Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafik97

Wirus Ukash - jak usunąć?

Rekomendowane odpowiedzi

OK, Podczas skanowania OTL złapał "Freeza" przy driverze AVG(Coś tam) ale się odwiesił - jeżeli będzie czegoś jeszcze brakowało w logu zrobię ponowny skan. I czy ten wirus wysyła dane,hasła , loginy do "Bazy" hakerów i czy on jest keyloggerem? I czy robić reinstal systemu z tego powodu. Dziekuje za odpowiedz a o to LOGI z OTL'a:

12202012_231250.rar

OTL2.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------->>@Eminem2345

 

Jest OK, kończymy:

W OTL kliknij na przycisk Sprzątanie - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

 

Nie zapomnij o odinstalowaniu AVG Secure Search (tylko nie pomyl z AVG 20013!)

 

czy ten wirus wysyła dane,hasła , loginy do "Bazy" hakerów i czy on jest keyloggerem?

Nie, nic nie wysyła, nie jest Keyloggerem.

 

I czy robić reinstal systemu z tego powodu.

Nie warto z powodu tej prymitywnej infekcji formatować dysku.

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------->>@Eminem2345

 

Jest OK, kończymy:

W OTL kliknij na przycisk Sprzątanie - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

 

Nie zapomnij o odinstalowaniu AVG Secure Search (tylko nie pomyl z AVG 20013!)

 

 

Nie, nic nie wysyła, nie jest Keyloggerem.

 

 

Nie warto z powodu tej prymitywnej infekcji formatować dysku.

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Dzięki wielkie! Wesołych Świąt życzę,czy instalować najnowszą Jave itp.? bo chyba mi usunęło. I czy usuwać rejestr CCleanerem teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------->>@Eminem2345

 

czy instalować najnowszą Jave itp.? bo chyba mi usunęło.

Dlaczego sądzisz, że usunęło?

W logu Extras.txt było:

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417010FF}" = Java 7 Update 10 (64-bit)

a ja nie dawałam Javy do usuwania (a tylko jej stare ActiveX)

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------->>@Eminem2345

 

 

Dlaczego sądzisz, że usunęło?

W logu Extras.txt było:

 

a ja nie dawałam Javy do usuwania (a tylko jej stare ActiveX)

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

 

Wybacz ,wczoraj pokazywało mi na https://www.mozilla.org/pl/plugincheck/ ,że moja JAva jest nie aktualna (a ją aktulizowałem przed skanem z OTL) teraz wszystko jest dobrze. Jeszcze raz dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również mam problem z ukash i dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w usunięciu wirusa.

Mam pytanie, czy jest konieczność zmiany haseł internetowych?

Poniżej dodaje załączniki.

 

Sorry ale w jednym mi się nie zmieściło, bo pliki mają powyżej 100KB.

OTL.Txt

Extras.Txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------->>@dragoth150

 

Sądząc po logach, to nie masz ani tej infekcji, ani żadnej innej.

Prawdopodobnie usunęło go któreś z użytych przez Ciebie narzędzi (ComboFix, SpyHunter, Avast)

 

czy jest konieczność zmiany haseł internetowych?

Nie potrzeba, to zbyt prymitywna infekcja.

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast to nawet nie zareagował podczas infekcji :P

Podczas skanu SpyHunter pokazuje mi że mam zainfekowany komputer. Ale skoro w OTL nic nie wykazało to jestem spokojny :)

Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się przyjrzałem że wykrywa tylko ciasteczka. A ukash'a musiał usunąć ComboFix. Jeszcze jedno, jak należy poprawnie odinstalować ComboFix bo wiem że mocno ingeruje w system.

spyhunter1.jpg

spyhunter2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj zaatakował mnie ten wirus. Próbowałem usunąć metoda uniwersalną. Skutek jest taki, że nie pojawia się już ekran blokady, ale komputer dalej jest zablokowany. Załączam loga z OTL. Proszę o pomoc. Dzięki z góry.

 

Pzdr

OTL.Txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

------->>@raveno

 

to wygląda tak, jakbyś w ogóle nie próbował uniwersalnego usuwania, lub infekcja zaraz powróciła

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

:OTL

[2012-12-13 18:42:51 | 000,368,102 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\funmoods-speeddial_sf.crx

[2012-12-13 18:42:50 | 000,031,465 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\funmoods.crx

O4 - HKLM..\Run: [vProt] "C:\Program Files\AVG Secure Search\vprot.exe" File not found

[2012-05-30 15:10:04 | 000,002,415 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\v9.xml

[2012-12-12 20:59:42 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ffxtlbr@babylon.com

[2012-12-16 19:03:33 | 000,002,308 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bfnpvppl.default\searchplugins\askcom.xml

[2012-12-17 21:02:42 | 000,002,432 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bfnpvppl.default\searchplugins\babylon1.xml

[2012-12-17 21:01:26 | 000,002,349 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bfnpvppl.default\searchplugins\BrowserProtect.xml

[2012-12-13 18:43:00 | 000,002,345 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bfnpvppl.default\searchplugins\Funmoods.xml

[2012-12-17 21:01:46 | 000,000,000 | ---D | M] (Babylon Toolbar) -- C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bfnpvppl.default\Extensions\ffxtlbr@babylon.com

[2012-12-16 19:03:33 | 000,000,000 | ---D | M] (Ask Toolbar) -- C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\bfnpvppl.default\Extensions\toolbar@ask.com

FF - prefs.js..keyword.URL: "http://websearch.ask.com/redirect?client=ff&src=kw&tb=ORJ&o=&locale=&apn_uid=90421311-ED44-4943-A87D-52ED080FC198&apn_ptnrs=U3&apn_sauid=7C38518A-D673-4C1B-AABD-2FE368BDCCEE&apn_dtid=OSJ000YYPL&&q="

FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Ask.com"

FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Ask.com"

FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search the web (Babylon)"

IE - HKCU\..\SearchScopes,bProtectorDefaultScope = {0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}

DRV - File not found [File_System | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Anti Trojan Elite\ATEPMon.sys -- (ATE_PROCMON)

DRV - File not found [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\Drivers\DgiVecp.sys -- (DgiVecp)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\SystemRequirementsLab\cpudrv.sys -- (cpudrv)

DRV - File not found [Kernel | Auto | Stopped] -- system32\DRIVERS\mdmxsdk.sys -- (mdmxsdk)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\w39n51.sys -- (w39n51)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\Drivers\usbaapl.sys -- (USBAAPL)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\UIUSYS.SYS -- (UIUSys)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\tifm21.sys -- (tifm21)

DRV - File not found [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\Drivers\SSPORT.sys -- (SSPORT)

DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- system32\DRIVERS\s24trans.sys -- (s24trans)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\LV561AV.SYS -- (PID_0928)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\AVG Secure Search\vToolbarUpdater\13.3.2\ToolbarUpdater.exe -- (vToolbarUpdater13.3.2)

 

:Files

C:\Documents and Settings\User\Menu Start\Programy\Autostart\runctf.lnk

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\dsgsdgdsgdsgw.pad

C:\Documents and Settings\User\wgsdgsdgdsgsd.dll

 

:Commands

[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij Skanuj.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania Skryptem.

 

Użyj >Adw-cleaner (aby pobrać kliknij na dużą zieloną strzałkę po prawej).

Kliknij w nim Usuń

Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner[s1].txt

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

******************************************************************************************************************

 

-------------->>@dragoth150

jak należy poprawnie odinstalować ComboFix bo wiem że mocno ingeruje w system.

Owszem, ingeruje w System, ale tylko wtedy, gdy jest uruchomiony. Jeśli nie uruchomisz go, to nie ingeruje w System.

 

>START >>> URUCHOM >>> wklej i wywołaj polecenie "c:\tu wpisz ścieżkę\ComboFix.exe" /uninstall

np. "c:\ComboFix\ComboFix.exe" /uninstall

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------->>@raveno

 

Jest OK, kończymy:

W Adw-Cleaner kliknij na przycisk Odinstaluj

W OTL kliknij na przycisk Sprzątanie - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

Jednocześnie zniknie ComboFix.

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wklej.org/id/903569/ log

http://wklej.org/id/903570/ extras

 

Witam ponownie, pare miesiecy temu bawilem sie z ukashem dzis znowu mnie zaskoczlo tylko ze PAYSAFE. dziwna sprawa b pokazalo mi sie to co zawsze,wylogowalem sie i ekran wirusa juz sie nie pokazal.. ale dla sprawdze nia prosze o pomoc FILUTKA :) jestes naszym zbawieniem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------->>@jedraz

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

:Files

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.js

C:\Users\jedraz\wgsdgsdgdsgsd.dll

 

:OTL

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktop = 1 [2012/11/18 10:32:20 | 000,000,000 | ---D | M]

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktopChanges = 1 [2012/11/18 10:32:20 | 000,000,000 | ---D | M]

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.

IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://startsear.ch/?aff=2&cf=c367910e-ea18-11e1-97be-206a8a484453

 

:Commands

[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij Skanuj.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania Skryptem.

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z ukashem. Próbowałam usunąć metodą uniwersalną, ale niestety nie zadziałała.

Proszę o pomoc!

OTL.Txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------->>@agata03

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

:OTL

SRV - [2012-12-22 12:26:13 | 000,194,936 | ---- | M] (Корпорация Майкрософт) [Auto | Stopped] -- C:\Users\UZYTKO~1\wgsdgsdgdsgsd.exe -- (Winmgmt)

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - 10 - No CLSID value found.

O4 - HKLM..\Run: [] File not found

O4 - HKLM..\Run: [NBKeyScan] "C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBKeyScan.exe" File not found

O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] "C:\Program Files\Winamp\winampa.exe" File not found

O16 - DPF: {166B1BCA-3F9C-11CF-8075-444553540000} http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/director/sw.cab (Reg Error: Key error.)

O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_24-windows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_24)

O16 - DPF: {CAFEEFAC-0015-0000-0000-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.5.0/jinstall-1_5_0-windows-i586.cab (Java Plug-in 1.5.0)

O16 - DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0024-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_24-windows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_24)

O16 - DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_24-windows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_24)

 

:Files

C:\Users\Uzytkownik\wgsdgsdgdsgsd.exe

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.js

C:\Users\Uzytkownik\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk

C:\found.000

 

:Commands

[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij Skanuj.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania Skryptem.

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------->>@agata03

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

:Files

C:\Users\Uzytkownik\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk

 

:Commands

[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij Skanuj.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania Skryptem.

 

F.

 

>UKASH-uniwersalne-usuwanie

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...