Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tobik145

Neostrada 6Mb/s - dużo błędów CRC i HEC !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam Neo 6Mb/s i mam następujący problem. Mam masakryczną ilość błędów CRC oraz HEC.. Załączam screen: http://tinypic.com/view.php?pic=undzq&s=6

 

Jeśli chodzi o gre online to mogę o niej zapomnieć, chwila gry i zerwanie połączenia, a synchronizacja spada z 6mb na jakieś 3mb.. Był technik, powiedział, że nic się z tym zrobić nie da i zaproponował migrację na 2mb, aby połączenie było stabilne :/ 6mb śmigało u mnie bardzo dobrze przez ponad rok bez żadnych problemów.. Co jest powodem takiej ilości błędów?? I czy da się to jakoś naprawić? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski SNR na downstream + duże tłumienie na downstream = dużo błędów = problemy.

 

Sprawdź instalacje wewnetrzna w domu, poskracaj kable i podmien na ekranowane (mozna uzyc skretki) jesli możesz. Zobacz czy kabel telefoniczny nie idzie kolo energetycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio to samo. To najprawdopodobniej gdzieś dalej (pod ulicą, albo na słupach) jakieś stare kable, które idą do centrali już nie dają rady. Mam Neostradę 10 mega od dwóch lat. Przez niemal całe 2 lata opcja 10 mega latała aż miło, w pewnym momencie nawet zastanawiałem się, czy nie przejść na opcję 20 mega, bo parametry linii były dobre. Ostatnio Max Rate linii spadł do około 10 Mbit/s, zaczęło wywalać masę błędów CRC, jak włączę router, to próbuje się synchronizować po 3-4 razy zanim załapie synchronizacje, tych błędów CRC nieraz tyle narasta, że net przestaje działać i tylko restart routera pomaga. Awarię oczywiście zgłosiłem do TP. Przyszedł jakiś technik (przysłali jakiegoś chłoptasia na oko maks 19-20 lat), sprawdził parametry linii wpinając się do gniazdka tym swoim urządzeniem, potem poszedł coś pogrzebać i posprawdzać do tej szafki na ulicy, po czym wrócił i stwierdził, że jakiś kabel w studzience pod ulicą musi być niedobry, bo reszta jest ok. Spytałem się jak to możliwe, że do tej pory wszystko śmigało jak należy, a teraz nagle kabel jest do d..py. Stwierdził, że musiał być już stary i po prostu dłużej nie wytrzymał. No ok, powiedziałem mu żeby w takim razie wymienili ten kabel. Zadzwonił gdzieś tam przy mnie i powiedział, że na drugi dzień (czyli dziś) przyjadą inni technicy (z Eltela) i wymienią ten kabel. Dziś około godziny 13 net całkiem siadł. Wyszedłem na ulicę i rzeczywiście jakichś 2 typów z Eltela grzebało coś w studzience, więc myślę sobie ok, poczekam, niech sobie spokojnie to naprawią. Po prawie 3 godzinach pojechali sobie. Odpalam router, myślę sobie, że w końcu net będzie normalnie działał tak jak dawniej. Po odpaleniu routera ten dalej synchronizował się 3 razy zanim załapał synchronizację, a po złapaniu synchronizacji przeżyłem mały szok. Ustawili mi po prostu trochę niższą synchronizację (około 8,5 Mbit/s), pomimo, że na tej linii zawsze bez problemów latało pełne 10 mega i to chyba jedyne co zdziałali, bo poza tym wszystko dalej jest tak samo. Czasem jak sypnie błędami CRC, to robi ich się po kilkanaście tysięcy i net siada. Czyli tego kabla na 100% nie wymienili. :kwasny: A co najlepsze przysłali mi jeszcze na komórkę smsa z informacją, że awaria została usunięta. :kwasny: Wkur..iony wysłałem zgłoszenie o awarii jeszcze raz. Nie dość, że nic nie zrobili, to jeszcze dodatkowo obniżyli mi prędkość neta. :kwasny: A co najlepsze niedawno, przed tą awarią przedłużyłem umowę przez neta. Jutro powinien przyjechać kurier z papierami do podpisu. Chyba odprawie go z kwitkiem i nic nie podpiszę dopóki nie przywrócą tej linii do takiego stanu w jakim była wcześniej. Cholera mnie na to bierze, szczególnie, że pomimo tego, że mieszkam niemal w centrum Wrocławia, to nie ma tu żadnej innej opcji oprócz TP i innych operatorów na liniach TP. Jedynie net mobilny zostaje. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch monterów było.. Jeden powiedział, że teraz coraz więcej osób bierze w okolicy neta i to dlatego taka niska prędkość i te błędy :kwasny: Drugi był dzisiaj i mówił że gadał z tamtym o powiedział mi dokładnie to samo.. Oby dwoje zaproponowali migrację na 2mb :kwasny: Wszystko chodziło dobrze dopóki nie zmieniłem liveboxa na tego nowego 2.0, ale monter mówił że z liveboxem jest wszystko ok :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • DPF? A coś takiego w Polsce w ogóle istnieje? To się wycina i dalej jeździ
    • Z tym procesorem, to jakieś dziwne rzeczy piszesz Co to za wynalazek jeśli można wiedzieć ? Co do opóźnienia rpm od wentylatora CPU, to musisz to sobie właśnie tak ustawić, żeby reagował z opóźnieniem i obserwować temperaturę. Wiedząc, że pojemność chłodzenia jest dość duża - tak zakładam, bo nie wiem jakie jest  - to temperatura procesora nie ma prawa od razu podskoczyć o ileś tam stC, więc opóźnienie rpm będzie działać jak należy. Poza tym nie trzeba od razu ładować max rpm, bo po co, ustaw np. 50% rpm do 65stC a powyżej ułóż krzywą rpm liniowo do góry do np. 70stC i wypłaszcz, żeby wentylator nie wchodził na rakietowe obroty powyżej 70stC.   FC po uruchomieniu wykrywa wszystkie czujniki w komputerze i pokazuje je jako tabelki. Do tych tabelek trzeba przypisać odpowiedni czujnik/gniazdo FAN na płycie i podpiąć do niego wentylator (obojętnie, czy 3 pin czy 4 pin) Jeżeli masz na froncie np. dwa wentylatory, to fajnie ustawić rpm górnego wentylatora na froncie do czujnika od CPU (wentylator jest na wysokości chłodzenia CPU) a ten poniżej na froncie ustawić pod czujnik karty graficznej (wentylator jest na wysokości karty graficznej) Oba wentylatory będą się dynamicznie kręcić w zależności od czujników przydzielonych w FC. Gdy procesor będzie obciążony, a karta nie, to tylko górny się rozkręci, żeby podmuchać na mobo i procesor, odwrotnie będzie przy obciążeniu tylko karty. A w grach, gdzie wszystko zapierdziela na maxa, oba wentylatory będą kręcić z np. 1000rpm, gdy temperatury będą oscylować w okolicach np. 70stC dla CPU i 60stC dla karty. Możliwości jest od groma, tylko trzeba sobie to fajnie poustawiać W idle nic się nie kręci, bo nie musi, jedynie tylny wywiew ustawiony od 40stC czasem zakręci, jak się w budzie za ciepło zrobi, bo się w końcu zrobi, jak wywiew nie działa. Mam tak u siebie i jest elegancko. Co do SickleFlow 140 ARGB to krzywa rpm załatwia wszystko, wystarczy ustawić max na 1000rpm i gitara. Teraz sobie gram w FP (fishingplanet) i zobacz, jak się zachowują wentylatory: Wentylator na CPU kręci się dopiero od 50stC, tylny od 40stC, a przednie się nie kręcą, bo ich nie ma Aha, no i pompka w grze idzie na 100%, gdy w idle na 50% Sterowane ofkors w FC    
    • To teraz tylko czekać na premierę i ceny. 
    • @TheMr. Nie dostaną parasola z powietrza, nie w pobliżu samej linii frontu. Rosja ma obronę plot jak i swoje lotnictwo. Potrzebują wojsk zmechanizowanych i artylerii klasycznej jak rakietowej. Tyle że nigdy nie będzie ich stać nawet na 10% tego co potrzeba. Stąd już mają sił NATO, będą większe, w tym niemieckie. A w razie wojny będzie też wsparcie od nas, między innymi po to przenieśliśmy część jednostek na wschód i północnych wschód. Przy czym kojarzę że już tu niedawno o tym pisaliśmy. Szkoda się powtarzać.  
    • Trochę zleciało, ale ostatecznie monitor kupiłem, a konkretnie dzisiaj odebrałem . Jak pisałem, nie był to jakiś priorytet, trochę zachciewajka, ale cały czas mi chodził po głowie. Klamka ostatecznie zapadła w niedzielę gdy podpiąłem konsolę pod starego Samsunga i po prostu mówię "no nie, tak być nie może". Obraz już taki bardzo nie współczesny . Z monitorem poobcowałem może z 1,5h, co mogłem to jako tako sprawdziłem. Jestem nim oczarowany i zakochany . Chyba trafiła mi się dobra sztuka, bo żadnych złych pikseli nie zaobserwowałem, podświetlenie równomierne. Kontrast i jasność super. Smużenie i cała reszta jak na razie też bardzo spoko. Rozumiem jeśli ktoś przechodził z dobrego ipsa to "coś" tam widział, ale jak ktoś używał TV VA to jakiekolwiek smugi czy coś to chleb powszedni. Filmy również spoko, taki mały telewizorek za "niedużą" kasę czyli coś o co mi chodziło.   W sklepie dopytywałem się o ew. zwrot, ale już wiem że monitorek zostaje u mnie.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...