Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ripcoin

[ORANGE/Neostrada] Sagem F@st 2704

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio wściekły na jedynego dostawcę internetu (46,00 PLN/mc za 1MB/s) na osiedlu domków, gdzie mieszkam, postanowiłem poszukać czegoś innego.

 

Trafiłem na ofertę "Nowa moc internetu" od Orange.

Okazało się, że wg strony, w moim miejscu zamieszkania możliwe jest podłączenie internetu ADSL'owego do 10MB/s za 49,00 PLN/mc (umowa na 24 miesiące).

Zainteresowany ofertą przedzwoniłem na infolinię Orangę, gdzie dowiedziałem się, że niestety 10MB/s łącze nie jest w stanie wycisnąć, ale do 6MB/s chodzić będzie.

Pani z infolini zaproponowała mi, żebym zamiast ich LiveBoxa wziął modem Sagem F@st 2704, który podobno się elegancko sprawuje i dostaję go za jednorazową opłatą 49,00PLN (LiveBox 10,90PLN/mc).

 

Mam w związku z tym 2 pytania:

Czy ktoś korzysta z obecnej promocji lub poprostu ich internetu 6MB/s i może potwierdzić, że działa to rzeczywiście z tą prędkością ?

Czy ktoś korzysta z routera Sagem F@st 2704 i może potwierdzić, że jest to dobre urządzenie ?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

EDIT:

Dzwoniłem ponownie do BoK Neostrady i dowiedziałem się, że moje podłączenie to ADSL2+, odległość od centrali to 1700m i tłumienie wynosi 24dB.

Dodatkowo technik powiedział, że łącze powinno działać z stałą prędkością pomiędzy 6-8MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam neostrady 10mb od połowy maja, właśnie z tym routerem, i raczej jestem zadowolony - zarówno z łącza jak i sprzętu. Póki co Sagem nie wymagał ode mnie żadnej uwagi, sieć wifi którą na nim mam jest ok - zasięg w całym domu, i słabo ale działa w ogrodzie za ścianą (gruby pustak + styropian). Fajnym dodatkiem jest serwer wydruku (działa z drukarką hp930c), oraz serwer dyskowy (nie udało mi się jeszcze sprawdzić jak działa).

Prędkość internetu (wg. umowy 10mb) w torrentach to max 1,2 mb/s, i raczej o dowolnej porze dnia tak mam (chociaż wiem z doświadczenia w poprzednim mieszkaniu że czasem neo potrafi zwolnić - zależy od ilości abonentów podpiętych do tej samej centrali co Ty, czy coś takiego).

 

2141015428.png

 

Witam,

ostatnio wściekły na jedynego dostawcę internetu (46,00 PLN/mc za 1MB/s) na osiedlu domków, gdzie mieszkam, postanowiłem poszukać czegoś innego.

 

Trafiłem na ofertę "Nowa moc internetu" od Orange.

Okazało się, że wg strony, w moim miejscu zamieszkania możliwe jest podłączenie internetu ADSL'owego do 10MB/s za 49,00 PLN/mc (umowa na 24 miesiące).

Zainteresowany ofertą przedzwoniłem na infolinię Orangę, gdzie dowiedziałem się, że niestety 10MB/s łącze nie jest w stanie wycisnąć, ale do 6MB/s chodzić będzie.

Pani z infolini zaproponowała mi, żebym zamiast ich LiveBoxa wziął modem Sagem F@st 2704, który podobno się elegancko sprawuje i dostaję go za jednorazową opłatą 49,00PLN (LiveBox 10,90PLN/mc).

 

Mam w związku z tym 2 pytania:

Czy ktoś korzysta z obecnej promocji lub poprostu ich internetu 6MB/s i może potwierdzić, że działa to rzeczywiście z tą prędkością ?

Czy ktoś korzysta z routera Sagem F@st 2704 i może potwierdzić, że jest to dobre urządzenie ?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

EDIT:

Dzwoniłem ponownie do BoK Neostrady i dowiedziałem się, że moje podłączenie to ADSL2+, odległość od centrali to 1700m i tłumienie wynosi 24dB.

Dodatkowo technik powiedział, że łącze powinno działać z stałą prędkością pomiędzy 6-8MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam neostrady 10mb od połowy maja, właśnie z tym routerem, i raczej jestem zadowolony - zarówno z łącza jak i sprzętu. Póki co Sagem nie wymagał ode mnie żadnej uwagi, sieć wifi którą na nim mam jest ok - zasięg w całym domu, i słabo ale działa w ogrodzie za ścianą (gruby pustak + styropian). Fajnym dodatkiem jest serwer wydruku (działa z drukarką hp930c), oraz serwer dyskowy (nie udało mi się jeszcze sprawdzić jak działa).

Prędkość internetu (wg. umowy 10mb) w torrentach to max 1,2 mb/s, i raczej o dowolnej porze dnia tak mam (chociaż wiem z doświadczenia w poprzednim mieszkaniu że czasem neo potrafi zwolnić - zależy od ilości abonentów podpiętych do tej samej centrali co Ty, czy coś takiego).

 

2141015428.png

 

 

 

Nigdy Neostrada nie byla gwarantowana predkoscia. Teraz jest "do 10" w nawiasie 1-10. Kiedys w umowie pisali 10Mb/s, a w Regulaminie bylo napisane, ze nie jest to predkosc gwarantowana.

 

Ja mam w tej chwili 6Mb/s i chodiz. Od 1 wrzesnia mam miec ta nowa promocje do 10 (1-10) i sie zobaczy jak to bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nic nie gwarantuje, a co do modemu/rutera to jak jest opcja to nie bierz nic i kup sobie sam ruter z wbudowanym modemem ADSL2+, to jest najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , moi drodzy tydzien temu przedluzylem umowe z TP. Wczesniej mialem neostrade 1mb, transfer max 130kb/s. Teraz mam neostrade 6mb i transfer max 260kb/s. Sprawdzalem na kilku routerach, modemach , wciaz to samo. wydaje mi sie ,ze transfer powinien byc sporo wyzszy logicznie rozumujac to mam transfer neostrady 2mb. nie wiecie jaka moze byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe warunki techniczne. Na ile Ci synchronizuje, jesteś w stanie to sprawdzić? Jak masz to pokaż także parametry linii jakie pokazuje modem/ruter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki sam router i taką samą drukarkę. Po podłączeniu jej do routera nie zapala się kontrolka USB na panelu routera. Działa mi tylko po podłaczeniu przez HUB. Jakiej długości przewód USB działa?

Po podłączeniu pen'a kontrolka się świeci, napęd jest widoczny.

 

 

Witam

Używam neostrady 10mb od połowy maja, właśnie z tym routerem, i raczej jestem zadowolony - zarówno z łącza jak i sprzętu. Póki co Sagem nie wymagał ode mnie żadnej uwagi, sieć wifi którą na nim mam jest ok - zasięg w całym domu, i słabo ale działa w ogrodzie za ścianą (gruby pustak + styropian). Fajnym dodatkiem jest serwer wydruku (działa z drukarką hp930c), oraz serwer dyskowy (nie udało mi się jeszcze sprawdzić jak działa).

Prędkość internetu (wg. umowy 10mb) w torrentach to max 1,2 mb/s, i raczej o dowolnej porze dnia tak mam (chociaż wiem z doświadczenia w poprzednim mieszkaniu że czasem neo potrafi zwolnić - zależy od ilości abonentów podpiętych do tej samej centrali co Ty, czy coś takiego).

 

2141015428.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa przez hub to zostaw przez hub, co tu więcej poradzić? Drukarka zasilana jest z gniazdka, ale widocznie usb obciąża w takim stopniu, że ruter nie daje rady. Jak długi kabel usb działa? Każdej długości? Co to za pytanie :D Chyba, że tego przewodu chcesz kłaść w kilometrach, a nie metrach, to może gdzieś się straty zaczynają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość przewodu USB ma znaczenie. Nieprawidłowe działanie sprzętu zasilanego napięciem 5V i prądem 500mA zaczyna się przy długości przewodu 5m. Mniej czułe sprzęty potrafią działać na dłuższych przewodach. Generalnie powyżej 5m dobrze jest stosować wzmacniacze i filtry, ale to zwykłych zjadaczy chleba nie dotyczy. Temat jest o Sagem Fast@2704. Przymierzam się do zmiany abonamentu z orange freedom na neo 1-10 z tymże routerem. Interesuje mnie jak sprawdza się wifi na odległościach 20m +.

P.S. HUB to nie rozwiązanie. Drukarka powinna chodzić bezpośrednio przez gniazdo USB

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość przewodu USB ma znaczenie. Nieprawidłowe działanie sprzętu zasilanego napięciem 5V i prądem 500mA zaczyna się przy długości przewodu 5m. Mniej czułe sprzęty potrafią działać na dłuższych przewodach. Generalnie powyżej 5m dobrze jest stosować wzmacniacze i filtry, ale to zwykłych zjadaczy chleba nie dotyczy. Temat jest o Sagem Fast@2704. Przymierzam się do zmiany abonamentu z orange freedom na neo 1-10 z tymże routerem. Interesuje mnie jak sprawdza się wifi na odległościach 20m +.

P.S. HUB to nie rozwiązanie. Drukarka powinna chodzić bezpośrednio przez gniazdo USB

Pozdrawiam

 

Otóż to, rozsądne długości w zastosowaniach domowych. Te wzmacniacze aktywne z allegro bywają różne, więc trzeba uważać. Może to dać dobry skutek lub żaden. WiFi nie da się tak prosto określić jak zasięg w funkcji odległości od anteny. WiFi może działać na 20m, a może nie działać na 5m, to nie jest kwestia odległości. Generalnie domu piętrowego tym ruterem nie da się objąć w moim przypadku, natomiast TP Linki sobie dawały radę. A co do gniazda USB to absolutna bzdura, nigdzie nie jest napisane, że drukarka ma chodzić bezpośrednio z USB. HUB to jest jak najbardziej typowe rozwiązanie, po to się robi aktywne huby, nie dla zabawy, a dla korzyści. Już nie mówiąc o fakcie, że są różne porty USB w różnych urządzeniach, tam gdzie coś działa pod USB, w innym urządzeniu może nie działać wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...