Skocz do zawartości
Ofilmowy Solo

Star Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieje się więcej niż w niejednej wydawanej grze AAA co rok lub dwa, ale lepiej od razu rzucać błotem i lać żółcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

ta gra pokazuje czym są współcześni gracze i jak w łatwy sposób wykorzystać ich naiwność i głupotę (innym z przykładów jest temat o rtx 20xx na tutejszym forum).

 

Gra dostała już 200mln $ z czego większość to zbiórka w ciemno a jest dopiero w fazie alfa. Grywalność żadna.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat model tworzenia gier oparty o metodę KS, lub wczesnego dostępu na steamie daje szansę tworzenia projektów, które UBI czy takie EA uznaje za ryzykowne lub za trudne, czy za kosztowne i wyrzuca do śmieci. Dużo bardziej cenię sobie ludzi właśnie, którzy inwestują w projekty o podwyższonym ryzyku, ambitne nawet jak te okażą się porażką, niż bandę graczy co rok kupującą takiego samego tasiemca od UBI.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle gier na rynku, że kupowanie AC to zwykłe wyrzucenie pieniędzy w błoto i uczenie wydawców jak UBI partactwa. Jak coś niszczy rynek to właśnie ludzie kupujący AC, FC i CODy.

Jest tak mało dobrych gier AAA na rynku, że mam je wszystkie ograne :E Więc sięgam po dobre gry Indie jak. np. Frostpunk, Two Point Hospital czy Graveyard keeper. Taki The crew 2 był dobrym zapełniaczem czasu do wyjścia FH4, a AC:Odyssey daje radę przeczekać do RDR2.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbym ograł co miałbym ograć, a jest to już zwyczajnie niemożliwe, to tak przeciętnego i pustego AC nie kupiłbym, ba nawet nie planuje nabywać tej gry w promocji za 30zł, bo jest zwyczajnie pusta, bez treści i nie wnosi nic nowego. Płacić za grind to jest niszczenie rynku, a nie wczesne dostępy, które owszem są ryzykowne i mają spory procent ryzyka porażki, ale mimo wszystko są w dużym stopniu perspektywiczne, kiedy taki FC to wręcz kroki wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz, piękniejszego graficznie odwzorowania egiptu czy grecji. Dla mnie chociażby z tego powodu warto zobaczy te gry. A pusty grind? To większość dzisiejszych gier.

 

Citizena nie wesprę bo najnormalniej marnotrawią kasę, którą już dostali. Jeśli skończą tą grę i będzie się nadawała do grania to dopiero kupię.

 

@Down

Ważne, że przepięknie wygląda i jest klimat grecji jak w wcześniejszej odsłonie był klimat egiptu. Nie mówię, że nie ma dobrych gier są, ale to mniejszość jak W3, GTA. Zresztą czas zakończyć tą rozmowę i przestać nabijać posty w tym wątku, bo o samym Star Citizen nawet nie ma o czym dyskutować na dzień dzisiejszy. Chyba, że o marketingowej paplaninie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Grecję wybrali do metody kopiuj wklej, a nie z wyższych pobudek i nie gadaj bzdur, że nie ma gier bez normalnych dialogów które nie wprowadzają zażenowania, ba w FC nawet tego nie chciało im się tworzyć i główna postać praktycznie nie istnieje :lol2:

 

Za grafiką nie idzie klimat gry i co z tego, że taki Paryż w Unity wizualnie to najlepsze odwzorowanie skoro nie da się w to grać bez znudzenia, a próba poznania fabuły jest porównywalna do wbijania sobie gwoździ :E

 

Grając w GTA, Wiedźmina, SD było dużo więcej, niż tylko sam grind, nie obrażaj całości rynku.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry od ubi przynajmniej są grywalne. Ja tam wolę grać niż kupować grę w którą być może za 5-10 lat zagram :E

Kilka razy odpalałem alphę w darmowych dostępach i nawet nie ma już o czym dyskutować, jeśli chodzi o kształt, zawartość i działanie tego czegoś. Bo grą tego w obecnym stanie nie da się nazwać :E

 

Przynajmniej w miarę wiesz co komentujesz. 3.3 sporo zmienia, ale nvm bo to nadal alpha. (ale generalnie 3.3 będzie na dniach - zajrzyj)

Problemem (wg. mnie sporym dla firmy) są ludzie i recenzenci którzy nie mają bladego pojęcia o tym wszystkim, a strasznie, strasznie dużo treści produkują.

 

W takiego The Long Dark warto był zainwestować w to coś co się zwie Star Citizen ani myślę :E

 

Mam to samo :|

Empyrion - Galactic Survival, jej gdyby tam przywalić "choćby" z $5m, albo Avorion, i jeszcze parę takich tytułów bym wymienił.

 

ja nie powiedziałem że się nic nie dzieje. Owszem tam bardzo mocno pracują, - nad prezentacjami żeby podtrzymać zainteresowanie.

 

Tak bardzo nie wiesz o czym piszesz :(

Tak dużo piszesz :(

(w sumie mój jedyny problem jeśli idzie o temat SC)

 

ta gra pokazuje czym są współcześni gracze i jak w łatwy sposób wykorzystać ich naiwność i głupotę

 

Nah, to o czym piszesz to pokazuje EA i Ubi - wydając to samo cały czas i wyciskając z ludzi ile się da mikrotransakcjami.

Nie no, jak w GTA5 ciśnie za całkowicie OP wirtualne przedmioty - cisza

Jak SC sprzedaje dostęp do statków, bez uwzględnienia modułów (coś jak EVE) - OMG OMG jaki cyrk!!!!

(czy serio nikt tu nie grał w EVE? Serio nikt tu nie rozumie ile wart jest sam statek? Serio nikt nie rozumie, że tu wielu statków po prostu samemu nie obsłużysz?)

 

----

 

1. Tak strasznie piszecie jakie to indie produkcje ograliście (NIE TYLKO W TYM TEMACIE), tak mało to jakoś widać na forum xD Gdzie to zainteresowanie oryginalnymi produkcjami?

Mój temat o Factorio - http://forum.pclab.pl/topic/1015067-Factorio/

xDDD Kto z was wie, z jakiej gry jest mój avatar? ;) Nie no kpie sobie trochę.

90% z was, to zwykli casuale, którzy po prostu mają konto na forum o grach. (ot, moja opinia - nie wymieniam nikogo konkretnie)

 

(spokojnie, zmierzam do czegoś, nie denerwujcie się zanadto)

 

2. Bardzo proszę, nie wyśmiewajcie mojego pisania o tej grze... w temacie o tej grze. Jeśli już myślicie że to scam, proszę was - udowodnijcie to, lub chociaż przedstawicie to co wiecie o SC.

Wyzywanie od debili, tych którzy wspierają SC również nie jest szczególnie kulturalne. Ja bym sobie tylko chciał tu powklejać rzeczy o SC, ale się boje bo za każdym razem jest atak.

 

3. Wracając do końcówki punktu pierwszego... niesamowicie jest czytać po wątkach jak to gry są wtórne i beznadziejne, a później patrzeć jak niesamowicie ambitny projekt jest gnojony gorzej niż produkty EA.

Nie, nie niesamowite - cholernie smutne.

 

PS Oddam wam trochę sprawiedliwości, bo faktycznie potrafią golić tych największych akolitów (z nimi to nawet ja nie mógł bym porozmawiać o SC, bo by mnie od hejtera wyzwali, choćby za to co wkleiłem o FoIP). Jakoś jednak nie widzę, żeby modyfikowano pod nich grę i robiono z niej koreańskie p2w. A to co wy wyczytujecie, to już wasza sprawa.

 

 

TL;DR Będę wklejał więcej info o SC, przydało by się mniej spamu o tym jaki to jest scam. (i więcej szacunku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

za 5-6 lat wrócimy do tego tematu i powymieniamy się tymi samymi opiniami. LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zero wiary w to, że kiedykolwiek zostanie wydana pełna gra. Im bardziej patrzę (włącznie z 3.3) tym bardziej widać, że cała gra pisana jest na szerokość (bo tak łatwiej) i wciąż opiera się na niepowiązanych ze sobą elementach (albo wiązanych na siłę) a nikt jej tak naprawdę z góry na dół nie zaplanował.

Dla mnie z punktu widzenia architekta oprogramowania ich cała praca wygląda tak: https://giphy.com/gifs/bug-production-fixing-XjlNyeZp5lDri

 

Do tego ten gościu jest ślepy i nie wie jak działa pociąg.

Edytowane przez dape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.3.5 czyli OCS (object container streaming) w okolicach grudnia.

OCS juz jest na PTU i to czuc w FPS.

 

https://robertsspaceindustries.com/roadmap/board/1-Star-Citizen

 

osobiscie czekam na NPC-crew. bo latac jest gdzie i czym, ale np. nie wyobrazam sobie biegac po takim np. Hammerheadzie od dzialka do dzialka, robiac misje z piratami :) CIG powinien sie teraz troche bardziej skupic na freelancerach

Edytowane przez SuLac0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta "gra" jest tworzona z myślą żeby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy. Dlatego nigdy jej nie skończą. Wyciągnęli masę pieniędzy na jej stworzenie a wydali pewnie z promil tego. Teraz ciagle ja "tworzą" żeby jeszcze doić naiwniaków

Edytowane przez ASK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo te prawie 500 osób pracujących obecnie nad tytułem to są pewnie więźniowie koloni karnych pracujący za free w ramach wyroku.

Bo przecież Roberts by nie wydał rocznie ponad 30KK$ na samą ekipę, na bank o tym pomyślał... a to złodziej jeden :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Są łosie którzy im wpłacają kasę to ich doją. Nie chodzi o to żeby zrobić grę ale żeby ciągnąć kasę.

Zrobili widowiskowy trailer :D

Ta gra to największe szyderstwo z tych wszystkich co wpłacają kasę na "projekty".

 

Z internetów. Koszt wiedźmina 3 podstawki włącznie z kampanią reklamową to około 70mln $, GTA5 265mln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo te prawie 500 osób pracujących obecnie nad tytułem to są pewnie więźniowie koloni karnych pracujący za free w ramach wyroku.

Bo przecież Roberts by nie wydał rocznie ponad 30KK$ na samą ekipę, na bank o tym pomyślał... a to złodziej jeden :o

Ciekawe podobieństwo :E

Prezes Amber Gold, Marcin Plichta, udzielił wywiadu w tygodniku WPROST. W rozmowie tłumaczył na czym polega jego biznes i odpadł zarzuty Komisji Nadzoru Finansowego o niezgodność z prawem jego działalności. Plichta zaprzeczył również, jakoby Amber Gold była piramidą finansową, co zarzucali mu specjaliści.

 

- Po pierwsze, piramida nie posiadałaby tak rozległej administracji i sieci sprzedaży. W tej chwili zatrudniamy około 500 osób. Po drugie, piramida działa raczej skrycie, my jesteśmy otwarci na klientów, rynek, instytucje nadzorujące. Po trzecie, nie działamy na zakładkę, nie wykorzystujemy wpłaconych nowych pieniędzy na wypłaty zysków wcześniejszym klientom - powiedział prezes Amber Gold.

 

Marcin Plichta wyjawił również, że jego firma ma około 50 tysięcy klientów, którzy powierzyli mu 80 milionów złotych.

 

IMO, gdyby w przypadku Star Citizena nie chodziło o grę komputerową - i to skierowaną do wąskiego grona zapaleńców - instytucje nadzorcze już dawno dobrałyby im się do tyłków.

 

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

"Piramida działa raczej skrycie". Co za półgłówek.

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem uzbierali już 200 milionów dolarów.

 

https://www.pcgamer.com/star-citizen-shoots-past-dollar200-million-in-crowdfunding-ahead-of-free-week/

 

Jak dobrze pójdzie to przy 500 udostępnią wersję beta ;)

 

Pierwotnie chcieli 500.000 USD z celami dochodzącymi do równych 6.000.000, a finalnej wersji ani widu ani słychu. Ciekawe czy w dziesięć lat się wyrobią. Na pewnym etapie chciałem nawet dołożyć się do finansowania, ale widzę że dobrze, że z tego zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podpowie ktoś jak wziąć udział w darmowym tygodniu? Zarejestrowałem się zgodnie z instrukcją ale w zakładce "games" dalej wyskakuje info o tym, że nie mam żadnego pakietu i nie mogę pobrać launchera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wpisać kod który jest podany na stronie https://robertsspaceindustries.com/promotions/IAE_Free_Fly masz tam instrukcje.

 

Właśnie grałem.. w zasadzie próbowałem grać z kumplem bo przez 2h nie udało nam się wejść do jednej instancji :E UI to dno, optymalizacji w zasadzie nie ma, wszystko działa byle jak. No niezłe guano :E 200 mln? Ktoś sobie zafundował prywatny odrzutowiec, a to zlecił do napisania stażystom za 2k netto :E I jeszcze instancje po 50 graczy, a tak się śmiali z Elite :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem pół dnia. Grafika "kosmiczna". Latanie bardzo fajne. Czucie postaci również rewelacja.

 

Stabilność? Nie istnieje.

Nie wiem czy udało mi się jedno zadanie dopiąć. Wiecznie się coś bugowało. Notorycznie problem z odpalaniem statku bo nie ma przycisku. Dopiero za którymś razem zsiadania i siadania na fotel zaskakuje pełny kokpit. Wracam sobie z pakunkiem i chce otworzyć mape. Po czym gra się gliczuje na ekranie ekwipunku (F1) lub mapy (F2) i nie idzie z niego wyjść. Po kliknięciu jeszcze raz żeby zamknąć włącza się ponownie. Wpada w pętle i nic się nie da zrobić. Kilkukrotne naciśniecię powoduje wyjście ale interfejs nie działa i jedyne co można zrobić to uruchomić te pętle ponownie. Straciłem przez te gre kupe czasu bo ujęła mnie grafika i klimat. Finalnie serdecznie odradzam zakup, ale polecam w ramach darmowego tygodnia zobaczyć niezdecydowanym jak gra wygląda.

Edytowane przez hajapackage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na serio skok na kasę :E. Na golu już profilaktycznie zaznaczyli 2021 :E

 

Więc jak single wyjdzie ~2021 to pełna wersja kiedy? 2025 :lol2:

 

W sumie z tego co pamiętam to Squadron 42 początkowo był planowany na 2016 rok :E taka mała obsuwa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak, ale bez takiej szopki. Powstawało sobie w ciszy i spokoju, aż do jej wydania.

 

"Star Citizen’s Squadron 42 campaign, initially planned for 2016, is now targeting 2020"

 

https://www.vg247.com/2018/12/21/star-citizen-squadron-42-beta-mid-2020-target/

 

Już dziś planują betę na drugą połowę 2020 roku :E

 

W 2020 roku znowu się dowiemy o kolejnym terminie na 2024 :lol2: itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tej szopki nie było by ani centa na grę, nie mam ochoty bronić Robertsa, bo dla mnie zakup dopiero jak wyda singla, ale wydanie dużej gry z otwartym światem dla R przy RDR2 gdzie już dużo mieli od silnika po studia było wyzwaniem na 8lat, a sama gra też rewolucją nie jest, a tu zaczynamy od dosłownie zera ;)

 

Edyta:

W październiku 2012 roku twórcy gry rozpoczęli na swojej stronie internetowej kampanię crowdfundingową, wykorzystując IgnitionDeck, plugin crowdfundingowy do WordPressa[15][16]. Kilka tygodni później rozpoczęli dodatkowo kampanię w serwisie Kickstarter.

Czyli realne prace zaczęli pewnie w połowie 2013r, a może jeszcze później.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...