Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawelek6

Sterowniki do Radeonów: HD 2xxx, HD 3xxx i HD 4xxx [Temat zbiorczy]

Rekomendowane odpowiedzi

@up

 

Jak "tylko"? Przecież to są te same 12.6 jak do innych systemów. Za czasu tego sterownika były już HD 7xxx, tylko to przy tych sterach AMD oficjalnie odcięło wsparcie dla kart z DX 10. A to, że działa, to widocznie dobrze się zainstalowały, ale 11.11 są szybsze i na prawdę ostatnie. Link do odpowiedniej wiadomości jest na początku odnośnie tego wsparcia po 11.11, czyli: "byle karta była wykrywana, a odetnie się ich później przy niższej wydajności, aby kupili nowy sprzęt", tak to sobie chyba AMD wydumało. Aczkolwiek przy twojej karcie to nie ma znaczenia, bo ona i tak się nie nadaje do grania; wiem, bo sam mam HD 4250 zintegrowane w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "tylko"?

normalnie - wejdź na ich stronę i pisze jak byk że AMD przygotowało ODDZIELNĄ wersję 12.6 dla 2xxx-4xxx (i dla stacjonarnych i mobilnych) dla windows 8 - sprawdzałem i ta wersja ma więcej MB niż jakakolwiek inna 12.6) - a czy w samym kodzie coś się zmieniło czy nie to mam za małą wiedzę. Tylko sprawdziłem je i są katalogi od win8 w sekcji wyświetlania, brak innych systemów.

zresztą - w windows 8 zmieniono format sterów do grafy - więc też nie mogą być identyczne co z win 7

 

p.s. z ciekawości przejrzałem też treści plików i sterowniki na 200% nie rozpoznają wyższego modelu karty niż ATI Radeon HD 4870 X2 - bo na tym się lista dla nich kończy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra. Pod Win 8 mamy zryte stery dla tych kart, bo na bank tylko je przystosowali do tego systemu, a z wydajnością jest do bani jak na innych systemach. Już pisałem wcześniej, że AMD namieszało dla tych kart wydając 11.12, jest stosowny link na początku. Jednak mi to już w sumie zwisa, bo siedzę na Win 7 i nie zawracam sobie głowy nowymi sterami, ciągle 11.11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odkop, ale te sterowniki AMD naprawdę jakoś dziwnie się zachowują.

U mnie karta 100% sprawna, a na 12.6 (testy) były takie "jaja":

http://i47.tinypic.com/2wci51d.jpg

 

Też miałem czasami taki zielony ekranik na 4850@12.6, głównie przy oglądaniu YT.

Niestety na 11.11 nie testowałem bo już się karty pozbyłem, zdążyła mnie dość zdenerwować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nawet nie wiesz z jaką wielką chęcią pozbyłbym się swojej grafiki. Tylko ściągnąć chłodzenie, bo dobre i sprzedać, ale samą kartę na tortury. Mam milion pomysłów co bym jej zafundował za te jej wszystkie "uroki". :] Jednak problem tkwi w kasie, bo nie mam na nową kartę i tylko dzięki temu ta franca siedzi jeszcze w moim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam problem ze swoja karta graficzna 4850 nie wiem czemu ale tylko w jednej grze lapie zwieche po 2 minutach MOH. warfighter.

sterowniki sciagalem ze strony amd wiec nie wiem czemu wystepuje dalej ten problem prosze mi powiedziec jak to naprawic badz link do sterownikow kompatybilnych z windowsem 7 64bit

 

sprzet

i5 2500k

hd 4850 1gb

4gb ramu

plyta p67 pro asrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak poradził Pawelek6 i od razu postawiłem 11.11

Wszystko śmiga, mimo, że to już dinozaur:

P5LD2 + E6300

HD 3870 512 gddr4 Sapphire

4x512 Ram

Zrobię testy 3d mark i wstawię

Dzięki za porady Pawelek6 !;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebkow

 

Nie wiem, ale najnowsze ze strony AMD, czyli 12.6 nie są odpowiednie. Pakuj 11.11, instrukcja na początku tego tematu. I trudno, że nie ma optymalizacji, bo nic nie poradzisz, nawet te niby najnowsze (niedziałające) 12.6 są z czerwca, więc przed wydaniem MoH'a. Wrzucałem link wcześniej do Win 7 x64, ale masz: KLIK. Tylko przed instalacją zapoznaj się z instrukcją w pierwszym poście!

 

Edit.: Podałem link do 11.11 dla każdego systemu w pierwszym poście, jako pierwszy punkt instrukcji.

 

@omegab76

 

Jak od razu postawione 11.11 i wyłączyłeś aktualizację sterownika, to ma działać bez problemów, tylko nic nie grzebać. Testu w "smarku" nie musisz robić, bo to już będzie ten dobry wynik. Jakbyś władował nowsze, a potem 11.11, to byś się co najmniej zdziwił...

 

@down

 

No to problemu żadnego nie miałeś, tylko normalna bezstresowa instalacja, a teraz ma po prostu działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak właśnie zrobiłem i już nic nie ryję:D

@up

Dokładnie, fifa 12 już śmiga, a to głównie kumplowi chodziło- pozdrawiam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem właśni problem z tymi sterownikami, ostatecznie skończyło się tak, że mam obecnie zainstalowane 12.6, ale zaraz po uruchamianiu systemu pojawia mi się takie coś:

41027738874273444797.jpg

 

Dodatkowo za bardzo nie wiem jakie foldery mam pousuwać, bo u mnie wygląda to trochę inaczej. Przykładowo w Program files nie mam dwóch folderów, a 4. AMD APP, AMD AVT, ATI, ATI Technologies - to jest stan z tymi sterownikami 12.6, nic nie usuwane na razie. W folderze AMD AVT znajduje się właśnie plik, który nazywa się kdbsync. Co mam robić? Dodatkowo mam procesor AMD, więc nie wiem, czy któryś z folderów tak podpisanych nie jest od jakiegoś sterownika procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem platforme(CPU,MOBO,RAM)i windows7 32bit na 64bit, i sterowniki 12.6 nadal instalują sie normalnie i dzialają, ale problem zaniżonej wydajnośći występuje teraz i u mnie. Po zainstalowaniu 11.11 potwierdzam, że wszystko wporządku i wydajność jest wyższa. Więc juz nie jestem wyjątkiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek14647

 

Zrób wszystko wg. instrukcji z pierwszego postu. Tam bodajże w punkcie piątym sam piszę o usuwaniu wszystkich folderów AMD/ATI, a zauważ, że sam mam bazę na AMD i jakoś działa. Pliki odnośnie proca czy płyty są chyba głębiej ukryte w folderze systemowym, bo u mnie żadnych problemów nie było po usuwaniu folderów, podczas mieszania sterami; tylko grafika była odinstalowywana i dokładnie tak pokazywał menadżer urządzeń. Zrób wszystko tak jak pisze na początku, tylko w sumie nie wiem czy ten komunikat jest związany ze sterownikiem.

 

@Palladino19

 

No w końcu prawo jest takie samo dla wszystkich. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówisz i niby jest ok. Komunikat zniknął więc musiał być od tego sterownika.

A jak u Was z wydajnością w nowszych grach? Jak na razie sprawdziłem najnowszego NFS'a i jest tak jak było, czyli tragicznie. Chociaż ta gra już musi mieć tak skopaną optymalizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem,

Otóż na HD3870 Fifa12 strasznie klatkuje, czy to nie wina sterów 11.11?- chociaż to mało prawdopodobne

Dzieje się to tylko w trakcie meczu, na arenie problem nie występuje.

Wyłączyłem w grze MSAA, renedering na min, w CCC prawie wszystkie kombinacje i nic...

Może ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na srednich detalach i rozdzielczosci 1366x768 w NFSie mam przewaznie powyzej cos około 40 kl/s, miejscami czasem gdzies spadnie do 25 ale to kwestia optymalizacji silnika tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie najnowszego NFS'a, to oczywiście, że będą problemy z wydajnością. Stery 11.11 są z LISTOPADA 2011, a więc nie ma w nich optymalizacji do gier wydanych po tym czasie. Zresztą te najnowsze do naszych kart, 12.6 są z CZERWCA TEGO ROKU, czyli i tak przed wyjściem tych najnowszych produkcji. Do tego już wiadomo jakie "czary" są na 12.6, więc nawet nie będę się na ich temat rozpisywał. W ogóle te "czary" są od 11.12, co pisze na początku tego tematu. Niestety mamy stare karty i AMD nas olało, bo NV jakoś dalej wydaje sterowniki do kart poprzedniej generacji i oni chociaż mają te profile do nowych gier w obecnych sterach. A i wracając do NFS'a, to jeśli dobrze zasłyszałem, to w ogóle jest chyba problem z optymalizacją, bo ponoć nawet osoby, które mają GTX'a 680 itp. mają czasem spadki do ok. 40 kl./s.

 

@omegab76

 

Nie wiem. :E W sterach ja nic nie kombinuję, czyli: AA i AF sterowane przez aplikację, A.I. włączone na standardowe, mipmapy HQ, synchronizacja na drugim ząbku, wygładzanie przezroczystych tekstur wył. i potrójne buforowanie wył.

 

@Dark_Reaver

 

Wow... ale i tak coś lipny ten wynik. Co to za unlock dokładnie, bo widzę, że to nie jest fabryczny Phenom. Pytam, bo mój Athlon z HD 4850 cię bierze: KLIK. Porównaj w ogóle poszczególne 3 wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Znalazłem rozwiązanie do Fifa 12 i już się dzielę;):

"""""""1.Wyłączyć vsync w grze

2.Wyłączyć AA w grze

3.SCREEN_SLEEP = 16 w fifasetup.ini (także dla Nvidii, nie pytać czemu, działa)

4.Defragmentacja partycji na której jest gra+ew. systemowej jeśli to inna

5.Priorytet czasu rzeczywistego dla gry.

6.Wymuś AA w panelu sterowania swojej karty graf(x2 starczy)

7.enable tripple buffering and vsync on D3DOverrider(aplikacja od Riva Tuner)

8.Wyłącz radar i scoreboard grze, ważne!

No to z pokazu slajdów zostały tylko wspomnienia, pozdrawiam tych, którzy odsyłali ludzi na wymianę sprzętu"""""

 

Z tym priorytetem nie grzebałem, ale już jest dzień do nocy:D

Riva Tuner też nie używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w najnowszym NFSie wydajność jest ok, Na ustawieniach Ultra dosyć często zdarzają się spadki FPS natomiast przy HIGH jest wszystko ok, bardzo płynna rozgrywka z tym, że niestety z powodu monitora gram tylko w rozdzielczości 1366x768 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć vsync w grze

 

Chyba oczywiste. Synchronizacja pionowa, to nie jest żaden efekt, a jak się nie wie, to poszukać na necie co to jest. Włącza się to tylko, gdy nam się za bardzo obraz rozjeżdża, ale jest to okupione zmniejszoną wydajnością (bo trochę zżera) i ograniczeniem ilości kl./s do częstotliwości odświeżania monitora (przeważnie 60Hz).

 

@down

 

No to ekstra unlock, nie ma co. :lol2: Dla bezpieczeństwa ja bym sobie odblokował jeden rdzeń do X3 i taktowanie tak 3,4 - 3,5GHz z tego co piszesz. Jednak ten starszy wynik już na prawdę ładny. A i ten system masz dokładnie od daty premiery? Bo siódemka w 2009 bodajże wyszła, ekstra. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dark_Reaver

 

Wow... ale i tak coś lipny ten wynik. Co to za unlock dokładnie, bo widzę, że to nie jest fabryczny Phenom. Pytam, bo mój Athlon z HD 4850 cię bierze: KLIK. Porównaj w ogóle poszczególne 3 wyniki.

 

X2 550 non BE. Unlock idzie do X4, ale jeden z rdzeni psuje obraz HD na filmach... (ekran sypie zielonymi kwadratami). Do gier się nadaje pięknie :D tam chodzi na 4 fajerki płynnie. Do tego powyżej chyba 3,6 GHz sypie się kontroler pamięci przy X4. Widzi tylko połowe RAMu :E

Do testu chodził na X3 @ 3565 MHz

 

http://www.3dmark.com/3dm06/14764481

Tutaj rekord. Nie pamiętam jakie były ustawienia do niego już.

Reinstal systemu by się przydał już chyba... ‎14 ‎lipca ‎2009, ‏<-data utworzenia folderu "Windows" :o Chyba w to nie uwierzę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym chciał użyć tych sterowników 11.11 na Windows 8 to co wtedy? Będą działać te z Win 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem... jeszcze chyba nikt nie próbował. I aż tak ci się śpieszy do tego Win 8? Mnie jakoś nie przekonuje to kafelkowe menu start na cały ekran, bo oni myślą, że mi się będzie chciało tyle myszą jeździć... Jednak, jeśli ci się pali, to sam sprawdź.

 

@down

 

Ja już podziękuję i nie zamierzam kombinować. Obecnie najnowszą zainstalowaną u mnie grą jest ME3, które wyszło w marcu i dobrze chodzi, więc nie zamierzam nic, a nic kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do profilów aplikacji, to przeciez mozna je dograc z nowszych sterownikow.

 

@UP

 

Ja te profile dogralem i nic sie nie stalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...