Skocz do zawartości
dario27

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY

Rekomendowane odpowiedzi

Może o Enduro chodzi (utylizacja czyli użycie karty graficznej jest na poziomie 40-99%, zależnie od gry). Jest to wkurzający problem który da naprawić wyłączając Enduro, niestety da się je wyłączyć tylko w laptopach Alienware. Clevo p370em w ogóle nie ma tej niedopracowanej technologii, więc utylizacja GPU w tym laptopie jest na normalnym poziomie (99%). Radeon HD7970m kręci się do 7200 pkt w marku 11. Więcej się nie da bo są ograniczenia termalne (info z notebookreview.com -> dział gaming i temat o OC 7970m).

Edytowane przez Laddero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - czy noszenie ze sobą (wymiary/waga) Lenovo Y580 na wykłady w celach notowanie/sieć/granie na arcynudnych wykładach z prawa nie zakrawa o sadomasochizm?

Wizualnie ten komputer to kloc?

 

Wytrzyma ze 4-5 godzin na baterii przy standardowej pracy bez obciążenia?

Edytowane przez krzaczor93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierz sobie wymiar tej deseczki rozkładanej na auli/sali i będziesz wiedział, nikt u was nie używa 15 do notowania?

 

3-4h wytrzyma, 5 przy małym podświetleniu ekranu i bardzo małym obciążeniu może da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wystarczyło wejść na notebookcheck.pl i sprawdzić w tabelce gdzie plasuje się GPU. Są podane dla przykładu modele stacjonarne w wykazie.

 

GT660M to okolice poniżej Radeon HD 5770, czy GeForce GTX 550 Ti.

Mobilne i5 to desktopowe i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja osobiście powiem tak, posiadam y580 na i7 i 8gb ramu i te GPU w nim lata znacznie lepiej niż GTX260 w starym blaszaku czy HD5770 w nowszym. Tam co prawda były cepy AMD x2 krecone więc troszkę gorzej to śmigało niż jakby były połączone z nowym przynajmniej i3 czy i5. Aczkolwiek myślę że śmiało można porównywać tego lapka do takich konfiguracji a nawet i wypada troszkę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-3630-8gb-128ssd-gtx660-fullhd-win8-i2717297679.html dobra oferta czy się nie opłaca ?? Co do dysków twardych to rozumiem że SSD jest w środku lapka a HDD jest w kieszeni podłączanej przez USB i stoi na zewnątrz ? Kamerka internetowa 1 Mpx nie 2 Mpx - błąd w opisie czy są 2 wersję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszczędza trochę roboty(montaż SSD), jednak samemu da się to zrobić taniej(i masz wybór co do dysku SSD)

Co do dysków twardych to rozumiem że SSD jest w środku lapka a HDD jest w kieszeni podłączanej przez USB i stoi na zewnątrz ? Kamerka internetowa 1 Mpx nie 2 Mpx - błąd w opisie czy są 2 wersję ?

O taką rzecz warto spytać bezpośrednio do nich, jednak wydaje mi się, że SSD jest wsadzone w kieszeń napędu, a napęd na USB(?)

Co do kamerki to najczęściej spotykałem się z wersją1(1,3) mpix. Może tutaj jest wyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Email z pytaniami już poszedł do nich ;) Wydaję mi się, że to fajne rozwiązanie - SSD w lapu + zewnętrzny HDD podłączany przez USB. Wyeliminowało by to problem grzejącego się dysku o którym niektórzy piszą. Może troszkę taniej by wyszło gdyby samemu kupić SSD i włożyć ale szczerze mówiąc nie chce mi się za baradzo w to bawić ;) Ten dysk Samsunga z tego co czytałem jest dobry. Czekam na odp. od nich i chyba się zdecyduję na tę ofertę.

Edytowane przez MaraVilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy laptop podłączony do 23 calowego monitordka da rade w grach? jaki będzie spadek wydajnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od natywnej rozdzielczości. W HD na Y580 można spokojnie grać na high czy ultra detalach. W FHD niestety będzie to średnie max (w tych bardziej wymagających grach) aby mieć komfortową ilość klatek. Aczkolwiek to wszystko zależy od gry, bo taki Dishonored będzie śmigać i tak przy minimum 60 klatkach skoro w rozdzielczości HD u mnie waha się od 60 do 120 klatek, średnio90-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie dręczy :) opłaca mi sie doplacac co matrycy FHD? i tak wiekszosc czasu laptop bedzie podlaczony pod monitor. Ma to jakas zaleznosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie dręczy :) opłaca mi sie doplacac co matrycy FHD? i tak wiekszosc czasu laptop bedzie podlaczony pod monitor. Ma to jakas zaleznosc?

Jeżeli zamierzasz głównie działać/grać na monitorze to nie opłaca się dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Jakiego laptopa polecacie do gier w cenie do 2500zł w porywach do 2600zł. Zależy mi aby miał procesor i5, 8gb ramu i może mieć 17" chyba że nie opłaca się brać 17" to poproszę o 15"

Z góry dzięki

Edytowane przez NoVaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 cali lepiej bo maja przeważnie matryce HD a mniejsza, natywna rozdzielczość to mniejsze obciążenie dla GPU. Najlepszym wyborem był by chyba Acer V3 571g na i5 8GB ramu i GT640m. Chyba że ten nowy MSi CX61, ale nie słyszałem o tym jeszcze zbyt wiele. I chyba bardziej bym się skłonił ku Acer'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoVaN gdybyś zobaczył na tytuł tego tematu to jest on o konkretnym modelu Lenovo Y580, więc nie wiem skąd tutaj się ten post znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z jakością wykonania tego laptopa? słyszałem ze cała ta seria ideapad to szrot i wieje oszczędnością na kilometr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie dzisiaj Laptop i musze powiedziec że rewelacja. Dobra jakośc wykonania i klawiatura bardzo wygodna jak na laptopy. A z tym uginaniem jest tak, ze klawiatura wyginna sie lekko w górnym lewym rogu ale naprawde mało i jest to nie zauwazalne w uzytkowaniu go, widac to tylko gdy jestesmy wpatrzeni w klawiature i mocno naciskamy przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...