Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Agar8886

Materac Dreamzone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie czy opłaca się kupować materac 160x200 GOLD F70 Dreamzone z Jysk za 1200 zł?

Miał ktoś styczność z tym materacem albo eksperci mogliby się wypowiedzieć na ten temat.

Zaznaczam, że większa cena jeżeli chodzi o inne materace nie wchodzi :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, gdzie można taki materac zakupić za 1200zł ? cena atrakcyjna ,, chętnie kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżałeś na tym materacu? Jaką masz wagę i wzrost? Jaką twardość materacy preferujesz? Obecnie posiadasz jaki materac? Wysypiasz się na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

Chyba reklamują. I to nieudolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak leżałem na tym materacu i w miarę wygodnie,nie miałem materacu jeszcze wzrost 183 i śrdniotwardy. W Jysk jest promocja 40% taniej w Tarnowie.

 

Chyba rekalmują mnie nie zadowala:) musze mieć konkrety podam jeszcze specyfike materaca może coś pomoże.

 

Rodzaj materaca: Materac piankowy

Rozmiar: Szerokość: 160 cm, Długość: 200 cm, Wysokość: 20 cm

Stopień twardości: Średni/twardy + twardy

Rdzeń: Pianka termoelastyczna + pianka poliuretanowa + pianka wysokoelastyczna HR

Rdzeń: 50+25+30 kg/m³

Wysokość rdzenia: 3+11+3 cm

Profilowany: dwustronny

Pikowanie: 200 g/m² poliester

Materiał poszycia: 100% poliester

Kolor: Zielony

Pranie: 60°C

Ekologiczne i zdrowotne certyfikaty : Certipur, Oeko-Tex

Właściwości: Regulowana twardość - dwie strony, Medicott

Gwarancja: 25 lat gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie w Jysk'u (Czyżyny) też była swego czasu promocja na jakieś przyzwoite materace. Nie pamiętam jednak konkretów.

 

 

 

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ten materac wydaje się bardzo konkretny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak leżałem na tym materacu i w miarę wygodnie,nie miałem materacu jeszcze wzrost 183 i śrdniotwardy. W Jysk jest promocja 40% taniej w Tarnowie.

 

Chyba rekalmują mnie nie zadowala:) musze mieć konkrety podam jeszcze specyfike materaca może coś pomoże.

 

Rozmiar: Szerokość: 160 cm, Długość: 200 cm, Wysokość: 28 cm

Stopień twardości: Średni/twardy + twardy

Rodzaj sprężyn: Interaktywne kieszeniowe i wielokieszeniowe

Liczba sprężyn/m²: 365

Strefy komfortu: 7

Materiał poszycia: 100% Tencel

Pikowanie: 225 g/m² poliester

Podszycie: 50 kg/m³ profilowana pianka termoelastyczna 30 mm + 22 kg/m³ pianka polieterowa 20 mm + sisal / 55 kg/m³ lateks profilowany 30 mm + 22 kg/m³ pianka polieterowa 20 mm + sisal

Pranie: 60°C

Ekologiczne i zdrowotne certyfikaty : Certipur, Oeko-Tex

Właściwości: Pasek wentylacyjny

Gwarancja: 25 lat gwarancji

Nie wiem w którym miejscu Ty tam widzisz lateks, poza tym na stronie Jysku o lateksie nic nie piszą.

Po głębszej analizie nie do końca jestem przekonany do tego materaca. Jestem ciekawy czy ta cała fioletowa warstwa to jest poliuretan, bo jeżeli tak to nasuwa się pytanie "na jakiej zasadzie działa 25 lat gwarancji w Jysku?" Pewnie jest to na zasadzie; kup Pan materac, a w razie problemów z jakością może Pan przynieść paragon i kartę gwarancyjną której po dwóch latach 90% klientów nie ma. Jeżeli pewnie już dochodzi do reklamacji to pewnie pojedyncze przypadki są rozpatrywane pozytywnie.

Szczerze mówiac bałbym się kupić ten materac chyba, że brałbym go z nastawieniem " za dwa lata kupie sobie lepszy".

Certyfikaty którymi się reklamują są można powiedzieć fikcyjne bo nic nie znaczące.

Weźmy np. taką firmę światową, jedną z największych jaką jest Tempur, dają oni gwarancję na materace robione w najnowszych technologiach "tylko" 15- letnią i to częściowo na zasadzie pro-raty. Teraz wyskakuje taki Jysk ze swoimi materacami i dają 25 lat gwarancji chociaż nie potrafię nawet uzyskać informacji gdzie te materace są produkowane.

Wybacz ,ale światowi producenci materacy co produkują swoje pianki do materacy przeważnie dają od 5 do 10 lat gwarancji, więc tego materaca bym się wystrzegał. Wole iść w miarę tanie produkty firmy Materasso która daje może i tylko trzy lata gwarancji na materac (chociaż to zależy od modelu bo dają i po 10lat), ale są to produkty (w większości) o sprawdzonej jakości i taki materac wytrzyma Ci spokojnie ponad 7 lat.

 

 

 

edit: teraz już nie mam wątpliwości, że piszę z botem bo po pierwsze w oczy rzuca się specyficzna poprawność językowa, a po drugie podałaś/eś mi skład innego materaca bo F70 nie ma w sobie sprężyn, ani lateksu.

Jeżeli mają takich sprzedawców w Jysku to potem się nie mogę dziwić, że 80% osób niezależnie od wieku ,kupując u mnie materac na wstępie wali "Proszę Pana, ale ja to mam problemy z kręgosłupem"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie specyfikacji , wkleiłem wcześniej złe dane nie tego materaca teraz są już prawdziwe edytowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie specyfikacji , wkleiłem wcześniej złe dane nie tego materaca teraz są już prawdziwe edytowane

Według mnie, to materace które są złożone z większej niż 5 stref nie są dobre bo nie każdy z nas jest zbudowany tak samo, a strefy twardości działają jak wiadomo na zasadzie budowy anatomicznej.

Wole materac złożony z pianek warstwowych lub ewentualnie lateksu niż takie wynalazki. Może gdyby tu chodziło o Dunlopillo to wtedy bym się na taki materac skusił, bo oni faktycznie testują swoje produkty, ale gdy w grę wchodzi materac który prawdopodobnie był projektowany przez grafika komputerowego, który troszczył się o to żeby tylko w gazetce ładnie wyglądał to jednak dziękuję, ale się nie skusze i nie polecam tego materaca bo wole postawić na faktycznie sprawdzone produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy opłaca się kupować materac 160x200 GOLD F70 Dreamzone z Jysk za 1200 zł?

Miał ktoś styczność z tym materacem albo eksperci mogliby się wypowiedzieć na ten temat.

Zaznaczam, że większa cena jeżeli chodzi o inne materace nie wchodzi :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za rady

Mam ten materac (90x200 za 650) i polecam z czystym sumieniem.

Leżałem na wszystkich i mój krempel wybrał własnie ten :)

Polecam rownież podusie comfort za 120 w promo i wygoda gwarantowana.

Dodatkowa zaleta samej pianki to możliwość stosowania konfigurowalnego stelaza

i w razie czego istnieje możliwość odksztalcenia pianki poprzez wywarcie długotrwałego nacisku na materac, a co za tym idzie skorzystania z gwary. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to materace które są złożone z większej niż 5 stref nie są dobre bo nie każdy z nas jest zbudowany tak samo, a strefy twardości działają jak wiadomo na zasadzie budowy anatomicznej.

Wole materac złożony z pianek warstwowych lub ewentualnie lateksu niż takie wynalazki. Może gdyby tu chodziło o Dunlopillo to wtedy bym się na taki materac skusił, bo oni faktycznie testują swoje produkty, ale gdy w grę wchodzi materac który prawdopodobnie był projektowany przez grafika komputerowego, który troszczył się o to żeby tylko w gazetce ładnie wyglądał to jednak dziękuję, ale się nie skusze i nie polecam tego materaca bo wole postawić na faktycznie sprawdzone produkty.

 

 

 

To jaki materac w tym przedziale cenowym możesz polecić, bo jak patrzyłem nad jakimis wersalkami to są zwykłe sprężyny i jedna warstwa pianki o ile jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają takich sprzedawców w Jysku to potem się nie mogę dziwić, że 80% osób niezależnie od wieku ,kupując u mnie materac na wstępie wali "Proszę Pana, ale ja to mam problemy z kręgosłupem"...

Demagogia sprzedawcy. Problemy z kręgosłupem wynikają przede wszystkim z siedzenia a nie leżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten materac (90x200 za 650) i polecam z czystym sumieniem.

Leżałem na wszystkich i mój krempel wybrał własnie ten :)

Polecam rownież podusie comfort za 120 w promo i wygoda gwarantowana.

Dodatkowa zaleta samej pianki to możliwość stosowania konfigurowalnego stelaza

i w razie czego istnieje możliwość odksztalcenia pianki poprzez wywarcie długotrwałego nacisku na materac, a co za tym idzie skorzystania z gwary. :)

Wiesz tylko problem jest w tym, że można wyspać się dobrze i można wyspać się lepiej. A każdy poleca to co ma :)

Nie twierdze, że na tym materacu nie można się wyspać bo i tak pewnie jest lepszy niż 80% materacy sprężynowych, ale przez tą budowę i zastosowanie taniej pianki piliuretanowej dla mnie ten materac jest zdyskfalifikowany bo cena nie jest adekwatna do jakości.

 

To jaki materac w tym przedziale cenowym możesz polecić, bo jak patrzyłem nad jakimis wersalkami to są zwykłe sprężyny i jedna warstwa pianki o ile jest:)

Dalej nie podałeś mi jaką masz wagę, to jak mam Ci powiedzieć jaki materac będzie dla Ciebie odpowiedni?

 

Demagogia sprzedawcy. Problemy z kręgosłupem wynikają przede wszystkim z siedzenia a nie leżenia.

Nieprawda.

Prawdą jest to, że niewiedza przyczynia się do powstawania wad kręgosłupa o czym dzisiejsze starsze pokolenie doskonale wie.

Jednak świadomość na temat komfortu spania w Polsce jest przerażająco niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tylko problem jest w tym, że można wyspać się dobrze i można wyspać się lepiej. A każdy poleca to co ma :)

Nie twierdze, że na tym materacu nie można się wyspać bo i tak pewnie jest lepszy niż 80% materacy sprężynowych, ale przez tą budowę i zastosowanie taniej pianki piliuretanowej dla mnie ten materac jest zdyskfalifikowany bo cena nie jest adekwatna do jakości.

 

 

Dalej nie podałeś mi jaką masz wagę, to jak mam Ci powiedzieć jaki materac będzie dla Ciebie odpowiedni?

 

 

Nieprawda.

Prawdą jest to, że niewiedza przyczynia się do powstawania wad kręgosłupa o czym dzisiejsze starsze pokolenie doskonale wie.

Jednak świadomość na temat komfortu spania w Polsce jest przerażająco niska.

Problemy z kręgosłupem biorą się przede wszystkim z braku ruchu i siedzącego trybu życia. Podczas siedzenia siły odśrodkowe działające na odcinek lędźwiowy mogą przekraczać nawet 150 kg. Podczas leżenia jest to ok 30kg.

 

Jeśli wchodzi klient i mówi, że ma problemy z kręgosłupem to powinieneś mu sprzedać porządne krzesło a nie materac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wagi to waże ok 80 kg małżonka ok 60

Wrzuć fotkę małżonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kręgosłupem biorą się przede wszystkim z braku ruchu i siedzącego trybu życia. Podczas siedzenia siły odśrodkowe działające na odcinek lędźwiowy mogą przekraczać nawet 150 kg. Podczas leżenia jest to ok 30kg.

 

Jeśli wchodzi klient i mówi, że ma problemy z kręgosłupem to powinieneś mu sprzedać porządne krzesło a nie materac.

Trochę masz racji a trochę nie masz, bo sen jest niesamowicie ważnym czynnikiem w życiu każdego człowieka i właśnie podczas snu nasz organizm najefektywniej się regeneruje, dlatego dobór odpowiedniej powierzchni do spania jest tak ważny.

 

Wracając do wagi to waże ok 80 kg małżonka ok 60

Według mnie powinniście mieć materac o średniej twardości. Zwróć uwagę podczas leżenia na boku czy twoje barki i biodra nie są nienaturalnie wybite w górę lub czy się za bardzo nie zapadają w stosunku do naszej talii.

Druga sprawa to leżąc na plecach powinieneś czuć wyraźne podparcie odcinka lędźwiowego i dolnej części kręgosłupa, jeżeli biodra Ci za bardzo wpadają do materaca to materac nie jest na pewno odpowiedni dla Ciebie.

Rozglądaj się za materacami z górną warstwą piany termo elastycznej bo są to najbardziej komfortowe i zdrowe materace do spania w chwili obecnej.

Pamiętaj, że warto zaoszczędzić na innych rzeczach, typu wyposażeniu wnętrza czy na nowym telewizorze żeby kupić nowy materac bo to wyraźnie przekłada się na Twoje zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę małżonki.

 

Małżonka powiedziała, że jak będzie dobry materac będzie fota :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...