Skocz do zawartości
dario27

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może napisać co może być powodem, że w nowym Lenovo Legion y720 po przyciśnięciu prawego przycisku myszki na pulpicie windows 10 jest jak by 1-2 sekundowy freez i dopiero ruch . Każde prawe wciśnięcie myszki powoduje taki efekt .Testowałem na 2 myszkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście polecić który z tych modeli jest lepszy?

https://www.komputronik.pl/product/431906/lenovo-legion-y520-15ikb-80wk0111pb-.html

https://www.komputronik.pl/product/375787/lenovo-legion-y520-15ikbn-80wk00etpb-.html

 

A może polecacie inny z tej serii? Laptop będzie wykorzystywany m.in. do wizualizacji 3d i pracy w AutoCadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś może napisać co może być powodem, że w nowym Lenovo Legion y720 po przyciśnięciu prawego przycisku myszki na pulpicie windows 10 jest jak by 1-2 sekundowy freez i dopiero ruch . Każde prawe wciśnięcie myszki powoduje taki efekt .Testowałem na 2 myszkach .

 

 

u mnie jest tak samo czasami (lenovo Y520-15), mam podejrzenia ze to albo przez procek i5 cos mu przymula (wczesniej na i7 nie mialem problemu) albo jakis chwilowy freeze przy odczycie/zapisie ze wzgledu ze zaczytuje cos z drugiego dysku hdd? Kiedys tak mialem na acerze, a jak przesiadlem sie na SSD problem zniknal. Acz teraz mam system na SSD wiec nie wiem, musialby cos doczytywac z drugiego dysku.

 

Dodam ze mam tak w wielu sytuacjach, np otwarcie 'MojKomputer' albo przegladarki tez powoduje freeze na ok 0,5-1s.

 

 

Czy moglibyście polecić który z tych modeli jest lepszy?

https://www.komputronik.pl/product/431906/lenovo-legion-y520-15ikb-80wk0111pb-.html

https://www.komputronik.pl/product/375787/lenovo-legion-y520-15ikbn-80wk00etpb-.html

 

A może polecacie inny z tej serii? Laptop będzie wykorzystywany m.in. do wizualizacji 3d i pracy w AutoCadzie.

 

Ja po 2 laptopach z i7 czuje sporą różnice w systemie po przesiadce na i5, wiec brałbym i7, tym bardziej ze do pracy w autocadzie itd się przyda.

+ jak dla mnie obowiązkowo dołożyć SSD (256GB z bardzo dobrymi parametrami ~400zł - pod m.2 rzecz jasna)

 

posiadam Lenovo Y520-15 takiego jak w stopce od listopada i oprocz dobrej wydajnosci takie moge podac plusy i minusy:

+ jakosc wykonania (w miare cienki, nie trzeszczy nic, wyglada solidnie)

 

- dziwnie umieszczona klawiatura numeryczna, wymaga przyzwyczajenia po przesiadce z 'normalnej' (jest przesunieta o klawisz do góry, wzgledem polozenia na normalnych klawiaturach)

- wbudowane glosniki to jakis żart, moze w srodku nocy ogladac yt to sie na nich da, ale w dzien przy otwartym oknie, gdy na zewnatrz cos sie dzieje, albo przy wlaczonym TV w tym samum pokoju na komfortową do ogladania glosnosc = 100% volume i cienko (nie chodzi mi o muzyke, od tego sa glosniki/sluchawki ale nawet casualowe granie itd). A jeszcze widze w materialach marketingowych jak pisza ze takie super sa bo HARMAN...

- niestety od pewnego czasu cos sie z nim dzieje, oprocz freezów ktore opisalem powyzej, sypie niebieskimi ekranami. Mysle ze to jakis proglem z ukladem zasilania, po potrafi sie calkowicie zaciac, i wywalic bluescreen po jakis 30sekundach, CHYBA ZE odłącze na chwile zasilanie sieciowe to się odcina... do tego wywala bluescreeny MEMORY_MANAGEMENT, CRITICAL_PROCESS_DIED, SYSTEM_SERVICES_EXCEPTION. Kiedys wywalalo mi raz na jakis miesiac, co juz bylo slabe (poprzedni Acer - moze 1 bluescreen w ciagu prawie 2 lat po instalacji Win10), a po ostatnim sporym update windowsa 10 mam kilka razy dziennie bluescreen... Zglosilem sie juz do serwisu z ta sprawą, zrobie jeszcze reinstall systemu zeby sprawdzic czy to nie software, ale cos czuje ze nie.

 

Poprzednie lapki mialem dlugo i nic sie nie dzialo (MSI 3,5r, Acer 3 lata)

Edytowane przez Leg@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc, czy takie temperatury są normalne ? 2 miesięczny Lenovo y720 z GTX 1060

Pierwszy raz od kupna dzisiaj pograłem godzinę w Wiedźmina 3 oraz 2 godziny w fife

Czy takie temperatury maksymalne to normalna rzecz ?

 

http://imgbox.com/8xHFWTYj

Edytowane przez EnCarsYa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie do posiadaczy laptopa Lenovo Y530-15 (interesuje mnie model z i5-8300h i GTX 1050, aby być precyzyjnym).

Chciałbym zwertfikować jak to jest z systemem chłodzenia i tzw. cooling boost'em.

Czy podczas pracy taki tryb załącza się sam, automatycznie studząc laptopa, czy tylko poprzez skrót klawiszowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ... cooler załacza się sam i jak bardzo jest obciązony duet grafika i procek to tak szybko się kręci, jest jeszcze w lenovo vantage mozliwosc ręcznego odpalenia coolerów na full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś może podzielić się opinią na temat Y530 (interesuje mnie model i5 8300 z gtx 1050). Szukam lapka do 3,5tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio y530 z 8300h, 1050 i niestety zwykłym HDD.

 

Czy ktoś z użytkowników wkładał do takiego dysk NVMe? Pytam bo mam dołożenie takiego dysku w planach. Wg jakiejś notki technicznej obsługuje NVMe do 250 GB. Wydaje mi się to jakoś mało prawdopodobne, najchętniej wstawiłbym 500 GB lub 1 TB. Czy ktoś z forumowiczów ma takiego laptopa, wstawiał większy dysk ioze potwierdzić że działa bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to y530 maks. obsługuje nosniki nvme do 500gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał do czynienia z Y700 17ISK, na gwarancji wymiana płyty głównej objaw - brak zasilania baterii i zasilacza, brak reakcji, brak diod. Teraz drugi raz to samo, lapek po gwarancji, ten sam objaw, brak śladów cieczy. Jakieś sugestie? Może parametry jak na sprzęt z przed 3 lat miały piękne ale są to beznadziejne crapy i dziadostwo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie jakiś sklep, który przy zakupie gamingowego laptopa Lenovo, przeprowadzi wymianę pasty termoprzewodzącej z gluta na coś porządnego? Oczywiście bez utraty gwarancji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czaję się na lenovo yoga book, ale liczyłem że będzie chociaż jedno normalne wejście usb na dysk, stąd pytanie, czy jak podłączę dysk na przejściówce będzie normalnie go widział i zasilał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Lenovo YOGA 520 81C800ECPB . NIestety po kilku miesiącach rozwalił się mechanizm obrotowy. Coś tam w środku pekło. @Komputronik niestety nie uznaje reklamacji twierdząc, że jest to uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika. Sprawa wylądowała u Rzecznika Praw Konsumenta.

btw. sam laptop fajnie pracował - gdyby nie ta obudowa to bym polecał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę coś a propos LEGIONA Y540

 

Kupiłem tydzień temu w konfiguracji z i7 9750H + GTX1660ti + 16GB ramu + 256 GB NVME Samsung (fabrycznie) + 512 GB SSD CX400.

 

PLUSY:

 

Matryca IPS o bardzo dobrych kątach widzenia. Niestety tylko 60Hz ale jakiś dziwnych anomali w postaci smużenia itp nie zauwżyłem (może dla tego że nie gram w szybkie strzelanki Online a tylko Single)

Kolory bardzo dobre.

Wykonanie. Obudowa z plastiku ale bardzo dobrej jakości z gumo podobną powłoką w koło klawiatury(swoją drogą równie dobrze wykonana), miłe w dotyku. To samo jest w Y700 którego miałem poprzednio.

Wydajność w grach - każda z testowanych gierek śmiga na Ultra przy FullHD.

Gwarancja Premium Care która niewątpliwie zaważyła o zakupie. 5 dni roboczych na naprawę lub zwrot naprawionego sprzętu + kasa.

 

MINUSY:

 

Głośniki hmmmm bez "suba" jak w Y700 grają płasko i marnie. Tu akurat nie popisali się w stosunku do Y700 na którym można było posłuchać naprawdę przyzwoicie muzyczki. Duży minus.

Głośność pracy wentylatorów przy wymagających grach staje się niemiła dla ucha. Pomógł Undervolting procka i zmiana pasty na Thermal Grizzly Kryonaut która zbił tempy o 15 stopni, wiatraki teraz szumią a nie wyją......

Brak slotu na karty SD

 

The End

Edytowane przez 123tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam laptopa Lenovo Legion Y520 - poszukuję do niej stacji dokującej/replikatora portów. Ma ktoś jakiś sprawdzony sprzęt? Nie ma dedykowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie, większy zmian nie zauważyłem po tym biosie. Jakieś drobne poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie, większy zmian nie zauważyłem po tym biosie. Jakieś drobne poprawki.

 

A jak z temperaturami ?? Z tego co czytałem podobno nic się nie zmieniło a nawet pogorszyło.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem y540 z i7 i rtx 2060. I zastanawiam się czy jest sens zabawy w undervoltingiem skoro jest gwarancja od producenta? Czy undervolting nie będzie łamał gwarancji ? Dodatkowo sam proces undervoltingu nie jest zbyt niebezpieczny tj. Nie ma dużego ryzyka spalenia albo po prostu zepsucia laptopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega szuka czegoś z i7 16gb 1660ti i 144hz ofc 17" pytanie czy każdy y540 ma matryce 144 czy trafiają się 60? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś już zmieniał baterię w Legionie Y520?

Wie ktoś gdzie można kupić oryginalną baterię do tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Czy obecnie da się kupić Y540 z matrycą 144 lub 120hz? Jak rozpoznać taki model? Doszły mnie słuchy, że takie wersje pojawia się dopiero wraz z wejściem 10 generacji do modeli Y540. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sieci, na forum Lenovo jest temat z linkiem do rozpiski które dokładnie wersje mają takie panele - wiem, bo widziałem, ale nie mam linku.. Z tego co wiem, w Polsce chyba nie ma tych wersji dostępnych do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...