Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VSS

LUNA P370EM HawkForce HD7970m CFX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,   

chciałem wam zaprezentować mój nowy nabytek

a jest to Luna P370EM (Clevo P370EM)by HawkForce , w konfiguracji AMD HD 7970m CrossFire , jest to bardzo ciężki kaliber jeżeli weźmiemy pod uwagę wydajność , zacznijmy jednak od wyglądu , Design Clevo się odrobinę poprawił z pozytywnym tego skutkiem warto skusić się i zerknąć okiem bo przy tej cenie jaka trzeba za 17 cali zapłacić to naprawdę warto się zainteresować tym produktem , konfiguracje można sobie pod własny Profil dopasować jednak juz w Podstawowej konfiguracji jest I7 QUAD i 8 GB RAM całkiem nieźle jak na początek faktu nie pominę ze w konfiguracji jest tez Matryca 17" FHD AUO V5 powiem ze jest to obowiązkowy gadżet seryjnie Luna P370EM tez posiada ciekawa matryce 17" FHD chiMei chyba (sprawdzę).

moja Konfiguracja

Luna P370 EM  ( Clevo P370 EM)

DISPLAY:

17.3" AUO B173HW01 V.5 - NonGlare72% Gamut

PROZESSOR:

Intel® Core™ i7-3840QM 8M Cache, bis zu 3.80 GHz

Karta Graficzna:

2 x ATI® Radeon™ HD7970M - 2GB GDDR5 - DirectX 11

Pamiec Podreczna RAM:

4x4 GB DDR3 1866

mSATA SSD:

128GB Crucial M4 SSD mSATA SSD

FESTPLATTE:

128GB Crucial M4 SSD

naped optyczny:

BluRay Brenner czyta i nagrywa BluRay/DVD/CD

SYSTEM:

Microsoft® Windows 7™ Ultimate 64Bit SB

WLAN:

WLAN KILLER™ 1103 WIRELESS GAMING (kein Bluetooth)

BlueTooth

SERVICE:

24 Monate PickUp Garantie (1x)

 

Specyfikacja Clevo

 

 

CPU          

    Intel® Core™ i7-3940XM processor Extreme Edition

 (22nm, 3.00GHz, DDR3-1600MHz, 8MB L3 cache, TDP: 55W)

    Intel® Core™ i7-3920XM processor Extreme Edition

 (22nm, 2.90GHz, DDR3-1600MHz, 8MB L3 cache, TDP: 55W)

    Intel® Core™ i7-3840QM processor

 (22nm, 2.80GHz, DDR3-1600MHz, 8MB L3 cache, TDP: 45W)

    Intel® Core™ i7-3820QM processor

 (22nm, 2.70GHz, DDR3-1600MHz, 8MB L3 cache, TDP: 45W)

     Intel® Core™ i7-3740QM processor

 (22nm, 2.70GHz, DDR3-1600MHz, 6MB L3 cache, TDP: 45W)

    Intel® Core™ i7-3720QM processor

 (22nm, 2.60GHz, DDR3-1600MHz, 6MB L3 cache, TDP: 45W)      

    Intel® Core™ i7-3630QM processor

 (22nm, 2.40GHz, DDR3-1600MHz, 6MB L3 cache, TDP: 45W)      

    Intel® Core™ i7-3610QM processor

 (22nm, 2.30GHz, DDR3-1600MHz, 6MB L3 cache, TDP: 45W)

      Core Logic          

    Mobile Intel® HM77 Express Chipset

      Display          

    17.3” (43.94cm) FHD (1920x1080) 16:9 panel

      Memory          

    Dual channel DDR3

    Four 204 pins SODIMM sockets, support DDR3 1333/1600 MHz

 ( Real operation frequency depends on processor)

    Expandable memory up to 16GB/32GB, depends on 2GB/4GB/8GB SO-DIMM module

      Video Controller          

 

   

 

 •AMD Radeon™ HD 7970M (Wimbledon XT)

  -2GB GDDR5 Video RAM

  -Support PCIe x8

  -Microsoft DirectX® 11 compatible

  -MXM3.0 Type B

  -Support DisplayPort 1.2

  -Support AMD™ eyefinity technology

  -Support AMD CrossFireX™ technology

 

 

 

•NVIDIA® GeForce GTX 680M (N13E-GTX)

  -4GB GDDR5 Video RAM

  -Support PCIe x8

  -Microsoft DirectX® 11 compatible

  -MXM3.0 Type B

  -Support DisplayPort 1.2

  -NVIDIA PhysX™

  -GeForce CUDA™ technology

  -Support NVIDIA® SLI® technology

 

 

 

• NVIDIA® GeForce GTX 670M (N13E-GS1-LP)

 -1.5GB GDDR5 Video RAM

 -Support PCIe x8

 -Microsoft DirectX® 11 compatible

 -MXM3.0 Type B

 -Support DisplayPort 1.1a

 -NVIDIA PhysX™

 -GeForce CUDA™ technology

 -Support NVIDIA® SLI® technology

 

 

 

• NVIDIA® GeForce GTX 670MX (N13E-GR)

 -3GB GDDR5 Video RAM

 -Support PCIe x8

 -Microsoft DirectX® 11 compatible

 -MXM3.0 Type B

 -Support DisplayPort 1.2

 -NVIDIA PhysX™

 -GeForce CUDA™ technology

 -Support NVIDIA® SLI® technology

 

 

 

• NVIDIA® Quadro K5000M (N14E-Q5)

 -4GB GDDR5 Video RAM

 -Support PCIe x8

 -Microsoft DirectX® 11

 -MXM3.0 Type B

 -Support DisplayPort 1.2

 -NVIDIA PhysX™

 -GeForce CUDA™ technology

 -OpenGL 4.3

 

      Storage          

    Two changeable 2.5" 9.5 mm(H) HDD/SSD, SATA interface (RAID 0/1)

      (Factory option) One changeable 12.7mm(H) Super Multi/ Blu-ray Combo/ Blu-ray Writer ODD, SATA interface

    (Factory option) mSATA SSD, SATA interface

      Keyboard          

    Multi languages illuminated full size keyboard with numeric pad

    Built in click pad with multi-gesture and scrolling function

    W/A/S/D gaming key

      Sound System          

    High Definition Audio

    S/PDIF digital output

    Built in microphone

    Built in two 2W speakers

    Built in one subwoofer speaker

    Sound Blaster® X-Fi™ MB 2

    External 7.1CH audio output supported by headphone, microphone, Line-in, and S/PDIF jack

      I/O Ports          

    1 x USB 2.0 port

    4 x USB 3.0 ports (1 x powered USB port, AC/DC)

    1 x eSATA port (USB 2.0 combo)

    1 x Display port (Reversion depends on Video Controller)

    1 x HDMI™ output port (with HDCP)   

    1 x Headphone jack

    1 x Microphone jack 

    1 x S/PDIF output jack

    1 x Line-in jack

    1 x RJ-45 LAN port

    1 x DC-in jack

      Card Reader          

   

 

9-in-1 Push-Push Card reader

  - MMC / RSMMC

  - SD / mini SD / SDHC / SDXC

  - MS / MS Pro / MS Duo

      Slots          

   

 

Two Mini Card slots

  -1st for WLAN Combo Half size Mini Card with PCIe and USB interface

  -2nd for mSATA SSD Full size Mini Card with SATA interface

      Communication          

    Built in 10/100/1000Mb Base-TX Ethernet LAN

     2.0M FHD video camera

    (Factory option) Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 

    (Factory option) Intel® Centrino® Advanced-N 6235 (Jackson Peak 2) 2x2 AGN + Bluetooth

    (Factory option) Intel® Centrino® Wireless-N 2230 (Jackson Peak 1) 2x2 BGN + Bluetooth

    (Factory option) Wireless LAN 802.11B/G/N + Bluetooth v4.0+LE Combo Half Mini Card module

    (Factory option) Bluetooth v2.1+EDR module

      Power          

    Full Range AC adapter, AC in 100~240V, 50~60Hz, DC output 19.5V, 16.9A, 330W

    Removable 8 cells Smart Lithium-Ion battery pack, 89.21WH

    Battery life: 260 minutes (with NVIDIA® GeForce GTX 680M single, 89.21WH battery)

      Security          

    Kensington® Lock

    Finger print

    TPM1.2 

      Certificate          

    Windows® 7 (SP1)

    Windows® 8

    Windows® 7 (64-bit) Logo

    Windows® 8 (64-bit) Logo

    HDMI™ Certificated Logo

      Dimension          

    419(W) x 293(D) x 39.3~49.7(H) mm

    3.9Kg (Including single VGA card, ODD and 89.21WH battery)

      Other design          

    Rubber painting

    Intel® Rapid Start Technology

    Intel® Smart Response Technology

    Intel® Anti-Theft Technology

 

**The specification in gray are not available yet.

**The content is subject to change without notice. Other brand and product names are trademarks and/or registered trademarks of their respective companies.

**Battery Life may vary depending on applications and configuration.

**Version: 2012.11

 

 

 

 

 

luna5.jpg

 

 

wygląd i wykonanie ,

moim zdaniem jakość nie odbiega od jakości Alienware M18 (które do niedawna miałem) czyli krotko mówiąc dobrze i solidnie

luna1.jpg

luna4.jpg

luna3.jpg

luna5.jpg

 

 

 

 

 

 

klawiatura no tu wielki plus bo stabilna i nie pływa jak i się nie ugina podczas pisania jakby była zespolona z cala obudowa no i oczywiście podświetlaną w trzech sektorach oraz mamy do wyboru 8 kolorów na każdy sektor , mankament to mały Enter przycisk można sie przyzwyczaić (ja potrzebowałem 3 dni )

luna6.jpg

luna2-1.jpg

luna9.jpg

 

 

 

Napęd optyczny jest umiejscowiony z Prawej strony nie mam z tym problemu bo AW tez miał z prawej czyli dla mnie bez zmian , w moim zestawie jest zamatowany Napęd Sony BDRE bardzo cichy

luna2.jpg

 

 

 

 

jak na Extreme Gamer przystało dobrego chłodzenia tez nie zabrakło , powiem ze system chłodzący jest potężny nie to co AW wiatraczki po 5000rpm tylko w Luna P370EM zastosowano dwa wielkie wiatraki na każdą kartę graficzna i jeden deko mniejszy na Procesor wentylatory nie kręcą sie szybko całość jest o wiele cichsza jak AW M18 podczas stresu .

prime.jpg

 

 

Dźwięk to Sund Blaster X-FI mb²

luna1-1.jpg

 

 

Dodadkowy Bluetooth Modul , dzieki niemu mozna nie rezygnowac z Karty WLan Killer 1103 , która najszybszy czas reakcji PING

bluetooth_zpsd3700703.png

 

HDD

jako dodadkowy extras jest zlacze mSATA + 2x SATA 3 6GB/s , oczywiscie skorzystalem z tej przyjemnosci i pozwolilem sobie ja wykorzystać

Unbenannt-1.png

 

 

 

Wydajnosc tego zestawu hmmm przykładowo

BF3 AMD 6990m CFX 55 FPS

BF3 AMD 7970m CFX 85 FPS

sterownik 12.08 instalacja bezproblemowa

 

 

trochę o pracy na Baterii bo bateria w zestawie Gratisowo

 

przy Maksymalnym rozjaśnieniu Matrycy około 120 min

rozjaśnienie Matrycy 50% jest to czas okolo 150 min

20% rezerwy mam ustawione wiec może być ze praca na baterii może być dłuższa

 

 

 

 

jestem tak zafascynowany wydajnością za pol ceny ze inne wynalazki typu Alienware odejdą do lamusa

 

pytania proszę na PW kierować , w weekend postaram się uzupełnić brakujące szczegóły , mam dużo Pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za roznica gdzie kupiony , w polsce jest przedstawiciel ktory i tak wysyla do Clevo w razie RMA wiec jak policzysz droge to dlugo schodzi , tak to dzwonie do HawkForce opisuje problem zapada diagnoza zamawia czesci ja wysylam laptopa , 3 do 5 dni roboczych (zależnie od dostawy części )mam laptopa w domu juz naprawionego ,

po drugie porównaj ceny u przedstawiciela na wschód i jakość Komponentów zresztą jest i tak dużo lepiej jak jeszcze do niedawna, zdziwił byś się co na wschodnia Europe się sprzedaje , chciałem zakupić Asus G75 w Polsce ale nie kupiłem i dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki z zakupu bardzo fajny sprzęt.

Jesteś pierwszym u serem który pisze ze jest chłodniej nisz w Alienie.

Nie twierdze ze tak nie jest tylko to mi się w oczy rzuciło.

 

Sprzęcik fajny najważniejsze ze jest dużo niższa cena jak za Aliena,

zawsze jak jest konkurencja to i ceny spadają a to + dla konsumentów.

 

Na 7 zdjęciu, chyba nazywa się to sidabar, co pokazuje temperatury podzespołów i inne dane.

Czegoś takiego szukam od dawna ale niestety te co ty masz działają na gadżetach.

Jakieś czas temu Microsoft zalecił wyłączenie gadżetów bo bardzo łatwo jest przeprowadzić atak na kompa,

nawet jak gadżetów nie używasz a opcja ta jest włączona.

Tak ja się zastosowałem, było to 3-4 miechy temu.

Muszę poczytać jeśli załatali to i ja skorzystam z linku.

 

Życzę bezstresowego lapka. :yltype:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ostryb ,

sprzet jest naprawde fajny a najfajniejsze w tym sprzęcie jest cena :lol2: , teraz pracujemy nad bardzo wydajnym chłodzeniem , z pierwszego Samplera wydusiliśmy okolice 20% niższe temperatury na Karcie SLAVE , bez ingerencji w Bios i EC :P a będzie więcej

nawet mozna ocnac sprzeta

bf3oc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzę że kolega VSS to bawi się konkretnie.

Ja jestem prostym userem tak żadnych modyfikacji nie robię.

Życzę sukcesów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano sie dopiero rogrzewam , obcy sprzet malo czasu = duzo mozliwosci

38404090mhz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego punktu widzenia jest wydajniej jak na HD6970 CF desktop,

pogonilem proca na 4.1Ghz

i ponownie wzrost , BF3 jeszcze nie testowane ale mysle ze te 2-5 fps bedzie wiecej

vantage4100cpuz.png

 

 

jeszcze jeden test bf3 na wysokich ustawieniach bez OC cpu,

bf3hoch.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dobra wiadomosc,

 jak znajde czas zrobie test wydajnosci Baterii z jedna Karta graficzna , ale skoro przy crossfire jest to okolo 150 min to w przypadku jednej karty Graficznej może byc to ~170-220 min , P370EM ma Baterie o wiekszej pojemnosci jak P170 wiec chyba wydajnosc powinna byc podobna na dedykowanym GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny dobra wiadomosc dla zapalonych graczy , udalo na sie przetaktowac pamieci na 1866 MHz

cl111866.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk systemowy mSATA Crucial M4 plus dysk na programy Crucial M4 SSD

ssdbench-1_zps405983b9.png

Unbenannt-1.png

 

disk info (maly blad bo mSATA SLOT ma zlacze SATA2 , crucial M4 mSATA obsluguje max 6GB/s interface)

ssdsmrt_zps5ac7a16b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ceny za 15,6 cala z serii Luna, ale odrzuca mnie niemożliwość wybrania wersji z klawiaturą US. Za żadne skarby świata nie kupię lapka z inna klawiaturą niż US. Szkoda, bo ciągle szukam gamingowego lapka, za którego mógłbym zapłacić w okolicach ~1100 euro. Te by się nadały, ale ta cholerna klawiatura :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey ,

 

Tak jest mozliwosc instalacji dowolnej klawiatury trzeba tylko zapytac ;) Clevo sprzedaje sie na calym swiecie u jednych taniej a u drugich drozej , ale ogolnie sager i clevo maja wszystko w asortymencie co dusza zapragnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi SSH. Laptop pobiera dużo mniej prądu podczas grania (jakieś 120w różnicy jeżeli chodzi o 7970m vs 7870). Do tego w idlu to już w ogóle różnica bardzo duża. Zajmuje mało miejsca na biurku i nie ma plątanimy kabli (kabel od zasilania, myszki i słuchawek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzez modyfikacje chłodzenia GPU SLAVE, wiatraki przestały się szybko kręcić zastępczo zmniejszenie Vcore 1.125@3.5GHz

bftemp_zpsd9618e87.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego standardu względem którego dokonywane są te pomiary, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowana plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 czy konstrukcjach Sunona MagLev i "kolaboracji" w modelu Corsaira ML120).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
    • https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-co-po-ukrainie-swiat-szykuje-sie-na-zwyciestwo-rosji,nId,7456691#crp_state=1 Rosja miała upaść po dwóch dniach przecież? https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/politico-650-tys-mezczyzn-ucieklo-z-ukrainy-przed-poborem-a-na-froncie-spada-morale,826139.html Niewolnicy nie chcą walczyć za skorumpowany faszystowski kraj
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...