Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crypt

Mój nowy czteroliterowóz - czyli 3,5l V6 i 254KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Za namową @krzysiak'a, postanowiłem założyc nowy temat, odnośnie mojego nowego nabytku :) Do tej pory, czyli przez ostatnie 4 lata (może więcej), jeździłem Oplem vectrą B, 2.0l z automatyczna skrzynią biegów. Specjalnie nie narzekałem, ale nadszedł czas na zmiany. Mój nowy nabytek to Chrysler Pacifica z 2005r., 3,5l jednostka napędowa - oczywiście V6 :) i 254KM. Całość zarządzana oczywiście przez 4-stopniow, automatyczna skrzynię biegów. Wyglada to tak:

 

pacificab.jpg

 

Dla ciekawskich, spalanie LPG to 13-14l, wiec jest calkiem przyjemnie jak na komfort, ktory otrzymujemy wzamian. Mysle, ze to fajna odmiana na polskichh drogach, przepelnionych wszelakimi vw, "bemkami" i calym tym "stereotypem" ich niezawodnosci :) Generalnie narzekac nie moge, czesci tanie, eksploatacja (jak na 3,5l) tania i mega komfortowa.

 

Jak do tej pory - lac i jechac :) To juz drugi taki samochod w rodzinie - braciak ma identyczny :) Po obejrzeniu jego zakupu, sasiad sprzedal A4 3,0l w benzynie z 2004 lub 2005 (nie pamietam dokladnie) i przesiadl sie rowniez na taka Packe - coz - auto sie podoba, mam nadzieje, ze Wam rowniez :)

 

Pozdr

 

Edit: Zdognie z obietnica, wrzucam reszte fotek, tak wiec milego ogladania:

 

Lewa strona:

 

21603683.jpg

 

Prawa strona:

 

74136213.jpg

 

Przod (wg mnie wyglada zajeb****e z przodu, te chromy podkreslaja w jakis sposob sylwetke, ale to kwestia gustu oczywiscie):

 

40753346.jpg

 

Tyl:

 

12801564.jpg

 

Teraz nieco ze srodka, moze na poczatek bagaznik - powiedzmy sobie szczerze - spory jest :):

 

20805195.jpg

 

Taki maly schowek na pierdolki:

 

95316803.jpg

 

Auto jest dlugie, nie ma co:

 

17806458.jpg

 

Ilosc miejsca dla pasazerow na tylnych fotelach jest naprawde imponujaca - kumpel ma 196cm wzrostu i podrozowal z tylu w mega komfortowych warunkach, czego nie mozna powiedziec o miejscu dla tak wysokich osob na tylnej kanapie w autach kompaktowych:

 

75175900.jpg

 

Miejsce dla kierowcy - nie ma sie co oszukiwac - jest bardzo dobrze przemyslane, wszystko jest pod reka, nie trzeba niczego szukac, w zasadzie wszystkie przelaczniki obsluguje sie intuicyjnie, po 5min zapoznania sie z deska w samochodzie:

 

33561476.jpg

 

No i miejsce pasazera z przodu - standard:

 

72966495.jpg

 

A teraz najwazniejsze - czyli to, co mamy pod maska :):

 

55315890.jpg

 

Mam nadzieje, ze sie Wam podoba, bo mi bardzo :) Jak ktos sie zastanawia, czy sobie takiego nie sprawic - piszcie, pytajcie, zawsze cos pomoge.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezawaryjności i szerokości.

 

Jak u nas z dostępem do części i ich cenami (zawiecha, hamulce)?

 

Co do stylistyki, to nie jestem miłośnikiem SUVów oraz amerykańskiej szkoły designu. Ale to nie mnie się ma podobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka :o Osobiście nie jestem fanem tego typu Suvo-vanów, chociaż na drodze robią wrażenie rozmiarami. Szkoda, że automat, i tylko cztery biegi. Chociaż w takim aucie nie chodzi o szybkość... zdecydowanie nie dla mnie ;) Ale szerokości i gumowych drzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 metrów długości - kolos ;)

 

Może więcej zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto fajne :)Jak na automat to spalanie śmiesznie niskie :P Jak automat reaguje na redukcję? Jest w miarę szybki nie zamula?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

Czesci sa bezproblemowo dostepne - z dnia na dzien. Poza tym, jest masa sklepow, ktore specjalizuja sie w sprzedazy czesci do amerykanskich samochodow. Najlepsze jest to, ze np. komplet elementow zawieszenia, jak laczniki, drazki itp. sa tansze niz do E46 czy do 407'ki, nawet tansze niz do "meśków" :) Szkola designu - w tym przypadku - amerykansko-niemiecka, bo ten model robili w czasie, gdy wlascicielem Chryslera byl Mercedes, wiec jest calkiem niezle (300c to tez produkt tej wspolpracy).

 

Edit: Wiec tak (od gory):

- mi osobiscie ten chrom sie podoba, na zywo wyglada lepiej niz na fotce - braciak ma wersje bez chromu i narzeka, ze go nie ma :)

- ponad 5m dlugosci i ponad 2m szerokosci - we wstecznym lusterku, jak do Ciebie dojezdza, to robi wrazenie :D

- jak na 4 biegowa skrzynie (po lifcie dali 6 biegowa - szkoda, ze nie od poczatku produkcji), to jest dosc zwawa, szybko przerzuca i ciagnie na maxa jak trzeba - oczywiscie wowczas widac wir w baku, ale cos za cos

- jade dzisiaj do PL, wesele braciaka, wiec jak znajde nieco czasu w przyszlym tygogniu to wrzuce jakies fotki jeszcze, na oslode dodam calkiem ladnie swiecaca lampe z tylu (bo taka fotke jeszcze mam), naprawde ladnie ten "pierscien" wyglada w nocy:

 

lampaq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto fajne :)Jak na automat to spalanie śmiesznie niskie :P

Może głównie lata po autostradach...wjedź tym zimą do ciasnego miasta i nim się zorientujesz to będzie 20l+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad w bloku ma taki pojazd, nie zawsze znajduje miejsce do parkowania i zostawia auto na ulicy wtedy 8:E

 

Do białego by fajnie wyglądały czarne fele wg. mnie

 

Gratki auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głównie lata po autostradach...wjedź tym zimą do ciasnego miasta i nim się zorientujesz to będzie 20l+.

Spoko prawie tyle potrafi spalić Grand Vitara mojego taty a tam jest tylko 2.0 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, latam glownie w trasach, ale w miescie, przy umiejetnej jezdzie (bez wciskania w podloge) spali ok 17l gazu. Oczywiscie jak bedziesz "smarzyl" to ci wypije tyle ile ma :) Niektorzy mysla, ze taki kolos slabo "startuje" i w ogole. Z doswiadczenia napisze, ze nie jeden chcial sie "poscigac" i zostawal w tyle. Przypuszczam, ze "karpik" byl...

 

Felgi beda czarne, ale to moze w przyszlym roku - albo kupie jakies 19", albo te oryginalne pojda do malowania - na czarno wlasnie. Czas pokaze, bo planowac mozna, a w zyciu roznie bywa.

 

Edit: @up - ale komfort juz nie ten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, latam glownie w trasach, ale w miescie, przy umiejetnej jezdzie (bez wciskania w podloge) spali ok 17l gazu. Oczywiscie jak bedziesz "smarzyl" to ci wypije tyle ile ma :)

17l bez odważnego używania pedału gazu...no tak, now we are talkng :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie podałeś na autostradzie przy 90km/h?

 

Jak u nas z dostępem do części i ich cenami (zawiecha, hamulce)?

 

R-klasa pod spodem.

 

Co do stylistyki, to nie jestem miłośnikiem SUVów oraz amerykańskiej szkoły designu. Ale to nie mnie się ma podobać :)

 

Crossover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lack - Nie, standardowo, 120-130km/h, tempomat. Powyzej 140km/h spalanie - nie oszukujmy sie - zauwazalnie rosnie :P

 

@Rozbity_Bezel - wiesz pewnie, ze V6 wipije ile jej wlejesz - sztuka jest jezdzic tak, zeby auto i kierowca byli zadowoleni. Poprzednie auto nauczylo mnie jezdzic energicznie, ale bez przesadnie duzego spalania - tutaj staram sie jezdzic tak samo, sam widzisz, ze sie da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R-klasa pod spodem.

 

Crossover.

No tak, crossover. Eleganckie określenie na najbrzydsze samochody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rozbity_Bezel - wiesz pewnie, ze V6 wipije ile jej wlejesz - sztuka jest jezdzic tak, zeby auto i kierowca byli zadowoleni. Poprzednie auto nauczylo mnie jezdzic energicznie, ale bez przesadnie duzego spalania - tutaj staram sie jezdzic tak samo, sam widzisz, ze sie da :P

Oczywiście, że wiem. Dlatego te 11l uznałem za możliwe, ale utopijne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lack - Nie, standardowo, 120-130km/h, tempomat. Powyzej 140km/h spalanie - nie oszukujmy sie - zauwazalnie rosnie :P

 

To i tak malutko, nawet producent założył, że spalanie na autostradzie wyniesie koło 10,5l benzyny (w mieście niecałe 14). Przy AWD trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Felson - Wypraszam sobie :P

 

Genaralnie klasyfikowany jest jako SUV, ale w polskim urzedzie robia z niego vana. Crossover to np. nowy Dodge Caliber, wiecej tam kombi niz terenowki. Nie wiem dlaczego niektorzy mowia, ze to crossover, w takim mniemaniu Q7 to tez crossover.

 

@Lack - Realnie - ja mam FWD (nie udalo mi sie kupic AWD), braciak ma AWD i spalanie mamy praktycznie identyczne, predkosci na autostradach podobne (jak jedziemy razem) - miasto ok 17l, trasa 13-14l. Srednie spalanie wg komputera (benzyna) u mnie z ostatnich 3000km to 13,3l/100km.

 

Ps. Podobno mozna zrobic sobie AWD, koszt ok 2500zl, wiec kto wie, kto wie... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genaralnie klasyfikowany jest jako SUV, ale w polskim urzedzie robia z niego vana. Crossover to np. nowy Dodge Caliber, wiecej tam kombi niz terenowki. Nie wiem dlaczego niektorzy mowia, ze to crossover, w takim mniemaniu Q7 to tez crossover.

 

A u Ciebie jest więcej terenówki niż kombi? SUV jednak zwykle wyżej stoją.

 

@Lack - Realnie - ja mam FWD (nie udalo mi sie kupic AWD), braciak ma AWD i spalanie mamy praktycznie identyczne, predkosci na autostradach podobne (jak jedziemy razem) - miasto ok 17l, trasa 13-14l. Srednie spalanie wg komputera (benzyna) u mnie z ostatnich 3000km to 13,3l/100km.

 

Jak masz 13,3 benzyny średnio a tyle samo LPG to w wątku obok szybko dowiesz się, że nie umiesz jeździć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 13,3l to spalanie przy jezdzie mieszanej - komputer nie wie przeciez, ze jedzie na trasie czy w miescie :P Jesli uda Ci sie zejsc z tego spalania (skoro nie umie jezdzic :) ) do jeszcze nizszej wartosci, to jestes moj guru :P Oczywiscie sa ludzie, ktorzy nizej 15l za nic nie zejda i powiedza, ze sie nie da, ale sa tez tacy, ktorzy to potrafia.

 

Jesli ktos bedzie mial obiekcje co do spalania, to moze odwiedzic forum poswiecone Pacyfice - przekona sie tam, ze to jak najbardziej realny wynik.

 

Do do SUV'ow - uzasadnij :P Jesli porownasz np. Q7 do Packi, to masz to samo, za ktoras tam czesc ceny Q7 - jesli to dyskwalifikuje auto z segmentu SUV, to nie mam wiecej pytan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

Bardzo fajne auto, duże, pewnie wygodne i z męskim silnikiem.

 

Jest u mnie na liście "chodzi mi po głowie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zachecam do zapoznania sie z tym modelem, wybrania sie na jakas jazde probna - wowczas sam ocenisz, czy to auto jest dla Ciebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 3,9 V8 AWD, palił niewiele więcej, a koni miał dużo mniej. V6 do sportowych kombi pasuje ;) Jak to amerykaniec - skręca? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zalapalem - skreca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...