Skocz do zawartości
Ofilmowy Solo

Star Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni było głośno o tym, że Chris Roberts, legendarny twórca serii Wing Commander, pracuje nad czymś dużym.

Dziś pojawił się trailer, który wgniótł mnie w fotel jak żadne trailer w tym roku.

Panie i Panowie, oto Star Citizen (oglądać głośno i tylko w HD!):

 

http://www.youtube.com/watch?v=5FKrOGj_94g

 

Kosmiczne symulatory to w praktyce wymarła rasa gier (coś jak realistyczne symulatory lotnicze, choć przecież tu i tam coś się czasami ciekawego pokazuje na rynku).

W Wing Commmandery niestety nie grałem (jakoś mnie to minęło, sam nie wiem czemu), za to pamiętam boską grywalność pierwszego X-Winga, czy X-Wing Alliance.

W skrócie mówiąc: uproszczony model lotu kosmicznego myśliwca, filmowa fabuła i tony grywalności na sekundę.

Czy tak będzie ze Star Citizen, nie wiadomo, ale graficznie trailer miażdży (to co pokazują to ponoć silnik gry).

Chyba się pomodlę, żeby ta gra naprawdę wyszła i wyglądała tak jak na trailerze.

W ciągu 120 sekund oglądania tego trailera Star Citizen wyrósł na najbardziej oczekiwaną przeze mnie grę, którą z piedestału może zrzucić chyba tylko zapowiedź Mass Effect 4. :)

Zapowiada się bomba!

Edytowane przez Ofilmowy Solo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wing Commandera pamiętam jeszcze z czasów amigi500 i bodaj zajmował trzy dyskietki oraz urywał gruszki wideo-audio-grywalnościowo :D Jestem również zachwycony tą informacją.

 

Wersja o lepszej jakości:

http://www.youtube.com/watch?v=t1Zc2oxijVY

 

Ps.

edyta.

http://www.youtube.com/watch?v=boeWQMHj-V4

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne symulatory to w praktyce wymarła rasa gier

Chyba w X3 nie grałeś i o X Rebirth nie słyszałeś. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegę poniosło (z wielkich to eveonline, a gier w przestrzeni kosmicznej jest więcej), co nie zmienia faktu, że Star Citizen/SQUADRON 42 zapowiada się na mocny cios :)

 

Ps.

Ktoś pamięta:

http://www.youtube.com/watch?v=HbegNmKRZUM

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że aligatory są wśród nas nie oznacza, że dinozaury nie wyginęły ;)

Kiedyś space-simów było na pęczki: kolejne X-Wingi, Freespace, I-War, Wing Commandery, Star i Freelancer, X-COM, itd.

Teraz jest tylko X, czysto sieciowe Eve, a poza nimi już tylko kilka amatorskich projektów więc zgadzam się z założycielem - space simy to obecnie wymarły gatunek, ale może się odrodzi tak jak udało się to przygodówkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVE to klasyczny MMO, a ja mówiłem o rasowych, mainstreamowych symulatorach.

To tak samo jakby powiedzieć, że symulatory myśliwców nie wymarły, bo przecież jest A-10C Warthog. No tak, tylko ile osób w to gra (ja dałem sobie spokój kilka miesięcy temu).

Tymczasem co jest ekscytujące w projekcie Robertsa:

- KOSMICZNY SYMULATOR PEŁNĄ GĘBĄ!!! :)

- gra na silniku CryEngine 3, jeśli dobrze się doczytałem, po prostu orgazm!

- opcje ekonomiczne, rozbudowa statków, po prostu wsyzstko co tylko powinno być w tej grze

- sam Roberts, który nie ukrywa że chce żeby w tej grze było wszystko co było najlepsze w symulatorach kosmicznych

- kapitalny look tego co widać, to nie jest jakaś amatorska produkcja, tylko atak na najwyższy szczyt.

 

Czy to się powiedzie, to inna sprawa, ale na razie wygląda obłędnie i olśniewająco.

 

BTW, dlaczego mi opcja [media] nie działa z moim linkiem do YT?

Edytowane przez Ofilmowy Solo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed snem zapuściłem trailer na TV z ciekawości i nie mam pytań, "must have", to zapowiada się na AAAAA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tylko X, czysto sieciowe Eve, a poza nimi już tylko kilka amatorskich projektów więc zgadzam się z założycielem - space simy to obecnie wymarły gatunek, ale może się odrodzi tak jak udało się to przygodówkom.

Fakt, wymarły i naprawdę wielka szkoda, że tak się stało - setki godzin spędziłem przy X3: Reunion i TC, zagrywałem się nocami we Freelancera, a to tylko te nowsze tytuły, czubek góry lodowej. Uwielbiam ten gatunek, dlatego też cieszę się, że nie został całkowicie zapomniany.

 

Generalnie warto zajrzeć na stronę oficjalną, gdzie znaleźć można trochę ogólnikowych informacji na temat poszczególnych elementów. Jest tam też wytłumaczenie dlaczego nie zdecydowano się na Kickstartera.

 

http://starcitizen.robertsspaceindustries.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Most current gen "AAA" games have around 10,000 polygons for a character and 30,000 or so for a vehicle. In Star Citizen, the characters are detailed at 100,000 polygons, the fighter at 300,000 and the Space Carrier 7 million! This allows unparalleled detail, making the visuals more immersive than has ever been achieved before. Every spaceship is built from 100s of sub-components, many of them moving and articulating just like they would in the "real" world. If a component gets damaged during combat be prepared to feel the effects on your ship.

 

@Ofilmowy Solo

BTW, dlaczego mi opcja [media] nie działa z moim linkiem do YT?

Wycinaj z linków "feature=player_embedded&"

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem u konkurencjii, zobaczyłem trailer, zobaczyłem kto to robi i jestem pod wrażeniem tego projektu, ale mógłby też reanimować Wing Commandera. W iXy grałem i żaden mi się nie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika to miazga, ale trzeba przyznać, że na powyższym filmiku trochę brakuje dynamiki. Wszystkie statki poruszają się odrobinę ociężale. To są w końcy myśliwce, powinny być zwinne, szybkie.

No i czekam na jakiś film pokazujący gameplay, bo jednak filmy, nawet robione na silniku gry, to jednak zupełnie co innego niż rozgrywka.

No i najgorsze: gra ma się ukazać zdaje się dopiero pod koniec 2014 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie to nie zrobiło wrażenia, od zwykły strzelanka w kosmosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać już na pierwszy rzut oka, że w obiekty wpakowano bardzo dużo wielokątów i może w końcu to będzie wyzwanie dla kart graficznych, bo obecnie co zatyka topowe karty to na siłę dodawana teselacja, albo ubersampling.

Chyba, że odnosisz się do grywalności to w takim wypadku dyskusji nie podejmę się, bo nie grałem :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokojąco wygląda ta rwąca się animacja na początku. Czyżby komputer na którym zgrywano film nie wyrabiał z obróbką? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minimalne:

Procesor: dwurdzeniowy

Karta graficzna: GeForce GTX 460

RAM: 4 GB

 

Rozsądne:

Procesor: Intel i7 2500, 2600 lub 2700

Karta graficzna: GeForce 670 lub lepsza

CDA

460 do minimalnych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo :E . Może CF z HD 6970 sobie poradzi chociaż na high bo na ultra to bym nie liczył :D A przez najbliższe 2 lata nie będzie kasy na nowe grafy. Mam nadzieję że multi gpu będzie wykorzystane.

Edytowane przez Realt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo :E . Może CF z HD 6970 sobie poradzi chociaż na high bo na ultra to bym nie liczył :D A przez najbliższe 2 lata nie będzie kasy na nowe grafy. Mam nadzieję że multi gpu będzie wykorzystane.

Widać dostaniemy pierwszą od czasów Crysisa grę zrobioną od początku z myślą o PC :E

Ale nie ma co sie dziwić - gra ma wyjść w 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik CryEngine 3. GTX 460 to naprawdę nie jest dużo w dzisiejszych czasach. Ta gra wygląda tak, że potężna karta będzie raczej konieczna, żeby zagrać na maksymalnych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aY227

3 godziny do końca

 

Zebrali 5,8 miliona 0_o (niecałe 2 przez kickstartera)

 

http://www.robertsspaceindustries.com/star-citizen/ - ogólnie zapowiada się na całkowitą miazgę i paroletnią dominację w tym gatunku.

 

Oj, naprawdę Branben nie trafił czasowo ze swoją zbiórką na nowego Elite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny do końca

 

Zebrali 5,8 miliona 0_o (niecałe 2 przez kickstartera)

 

http://www.robertsspaceindustries.com/star-citizen/ - ogólnie zapowiada się na całkowitą miazgę i paroletnią dominację w tym gatunku.

 

Oj, naprawdę Branben nie trafił czasowo ze swoją zbiórką na nowego Elite :)

To on wyda grę i już będzie do przodu :E

 

Branben przejechał się na tym, że kompletnie nic nie pokazał z gry, gdzie Roberts najpierw połamał nogi materiałami, a potem zaczął zbierać kasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na 6,23mln czyli więcej niż wszyscy zakładali, mam nadzieję że włożą trochę wysiłku w optymalizację bo jak patrzę na grafikę to się zastanawiam czy mi to w ogóle ruszy w FHD w 2014 :D

Edytowane przez Realt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tworzeniu kosmicznego symulatora udział mają pracownicy studia Crytek, odpowiedzialnego m.in. za Crysis.

 

Wydaje mi się, że w firmie Crytek było sporo fanów Wing Commander. Bardzo chętnie zgodzili się pomóc - przyznał producent.

 

eurogamer

To można być już w pełni spokojnym :)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...