Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

big93

Mały problem z Lenovo Z580

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem tego właśnie lapka. Wyposażony jest on w procesor i3 i kartę graficzną gt630m(ddr3 1gb). Jakim cudem przycina się na nim koncert w HD gdy płynnie chodzi na moim starym bodajże 6 letnim komputerze z prockiem od amd 2 rdzeniowym oraz z kartą 4650 ddr2 1gb? Aaa i jeszcze jedno. We właściwościach 'komputera' jest taka możliwość by przeprowadzić test wydajności całego sprzętu. Ten stary z PC ma tam ocenę 5,1 a ten gt630m jest oceniony na 4,8. Zdziwienie jest tym bardziej większe gdy dowiaduje się o tym będąc w sklepie i bawiąc się lapkami, że każdy lenovo ma właśnie taką oceną swojej karty (4,8). Nie ważne czy 'ma w sobie' gt520, gt630 czy 555.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale czy Z580 nie posiada (jak np. z 570) przełącznik opcji Optimus? Może zapomniałeś włączyć. Jeżeli nie ma to wychodzi że laptop nie korzysta z 630M, chociaż koncert w full hd RACZEJ powinien płynnie działać na i3 i intel 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wbiłem do menedżera urządzeń i tam pisze, że intel 3000 i gt630m są obie włączone. Wydaje mi się jednak, że windows przeprowadził test grafiki skupiając się na intelu 3000.

 

 

 

edit. Wyłączyłem w menedżerze urządzeń gt630m i zrobiłem test wydajności. Intel 3000 uzyksał 4,8. Tylko o 0,1 :o mniej niż siostra bliźniaczka gt540m? Czy ta karta jest taka słaba? W mediaexpercie robiłem testy innych laptopów z gt520, gt525 czy 6470 i oceny kart były powyżej 5.

 

 

edit2. Włączone mam obecnie obie karty intel 3000 i gt630m(Nvidia). Klikając prawym przyciskiem na pulpit jest taka opcja: Panel sterowania NVIDIA. Klikam w to i: "Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA". Co zrobić? Przecież obie karty są włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Coś musi być nie tak, ja na swoim Lenovo Z570 (i5 2450M, 6GB, 540M 2GB) mam następujące wyniki:

Procesor 7.0

Pamięć ram 7.4

Grafika (aero) 5.8

Grafika gry 3D 6.7

Dysk twardy 5.9

Więc przy wyniku 4.8 testy musiały być przeprowadzone na Intel 3000. Jak nie masz włącznika funkcji Optimus, to laptop musi przez cały czas mieć tą funkcję włączoną i powinna Ci się nividia 630M włączyć automatycznie.

ad. 2 "Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA" - grafika włączy się gdy będzie tego system potrzebował, najlepiej włączyć grę jakąś wymagającą i podczas włączonej gry sprawdzić czy wyświetla się wykorzystywanie 630M.

PS. Weź zainstaluj (zaktualizuj) z panelu nvidii sterowniki do 630M, może pomoże to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem do menedżera urządzeń ---> Karty graficzne ----> gt630m ----> szukaj aktualizacji ----> aktualne aktualizacja zainstalowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie pomóżcie coś trochę. Od wczoraj mam tego laptopa. Miało być wszystko estra. A tutaj ocena taka jak widzicie karty graficznej. Zainstalowałem nawet na nim fifę i w panelu sterowania ustawiłem by fifa chodziła nie z integrą tylko z gt630m. Niestety gra jest ściąga i widoczna Htylko na środku ekranu a boki pozostają czarne. Aaa i pobrałem ze strony nvidii sterownik 200mega i niestety wyskakuje mi takie coś gdy już się ma zacząć instalować "Program instalacyjny Nvidia nie może kontynuować pracy. Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego." Kurcze co mam robić, gram u kolegów na lapkach co mają gorszą kartą graficzną a gra ta jakoś jest na całym ekranie i do tego ta ocena jest normalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj w panelu sterowania nvidii ->zarządzanie ustawieniami 3d -> Preferowany procesor graficzny -> wybierz procesor graficzny nvidii o duzej wydajności- globalnie i powinny chodzić mi działa tak przynajmiej na lenovo y580 z gtx 660m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, gdy jeszcze nie zrobiłeś jak to napisałeś to czy również miałeś takie problemy jak ja? Zrobiłem jak kazałeś i włączyłem test wydajności. O wynikach oczywiście powiadomię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zrobiłem ten test i nic się nie zmieniło. Fifa chodzi tak samo jak wcześniej, obczaję tego linka...

 

 

edit. zacząłem pobierać z tamtej strony sterowniki do intela 3000 i nvidii gt630m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Zainstalowałem sterownik do intela 3000 bez najmniejszych problemów. Niestety z tym drugim od NVIDII był problem, już na początku instalacji wyskoczyło mi takie coś co kompletnie uniemożliwiło kontynuację instalacji "Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiedy woluminu jest niepoprawna."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jeszcze raz? Może się uszkodził? Jest to błąd windowsa czy już w instalatorze sterowników?

Stery do nVidii możesz pobrać beta bezpośrednio z ich stron (czy nawet finalne). (ze strony nVidii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mi jeden kolega wytłumaczył. Nie zainstalowali oni w lenovo chipsetów przed kartą grafiki. I teraz musze zrobić formata i po nim zainstaluje chipsety i dopiero karte grafiki. Ale super jazdy mam juz jeden dzien po zakupie laptopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już go zrobisz możesz zapuścić testy w PC Mark 2005, 3D Mark 06 oraz 3D Mark Vantage i podzielić się wynikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neonet. Ale dzisiaj ide z nim na gwarancję. Nowy stery nie chciały się zainstalować (te do geforca). Pisało caly czas że nie nie widzi takiej karty. WIęc zrobiłem formata i chciała od nowa stery do gefore zainstalować. Ale dalej to samo, sterowniki nie widzą tego sprzętu. Wiec po 3-4 dniach od zakupu laptopa ide na gwarancję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciągnij najnowsze sterowniki do gt630M ze strony Nvidii. Te które sciąga aktualizator automatycznie są do pecetowej wersji i mi też nie chciały się zainstalować. KLIKNIJ

Ja sciągnąłem te i śmiga jak marzenie. Mam wrażenie że w WoWie FPSy skoczyły parę klatek w górę. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem po formacie wczoraj zainstalować to co mówisz ale i tak wyskoczyło, ze sprzętu sterownik nie znajduje. Dzisiaj już oddałem panom z neonetu laptopa. Z początku nie kapowali ale wszystko wyjaśniłem i pokazałem. Jeden to nawet na początku mówił, że skoro nowy system jest zainstalowany, nie ten co był na początku i skoro jakiegoś recovery(nie wiem co to) nie ma to mogą mnie w serwisie olać. Ale jakoś tak się rozmowa potoczyła, że wzieli. Cały czas ich cisnąłem, że jestem pewny, że coś z kartą nie tak jest skoro żadne sterowniki jej nie widzą

 

 

Czy to, że jest inny windows ( zamiast home edition, ultimate) z niewpisanym jeszcze cd-keyem to może być problem w serwisie?:D Przecież po to są kompy żeby je formatować, nie?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienią płytę główną i będzie działać. Jeśli miałeś system z laptopem to pewnie Ci przywrócą oryginalny system i recovery, bo stwierdzą że masz sterowniki pomieszane. Jeśli nie chcesz żeby grzebali w Twoim systemie, wykręcaj dysk twardy przed wysyłką (nie tracisz przez to gwarancji na laptopa), no chyba że usterka może być związana z HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale wg mnie to coś z kartą graficzną jest. Już jak kompa przyniosłem ze sklepu i chciałem najnowsze stery zainstalować to był problem bo stery nie wykrywały karty graficznej. Nie będzie to problemem, że inny system jest i do tego nie oryginalny?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ graficzny jest na płycie głównej. Trzeba było zażądać wymiany na nowy egzemplarz lub zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? Przecież to nie jest integra tylko gt630m:P A co im mialem powiedziec, ze dlaczego żadam wymiany:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? Przecież to nie jest integra tylko gt630m:P A co im mialem powiedziec, ze dlaczego żadam wymiany:p

 

To właśnie integra nie jest na płycie, tylko w procesorze, a ten GeForce jest na MB. Na tej podstawie, że laptop jest niesprawny od dnia zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale waiesz on normalnie działał. Dla normalnego użytkownika byłby ten laptop dobry. To ja tylko zauważyłem, ze stery sie nie chcą instalować. I może niepotrzebnie tego formata robiłem. No ale chciałem sprawdzić czy stery sie wtedy zainstalują... Bo wtedy 'niby' kartę menedżer urządzeń widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzie ci warto go kupować??? bo zamierzam dziś kupić go do starszych gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...