Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majk9260

Niedrogie wifi do TV LCD LED SAMSUNG

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę polećcie mi jakiś niedrogi "gwizdek" wifi, który współpracuje z Samsungami. Chodzi dokładnie o model UE40C6000 + firmware z zeszłego roku. Na razie jak puszczam coś z komórki przez Twonky, albo z kompa przez Serviio, to ciągnę z routera kabel do tv, ale niedługo TV wyląduje w drugim końcu pokoju i wtedy koniec z kablem.

 

Próbowałem ostatnio Pentagram Hor.Net w wersji P6132-07 (w kartonie 5-letnia gw.), który teoretycznie jest zgodny z tym TV, ale nic z tego - nie wykrywa urządzenia. Jaki inny mały i niedrogi "gwizdek" dostępny np na allegro poleci z tym TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaniem może być AP w trybie klient'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaniem może być AP w trybie klient'a.

i po co ten AP? majk9260 potrzebuje adapter WiFi na USB który chce podłączyć pod TV bo ten nie ma wbudowanej karty

 

może taki zadziała

http://allegro.pl/adapter-wifi-rt2870-samsung-wis09abgn-wysylka-24h-i2461598461.html

a jak nie to pozostanie chyba tylko oryginał

http://allegro.pl/wis09abgn-samsung-oryginal-gwaracja-24-mcy-i2468483595.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co ten AP? majk9260 potrzebuje adapter WiFi na USB który chce podłączyć pod TV bo ten nie ma wbudowanej karty

 

może taki zadziała

http://allegro.pl/adapter-wifi-rt2870-samsung-wis09abgn-wysylka-24h-i2461598461.html

a jak nie to pozostanie chyba tylko oryginał

http://allegro.pl/wis09abgn-samsung-oryginal-gwaracja-24-mcy-i2468483595.html

Ale zauważ, że:

1. Nie wiadomo czy adapter będzie współpracował z TV - sam mam TV LED Samsunga i 3 karty wifi po usb próbowałem podłączyć i lipa była.

2. AP będzie miał dużo lepszy zasięg, co przy np. oglądaniu filmów HD poprzez sieć jest przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że:

1. Nie wiadomo czy adapter będzie współpracował z TV - sam mam TV LED Samsunga i 3 karty wifi po usb próbowałem podłączyć i lipa była.

2. AP będzie miał dużo lepszy zasięg, co przy np. oglądaniu filmów HD poprzez sieć jest przydatne.

1. No własnie w tym problem że trzeba dobrać taki który będzie współpracował. Większość producentów robi tak aby TV współpracował tylko z akcesoriami (kamerka czy adapter wifi) firmowymi, dlatego nie kupisz sobie najtańszego adaptera za 20zł tylko musisz bulić 200zł za firmowy.

2. Nadal nie rozumiesz problemu. Wytłumacz mi jak TV ma odebrać sygnał z tego AP skoro nie ma wbudowanej bezprzewodowej karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nadal nie rozumiesz problemu. Wytłumacz mi jak TV ma odebrać sygnał z tego AP skoro nie ma wbudowanej bezprzewodowej karty sieciowej.

Chyba rozumiem co ma na myśli - AP zbiera sygnał z routera i leci kablem do telewizora. Z tym, że to na dobrą sprawę żadna różnica, bo skoro router działa również jako AP, to po co dublować urządzenia skoro sygnał i tak leci w powietrzu i "gwizdek" w pomieszczeniu bez przeszkód (jak urządzenia będą się prawdopodobnie widzieć) nie da nic więcej i powinien zapewnić taki sam transfer (szczególnie jak gwizdek będzie w standardzie N i mała odległość). AP może i wyjdzie taniej, bo wystarczy byle szajs, ale to dodatkowa skrzynka, dodatkowe kable, dodatkowe gniazdko. Chcę mieć koło TV tylko tyle kabli ile będzie konieczne i nie robić dookoła śmietnika ze zbędnymi urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

 

Samsung zapewne stosuje w swoich telewizorach blokade która uniemożliwia działanie jakichkolwiek odbiorników WiFi na USB(podobnie jak MS w konsoli Xbox)

 

Koledze wyżej chodzi o podłączenie routery która musi mieć opcje AP i odbierać sygnał BEZPRZEWODOWO z głównego routera który ten sygnał dzieli i rozsyła.

Schemat by wyglądał mniej więcej tak:

TV <-> router AP [WiFI] modem->router(ten rozdzielający sygnał i wysyłający)

 

Czyli żadnych dodatkowych kabli nie będziesz miał, oprócz rj45 roter AP -> tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

 

Samsung zapewne stosuje w swoich telewizorach blokade która uniemożliwia działanie jakichkolwiek odbiorników WiFi na USB(podobnie jak MS w konsoli Xbox)

 

Koledze wyżej chodzi o podłączenie routery która musi mieć opcje AP i odbierać sygnał BEZPRZEWODOWO z głównego routera który ten sygnał dzieli i rozsyła.

Schemat by wyglądał mniej więcej tak:

TV <-> router AP [WiFI] modem->router(ten rozdzielający sygnał i wysyłający)

 

Czyli żadnych dodatkowych kabli nie będziesz miał, oprócz rj45 roter AP -> tv

Otóż to, dlatego napisałem, że AP w trybie klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

Rozumiem i o tym napisałem wyżej, że pewnie chodzi o podłączenie AP kablem do telewizora, a AP ciągnie sygnał bezprzewodowo z routera.

 

Z tym, że zależy mi głównie na tym, żeby nie mieć koło telewizora dodatkowej skrzynki, którą dodatkowo będę musiał gdzieś postawić i zasilać. Podpięty "gwizdek" nie potrzebuje dodatkowego miejsca, dodatkowego zasilania i praktycznie nie wystaje poza obrys telewizora. Rozwiązanie z AP rozważam jako ostateczność dlatego szukam póki co sprawdzonego zamiennika do wifi samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Z tym, że to na dobrą sprawę żadna różnica, bo skoro router działa również jako AP, to po co dublować urządzenia skoro sygnał i tak leci w powietrzu...

Dokładnie oto mi chodziło. Ty chcesz rezygnować z nadmiarowych kabli a on proponuje nie dość że kabel, chodź ten nie musi być wcale długi, to jeszcze dodatkowe urządzenie które trzeba podłączyć do prądu, a które też kosztuje, dlatego to rozwiązanie jest kompletnie bez sensu.

Sprawdź sobie adapter Edimaxa do którego wcześniej dałem link , sprzedawca twierdzi że powinien działać gdyż zmieniony w nim został nr producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...