Forum PCLab.pl: LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (156 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY # zasady w 1 poście #

#21 Użytkownik jest niedostępny   mckarmi 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 23:48

Jakby ktoś nie czytał: http://forum.pclab.p...o-IdeaPad-Y580/ - Moje wypociny nt tego lapka.

#22 Użytkownik jest niedostępny   KacperLimerick 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 02:21

Co do testów IB z poprzedniej strony: BF3 testowany na SINGLE w ustawieniach High z karta gtx680 ... ROTFL :E a potem ktoś mówi ze i3-3110 tak samo wydajne jak i7-3820 :E

Bardzo lubię tamtą strone, ale z tymi testami to polecieli:)

edit: i3 faktycznie nie takie złe, razem z 680m każda gra na FHD jest płynna. A ludzie się zastanawiają czy brać i5 do 660m, czy nie będzie wąskim gardłem!!:E

Ten post był edytowany przez KacperLimerick dnia: 28 Wrzesień 2012 - 02:23

#23 Użytkownik jest niedostępny   poznaniak77 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 08:41

Zobacz postKacperLimerick, o 28 Wrzesień 2012 - 03:21, napisał(a):

edit: i3 faktycznie nie takie złe, razem z 680m każda gra na FHD jest płynna. A ludzie się zastanawiają czy brać i5 do 660m, czy nie będzie wąskim gardłem!!:E

I 16 gb ramu do tego żeby nie było za mało! :E

#24 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 08:47

dokladnie,z ramem to juz przesadzaja ale wiadomo marketing

Zobacz postmckarmi, o 28 Wrzesień 2012 - 00:48, napisał(a):

Jakby ktoś nie czytał: http://forum.pclab.p...o-IdeaPad-Y580/ - Moje wypociny nt tego lapka.

zacnie opisales swojego lapka, moze dorzuc troszke testow.wiem ze sa w sieci ale jak juz wcesniej pisalem, fajni jest miec wszystkow jednym miejscu

#25 Użytkownik jest niedostępny   PanDziecko 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 09:49

jak czytam takie wypociny jak pisze poznaniak to nie wiem czy się śmiać czy płakać

W moim egzemplarzy nie ugina się klawiatura jak piszą koledzy na sąsiednim forum - być może jestem szczęściarzem.

W każdym modelu ugina się klawiatura. Chyba nie wiesz co to oznacza

Co do i7, to jeśli się ma kase to kupuje się laptopa z tym procem, bo różnica jest widoczna nawet w grach które nie obsługują tych 4 rdzeni, tym bardziej BF3 na multi. Jeśli się nie ma kasy to bierze się i5 i wypisuje głupoty na forach że i7 się do gier nie opłaca i gry ich nie wykorzystują.

Twoje wywody wprowadzić kogoś w błąd więc polecam je usunąć

Laptop ma swoje plusy i minusy. Polecam poszukującym czegoś do gier do 3000zł(cena bez systemu)
Największy plus to wydajność za cenę, minus to słaba matryca i gorący dysk (ciepła obudowa pod nadgarstkami)

Alternatywa do tego laptopa to tylko coś z i5 i gt650 np. asus n56vz (w tym modelu fabrycznie podkręcona karta)

Ram 8GB starczy i mamy lekki zapas

Ten post był edytowany przez PanDziecko dnia: 28 Wrzesień 2012 - 09:53

#26 Użytkownik jest niedostępny   poznaniak77 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 10:59

Zobacz postPanDziecko, o 28 Wrzesień 2012 - 10:49, napisał(a):

jak czytam takie wypociny jak pisze poznaniak to nie wiem czy się śmiać czy płakać

Co do i7, to jeśli się ma kase to kupuje się laptopa z tym procem, bo różnica jest widoczna nawet w grach które nie obsługują tych 4 rdzeni, tym bardziej BF3 na multi. Jeśli się nie ma kasy to bierze się i5 i wypisuje głupoty na forach że i7 się do gier nie opłaca i gry ich nie wykorzystują.

Laptop ma swoje plusy i minusy. Polecam poszukującym czegoś do gier do 3000zł(cena bez systemu)
Największy plus to wydajność za cenę, minus to słaba matryca i gorący dysk (ciepła obudowa pod nadgarstkami)

Alternatywa do tego laptopa to tylko coś z i5 i gt650 np. asus n56vz (w tym modelu fabrycznie podkręcona karta)

Nie wiem o czym mówisz - klawiatura się nie ugina, przynajmniej nie zauważyłem tego i na nhl.pl znajdziesz wiele takich samych opinii.

Sugerujesz, że szukając laptopa za 4k nie miałem kasy na I7? Jesteś w poważnym błędzie, a to, że kupiłem wersję z 4gb ramu i bez SSD tłumaczy fakt, że wkładając resztę samemu zaoszczędzę kilka zł. Do samych gier I7 jest potrzebne jak w pupie koszula ale przyznaje - w BF nie gram, jeśli jest tak jak mówisz to zwracam honor - warto dopłacić kilka stów dla kilku klatek w jednej grze :E

#27 Użytkownik jest niedostępny   PanDziecko 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 11:17

Przeczytaj dokładnie

Sprawdź sobie co to znaczy uginanie klawiatury. i7 jest wydajniejsze w każdej grze a w takim bf3 który korzysta z rdzeni, różnica jest jeszcze większa. Przeczytałeś opinie jakiegoś dzieciaka że i7 nie jest do gier i powtarzasz takie głupoty.

#28 Użytkownik jest niedostępny   mckarmi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 12:41

Do: Pan Dziecko. IMO wygląda to tak: i7 zawsze da jakiegoś boosta, aczkolwiek więcej zależy od grafy. Co nie zmienia faktu, że gdy mamy kasę i nie boimy się jeszcze wyższych tempów HDD to śmiało można wziąć i7. Ja nie wziąłem ze względu na to, że 4 jajka byłyby cieplejsze(poza tym fundusze), a i mocy takiej nie potrzebuję, bo mam stacjonarkę.

#29 Użytkownik jest niedostępny   PanDziecko 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 13:05

tak zgadzam się z tym co piszesz ale dziwie się czytając to że i5 jest do gier a i7 do programów, więc musiałem trochę skrytykować autora takich słów

#30 Użytkownik jest niedostępny   poznaniak77 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 13:08

Zobacz postPanDziecko, o 28 Wrzesień 2012 - 12:17, napisał(a):

Przeczytaj dokładnie

Sprawdź sobie co to znaczy uginanie klawiatury. i7 jest wydajniejsze w każdej grze a w takim bf3 który korzysta z rdzeni, różnica jest jeszcze większa. Przeczytałeś opinie jakiegoś dzieciaka że i7 nie jest do gier i powtarzasz takie głupoty.

Ty nie rozumiesz jednego PanDziecko! I7 nawet jeśli da jakiegoś kopa to jest to nieopłacalny zakup do gier! Dlaczego? Bo zyskasz kilka (KILKA! Nie kilkanaście) klatek w grze. Dodatkowo jak już wspomniałem to jest tylko mobilny GTX i kiedy zacznie Ci brakować 2 jajek w I5 to ten GTX będzie miał dosyć przy nowych grach! Zrozum to proszę - ta karta nie ma nieobliczalnego zapasu mocy, to mobilne, okrojone "coś" zwane "wydajną kartą graficzną" w laptopie i dla niej najzwyklej w świecie I5 wystarczy i to w zupełności. Dodatkowe klatki są ok, nie mówię, że nie ale gdyby to miało wpływ na grywalność typu "kupie I7 to zagram w więcej gier" - tak nie jest. Ten GTX prędzej się zesr... zanim wykorzysta potencjał 2 rdzeni 4 wątkowego proca.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej kiedy weźmiemy pod uwagę I5 vs I7 przy programach graficznych, renderowaniu i graniu (jako całość) a nie jako proc dla gracza. Tutaj I5 wymięka bo czasy pokazują przepaść między procesorami. Kilka klatek to za słaby argument dla wydania 400 - 500 zł więcej ;)

W każdym temacie rzucasz hasłami, że naczytaliśmy się opinii dzieci... Czyżby miało to coś wspólnego z Twoim nickiem?

#31 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 13:18

ja tez uwazam zed do i7 nie warto doplacac, a osoba ktora na powaznie zajmuje sie grafika wezmie lapka z quadro lub firegl

#32 Użytkownik jest niedostępny   mr.peter 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 13:33

Panowie , większośc pisze że go gier to lepiej i7 . Ale czy ktoś zastanowił się nad tym że grając już konfiguracja z i5 robi się gorąca - u mnie dysk doszedł do 56 st. i dopiero podkładka zbiła temperaturę do 46-48 st. (podczas intensywnego grania). A co dopiero i7, większa temp. pracy a w stresie to dopiero muszą być wyniki . A słyszeliście o "throttling'u" ? Także gratuluję polecania i7 do gier i w czasie giercowania spadek częstotliwości procesora bo temperatura jest za wysoka ;/ i przy tym przycinki w grach ... Ktoś wcześniej pytał o dysk ssd msata ? Można dołożyc ssd na msata ale z założenia technologii rapidboot czy rapiddrive, dysk tworzy jakby macierz Raid z dyskiem HDD podstawowym i służy jako cache dla systemu. Z tego co wiem w tej opcji trzebaby postawic na nowo system - użyć dowolnej instalki i wpisać swój klucz licencji. Druga opcja to postawienie systemu od początku tylko na dysku SSD a zwykłego twardziela mamy w całości na dane, co kto woli.
Moje spotrzeżenie na temat Ramu - jeśli ktoś ma wersję 4 gb niech śmiało dokupi drugą kostkę wtedy ram będzie pracował w trybie dual channel.

#33 Użytkownik jest niedostępny   PanDziecko 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 13:39

przed chwilą pisałeś że i7 wydajniejszy tylko w bf3, teraz piszesz że w każdej kilka klatek więcej...

ssd też jest nie do gier i mamy go nie kupować? jest przecież 5 razy droższy :(

jak mam kase to biore i7 i nie keruję się opinią gamonia, kupuję coś na co mnie stać

co do throttlingu to w tym laptopie nie występuje, co nie znaczy że nie pojawi się przy zakurzonym chłodzeniu, zazwyczaj ten spadek jest po osiągnięciu na procesorze i7 temperatury 90 stopni

Ten post był edytowany przez PanDziecko dnia: 28 Wrzesień 2012 - 13:48

#34 Użytkownik jest niedostępny   Raptis91 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 13:55

Zobacz postPanDziecko, o 28 Wrzesień 2012 - 14:39, napisał(a):

przed chwilą pisałeś że i7 wydajniejszy tylko w bf3, teraz piszesz że w każdej kilka klatek więcej...

ssd też jest nie do gier i mamy go nie kupować? jest przecież 5 razy droższy :(

jak mam kase to biore i7 i nie keruję się opinią gamonia, kupuję coś na co mnie stać

co do throttlingu to w tym laptopie nie występuje, co nie znaczy że nie pojawi się przy zakurzonym chłodzeniu, zazwyczaj ten spadek jest po osiągnięciu na procesorze i7 temperatury 90 stopni

Ojj widzę, że ktoś ma poważne kompleksy.

Jeśli dla Ciebie cena jest jedynym wyznacznikiem jakości to możemy Ci śmiało przypisać łatkę pclabowego lemminga.
Gratulacje.

#35 Użytkownik jest niedostępny   PanDziecko 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 14:04

nie rozumiem twojego wpisu, i7 jest wydajniejsze i jeśli mnie stać na lepszą konfigurację to ją wybieram

#36 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 14:10

Panowie bez nerwów :D ja osobisci uwazam ze i5 i te gtx to dobre polaczenie, aczkolwiek do tej grafy styka i3, tylko zaraz sie pojawi zjawisko(u mnie nie ma)narzutu sterow

#37 Użytkownik jest niedostępny   PanDziecko 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 14:16

tu barzdziej chodzi o grupowanie i5 do gier a i7 do progrmów a nie czy wystarczy i cz się opłaca dopłacić 300-500zł

#38 Użytkownik jest niedostępny   Tyxu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 14:19

Zobacz postPanDziecko, o 28 Wrzesień 2012 - 10:49, napisał(a):

Sam nie wiesz co to oznacza.
ILEŻ RAZY MOŻNA PISAĆ!
MODEL != EGZEMPLARZ
Egzemplarz to dany laptop z danym modelem seryjnym
Model to wszystkie z założenia takie same egzemplarze z tą samą nazwą modelu. W tym wypadku to Y580 <i reszta oznaczenia zależnego od konfiguracji>
Producent w tym wypadku to Lenovo, produkuje on wszystkie modele.
Pisząc, że wszystkie modele mają uginającą się klawiaturę piszesz o wszystkich produktach Lenovo.

Ten post był edytowany przez Tyxu dnia: 28 Wrzesień 2012 - 14:19

#39 Użytkownik jest niedostępny   PanDziecko 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 14:27

tak egzemplarz to nie to samo co model

ale jeśli mówimy o y580 z i5 i z i7 to mówimy o modelach z i5/i7 a nie o egzemparzach
o to mi chodziło w tym zdaniu

trochę ci nie wyszło

Ten post był edytowany przez PanDziecko dnia: 28 Wrzesień 2012 - 14:29

#40 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2012 - 14:30

az pojade do sklepu sprawdzic co z ta klawiatura

• (156 Stron)
  • +
  • 1