Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Ironclad

Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ironclad

Witam, mam mały dylemat, zamierzam kupić sobie amatorską myjkę ciśnieniową do użytku domowego, mycie samochodu, elewacji, posadzki itp. W grę wchodzą myjki tylko w kwocie max do 400zł. Dobrze by było, gdyby wąż ciśnieniowy miał te 6m bo 4m to już mało, przydałby się też zwijak, więcej nie mam zamiaru wydawać, nie chcę też czytać wypowiedzi typu "chińskie tanie badziewie", "słabe", "podróba" itp., wiem dobrze, że w tej kwocie to są tylko myjki do zabawy i dobrze bo lepszej nie potrzebuję. Znalazłem kilka modeli różnych marek, chcę byście podzielili się doświadczeniem jeśli ktoś z was korzysta z n/w myjek, która będzie najlepszym wyborem lub coś doradzili i polecili w tej cenie.

 

Karcher K 2.400 X-Range

http://allegro.pl/myjka-karcher-k-2-400-x-range-od-zaraz-i2448951319.html

 

LAVOR WAVE-HR 135

http://allegro.pl/wyprzedaz-promocja-myjka-cisnieniowa-lavor-180bar-i2445875943.html

 

Black & Decker PW1700 SPM TX

http://allegro.pl/myjka-black-decker-pw1700-spm-tx-gratis-i2453407406.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

W sumie ten Lavor ma najlepsze parametry na papierze z tej trójki i długi zwijany wąż, Karcher to Karcher, ale tam jest pompa kompozytowa, więc nie wiem jak z wytrzymałością przy dłuższej pracy, znowu ten B&D też jest niczego sobie, też ma zwijany wąż i w zestawie szczotkę patio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcyjnie są podobne , ja bym patrzył na cene i gwarancje na początku bo często i gęsto fabryka ta sama tylko nalepka inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten Lavor ma najlepsze parametry na papierze z tej trójki i długi zwijany wąż, Karcher to Karcher, ale tam jest pompa kompozytowa, więc nie wiem jak z wytrzymałością przy dłuższej pracy, znowu ten B&D też jest niczego sobie, też ma zwijany wąż i w zestawie szczotkę patio.

Napisz coś więcej o jakości tych urządzeń względem pomp - nie znam się na tym, a też szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karche stosuje pompy kompozytowe lub aluminiowe . Wiadomo alu wytrzymalsze będzie niż stop czegoś tam. W lavorze jest aluminiowa pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Napisz coś więcej o jakości tych urządzeń względem pomp - nie znam się na tym, a też szukam.

 

No właśnie ja sam szukam, wiem tyle, że metalowe pompy na pewno są lepsze i pozwalają na dłuższą pracę bez przerwy, takie też pompy są w tych myjkach Lavor i Black&Decker, Karcher natomiast na pewno ma najlepszą jakość plastików, ale i też pompa jest z kompozytu, ale chłodzona wodą no i ma najsłabszy silnik i parametry z tych trzech myjek. Teoretycznie najlepiej wypada ten Lavor WAVE HR 135 bo ma najdłuższy zwijany wąż ciśnieniowy 6m oraz najmocniejszy silnik i największe ciśnienie, ale nie wiem jak w praktyce wypada. Ja najbardziej skłaniam się do myjki Lavor, B&D też jest interesujący bo nie jest jakoś gorszy a ma szczotkę patio w zestawie. Cena tych 3 myjek jest niemal identyczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pompy aluminiowe są trwalsze, ale trzeba ich używać bo jak postoi długo to możesz jej nie włączyć już.

Z drugiej strony kompozyt to i tak za 4 lata wymienisz. Wszystko zależy od tego jak często będziesz używał.

Swoją drogą nie wiem czy nie ma jakichś preparatów konserwujących na dłuższy postój..

 

konstrukcyjnie są podobne , ja bym patrzył na cene i gwarancje na początku bo często i gęsto fabryka ta sama tylko nalepka inna

ZGIŃ! PRZEPADNIJ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BeerBoobs

Przyjrzyj się marce Makita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Przyjrzyj się marce Makita

 

Piwny cycuszku, Makita to nie ta kasa, w tej cenie są słabe myjki tej marki.

 

Myjki mam zamiar używać ok 1-2 razy w tygodniu, więc stała nie będzie, ale też nie będzie intensywnie wykorzystywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie używana REGULARNIE, dosyć często to bierz z aluminiową pompą i się nie zastanawiaj.

Poczytaj tylko o konkretnym modelu bo myjki ciśnieniowe mają często wady fabryczne, typu pęka jakaś część, coś się rozszczelnia etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Nie no tak jak pisałem, myjki będę używał ok 1x w tygodniu głównie do mycia samochodu, no i coś tam przy domu, mycie elewacji, posadzki, taczek, rowerów itp. w miarę potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZGIŃ! PRZEPADNIJ!

 

Rozumiem że uważasz iż jest inaczej ? :lol2: nie wiem ile modeli widziałeś przeróżnych narzędzi czy części ale ja wiele i na prawdę nalepka kolor i pudełko są często jedynymi różnicami . Oczywiście nie zawsze ale, cóż takie czasy.

Makita i Karcher nie są w nie dużej cenie warte uwagi. Wybierz między B&D a Lavorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Najbardziej właśnie do mnie przemawia Lavor :pimp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że uważasz iż jest inaczej ? :lol2: nie wiem ile modeli widziałeś przeróżnych narzędzi czy części ale ja wiele i na prawdę nalepka kolor i pudełko są często jedynymi różnicami . Oczywiście nie zawsze ale, cóż takie czasy.

Makita i Karcher nie są w nie dużej cenie warte uwagi. Wybierz między B&D a Lavorem .

A na czerwono podkreślone w cytacie widzi czy nie widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Nie no akurat te 3 myjki nie mają ze sobą nic wspólnego, jedynie cena taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zadać jedno pytanie ? Jak możecie dyskutować o trwałości pomp nie wiedząc jakie konkretnie jest tam wykorzystywany materiał ? Stopów aluminium są tysiące a jeżeli chodzi o kompozyty to już przecież idzie to w setki tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Mogę zadać jedno pytanie ? Jak możecie dyskutować o trwałości pomp nie wiedząc jakie konkretnie jest tam wykorzystywany materiał ? Stopów aluminium są tysiące a jeżeli chodzi o kompozyty to już przecież idzie to w setki tysięcy.

 

No ja wiem, w Karcher te pompy na pewno nie są ze zwykłego plstiku, tylko jakiś mocniejszy kompozyt, żeby to mogło pracować jakiś czas, w końcu to Karcher. Tak samo z tymi pompami aluminiowymi, w tych tanich myjkach nie musi być silnik z jakiegoś super wytrzymałego aluminium, najpewniej jest to najtańszy w produkcji stop, bo wiadomo, że producenci idą w oszczędności by móc zarobić. Jednak wieksze zaufanie miałbym do tych myjek z silnkami aluminiowymi niż z jakichś kompozytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... nie...

Shitowaty kompozyt - jak wszystkie, biodegradowalny. :E

Poczytaj w internecie jest mnóstwo o tym Karcherze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Eeeee... nie...

Shitowaty kompozyt - jak wszystkie, biodegradowalny. :E

Poczytaj w internecie jest mnóstwo o tym Karcherze.

 

No tak, oszczędność i ekonomia a za markę trzeba zapłacić :), jeszcze nic nie kupiłem, ale najprawdopodobniej wezmę tego Lavor albo B&D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj myjki ciśnieniowej firmy gude. Mają one 2.2 kWH mocy, 180 barów i najważniejsze - mosiężną pompe, dużo wytrzymalszą od aluminiowej (taką jak posiadają Karchery z serii HDS). Ostatnio na allegro widziałem za niecałe 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj myjki ciśnieniowej firmy gude. Mają one 2.2 kWH mocy, 180 barów i najważniejsze - mosiężną pompe, dużo wytrzymalszą od aluminiowej (taką jak posiadają Karchery z serii HDS). Ostatnio na allegro widziałem za niecałe 500zł.

Ta myjka jest na Allegro. Jedna z ekspozycji za jakieś 280 zł przy czym w opisie jest napisane, że ma pompę aluminiową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ironclad

Poszukaj myjki ciśnieniowej firmy gude. Mają one 2.2 kWH mocy, 180 barów i najważniejsze - mosiężną pompe, dużo wytrzymalszą od aluminiowej (taką jak posiadają Karchery z serii HDS). Ostatnio na allegro widziałem za niecałe 500zł.

 

No ale co to za marka? trudno cokolwiek znaleźć na temat tych myjek, nie wiadomo jak w praktyce się spisuje i czy to co podaje producent w opisie jest zgodne ze stanem faktycznym, parametry ma mocne ale czy to prawda?

 

Z podanych danych wynika, że ma przepływ wody ok 390l i nie chce mi się wierzyć, żeby ta myjka osiagła 180bar nawet z lancą turbo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myjki z roboczym ciśnieniem 100 bar to sikawki którymi samochodu nie domyjecie nawet jeżeli wygląda na lekko brudny

dopiero te co mają max ciśnienie 180 bar i robocze np. 130 bar coś tam zaczynają myć ;)

a najlepiej to robocze ok 150 bar mieć, ale to już odpływamy trochę z ceną od budżetowych myjek

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...