Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michaljnn

Jak podłączyć dysk HDD od PC do laptopa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem ponieważ w laptopie najprawdopodobniej padł mi dysk lecz nie jestem w 100% przekonany ,wiec pomyślałem ,ze mógłbym podłączyć dysk HDD od PC i sprawdzić czy będzie działać.Jednak nie wiem jak czy jest potrzebny jakiś specjalny kabel czy jakoś inaczej bo słyszałem ,że jest taka możliwość.Z góry dzięki za pomoc ,pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze masz na pewno dysk formatu 3.5 cala, w laptopie stosuje się mniejsze 2.5 cala.

Możesz podłączyć dysk za pomocą przejściówki SATA/ATA - USB, ale system operacyjny z tego dysku nie uruchomi się.

Najlepiej ściągnij sobie jakaś dystrybucje live CD Linuxa i w ten sposób sprawdź co z dyskiem laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Witam

Mam pewien problem ponieważ w laptopie najprawdopodobniej padł mi dysk lecz nie jestem w 100% przekonany ,wiec pomyślałem ,ze mógłbym podłączyć dysk HDD od PC i sprawdzić czy będzie działać.Jednak nie wiem jak czy jest potrzebny jakiś specjalny kabel czy jakoś inaczej bo słyszałem ,że jest taka możliwość.Z góry dzięki za pomoc ,pozdrawiam !

 

ATA czy SATA? ew. podaj dokładne oznaczenie (model) lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia stanu dysku wystarczy Live CD Linuxa. Używanie takiej przejściówki na co dzień z laptopem jest skrajnie niepraktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysk w laptopie to sata to bez problemu podłaczysz go do SATA i zasilacza ATX komputera stacjonarnego. Złącza są te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...