Skocz do zawartości
dario27

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytam takie wypociny jak pisze poznaniak to nie wiem czy się śmiać czy płakać

 

 

 

W każdym modelu ugina się klawiatura. Chyba nie wiesz co to oznacza

 

Co do i7, to jeśli się ma kase to kupuje się laptopa z tym procem, bo różnica jest widoczna nawet w grach które nie obsługują tych 4 rdzeni, tym bardziej BF3 na multi. Jeśli się nie ma kasy to bierze się i5 i wypisuje głupoty na forach że i7 się do gier nie opłaca i gry ich nie wykorzystują.

 

Twoje wywody wprowadzić kogoś w błąd więc polecam je usunąć

 

Laptop ma swoje plusy i minusy. Polecam poszukującym czegoś do gier do 3000zł(cena bez systemu)

Największy plus to wydajność za cenę, minus to słaba matryca i gorący dysk (ciepła obudowa pod nadgarstkami)

 

Alternatywa do tego laptopa to tylko coś z i5 i gt650 np. asus n56vz (w tym modelu fabrycznie podkręcona karta)

 

Ram 8GB starczy i mamy lekki zapas

 

Nie wiem o czym mówisz - klawiatura się nie ugina, przynajmniej nie zauważyłem tego i na nhl.pl znajdziesz wiele takich samych opinii.

 

Sugerujesz, że szukając laptopa za 4k nie miałem kasy na I7? Jesteś w poważnym błędzie, a to, że kupiłem wersję z 4gb ramu i bez SSD tłumaczy fakt, że wkładając resztę samemu zaoszczędzę kilka zł. Do samych gier I7 jest potrzebne jak w pupie koszula ale przyznaje - w BF nie gram, jeśli jest tak jak mówisz to zwracam honor - warto dopłacić kilka stów dla kilku klatek w jednej grze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie

 

Sprawdź sobie co to znaczy uginanie klawiatury. i7 jest wydajniejsze w każdej grze a w takim bf3 który korzysta z rdzeni, różnica jest jeszcze większa. Przeczytałeś opinie jakiegoś dzieciaka że i7 nie jest do gier i powtarzasz takie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do: Pan Dziecko. IMO wygląda to tak: i7 zawsze da jakiegoś boosta, aczkolwiek więcej zależy od grafy. Co nie zmienia faktu, że gdy mamy kasę i nie boimy się jeszcze wyższych tempów HDD to śmiało można wziąć i7. Ja nie wziąłem ze względu na to, że 4 jajka byłyby cieplejsze(poza tym fundusze), a i mocy takiej nie potrzebuję, bo mam stacjonarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzam się z tym co piszesz ale dziwie się czytając to że i5 jest do gier a i7 do programów, więc musiałem trochę skrytykować autora takich słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie

 

Sprawdź sobie co to znaczy uginanie klawiatury. i7 jest wydajniejsze w każdej grze a w takim bf3 który korzysta z rdzeni, różnica jest jeszcze większa. Przeczytałeś opinie jakiegoś dzieciaka że i7 nie jest do gier i powtarzasz takie głupoty.

 

Ty nie rozumiesz jednego PanDziecko! I7 nawet jeśli da jakiegoś kopa to jest to nieopłacalny zakup do gier! Dlaczego? Bo zyskasz kilka (KILKA! Nie kilkanaście) klatek w grze. Dodatkowo jak już wspomniałem to jest tylko mobilny GTX i kiedy zacznie Ci brakować 2 jajek w I5 to ten GTX będzie miał dosyć przy nowych grach! Zrozum to proszę - ta karta nie ma nieobliczalnego zapasu mocy, to mobilne, okrojone "coś" zwane "wydajną kartą graficzną" w laptopie i dla niej najzwyklej w świecie I5 wystarczy i to w zupełności. Dodatkowe klatki są ok, nie mówię, że nie ale gdyby to miało wpływ na grywalność typu "kupie I7 to zagram w więcej gier" - tak nie jest. Ten GTX prędzej się zesr... zanim wykorzysta potencjał 2 rdzeni 4 wątkowego proca.

 

Sprawa wygląda zupełnie inaczej kiedy weźmiemy pod uwagę I5 vs I7 przy programach graficznych, renderowaniu i graniu (jako całość) a nie jako proc dla gracza. Tutaj I5 wymięka bo czasy pokazują przepaść między procesorami. Kilka klatek to za słaby argument dla wydania 400 - 500 zł więcej ;)

 

W każdym temacie rzucasz hasłami, że naczytaliśmy się opinii dzieci... Czyżby miało to coś wspólnego z Twoim nickiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwazam zed do i7 nie warto doplacac, a osoba ktora na powaznie zajmuje sie grafika wezmie lapka z quadro lub firegl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , większośc pisze że go gier to lepiej i7 . Ale czy ktoś zastanowił się nad tym że grając już konfiguracja z i5 robi się gorąca - u mnie dysk doszedł do 56 st. i dopiero podkładka zbiła temperaturę do 46-48 st. (podczas intensywnego grania). A co dopiero i7, większa temp. pracy a w stresie to dopiero muszą być wyniki . A słyszeliście o "throttling'u" ? Także gratuluję polecania i7 do gier i w czasie giercowania spadek częstotliwości procesora bo temperatura jest za wysoka ;/ i przy tym przycinki w grach ... Ktoś wcześniej pytał o dysk ssd msata ? Można dołożyc ssd na msata ale z założenia technologii rapidboot czy rapiddrive, dysk tworzy jakby macierz Raid z dyskiem HDD podstawowym i służy jako cache dla systemu. Z tego co wiem w tej opcji trzebaby postawic na nowo system - użyć dowolnej instalki i wpisać swój klucz licencji. Druga opcja to postawienie systemu od początku tylko na dysku SSD a zwykłego twardziela mamy w całości na dane, co kto woli.

Moje spotrzeżenie na temat Ramu - jeśli ktoś ma wersję 4 gb niech śmiało dokupi drugą kostkę wtedy ram będzie pracował w trybie dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą pisałeś że i7 wydajniejszy tylko w bf3, teraz piszesz że w każdej kilka klatek więcej...

 

ssd też jest nie do gier i mamy go nie kupować? jest przecież 5 razy droższy :(

 

jak mam kase to biore i7 i nie keruję się opinią gamonia, kupuję coś na co mnie stać

 

 

co do throttlingu to w tym laptopie nie występuje, co nie znaczy że nie pojawi się przy zakurzonym chłodzeniu, zazwyczaj ten spadek jest po osiągnięciu na procesorze i7 temperatury 90 stopni

Edytowane przez PanDziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą pisałeś że i7 wydajniejszy tylko w bf3, teraz piszesz że w każdej kilka klatek więcej...

 

ssd też jest nie do gier i mamy go nie kupować? jest przecież 5 razy droższy :(

 

jak mam kase to biore i7 i nie keruję się opinią gamonia, kupuję coś na co mnie stać

 

 

co do throttlingu to w tym laptopie nie występuje, co nie znaczy że nie pojawi się przy zakurzonym chłodzeniu, zazwyczaj ten spadek jest po osiągnięciu na procesorze i7 temperatury 90 stopni

 

Ojj widzę, że ktoś ma poważne kompleksy.

 

Jeśli dla Ciebie cena jest jedynym wyznacznikiem jakości to możemy Ci śmiało przypisać łatkę pclabowego lemminga.

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem twojego wpisu, i7 jest wydajniejsze i jeśli mnie stać na lepszą konfigurację to ją wybieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez nerwów :D ja osobisci uwazam ze i5 i te gtx to dobre polaczenie, aczkolwiek do tej grafy styka i3, tylko zaraz sie pojawi zjawisko(u mnie nie ma)narzutu sterow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu barzdziej chodzi o grupowanie i5 do gier a i7 do progrmów a nie czy wystarczy i cz się opłaca dopłacić 300-500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie wypociny jak pisze poznaniak to nie wiem czy się śmiać czy płakać

 

 

 

W każdym modelu ugina się klawiatura. Chyba nie wiesz co to oznacza

 

Co do i7, to jeśli się ma kase to kupuje się laptopa z tym procem, bo różnica jest widoczna nawet w grach które nie obsługują tych 4 rdzeni, tym bardziej BF3 na multi. Jeśli się nie ma kasy to bierze się i5 i wypisuje głupoty na forach że i7 się do gier nie opłaca i gry ich nie wykorzystują.

 

Twoje wywody wprowadzić kogoś w błąd więc polecam je usunąć

 

Laptop ma swoje plusy i minusy. Polecam poszukującym czegoś do gier do 3000zł(cena bez systemu)

Największy plus to wydajność za cenę, minus to słaba matryca i gorący dysk (ciepła obudowa pod nadgarstkami)

 

Alternatywa do tego laptopa to tylko coś z i5 i gt650 np. asus n56vz (w tym modelu fabrycznie podkręcona karta)

 

Ram 8GB starczy i mamy lekki zapas

Sam nie wiesz co to oznacza.

ILEŻ RAZY MOŻNA PISAĆ!

MODEL != EGZEMPLARZ

Egzemplarz to dany laptop z danym modelem seryjnym

Model to wszystkie z założenia takie same egzemplarze z tą samą nazwą modelu. W tym wypadku to Y580 <i reszta oznaczenia zależnego od konfiguracji>

Producent w tym wypadku to Lenovo, produkuje on wszystkie modele.

Pisząc, że wszystkie modele mają uginającą się klawiaturę piszesz o wszystkich produktach Lenovo.

Edytowane przez Tyxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak egzemplarz to nie to samo co model

 

ale jeśli mówimy o y580 z i5 i z i7 to mówimy o modelach z i5/i7 a nie o egzemparzach

o to mi chodziło w tym zdaniu

 

trochę ci nie wyszło

Edytowane przez PanDziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatura to akurat nie jest (duży) minus, bardziej bym sprawdził jakość matrycy czy pasuje cie rozkład złaczy, działanie touchpada itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejnym kryterium jest matryca, touchpada nie uzywam tylko myszke)zlacza tez sie nie licza dla mnie secjalnie,ale jak czytalem testy to ta HD jakas tam lipna nie jest i tak podpinam lapa pod plazme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wojny i5 a i7.

Sprawa wygląda następująco.

 

I5 jest naprawdę dobrym i wydajnym procesorem jeśli chodzi o granie. Jest odpowiednikiem desktopowego i3. i7 mobilne to dobrze znane i5 z blaszaków. Tak się ma mniej więcej porównanie tych cepów do CPU z stacjonarek.

 

A jak ma się to w grach?

 

Jeśli gramy w single ewentualnie w tytuły na multi z kooperacją do 16 graczy (załóżmy) to i5m poradzi sobie bez większego problemu.

Ale w momencie gdy odpalimy takiego BF3 a nawet BC2 na multi z grą na 32 graczy i więcej to już nie grafika dławi nam maszynę a cep niestety.

Są gry które w różnych trybach (SP a MP) wykorzystują różną moc cepa.

 

Duża moc obliczeniowa cepa nie ma tylko miejsca w programach profesjonalnych graficznych czy jakichś tego typu ale w grach gdzie jest wymagane duże przetwarzanie danych również. Każda osoba kooperująca na multi to dodatkowe obciążenie dla cepów i przy dużej ilości graczy i5m jest już poprostu achillesową piętą jeśli chodzi o wydajność.

 

Sprawa również się tyczy tytułów SP. Takie GTA IV na i5m a i7m będzie lepiej śmigać na procesorze 4 jajowym niż 2. Nie mam tu na myśli (jak i wszędzie wcześniej) średniej ilości klatek a minimalną!

 

Ale weźmy też pod lupę takiego Skyrim. Czysta instalka gry na i5m będzie bezproblemowo chodziła. Ale po wgraniu modów na grafikę/tekstury/animacje (wody chociażby) i5m również zacznie się dławić. Średni fps może i będzie na zadowalającym poziomie i nie będzie znacznie odstawał od i7m, ale minimalny może być już dużym zmartwieniem wielu osób.

 

Powiedzmy do niedzielnego grania (granie w 80% tytułów jakie są obecnie dostępne) i5m a i7m nie robi znacznej różnicy. Dla takich osób dopłata owszem nie ma większego sensu. Ale rynek idzie cały czas do przodu i wykorzystywanie wielu rdzeniu również, w niedalekiej przyszłości będzie tak że i5m będzie gwarantowało nam znacznie niższe fps minimalne w grach niż i7m.

Dla wszystkich osób myślących bardziej przyszłościowo albo mających wystarczającą ilość środków dopłata będzie wskazana.

 

I tak już podchodząc do tego z drugiej strony , nie skupiając się na samych jądrach naszych cepów, to ilość pamięci cache też ma znaczenie. Większe bądź mniejsze ale też to się udziela.

 

Wszystko zależy też od tego czy i ile mamy odpalonych aplikacji pracujących w tle. Im więcej to brak dodatkowych rdzeniu i cache'u w i5m będzie morderstwem wydajności w grach. Tutaj i7m może pokazać się w z bardzo dobrej strony i udowodnić że ta dopłata 400-500zł ma naprawdę sens.

 

 

Reasumując, wybór zależy głównie od tego w co gramy, czy skupiamy się na grze multi z wieloma graczami czy kooperacji z 4 czy 8 osobami. Do zastosowań dla że tak to ujmę niedzielnego gracza bez większych wymagań i5m będzie najlepszym rozwiązaniem. Dla kogoś komu jest w każdej chwili potrzebna spora moc obliczeniowa, kooperuje w grze z wieloma graczami (CS:S/GO, BC2, BF3...) tudzież ma potrzebę posiadania otwartych aktywnie pracujących innych aplikacji w tle (komunikatory, steam, origin, przeglądarka, muzyka, cokolwiek..) to i7m będzie naprawdę wart dopłaty.

 

Jeśli ktoś lubi się zajmować renderingiem obiektów 3d, animacji, obróbką video to i7m to obowiązek.

 

I skromnym swoim zdaniem że pod tym postem dalsza dyskusja nad słusznością i5m a i7m jest zbędna :)

 

 

Co do grafiki jeszcze GTX660m jest dość mocnym układem. Jest to odpowiednik HD6770 czy GTX550Ti. Myślę nawet że spokojnie można porównywać go do poczciwego GTX260 SP216 (od zwykłego 192 to jest wydajniejszy napewno). Tak więc jest to układ który spokojnie zagwarantuje nam możliwość w miarę komfortowej gry w najnowsze tytuły zachowując 40+ fps na wysokich detalach, rozdzielczość HD, FHD daje radę ale żeby komfortowo pograć z góry trzeba się nastawić na niskie detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak ma to sie do tego sloganu nvidii i silnika T&L ze grafa ma odciazac i wiekszosc za proca robic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na miejsce wbudowanego dysku wstawić SSD - czy jest zaślepka skonstruowana tak, żeby nie naruszyć gwarancji?

 

Właściwie, to jeszcze bardziej chciałbym po zakupie pozbyć się napędu DVD i drugi dysk wstawić zamiast niego - jak się ma sprawa? Widziałem kiedyś gotowe kieszenie na allegro, napędu w obecnym lapku używam naprawdę sporadycznie, więc zamiast niego wolałbym szybkie SSD + pojemnego talerzowca. Tylko nie wiem w którym miejscu narusza się gwarę i czy opcja HDD zamiast DVD tu w ogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk i ram spokojnie można wymieniać w większości laptopów bez utraty gwarancji, co do napędu to pewności takiej nie masz

 

kieszeń zawsze będzie trochę niedopasowana i pojawią się luzy

 

bez grzebania możesz zakupić dysk ssd na złącze msata i nie będzie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości, ale nie we wszystkich, więc pytam userów lapka, żeby się upewnić, tak samo z DVD. Jeżeli trzyma się na standardowej jednej śrubce od spodu to nie będzie problemu z gwarą. A SSD ma być koniecznie dyskiem podstawowym.

 

Swoją drogą - nie ma wersji z matrycą matową?

 

Właściwie to nie mam alternatywy za bardzo dla tego lapka - chcę mieć 15", GTX660 (w 15" MSI siedzi GT650), i chciałbym mieć matowe FullHD, ale takiego połączenia chyba nie ma.

 

EDIT: Zaraz, bo chyba nie do końca zrozumiałem - to on ma w środku miejsce na drugi dysk pod msata po prostu?

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @skunRace Będzie próbować?
    • Tak, bo jest cichszy od noctuy gdy oba chłodzenia chodzą na maks obrotów. I jest to fakt. Ok, czyli to że nie wiesz że UV jest możliwe na b760 mi się przyśniło i to Twoja podświadomość napisała...  Tak, kończymy dyskusje bo do konsensusu nie dojdziemy
    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...