Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

liver128

jak zdać mature na 30%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chodze do 4 technikum i w tym roku będe zdawał mature(o ile do niej przystąpie) i zastanawiam sie co zrobić żeby ja zdać napewno nie wchodzi w gre jakieś wkuwanie na siłe bo to bez sensu... o ile z polskiego cos tam poipisze na te to z angielskiego i szczególnie z matmy moze być ciężko, dlatego prosze was o jakieś cenne porady a najlepiej jakieś dobre programy jeśli jakieś znacie które mogłyby mi pomóc w nauce do matury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tam po prostu pójść a reszta sama się zrobi. Co do angielskiego to bierz arkusze przykładowe , oraz te z poprzednich lat i rozwiązuj je. Samo osłuchanie dużo Ci pomoże, naucz się podstawowych zwrotów do każdej formy pisemnej wypowiedzi a na pewno uzyskasz jakieś tam punkty za formę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. idiotyzmem jes to ze 30% wystarczy by "zdać" egzamin

2. jeśli się tobie nie chce uczyć to najlepiej dla wszystkich byłoby gdybyś do niej nie podchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakieś dobre programy

 

Jest taki jeden program .. analogowy. Podręcznik się nazywa, zbiór zadań. Tylko interfejs jest nieprzyjazny, bo trzeba analogowo odczytywać litera po literze i zapisywać litera po literze. Co ciekawe ma świetną grafikę - praktycznie nieskończona rozdzielczość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matura ma tak niski poziom, że... żal nie zdać. Nawet rozszerzenie z mat jest kompletnie na luzie dla kogoś kto chce studiować. Wydaje mi sie ze potrzebujesz bardziej treningu wiary w siebie niż magicznych sztuczek na 30% :D Jako formalność dodam że osoby z zespołem Downa są w stanie zdać wspomnianą maturę (aczkolwiek to była GB) na połowę. Tak, nie mam litości - bo nie masz się po co poniżać uważając ze na tylko tyle uda Ci się zdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa kompletnie na luzie może dla kogos kto to lubi/jest w tym dobry chyba nie znasz dzisiejszych realiów

poza tym na ten angielski moze sie jakos naucze ale z matmy nie wiem jak i stąd ten pomysł o programach

 

ps: w mojej szkole ostatnio na maturze 60% oblało z matmy więc nie wiem co wy macie z tym luzackim zdawaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież z samą kartą wzorów matmę podstawową można zdać - będąc w gimnazjum.

 

repetytorium operonu + aksjomat i trzaskasz zadanka :lol2:

 

chyba nie znasz dzisiejszych realiów

 

młodzież, która ledwo liczy należność przy kasie za 5 browarów :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie potrzebne podreczniki i jesli faktycznie jestes na zerowym poziomie to takze korepetycje z tejze matematyki.

W szkole niema jakichs dodatkowych godzin (dobrowolnych) zwiazanych z przygotowaniem do matury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz operon w łapę i dziennie trzaskaj 15 zadań. Czego nie umiesz - pytaj tych co wiedzą (nauczyciela, kumpla, który wydaje się być dobry). Pytać nie wstyd, ale popracować trzeba. Jak skończysz takie repetytorium to ściągnij sobie arkusze z matmy z zeszłych lat i rozwiązuj - są podane odpowiedzi nawet. Przerób z 5-8 lat wstecz i zobacz jak się poziom obniża. GWARANTUJĘ Ci, że jeśli zastosujesz się do moich wskazówek to niczego nie będziesz musiał kuć - przez robienie zadań samo się zapamięta, a maturę zdasz na wyżej niż 50%. Tylko sumienności potrzeba i codziennie tą godzinę, dwie poświęcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

młodzież, która ledwo liczy należność przy kasie za 5 browarów :E ?

mało to zabawne, w sklepie niebrzydka i niewyglądająca na idiotkę dziewczyna musiała na kasie wstukać, że dałem jej 50zł, a do zapłacenia było 16,50, bo nie wiedziała ile... :heu: Dopiero po tym zapytała, czy mam może 1,50 drobne... Chwilę wcześniej liczyła drobniaki i też szło jej źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci matura? :)

 

jestem w technikum o profilu związanym z grafika komputerową zapisywałem sie do tej szkoły z myśla o zakończeniu edukacji po ukończeniu tego technikum mając przy tym szkołe średnią(przeniosłem sie do niej po miesiacu z zawodówki) i zawód który lubie i jesli zdałbym egzamin zawodowy to chciałbym pracować w tym zawodzie ale co jesli nie będe mógł znaleźć pracy bo np pracodawcy będą zwracać uwaga na brak matury... lepiej ją mieć żeby w razie czego mieć jakąś alternatywe w postaci studiów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był złośliwy czy coś, ale szczerze to nie wiem po co ta matura jest, skoro wystarczy 30% z tak banalnego poziomu podstaw. Powinno obowiązywać przynajmniej te 50%, przecież podstawa z takiej matmy to serio trochę ponad poziom gimnazjalny - z "hardkorowych" rzeczy co tam jest, delta, wielomiany? I to nie jest wymyślanie rzeczy a stwierdzenie faktu - wystarczy spojrzeć na arkusze z poprzednich lat..

 

A co do autora tematu - jak się przygotować dobrze? Przede wszystkim natrzaskaj tyle arkuszy (oficjalnych i próbnych) z poprzednich lat ile tylko będziesz wstanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w technikum o profilu związanym z grafika komputerową zapisywałem sie do tej szkoły z myśla o zakończeniu edukacji po ukończeniu tego technikum mając przy tym szkołe średnią(przeniosłem sie do niej po miesiacu z zawodówki) i zawód który lubie i jesli zdałbym egzamin zawodowy to chciałbym pracować w tym zawodzie ale co jesli nie będe mógł znaleźć pracy bo np pracodawcy będą zwracać uwaga na brak matury... lepiej ją mieć żeby w razie czego mieć jakąś alternatywe w postaci studiów

 

Jeśli chcesz mieć maturę to jest jeden sposób by ją zdać... zacząć się uczyć. Bo ja nie wiem jak możesz być grafikiem nie umiejąc liczyć i pisać na 30% z matury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej ambitna ta nasza młodzież. 30% i "klepnięcie" matury = full wypas i zadowolenie. A jeszcze wcześniej podpytywanie na forach o porady, jak zdać ten egzamin. Brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdać podstawową? Z tym masz problem? Trzeba wykazać chyba całkowity brak chęci by mieć obawy o to już we wrześniu. Weź się do nauki, nawet głupią godzinę dziennie, a zdasz z palcem w ( ! ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że z takim podejściem autor jak podejdzie to nie zda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG jak pytasz o to we wrzesniu to spoko....30%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy mam o to pytać w kwietniu?

ja sie pytam czy ciebie dopuszczą do matury skoro boisz się czy będziesz miał 30% z matury dla gimnazjalistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pytam czy ciebie dopuszczą do matury skoro boisz się czy będziesz miał 30% z matury dla gimnazjalistów.

 

Dobrze to określiłeś, to matura dla gimnazjalistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos dopuszczają ludzi którzy potem nie zdają mimo o że to takie "proste"

 

ps: ostatnio kolega mówił mi że na wszystkich próbnych egzaminach z matmy nie miał więcej niż 20%(i jakos został dopuszczony) a ten normalny egzamin zdał na 52 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: ostatnio kolega mi mówił że na wszystkich próbnych egzaminach z matmy nie miał więcej niż 20%(i jakos został dopuszczony) a ten normalny egzamin zdał na 52 :E

 

Może się wziął do pracy po prostu? ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba od pierwszej klasy liceum do końca brał korepetycje a przez ten czas przecież były te próbne egzaminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...