Forum PCLab.pl: LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (155 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

LENOVO SERIA: Yxx0 [500, 510 oraz 550, 560, 570, 580] i najnowszy Y50/70 --> TEMAT ZBIORCZY # zasady w 1 poście #

#1 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Ikona postu  Napisany 27 Wrzesień 2012 - 09:21

Witam wszystkich

Jako iż ten lapek jest dosyć często polecany, proponuje w tym temacie pisać wszystko o nim, wydaje mi się że jest to hit na miare asusa G53, czekam na rzeczową dyskusję itp, liczę na pomoc w rozkręceniu tego tematu, posiadaczy tego laptopa i może z czasem moderatorzy go przykleją pozdrawiam

--
Do momentu przestania sprzedaży tego modelu + 6 miesięcy ten temat staje się jedynym tematem, w którym wolno poruszać kwestie laptopa Lenovo Y580.
Zakładanie innych tematów z problemami, uszkodzeniami, pytaniami o specyfikację lub modyfikacje jest zabronione i będzie bezwzględnie karane!
Temat zostaje próbnie przyklejony.

ZASADY:

• Odpowiadając na nowy problem nie cytujemy całości tekstu, a tylko jego początek (maksymalnie 1 linijkę tekstu).

• Jeśli odpowiadamy bez cytowania to w swojej odpowiedzi piszemy do kogo nasza odpowiedź jest skierowana, np.:

@nick_usera

• Problem opisujemy dokładnie, w tym podając specyfikację naszego laptopa.

• Pytając o sensowność zakupy podajemy maksymalny budżet jaki możemy przeznaczyć na laptopa.

• Wulgaryzmy, kłótnie, sprzeczki będą surowo karane.

• Kwestie jakie nie są regulowane tymi wewnętrznymi zasadami reguluje Regulamin forum oraz działu komputerów przenośnych.

WAŻNE INFORMACJE:

Prosiłem i ostrzegałem, tak więc się stało: http://forum.pclab.p...-y5070-problem/

Zobacz postmikilys, o 25 Luty 2015 - 18:40, napisał(a):

W związku z niezgodnością tematu z zasadami działu i ignorowaniem przyklejonego wątku, temat zamykam.
Tym samym ostrzegam, że jeśli ktoś odpowie w temacie o laptopach Lenovo serii Y, w tym założy taki, dostanie 100* dni ZPP.
* - kara zostaje zmniejszona do 30 dni oraz przewiduje pewne ulgi

#2 Użytkownik jest niedostępny   poznaniak77 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 11:39

Cześć

Posiadam tego notebooka w konfiguracji z I5, matrycą HD oraz 4 gb. ram. Od siebie mogę dodać, że matryca FHD jest lepszym rozwiązaniem dla osób które zniosą tą rozdzielczość na 15 calowym ekranie - lepsze odwzorowanie kolorów itp. itd. jednak dla osób takich jak ja gdzie męczarnia dla oka to natychmiastowy ból głowy proponuję HD. Różnica w wydajności w grach porównując matryce to do 30% na plus dla HD.

W moim egzemplarzy nie ugina się klawiatura jak piszą koledzy na sąsiednim forum - być może jestem szczęściarzem. Największy minus to temperatura dysku - bez podkładki chłodzącej dobija u mnie do 54*. Na co dzień do grania używam Notepal U3 pod laptopem co owocuje temp. CPU do 69* co uważam za spoko wynik.

Pozwolę sobie rozwiać wątpliwości co do słuszności wyboru między modelami z I5 a I7:

1) Dla gracza - I5!
2) Renderowanie, grafika itp. - I7

AD 1)

Jak wielu pisało zapas mocy jest w I7 i zgadzam się z tym natomiast nie dla gracza i nie w tym laptopie - baaaa, w żadnym w tym przedziale cenowym. Kiedy nasz I5 zacznie ograniczać nowe tytuły to gwarantuje Wam, że GTX powie to samo tyle, że 3 razy głośniej.

AD 2)

Jeśli planujesz pracę w programach wykorzystujących 4 rdzenie to wybór I7 jest jak najbardziej trafny. Pamiętaj jednak, że ten wybór odbija się na temperaturze pracy zarówno CPU jak i HDD.

Co do samej wydajności to 3Dmark11 pokazuję 2505 pkt. natomiast Ventage ponad 10 000 - dokładnego wyniku nie pamiętam. Ja można już wyczytać na forach GTX pozwala ładnie się podkręcić zachowując przyzwoite temperatury - sam jeszcze nie próbowałem bo póki co standardowe taktowania wystarczą mi w zupełności.

#3 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 12:25

super takie odpowiedzi mi sie podobaja, mysle ze fajne kompendium mozna zrobic,dokladnie dl amnie polaczenie i5 i 660 oraz matrycy HD jest optymalne,

ps. moze jak bedziesz mial czas i ochote porobisz pare niezaleznych testow, ale gier, benchmarki nic nie mowia::)

nie myslales nad ssd?
pozdrawiam

#4 Użytkownik jest niedostępny   konrys 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 12:27

Dla graczy to lepiej i7 z matryca HD

#5 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 12:33

Zobacz postkonrys, o 27 Wrzesień 2012 - 13:27, napisał(a):

zalezy od gry, jedne to wykorzystaja bardziej inne mniej , generalnie im wiecej mocy tym lepiej wiadomo:)ale cena rosnie:)

#6 Użytkownik jest niedostępny   Raptis91 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 12:35

Panowie chciałbym kupić w/w laptop.

Jednak zamierzam go podłączyć do swojego monitora - T240HD ( 24") - da radę ?

Od czasu do czasu także jakiś film w FHD.

Ten post był edytowany przez Raptis91 dnia: 27 Wrzesień 2012 - 12:35

#7 Użytkownik jest niedostępny   poznaniak77 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 12:49

Zobacz postdario27, o 27 Wrzesień 2012 - 13:25, napisał(a):

super takie odpowiedzi mi sie podobaja, mysle ze fajne kompendium mozna zrobic,dokladnie dl amnie polaczenie i5 i 660 oraz matrycy HD jest optymalne,

ps. moze jak bedziesz mial czas i ochote porobisz pare niezaleznych testow, ale gier, benchmarki nic nie mowia::)

nie myslales nad ssd?
pozdrawiam

Testów niezależnych nie będę robił bo mija się to z celem - w sieci jest ich pełno i jak wiadomo do 4 tys. zł nie ma alternatywy dla Y580 - można podyskutować o MSI lub ewentualnie Clevo.
SSD nie rozważałem - od początku wiedziałem, że go wsadzę wraz z dodatkową kotską 4 gb. pamięci ;)

Ten GTX nie nadąża już za I5 kolego - to nie jest desktopowa karta. Do samych gier kupno I7 mija się z celem, wierz mi lub nie.

Zobacz postRaptis91, o 27 Wrzesień 2012 - 13:35, napisał(a):

Da radę bez problemu - dlaczego miałby nie dać?

Bym zapomniał o tym co również mnie bardzo ale to bardzo cieszy w tym modelu a do czego byłem sceptycznie nastawiony... Mianowicie podświetlana klawiatura! Kurde taka drobnostka a tak cieszy mimo, że piszę bez spoglądania na nią ;)

#8 Użytkownik jest niedostępny   adrianpop16 

• Szpecjalista od zestawów komputerowych
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 13:42

Ja jednak powiem, że też bym wybrał i7. Do grania jednak lepiej. Teraz będą wychodzić coraz nowsze gry i 2 rdzenie to będzie za mało.

PS. Do moda. Proponuje przypiąć temat

Ten post był edytowany przez adrianpop16 dnia: 25 Sierpień 2013 - 17:32

#9 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 13:48

a ja uwazam ze mozesz testy porobic :D chodzi o to aby tu byl temat zrbiorczy i nie trzeba latac i szukac po innych stronach :D ja dopiero szykuje sie na zakup wiec nie mam jak:)

ps.dokladnie mozna go przypiac

Zobacz postRaptis91, o 27 Wrzesień 2012 - 13:35, napisał(a):

z jaka matryca planuujesz?HD czy FHD?bo jak z HD to bedzie obraz na wyjsciu skalowany, ja tak mam u siebie tylko na plazmie tego nie widac, mam matryc HD i tv FHD i jest super:)

Ten post był edytowany przez dario27 dnia: 27 Wrzesień 2012 - 13:49

#10 Użytkownik jest niedostępny   Raptis91 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 14:05

a jak będzie najlepiej?

#11 Użytkownik jest niedostępny   Mieto 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 14:06

Szczerze mówiąc nie spotkałem sie z konfiguracją i7 z matryca HD, tylko FHD.
Jak znajdę chwilę to na dniach powrzucam testy z paru gier i jakiś benchmarków (i5, 4gb ram, reszta standard). Z lapka jestem ogólnie zadowolony, jedyne co mnie lekko irytuje to uginająca sie klawiatura w lewym górnym rogu, ale jakby porównac ilość minusów i plusów to raczej nie ma konkurenta w swoim przedziale cenowym.

Mam pytanie odnośnie dysku SSD - jest możliwość bootowania z dysku ssd podłaczonego przez msata?

#12 Użytkownik jest niedostępny   PCGerwazy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 14:07

Test Mobilnych IB w grach

#13 Użytkownik jest niedostępny   Raptis91 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 14:22

Największe wątpliwości mam czy nie lepiej poczekać na hybrydy notebooka + tabletu.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Mieto 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 14:52

Asus Padfone fajny kombajn 3 in 1 http://allegro.pl/as...2649294057.html

#15 Użytkownik jest niedostępny   Raptis91 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 14:59

Ta i wydajność laptopa za 1300 zł

Ten post był edytowany przez Raptis91 dnia: 27 Wrzesień 2012 - 14:59

#16 Użytkownik jest niedostępny   poznaniak77 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 16:07

Zobacz postadrianpop16, o 27 Wrzesień 2012 - 14:42, napisał(a):

Ja jednak powiem, że też bym wybrała i7. Do grania jednak lepiej. Teraz będą wychodzić coraz nowsze gry i 2 rdzenie to będzie za mało.

PS. Do moda. Proponuje przypiąć temat

Skoro już tak wybiegasz w przyszłość to rozumiem, że ten GTX w tym lapie będzie się "rozwijał" i będzie co raz to lepszy do tych nowych gier, tak? :E Jak I5 nie da rady to GTX będzie już nic nie wartym szrotem!

#17 Użytkownik jest niedostępny   Think 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 17:15

Polecając i5 z grafiką nvidii zapominacie o jednym ale bardzo istotnym szczególe świadczącym na niekorzyść takiego połączenia. Sterowniki kart graficznych nvidia do poprawnego działania potrzebują 4 rdzeniowego procesora a już można wyczytać na labie, że radzą sobie jeszcze lepiej na 6 rdzeniówkach. Z tego powodu polecam konfigurację z i7 jako bardziej racjonalną.

#18 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 17:27

a czy narzut sterow na geforacach nie mial miejsca prz starych core?i nie wiem czy dotycza akurat mobilnych graf

#19 Użytkownik jest niedostępny   Think 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 17:44

Zobacz postdario27, o 27 Wrzesień 2012 - 17:27, napisał(a):

a czy narzut sterow na geforacach nie mial miejsca prz starych core?i nie wiem czy dotycza akurat mobilnych graf

Niestety problem dotyczy, w mniejszym lub większym stopniu, wszystkich dwurdzeniowych procesorów, nawet tych z HT. Co do mobilnych grafik to po prawdzie są to zwykłe karty odpowiednio docięte do laptopów.

#20 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Wrzesień 2012 - 21:51

racja ale juz jest ciut lepiej ze wzgledu na poprawke sterownikow, aczkolwiek ja w swoim lapku jakis "cudow wydajnosciowych" nie zauwazylem

• (155 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »