Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Reverse17

Vertex3D HD 7770 X-Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego iż to będzie mój debiut w kategorii jakichkolwiek recenzji, więc liczę na "lekką" wyrozumiałość

:)

 

 

 

 

 

 

Vertex3D Radeon HD 7770 X-Edition

1addmediu_xhwsexr.jpg

 

 

 

 

ETAP I

 

Więc zaczęło się to tak ...

 

 

 

Poszukiwałem karty graficznej w przedziale cenowym do 500 Pln, pod uwagę brałem takie modele jak Radeon HD 6850/5850/5830/6790 GeForce GTX 460/465/285/275 i tym podobne :) Po długich namysłach i doświadczeniach z używanym sprzętem wybór zawężył się pod kątem tylko i wyłącznie nowych kart, lecz tu dużego pola do popisu już nie miałem ponieważ HD 6850 był świeżo wycofywany z rynku i ostatnie nowe modele osiągały "paskudnie" wysokie ceny, tak więc po przeczytaniu paru testów wydajności z owej półki cenowej do 500 Pln wybór padł na HD 7770 .

 

Tak więc przejrzałem oferty pobliskich sklepów i mą uwagę przykuł produkt Vertex3D, firma ta nie cieszy się zbyt dobrą opinią modelu HD4850 GDDR5 (dość wysoka awaryjność oraz kultura pracy chłodzenia)lecz na niej świat się nie kończy i po wnikliwym rozpoznaniu w sieci doszedłem do wniosku iż owa firma wcale nie jest taka zła jaką mogła by się wydawać, ponadto model HD 7770 od Vtx3D jest konstrukcją referencyjną, tak więc pod względem chłodzenia mogłem się opierać na zamieszczonych w sieciach testach modeli referencyjnych .

 

 

ETAP II

Pierwsze wrażenia ...

 

 

 

Tak więc jak tylko klamka zapadła, pieniążki zawitały w portfelu wybrałem się do lokalnego sklepu komputerowego [sferis] i zamówiłem Vertex3D HD 7770 X-Edition . Od momentu zamówienia kartę otrzymałem po 5 dniach oczekiwania [niestety ale zamawiałem w piątek tak więc musiałem się z tym liczyć że produkt otrzymam dopiero w poniedziałek bądź wtorek] . We wtorek otrzymałem już kartę

i przeprowadziłem pierwszy rekonesans .

 

 

1. Opakowanie

 

 

Tu uległem nie lada zdziwieniu jak tylko zobaczyłem jakich rozmiarów jest samo pudełko, a mianowicie jest ono dosyć małe oraz zgrabne, bez zbędnych wodotrysków i gabarytowych sztuczek, w porównaniu do moich poprzednich kart graficznych w wersji box jakimi były Asus Radeon HD4870 / Asus Radeon HD 5850 TOP jest ono naprawdę skromne gabarytowo .

 

Samo wnętrze zawiera kolejne pudełko wykonane z klasycznej tektury bez zbędnych zabiegów kosmetycznych, w środku znajdziemy dodatki typu : Instrukcja montażu karty, sterowniki zamieszczone na płycie CD, kabel dodatkowego zasilania, Przejściówkę DVI -> D-Sub jak i kolejną przejściówkę mDP -> DP, sama karta została zabezpieczona dodatkową folią "bąbelkową" w kolorze flagowym owej firmy czyli czerwonym :)

 

 

2. Wykonanie

 

 

Karta według mojej osobistej oceny jest naprawdę dobrze wykonana, w oczy rzuca się czerwona osłona chłodzenia która jak mogłoby się wydawać stworzona jest z tandetnego plastiku, na szczęście tak nie jest, sam plastik chłodzenia jest tak jakby pokryty delikatną warstwą gumy co zapobiega przesadnemu błyszczeniu jak i podczas montażu zapewni nam pewniejszy chwyt, samo PCB karty jest czarne co zapewne ucieszy fanów jednolitego koloru wnętrza obudowy (oczywiście jeśli przymkną tylko oko na czerwoną obudowę chłodzenia), nie dopatrzyłem się w samej karcie jakichkolwiek oznak tańszej produkcji czy też wady przy samym procesie tworzenia .

 

 

3. Dane techniczne/informacje

 

 

Co tu dużo pisać, internet jest pełen informacji tego typu więc przedstawię pokrótce te najważniejsze :)

Zegar procesora : 1150 MHz

Taktowanie pamięci : 1250 MHz (5.0 Gbps GDDR5)

Przepustowość pamięci : 80 GB/s

Moc obliczeniowa : 1,472 TFLOPS

Architektura : GCN

 

10 jednostek obliczeniowych (640 procesorów strumieniowych)

40 jednostek teksturujących

64 jednostki typu ROP Z/Stencil

16 jednostek typu ROP

 

A tak to się przedstawia w GPU-Z

 

Dane1jpg_xhennnp.jpg

 

 

 

 

ETAP III

 

 

Wydajność, testy ...

 

 

 

Platforma testowa :

 

Asus P8H61-M LE/USB3 REV 3.0

Vertex3D HD 7770 X-Edition

Intel Core i3 2120 3.3Ghz

x2 GoodRam 4GB 1333 CL-9

StealthXstreaM 2 500W

Win 7 Ultimate x64

BenQ FP202WA (1680x1050 | 16:10)

Brutus BT-310

WD640AAKS

 

 

Benchmarki

 

 

 

1. 3Dmark06

Test był wykonywany na standardowych ustawieniach jakie tylko było tuż po zainstalowaniu owego "benchmarka", a oto i wyniki :

 

3dmark062_xhwwspe.jpg

 

 

 

 

2. 3Dmark Vantage

To samo co wyżej, od razu po instalacji bez żadnego kombinowania czy zmieniania ustawień odpaliłem test, a o to rezultat :

 

Vantagejp_xhwwsan.jpg

 

 

 

 

3. 3Dmark 11

Mówiąc teraz jeszcze krócej i zwięźlej ... Ustawienia standardowe ;)

 

3Dmark11j_xhwwqrs.jpg

 

 

 

Gry

 

 

 

1. Deus Ex: Human Revolution

 

deusex3header.jpg

 

Test wykonałem programem "Fraps" za pomocą trybu mierzącego minimalną,średnią oraz maksymalną liczbę klatek na sekundę, test odbywał się w mieście, chodziłem po ulicach tam gdzie na moje oko było najmniej fps, czyli nie oszczędzałem karty i wykonywałem test uczciwie jak i bez żadnych "forów", test trwał 180 sekund czyli mówiąc prosto 3 minuty .

 

 

 

Ustawienia Graficzne :

 

Bardzo wysokie

 

Rozdzielczość --- 1680x1050

DirectX --- 11

Antyaliasing --- FXAA [Wysoki] / FXAA [Średni]

Głębia pola --- Wysokie

SSAO --- Wysokie

Przetwarzanie końcowe --- Włączone

Filtrowanie tekstur --- 16x Anizotropowe / 8x Anizotropowe

Synchronizacja pionowa --- Wyłączona

Potrójne buforowanie --- Włączone

Tesselacja --- Włączona / Wyłączona

 

DEUS-EXjp_xhswsxr.jpg

 

Podsumowanie : Ogólnie gra jest grywalna, animacje są płynne oraz nie mam jakichkolwiek większych zastrzeżeń do jej działania, co ciekawe na wykresie ciężko dopatrzyć się jakiś diametralnych zmian po przestawieniu FXAA na ŚREDNIE ,AF x8, TESSELACJI na "OFF" (dziwi zwłaszcza taki sam MIN jak i AVG Fps), ale podczas rozgrywki da się odczuć lekką różnice na plus dla niższych ustawień .

 

 

2. DIRT 3

 

dirt3fankit.png

 

Jest to standardowy test zamieszczony w owej grze, test polega na przejechaniu jednego okrążenia na wybranej mapie, podczas tego wykonywany jest pomiar FPS którego wyniki otrzymamy tuż po zakończeniu testu .

 

 

 

Ustawienia Graficzne :

 

Bardzo wysokie

 

 

Rozdzielczość --- 1680x1050

DirectX --- 11

Antyaliasing --- 8x MSAA / 4x MSAA

Synchronizacja pionowa --- Wyłączona

Reflektory --- Wysokie

Cienie --- Ultra

Cząstki --- Wysokie

Lusterka --- Ultra

Kibice --- Wysokie

Tekstury Toru --- Wysokie

Inne pojazdy --- Wysokie

Obiekty --- Ultra

Drzewa --- Ultra

Odbicia na samochodzie --- Ultra

Woda --- Wysokie

Efekty MOTION-BLUR --- Wysokie

Skidmarks --- Wysokie

Ambient occlusion --- Ultra

Tekstury --- Wysokie

 

DIRT-3jpg_xhswqqh.jpg

 

Podsumowanie : Gra chodzi płynnie zarówno z MSAA x8 jak i MSAA x4, właściwie nie ma do czego się doczepić więc nie będę tego robił na siłę ;)

 

 

3. Need For Speed: SHIFT

 

asd.jpg

 

Test był przeprowadzany podczas wyścigu na torze "Brands Hatch Indy", środka dnia, 3 okrążenia, 10 oponentów, oczywiście za narzędzie mierzące min/max/avg Fps posłużył mi stary dobry "Fraps"

 

Ustawienia Graficzne :

 

Bardzo wysokie

 

 

Rozdzielczość --- 1680x1050

Antyaliasing --- 8x / x4

Synchronizacja pionowa --- Wyłączona

Filtrowanie tekstur --- Anizotropowe 16x / 8x

Szczegóły samochodu --- Wysokie

Szczegóły cieni --- Wysokie

Szczegóły toru --- Wysokie

Rozmycie --- Wysokie

Rozdzielczość tekstur --- Wysokie

 

SHIFTjpg_xhsshsp.jpg

 

Podsumowanie : Gra na ogół jest płynna lecz spadek w grze wyścigowej do poziomu ~30 Kl/s może być mocno irytujący, nawet jeśli występuje to dość rzadko ale jednak, w tym przypadku będziemy musieli zrezygnować z którejś opcji graficznej z maksymalnego ustawienia na rzecz płynniejszej rozgrywki, samo zmniejszenie AA/AF do poziomu x4/x8 może okazać się niewystarczające chodź w odczuciu daje to delikatny przyrost płynności .

 

 

4. Counter Strike: Source

 

Counter-Strike-Source-.png

 

Test odbywał się na mapie de_dust2, polski serwer, ~24 osoby w rozgrywce, pomiar wykonywany frapsem :)

 

 

 

Ustawienia Graficzne :

 

Bardzo wysokie

 

 

Rozdzielczość --- 1680x1050

Antyaliasing --- 8x / 4x

V-sync --- Wyłączony

Detale tekstur --- Bardzo wysokie

Detale Shader pixel --- Wysokie

Detale wody --- Wszystkie refleksy

Detale cieni --- Bardzo wysokie

Korekta kolorów --- Włączona

Filtrowanie tekstur --- Anizotropowe 16x / Anizotropowe 8x

Motion blur --- Włączone

High dynamic Range --- Pełne / Brak

Renderowanie wielordzeniowe --- Włączone

Rozszeżenia windows aero --- Włączone

 

CSSjpg_xhsswra.jpg

 

Podsumowanie : Gra będzie chodzić płynnie nawet dla największych koneserów Counter Strike Source.

 

 

 

 

Chłodzenie/Temperatury

 

 

Tutaj nie ma co się rozpisywać, karta podczas serfowania po internecie itp, słuchania muzyki nie wyróżnia się na tyle innych podzespołów chłodzonych aktywnym chłodzeniem, lecz z doświadczenia wiem że zapalony "cichofil" stwierdziłby że jest "w miarę" i mogłoby być lepiej, lecz nie mniej jednak w moim odczuciu karta sprawuję się bardzo dobrze podczas spoczynku jeśli chodzi o kulturę pracy chłodzenia.

 

Temperatura podczas spoczynku wygląda następująco : (Internet,muzyka,operowanie plikami itp)

 

IDLEjpg_xhwsnrr.jpg

 

 

 

Okej, przyszedł czas na przetestowanie chłodzenia w stresie standardowym, do tego celu posłużę się grą Deus Ex: Human Revolution, ja będę czerpał przyjemność z rozgrywki a program zwany "GPU-Z" zrobi za mnie resztę czyli zmierzy największą zanotowaną temperaturę karty podczas 10-15 min sesji :) Dodam tylko jeszcze że komputer był już odpowiednio wcześniej "rozgrzany" ponieważ przeprowadzałem w między czasie inne testy . Więc rozgrywka 15-20 min będzie jak najbardziej odpowiednia by uzyskać realne wyniki .

 

Podczas-g_xhwsnnx.jpg

 

Znamy cyfry, lecz rodzi się pytanie jak brzmi moja osobista opinia na temat tego jak zachowuje się owe chłodzenie podczas tejże rozgrywki ?.. A odpowiedź jest następująca, tuż po włączeniu gry karta wręcz po chwili wskakuje na wyższe obroty ale wciąż jest nieźle i nie spędza snu z powiek, na dłużą metę gdy sprzęt już załapie stałą średnią temperaturę, wciąż jest nieźle i mogę zaliczyć kartę do poziomu znośnego, fakt karta już wyróżnia się na tle innych podzespołów lecz nie na tyle aby podczas zabawy w naszą ulubioną grę myśleć jak ją uciszyć ..

 

Test obciążenia użytkowego (gry) moim zdaniem Vertex3D zdał .

 

Czas jednak wydusić z karty siódme poty i wyzwać ją na prawdziwy pojedynek z Philips ... Czyli rodzinną suszarką do włosów ;)

 

W tym celu posłużę się "Furmark'iem" :

 

PhilipsWy_xhwsern.jpg

 

Hmmm coż mogę powiedzieć, philips wygrał (jak to prawdziwa suszarka) lecz Vertex3D walczył ile tylko miał sił :D Okej odsuńmy żrty i parę słów o tym co słyszałem ... A mianowicie nie sądziłem że 10% więcej obrotów wentylatora daję taką różnicę, teraz karta było dość wyraźnie słyszalna i u żadnego "cichofila" by raczej to nie przeszło, lecz biorąc całą sytuację na spokojnie i racjonalnie to ... Kto gra w Furmarka ?

 

Test maksymalnego obciążenia Vertex3D zaliczył, pytacie dlaczego ? Chłodzenie podołało zadaniu i nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach uchroniło "grafikę" przed przegrzaniem, a to że było głośne niech sobie już idzie innym torem i każdy odbierze to wedle własnego uznania ;).

 

 

 

 

ETAP IV

 

 

Podsumowanie/Galeria ...

 

 

 

1. Podsumowanie

 

 

Radeon HD 7770 od firmy Vertex3D w wersji X-Edition jest naprawdę ciekawą propozycją ze średniej półki cenowej, kartę kupiłem w cenie 469 Pln i muszę powiedzieć szczerze że nie żałuje ani grosza wydanego na nią, oczekiwałem karty wydajnej w stosunku do swojej ceny jak i dość "nowej" technologicznie, karta z pewnością zadowoli większość przyszłych nabywców pod kątem stosunku ceny do możliwości jak i innych aspektów jakimi są : kultura pracy chłodzenia, temperatury, czy nawet jakość wykonania .

 

Ponadto fabrycznie mocno podniesione zegary z standardowych (1000/4500 Mhz) na (1150/5000 Mhz) czynią tę kartę jeszcze bardziej atrakcyjną, a jakby tego było mało wyżej wymieniony produkt wciąż tanieje i jego pozycja na rynku kart ze średniej półki cenowej wciąż się umacnia .

 

Najmocniej polecam i dziękuje za uwagę :)

 

Wszelkie komentarze jak i pytania etc. są mile widziane .

 

Pozdrawiam Reverse17 :thumbup:

 

 

2. Galeria

 

 

1JPG_xhwsenq.JPG

2JPG_xhwseeh.JPG

3JPG_xhwseer.JPG

4JPG_xhwseen.JPG

5JPG_xhwseew.JPG

6JPG_xhwsees.JPG

13JPG_xhwsewh.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze dane z Frapsa zrób wykresy pokazujące przebieg FPS w danej lokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie posiadam takowych :( .. Miałem zaznaczone w fraps aby mierzył tylko i wyłącznie MIN/AVG/MAX/TIME(ms)/FRAMES .

 

Poza tym, to już za wysoka szkoła jazdy dla mnie ;) ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo same liczby czasem niewiele mówią o rozgrywce. Gdybyś ustawił we Fraps by ten robił log FPS, to na podstawie wykresu można by ocenić czy w danym tytule, w danej lokacji grafika spisuje się dobrze czy też słabo.

Jeśli robiłeś testy po o/c też daj ich wyniki.

 

No i zapomniałeś napisać na jakiej wersji sterowników robiłeś testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze 12.8 (widać to w zakładce GPU-Z w trzecim podpunkcie "Dane techniczne/informacje" [ETAP 2])

 

Co do wykresów .. Jutro mogę wykonać testy ponownie z owym logiem a jakaś dobra dusza z forum może podejmie się ich zrobienia, ja nigdy tego nie praktykowałem i zapewne nie mam do tego programu ;)

 

Co do OC to raz się go podjąłem i karta ma niski potencjał, 1200 Na rdzeń 1300 Mhz pamięci i wywalało sterownik ekranu .. Więc odpuściłem, poza tym karta ma na start dość wysokie OC, więc niewiedzę potrzeby dalszego jej żyłowania dla 1-2 Fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, przyjemnie się czyta :thumbup:

Skoro i tak będziesz robić testy jeszcze raz to miał bym prośbę - sprawdź jak się gra przy ograniczonym AA i AF o np. połowę. Bez żadnych wykresów tylko odczyt z Frapsa i wrażenia własne.

Będziesz dodawać jeszcze jakieś testy gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edhel :

 

Super, fajnie że się podoba :) Testy z ograniczonym AA/AF jeszcze dziś zrobię jak tylko znajdę chwilkę wolnego czasu :thumbup:

 

A co do wykresów to może odszukam na internecie jakiś poradnik co do ich wykonania i jak nie będzie to zbyt skomplikowane takowe umieszczę w teście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa fajna bo te radki 7xxx sa w ogole swietne.

 

Co miales wczesniej?. Powiem szczerze ze najlepsze testy sa jak porownuje sie grafe do grafy na tym samym sprzecie - testy jednej karty bez porownania to sa takie hmm zachowawcze. Nie ma punktu odniesienia. Watomierz sie przydaje przy testowaniu.

 

Ale ogolnie plus - w koncu ktos zauwazyl ze najlepsza grafa to nie ta ktora ma +5FPS od innych tylko ta ktora jest cicha i nie obciaza zasilacza ani chlodzenia a przy tym jest odpowiednia cenowo , gabarytowo i nowoczesna technologicznie. VTXa nie posadze o wysokiej jakosci chlodzenie ale chyba nie jest tak zle. Mimo wszystko chyba warto doplacic te 2-3 dyszki do szafirka.

 

PS. na VTX duzo ludzi narzekało na jakosc orbazu na D-SUB - tutaj nie ma wiec nie wiadomo......... ani nie wiadomo jak na przjesciowce to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze testy sa jak porownuje sie grafe do grafy na tym samym sprzecie

Wiadomo, ale to nie profesjonalny test, jak chyba większość w tym dziale (przejrzałem na szybko kilka i raczej ciężko było znaleźć jakieś porównujące kilka kart).

Złośliwiec by powiedział, że lepszy test jednej karty w kilku grach niż dwóch kart w jednej grze, ale nie jestem złośliwy ;)

Przypomniało mi się o co miałem zapytać już wcześniej - Reverse17, zachowałeś sobie gdzieś linki do stron z których wynikało, że VTX to jednak nie taki szrot jak mówią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, sprawnie posługujesz się językiem i przyjemnie się to czyta.

Z ciekawości ile dałes za kartę? Bo widziałem teraz na Allegro MSI i Gigabyte są już za 399zł i sam chyba się o taką pokuszę zamiast starego HD4870x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr.xxx -

 

Wcześniej miałem Asus HD 4870 1GB a jeszcze wcześniej Asus HD 5850 TOP [lecz padł i dostałem pieniążki w zwrocie]

 

Aaaa i tak się składa że korzystam z takowej przejściówki [DVI - D-SUB] i nie widzę żadnych wad czy też uszczerbków na zapodawanym obrazie, jest po prostu w porządku tak jak w poprzednich kartach :)

 

Edhel -

 

Co do for gdzie usłyszałem pozytywne opinie .. To niestety ale to było standardowe szperanie w sieci, więc nie jestem w stanie dać dokładnych namiarów :/ .

 

Flimi01 -

 

Kartę zakupiłem za 469 Pln , aktualnie stoi za 439 Pln [tam gdzie kupowałem] :)

 

 

PS:

 

Uczę się właśnie tworzyć wykresy :thumbup: Więc może coś z tego wyjdzie .. W razie co temat aktualizuje na bieżąco więc można wytykać błędy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, sprawnie posługujesz się językiem i przyjemnie się to czyta.

Z ciekawości ile dałes za kartę? Bo widziałem teraz na Allegro MSI i Gigabyte są już za 399zł i sam chyba się o taką pokuszę zamiast starego HD4870x2.

za 399 ? poczytaj o sprzedawcy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacki test. Jak referent zejdzie poniżej 400 to sobie kupię chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Giguś. Podejrzewam, że niewiele się różnią jakością wykonania, ot inna firma, inny kolor PCB jeżeli komuś zależy, Giguś ma kilka recenzji w necie a MSI nie, inne ułożenie GPU (ma znaczenie jeżeli będziesz zmieniać chłodzenie, bo od tego zależy czy się ono zmieści i czy karta wejdzie do obudowy). VTX ma krótszą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte nie wzialbym bo czesto piszcza cewki!!!! Dla mnie jest to niemilosiernie irytujuace........... nie do wytrzymania jak sie ma cisze w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kusił mnie ten msi, ale Taktowania VTX jak i niższa cena przeważyły szale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no niby.......... na pewno wolalbym VTX niz ryzykowac piszczenie gigabyte`a..........

 

roznica w taktach MSI i VTX jest dosc znaczna............ jesli w idlu VTX jest cichy to godny polecenia :)

 

 

VERTEX AMD Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (1150/5000)

 

Cena: 418,72 PLN

 

http://elektrosam.pl/p/174/47341/vertex-amd-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-1150-5000--ati-radeon-karty-graficzne-podzespoly-komputerowe-komputery.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam pytanie ... Robiłem test Deus Ex całkowicie od nowa, po zrobieniu wykresów uległem nie lada zdziwieniu . Na ustawieniach maksymalnych było płynnie lecz jak napomknąłem w recenzji od czasu do czasu można było wyczuć delikatny spadek fps . Po zmniejszeniu FXAA na ŚREDNIE, wyłączeniu TESSELACJI, Ustawieniu AF - x8 wynik nie wiele się różnił od tego zrobionego na maksymalnych ustawieniach .. Lecz komfort rozgrywki na ludzkie odczucia się poprawił i owe spadki już nie występują . Mówiąc prosto gra się troszkę ale zauważalnie lepiej lecz na wykresie tego zbytnio nie widać ... Dodam tylko że dane z wykresów i logów sprawdzałem wielokrotnie (nic nie pomyliłem ani nie zamieniłem) ;)

 

DEUS-EXjp_xhswsxr.jpg

 

 

 

PS: Baaa nawet wyniki MIN i AVG są takie same a logi kosmetycznie różnią się od siebie (widać to zresztą na wykresach)

 

 

EDIT :

 

Okej, widać ta gra tak ma, ponieważ na innych wykresach z innych gier jest już ok . Nie długo powstawiam nowe wykresy :)

 

Edit II :

 

Ok, wszystkie gry zaopatrzone w nowe wykresy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sos przyszykowany. Nad tym MSI też się zastanawiałem lecz nie widziałem żadnego testu, a nie chcę żeby się okazało, że ma badziewne chłodzenie.

 

Na portalu bench^^^^.pl masz test Radków 7770. Testowali dwa chłodzenia MSI i były najgłośniejsze w całym teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na portalu bench^^^^.pl masz test Radków 7770. Testowali dwa chłodzenia MSI i były najgłośniejsze w całym teście.

Ogarnij sie - tam testowane były

 

MSI Radeon 7770 OC

MSI Radeon 7770 Power Edition

 

A nie zwykły 7770 ktorego wymienilem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...