Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SoulCandy

Czyszczenie laptopa, a temperatura po

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czyściłem klawiaturę laptopa Asus X53Z sprężonym powietrzem. Gdy to zrobiłem uruchomiłem go (czyszczony bez baterii, bez prądu) po 15 minutach od dmuchania.

Laptop po 1-2 minutach postoju osiąga temperatury ~60C, natomiast podczas gry ~70C.

Zwykle były to odpowiednio 45 i 60.

 

Co robić w takim wypadku? Co prawdopodobnie mogłem uszkodzić? Naprawa w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może syf przypadkiem dałeś do chłodzenia :E, ale to jest prawie nie możliwe.

Spróbuj sprężonym powietrzem przeczyścić wloty i wyloty chłodzenia. Oczywiście na wyłączonym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło na dosłownie 2 minuty, zaraz po tym:

dqca.jpg

 

Na pocieszenie to, że średnia temperatura spadła do 56-59 :P

Film w 720p 60C, bardzo znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura wzrosła tylko w programie, a komputer się na obudowie nie grzeje tak że powoduje dyskomfort to niestety myślę że gwarancja nie zostanie przyjęta.

Możesz spróbować obniżyć napięcia w K10STAT ponieważ fabrycznie liano je trochę zawyża, a to może Ci obniżyć temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie, przy kratach do procesora i grafiki nie odczuwam ciepła. Natomiast wentylator pracuje praktycznie cały czas, z małymi przerwami, lub słabiej-mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci przeszkadza hałas to może jest jakaś opcja regulacji w BIOS'ie lub programowo (np. Speedfan)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...