 

DSC_0034.jpg

 

DSC_0039.jpg

 

DSC_0041.jpg

 

DSC_0043.jpg

 

DSC_0045.jpg

 

DSC_0046.jpg

 

DSC_0049.jpg

 

DSC_0050.jpg

 

DSC_0051.jpg

 

DSC_0052.jpg

 

DSC_0053.jpg

 

DSC_0054.jpg

 

DSC_0055.jpg

 

DSC_0056.jpg

 

DSC_0058.jpg

 

DSC_0060.jpg

 

DSC_0061.jpg

 

DSC_0062.jpg

 

DSC_0063.jpg

 

DSC_0064.jpg

 

DSC_0065.jpg

 

DSC_0066.jpg

 

DSC_0067.jpg

 

DSC_0068.jpg

 

DSC_0072.jpg

 

DSC_0073.jpg

 

DSC_0074.jpg

 

DSC_0075.jpg

 

DSC_0076.jpg

 

DSC_0077.jpg

 

DSC_0078.jpg

 

DSC_0079.jpg

 

DSC_0080.jpg

 

DSC_0081.jpg

 

DSC_0082.jpg

 

DSC_0083.jpg

 

DSC_0084.jpg

 

DSC_0085.jpg

 

DSC_0086.jpg

 

DSC_0087.jpg

 

Na koniec jeszcze krótki filmik. SGSII niestety nie poradził sobie z nagraniem tak jak powinien:P

 

 

Podsumowując tę mini recenzję chciałbym serdecznie polecić Wam ten monitorek. Jeżeli szukacie czegoś w tej cenie to powiem, że na prawdę warto. Jak na razie nie dostrzegłem żadnych wad. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miła recenzja, sporo porównań kolorów itp. :thumbup:

 

BTW, jak ty możesz tak siedzieć, że patrzysz na monitor do góry jak w pierwszym rzedzie sali kinowej? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność masz ustawioną na 70%? To niewiele zmniejszyłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, jak ty możesz tak siedzieć, że patrzysz na monitor do góry jak w pierwszym rzedzie sali kinowej? :E

Nie, nie :P Monitor mam na wprost oczu, nie patrzę do góry :) Jeszcze nie był ustawiony tak jak trzeba i poza tym nie widać fotela jak wysoko się siedzi ;)

Jasność masz ustawioną na 70%? To niewiele zmniejszyłeś ;)

Już mam 40%. Faktycznie było zbyt jasno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd się tam znalazł kabel DVI? Sklep dorzuca niespodziankę? Pytam ponieważ na stronie sklepu ani na allegro nic nie ma o kablu DVI, jest tylko napisane że w zestawie jest kabel zasilający i kabel VGA z tego co widzę. Sam mam zamiar zakupić ten monitorek jutro bądź pojutrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prezent od sklepu czy jakieś niedopatrzenie, aczkolwiek oba te kabelki znalazłem w pudełku. Kable nowe, zwinięte wszystkie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG do wszystkich bodaj monitorów IPS dołącza kabel DVI-D, zadnie to niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą dwie gry i w żadnej z nich smużenia nie zauważyłem. Obraz jest czysty i ostry. Jeżeli chodzi o piszczenie monitora to zarówno na 20 jak i na 0% monitor nie wydaje żadnych kompletnie dźwięków. Pudełko było w moim odczuciu nienaruszone, monitor nie posiada również żadnych bad-pikseli. Same zalety, ale na prawdę jestem zadowolony z zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem bardzo zadowolony, gdy go pierwszy raz podlaczylem to kolory i widok wgniotly mnie w fotel po przesiadce ze starego 17cRT, w grach jest niezle tzn mam tu na mysli crysis sniper elite v2, far cry itp do CSa 1.6 sie nie nadaje... za male odswiezanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy tymi monitorami od LG ?

 

IPS231P-BN

IPS236V-PN

IPS235V-BN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób glow test ( świecenie czerni pod kątami a czasem nawet na wprost )

Kaszka występuje ? ( w modelu który oglądałem w MM występowała więc tutaj raczej też )

Jak podświetlenie ? czyli backlight bleeding test

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widać fotek. Wrzucisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze ten monitor za ostro świeci? :E Nawet teraz jasność mam ustawioną na 0 i wcale nie czuję potrzeby jej zwiększenia. W nocy monitor mi nawet za bardzo po oczach daje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem podobny model IPS226V-PN bardzo dobry 22" monitor, mój nie daję po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie w nocy ten monitor sprawuje? m.in w grach w słabo oświetlonych lokalizacjach i przy ogladaniu filmów? strasznie mieszano z błotem te monitory w recenzjach gdy sprawdzano je jak sobie radza w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman

LG do wszystkich bodaj monitorów IPS dołącza kabel DVI-D, zadnie to niedopatrzenie.

Miałem tylko DSuba przy IPS 224 w instrukcji jest napisane, że zależy to od kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - chciałbym kupić ten ips235v. Czy ktoś wie który sklep go sprzedaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko allegro, polecam bo za 450zl go mozna kupic z roczna gwarancja, a w tej cenie IPS-a , nawet slabszego jak ten LG nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...