Skocz do zawartości
dario27

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się. Flying Spirit dziękuję za pomoc. Ogólnie bo bólach z updaterem w między czasie zainstalowałem win 8.1 żeby zobaczyć jak chodzi w ogóle komputer. Narzędzie pracowało z obrazem dobre 5 h, nie wiem czemu, mam w miare wydajny komputer. Potem troszkę zabawy zeby w ogole wejść w biosa w 8.1 ale się dowiedziałem o przycisku Nova ;) Także teraz sterowniki i dziewczyna będzie zadowolona bo co by było jak obiecałem wymarzonego win7 a byłby 8.1 :E

 

Mam tylko jeden problem. Nie działają skróty klawiszowe od regulacji jasności ekranu. Na win 8.1 normalnie działały. Na win7 działają wszystkie skróty, łącznie z dzwiękiem i przy naciśnięciu skrótu np do zmiejsz głośność pojawia się mini kwadracik z lvl i symbol głośnika więc to myslę że żadnych sterowników nie brakuje..

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł to słucham :)

Edytowane przez damian0914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y700-17 i7-6700HQ/16GB/240+1000 GTX960M FHD za 4800zł, opłaca się? Ten ram potrzebuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuję rady w sprawie zakupu laptopa do gry Wiedzmin 3. Po wielu dniach poszukiwań odpowiedniego laptopa natrafiłem na laptopa lenovo Y50-70 z "wieloma wypasami".

 

Poniżej zamieszczam link:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i5-8gb-ssd-256gb-gtx960m-w10p-i6725971124.html

 

 

Mam następujące pytania:

Czy warto kupować laptopa przez allegro,

Czy dany sprzedawca jest wiarogodny?(W komentarzach rzekomo jest 100% komentarzy)

Czy warto go kupić, ewentualnie prosiłbym inny zamiennik z windowsem 10.

O co ewentualnie bym musiał się dopytać sprzedającego?

 

Edit: Czy ewentualnie poczekać z zakupem laptopa jak spadną ceny? Pytanie kiedy można się spodziewać obniżek cen?

 

 

Pozdrawiam, Laik Komputerowy :)

Edytowane przez EditionOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miał ktoś problem tego typu:

 

monit_zps8ufitstr.jpg

EM_zpsfhppnenu.jpg

HW_zpsqig82r2h.jpg

 

 

Lenovo Energy Management krzyczy mi za każdym po uruchomieniu komputera, że aku jest słabe pomimo, że zarówno sam program jak i HW monitor pokazują, że bateria jest w dobrym stanie.

Deinstalacjia programu pomaga, ale wtedy nie działają klawisze funkcyjne...

 

Laptop ma prawie dwa lata, bateria cały czas utrzymywana na poziomie 40% (laptop pracuje jako stacjonarny).

Edytowane przez lukasz.crw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem. Zalałem sobie laptopa słodką herbatą, w związku z czym klawiatura cała się lepi i mimo czyszczenia są pewne niedogodności (klawisze się lepią od środka i niektóre nie działają).

 

Poza tym, co ważniejsze, jest taki problem:

 

jak włączam komputer, to widzę, że ekran się podświetla, ale nic dalej się nie dzieje - tzn może się dzieje, ale nic nie widać :)

Kolega mówił, że to może być płyta główna lub matryca. Raczej matryca.

 

Podłączenie kablem HDMI do innego ekranu nic nie daje - TV nie widzi komputera.

Dodam, że poza lepką klawiaturą laptop działał parę tygodni i pewnego razu zgasł ekran...

 

I po tym długim wstępie mam do Was takie pytania:

 

1. Czy znacie jakąś stronę, gdzie mogę sprawdzić jaka klawiatura i matryca będzie pasować do tego modelu laptopa?

Jakąś wiarygodną, bo na portalach aukcyjnych wszystko pasuje do wszystkiego, ale wolę sprawdzone informacje.

Jeśli chodzi o klawiaturę, to nie muszę mieć podświetlanej, jeśli jest jakaś tania, zwykła i pasująca, to będzie ekstra. Zawsze mogę sobie kupić jakąś na usb, bo komputer jest w 90% przypadków stacjonarny.

 

2. Czy możecie mi potwierdzić, czy to rzeczywiście matryca - bo po co kupować, jeśli to nie to? Może ktoś z Was miał taki problem?

 

3. Czy warto w ogóle myśleć o używanej matrycy, czy tylko nowa, żeby mieć spokój?

 

Dziękuję z góry za pomoc!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ThinkPadów. Czy nadal są tak niezawodne jak dawniej? Myślę o wymianie mojego t500 na coś nowszego, ale wciąż używanego.Jak do tej pory po t61p i t500 jestem bardzo zadowolony, ale ludzie gadają... Myślę o L460, ale jestem otwarty na propozycje. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poradzić z migającym ekranem w modelu Y70-70,kilkukrotna reinstalacja sterowników nic nie daje,ekran laptopa po włączeniu miga jak lampki na choince i po jakimś czasie ustaje ale i tak co jakiś czas miganie powraca?

Laptop ma rok czasu a wysyłanie go do serwisu traktuję jako ostateczność,ma ktoś jakiś sprawdzony sposób jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem ze w moim Y580 port minijack świeci na czerwono. Czy to normalne? Czy coś się Stało? Nwm czy wcześniej świecił czy nie, ale wydaje mi się ze nie świeciło się. Wymieniłem dysk na Ssd goodram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam! Mam y50-70 na gtx860m i ostatnio raidująć w WoWie zaczął "zacinać" mi się obraz. Wcześniej było spoko po 40fps, obecnie obraz się zacina nawet na najniżych ustawieniach grafiki. Co może być tego powodem? Laptop jest bardzo gorący. Czy grzeje się za mocno? Dodam, że jak włączam furmarka to nic się z grafiką nie dzieje. W grze obraz mryga, jak obracam się po otoczeniu to się przycina.

Edytowane przez qwaczorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z baterią w y580 po reinstalacji win10. Coś ktoś doradzi?

Foto

a dokladniej, to borykam się z brakiem ładowania baterii.

Tuż po starcie laptopa przy pasku ladowania, progres przeleci 4 krotnie, i zatrzymuje się. Potem stoi jak na zdjęciu z informacją, że do pełnego naładowania brakuje 3minut.

Tego problemu nie miałem przed reinstalacją WIN10

Edytowane przez Norus03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Laptopa Lenovo y580, od pewnego czasu co jakiś czas klawiatura mi troszkę szaleje i sama mi wypisuje "++++". Nie wiem co się stało, bo ani go nie zalałem, ani nie naraziłem go na wstrząsy... Jak rozwiązać problem? Jest opcja że przez kurz się tak dzieje? Bo nic innego mi do głowy nie przychodzi... Jest jakaś szansa na pozbycie się tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenovo y50-70, zapis ustawień na zmodowanym biosie spowodował bootloop (zmieniony timing na ramie, nic szczególnego), raczej uszkodzony bios i mogę spać spokojnie, czy jest szansa, że mostek północny padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten dział po rocznej przerwie i zdziwienie wykazuje.

Jestem świeżym posiadaczem Legiona y520 i zastanawiam się dlaczego nikt nie porusza wątku o tej serii laptopów, proponuje założyć nowy dział.

Mogę dodać ,że jestem bardzo zadowolony ,bo przy moim nieszczęsnym poprzedniku i tym UHD :kwasny: problemy z wifi z dyskiem i uszkodzonym touchpadem ,mogę stwierdzić ,że jest postęp jak ktoś będzie zainteresowany ,strzelę fajną review :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj posiadacze starego, dobrego, poczciwego Y580 .

 

Mam do was pytanie, czy działa wam bluetooth na windowsie 10 ? Jakich sterowników używacie ? Oficjalną drogą raczej nie ma aktualizacji do win 10, natomiast być może istnieje możliwość, że z innego sprzętu będą działać stery do bluetooth na win 10. Ktoś jakiś pomysł ?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam lapka Y580 z i5 3380m czy można zamienić tego procka na i7 3610qm, i7 3630qm lub i7 3612qm, i7 3632qm ?

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam lapka Y580 z i5 3380m czy można zamienić tego procka na i7 3610qm, i7 3630qm lub i7 3612qm, i7 3632qm ?

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Przypuszczalnie jest to SOB wiec mało prawdopodobne. Niemniej, wklep w google y580 disassembly i przyjrzyj się przy rozbiórce jak tam proc wygląda. Jak ma mocowanie z dokrętką to możesz zmieniać. Poza tym, jak już zmieniać i5-3380 to najlepiej na prawdziwy 4/8 IB typu 37xx qm, wtedy odczujesz różnicę. Przy Twoim pomyśle na zmianę gra nie warta świeczki :E zyskasz z 2-3fpsy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie jest to SOB wiec mało prawdopodobne. Niemniej, wklep w google y580 disassembly i przyjrzyj się przy rozbiórce jak tam proc wygląda. Jak ma mocowanie z dokrętką to możesz zmieniać. Poza tym, jak już zmieniać i5-3380 to najlepiej na prawdziwy 4/8 IB typu 37xx qm, wtedy odczujesz różnicę. Przy Twoim pomyśle na zmianę gra nie warta świeczki :E zyskasz z 2-3fpsy :E

Odkręcić się da, bo jak kupiłem lapka to pierwsze co zrobiłem to rozkręciłem wszystko i przeczyściłem. Problem z i7 37..qm, i7 3610qm oraz i7 3630qm polega na TDP 45W, nie wiem czy radiator odbierze ciepło. W pytaniu bardziej chodziło mi o socket czy spasuje ? Bo i7 ma Socket G2 i BGA-1224, natomiast i5 ma Socket G2 i BGA-1023, nie wiem czy różnica w BGA robi różnicę ? Nie znam się aż tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lenovo y580 i potrzebuje dolnej obudowy, połamała mi się przy gnieździe ładowania, a same gniazdo weszło wgłąb obudowy co uniemożliwia naładowanie baterii. Czy do y580 będzie pasować inna obudowa niż do y580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos wiedze na temat głownych róznic miedzy 510; 520; 700

 

i jakies porownanie kazdego do z51-70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety będę musiał zakupić laptopa ponieważ planuje mi się wyjazd i wstępnie po moich rozeznaniach wybór padł na Lenovo Y520. Co do firmy nie mam nic przeciwko lenovo córki laptop działa już kilka lat bez żadnej usterki gdzie acer siad po niecałym roku w tym 2 akcje serwisowe klawiatura i coś z matrycą.

Większości zapewne będzie służył go gier jak i internetu i tu pytanie bo nigdzie nie mogę doszukać się porównania co do gpu rx560m z gtx 1050 raczej Ti jak i 1060 nie wchodzi w grę bo cena to nieco powyżej 3 tyś.

Za rx560 przemawia 4gb nie wiem czy za podobną cenę znajdę gtx1050 4gb czy karty są do siebie zbliżone? bo jeśli tak to raczej wybór będzie obojętny.

Proszę może o coś zbliżonego cenowo i wydajnościowego tylko proszę o sprzęt dostępny a nie że będzie kiedy bo czasu nie wiele zostało.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z forumowiczów wie może jak wymienić klawiaturę w Lenovo ideapad 700 15? Przestały działać mi niektóre klawisze, więc podejrzewając wadę sprzętową zakupiłem tani zamiennik dedykowany pod ten model, jednak mam problem z wymianą. Wydaje mi się, że idzie to zrobić tylko rozkręcając całego laptopa, a tego bym nie chciał. Mam rację, czy może jestem w błędzie? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z forumowiczów wie może jak wymienić klawiaturę w Lenovo ideapad 700 15? Przestały działać mi niektóre klawisze, więc podejrzewając wadę sprzętową zakupiłem tani zamiennik dedykowany pod ten model, jednak mam problem z wymianą. Wydaje mi się, że idzie to zrobić tylko rozkręcając całego laptopa, a tego bym nie chciał. Mam rację, czy może jestem w błędzie? Pozdrawiam.

 

Niestety nie ma łatwiejszej drogi tylko rozbiórka całego sprzętu... a nie masz gwarancji? Lenovo bez problemu wymienia padnięte klawiatury w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...