Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trocha6

Chrome - filmy na youtube się tną

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że gdy włączę na youtube jakiś film w jakości 720p i włączę na pełny ekran, to dźwięk jest normalny, natomiast obraz trochę opóźniony i "klatkuje". Na pewno nie jest to problem z łączem. Dzisiaj dodatkowo sprawdziłem i na Firefoksie działa dobrze. Chrome na pewno aktualny (wersja 21.0.1180.89 m). Nie wiem jakie informacje jeszcze mogą być przydatne, ew. dopiszę.

 

EDIT

Jednak to nie tylko w HD, tylko ogólnie zawsze, gdy jest na pełny ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja komputera ? Może za słaby sprzęt. Chrom zjada więcej zasobów od Firefoxa, przez co na Chromie sprzęt jest bardziej wykorzystany i może nie starczać już na ogarnięcie materiału.

 

Lub jeszcze.. wejdz na youtube, kliknij na Try something new! na samym dole. Znajdź tam HTML5 i zobacz czy masz to włączone czy nie. U mnie na HTML5 i chromie, karta nie przełącza się na 3D, tylko chodzi na 2D, w związku z tym po włączeniu na pełny ekran i tylko i wyłącznie na pełny ekran filmiki się przycinają. Zobacz też czy masz włączone przyspieszenie sprzętowe we flashu. PPM ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja z HTML5 jest wyłączona, przyspieszanie sprzętowe w ustawieniach flasha włączone

 

Komputer to laptop Lenovo Y550 - Dual Core T4200, 3GB Ram, Geforce gt130m... niby już 3 lata ma, ale żeby już nawet youtube miał nie działać... co za czasy - kiedyś "do internetu" kupowało się co popadnie, teraz trzeba będzie inwestować w porządny sprzęt :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może coś takiego

Wpisz w pasku adresu

chrome://plugins/

Wyłącz te dwa pliki z Flasha

pepflashplayer.dll

gcswf32.dll

 

Po prostu kliknij "Wyłącz" i uruchom ponownie przeglądarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał, że karta graficzna po prostu jest za słaba. Ona już w momencie premiery była totalnym lowendem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może coś takiego

Wpisz w pasku adresu

chrome://plugins/

Wyłącz te dwa pliki z Flasha

pepflashplayer.dll

gcswf32.dll

 

Po prostu kliknij "Wyłącz" i uruchom ponownie przeglądarkę.

PO wyłączeniu obu pojawia się komunikat, że do odtwarzania potrzeby jest flash, z włączonym samym pepflas[...] jest nadal to samo, natomiast z włączonym tylko tym drugim DZIAŁA :D Jakieś wytłumaczenie, czemu tak jest?

 

moze ta gt130 sobie w hd nie radzi

już pisałem, że to nie tylko w HD, a poza tym na firefoksie działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Firefox mniej obciąża GPU i na nim jakoś to idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na chrome też już idzie. Pytanie tylko, za co odpowiedzialna była ta wtyczka, której wyłączenie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...