Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kubaswielgus

Dziwny problem z Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam bardzo dziwny problem z Wifi. W zasadzie pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Chodzi o to, że laptop mojego ojca Samsung RF-711 po włączeniu zaczyna zakłócać sygnał wifi do tego stopnia, że zasięg spada do 5m. Oczywiście powodem zakłóceń jest bezprzewodowa karta sieciowa w tym laptopie (Broadcom 802.11n). Jeżeli podłączy się inna kartę wifi na USB to kłopoty znikają. Próbowałem ustawić ten sam kanał w routerze i laptopie i nic to nie dało. Na 100% winowajcą jest wifi w laptopie bo, żadne inne urządzenie po włączeniu nie powoduje takiego spadku mocy.

 

Rozwiązania przychodzą mi dwa:

 

1. Kupić jakąś antenkę do routera, która wzmocni sygnał wifi, ale zupełnie się na tym nie znam i proszę o poradę.

2. Trzeba pozmieniać coś w ustawieniach karty sieciowej w laptopie. Próbowałem już zmieniać kanał i osłabiać agresywność, ale nic to nie dało. Opcja z zewnętrzną kartą Wifi odpada z powodu zajętych wszystkich 4 portów USB.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem ze zakloca siec innym urzadzeniom i to INNE urzadzenia maja zasieg 5m, nie laptop o ktorym piszesz?

poszukaj najnowszych sterownikow do karty sieciowej (ze strony producenta np broadcom czy intel a nie przez windows update!).

w drugim rozwiazaniu mozesz przeciez uzyc huba usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie o to chodzi. W momencie uruchomienia laptopa RF711 wyraźnie widzę spadek zasięgu wifi na wszystkich urządzeniach w domu. Zwłaszcza smartphone dostaje po tyłku i zupełnie gubi zasięg w moim pokoju. Sterowniki są w miarę aktualne, ale jutro postaram się wyszukać coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszy sterownik (około 1,5 roku świeższy) i sygnał poprawił się. Laptop przestał zakłócać wifi. Takie proste rozwiązanie :)

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...