Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawelek6

Sterowniki do Radeonów: HD 2xxx, HD 3xxx i HD 4xxx [Temat zbiorczy]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ma ktoś sposób na HD 4800 pod Windows 10? Teraz na 8.1 używam ostatnich 13.4, ale pod 10 nie chcą pasować, a zależy mi na Catalyście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane. Kupilem ssd, postawilem system win8 64bity, ale teraz sterowniki nie chca mi sie zainstalowac.

Wczesniej na hdd tez z win8 64 bity sterowniki dzialaly. Sprawdzalem 13.2 i 13.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem pierwszą stronę o instrukcję dla systemu Win8.1 x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam za odkop ale mam pytanie . Posiadam kartę hd 4850 i windowsa 10 . Wszystko działa ale do pewnej gry potrzebuję zmienić niektóre opcję w CCC . Niestety, wydaje się, że CCC nie znajduję mojej karty graficznej i brak w nim jakichkolwiek opcji . Wrzucam screeny z menadżera urządzeń i CCC (dodam, że na win7 w CCC mogłem ustawiać skalowanie obrazu, miałem coś takiego jak płaskie panele cyfrowe, i dużo dużo więcej opcji było dostępnych) Pomoże ktoś ?

 

http://scr.hu/0a05/3zql0

 

 

 

http://scr.hu/0a05/f1ryd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... zachciewa się wam tej inwigilującej dziesiątki. :heu:

 

Do rzeczy. To jest oficjalny wątek, więc nie nazwałbym tego odkopem. Na początek, jakie sterowniki instalowałeś? Ponieważ to co zainstalowałeś, nie zainstalowało się dobrze, bo:

- nie masz właśnie opcji w CCC

- źle wykrywa kartę - raz, że pisze o wersji mobilnej "Mobility", a dwa powinna być podana tylko seria HD 4800, dokładnie coś takiego "ATI Radeon HD 4800 Series"; karty ATI/AMD nie są dokładnie wyświetlane po modelu pod Windowsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki instalowały się automatycznie po update'cie do windowsa 10 . Potem aby był ten CCC dostępny to zainstalowałem stery do swojej karty graficznej stare (11.xx coś tam ) ale sterowniik ekranu nie został prawidłowo zainstalowany a CCC zainstalowało się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracaj do pierwszej strony, wywalaj/czyść jak leci stery i próbuj w pierwszej kolejności te pod ósemkę, bo obecnie masz burdel.

 

W ogóle, to nawet nie wiem czy ktoś tutaj cokolwiek wspominał o problemach Win10 i ewentualnej naprawie - możesz przeglądnąć parę stron wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko krok po kroku sposobem z dnia 16.09.2015 r. dla win 8 i działa perfekcyjnie !! W menadżerze jest nazwa "4000 series" , w CCC pojawiło się tysiące opcji !!! Dzięki wielkie za pomoc !

 

PS. i jeszcze naprawił się mój problem z Don't Starve ! Kocham cię gościu wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czy jest jakas wersja sterownikow, ktore zainstaluja sie pod Windows 10? Jesli nie to czy te windowsowe sterowniki wystarcza do odpalania gier? Mowa o HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zainstalowalem win10 i zrobilem tak jak jest napisane w pierwszym poscie, ale potem i tak z windows update dociagnely sie sterowniki HD 4800 series. Gry dzialaja, ale jest problem z flashplayerem. Otoz filmy sie zacinaja, a w tym czasie aktywnosc karty graficznej rosnie do 85-90%. Ma ktos pomysl jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki jest ten wasz Win10. Powinno się dać wyłączyć aktualizacje, żeby ci system nie ingerował w stery, skoro ty wiesz lepiej.

 

Jeśli się wyświetla "ATI Radeon HD 4800 Serie", to akurat dobrze, bo tak powinna być karta wykrywana. Ja więcej nie pomogę, bo nie mam Win10 i HD 4850 już od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chcialbym zainstalowac sobie linuxa, ale pod tym systemem chyba nie da sie regulowac predkosci wentylatora. Biosowa regulacja wentylatorem jest kiepska bo dopiero przy 80 stopniach odpala wentylator. Z tego co pamietam mozna jakos zmodyfikowac bios pod tym katem. Wie ktos jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po formacie próbowałem instalować sterowniki. W menadżerze urządzeń po zainstalowaniu 11.11 było wszystko ok ale za to w grach brak porządanych rozdzielczości i 0 opcji w CCC . Pomogła instalacja 13.9 czyli aby rozwiązać ten problem robimy coś takiego

 

1.Czyścimy ze starszych/nowszych sterów

2.Instalujemy 11.11

3.Po zainstalowaniu jeżeli nie mamy opcji w CCC a windows nie wyszukuje rozdzielczości ekranu takie jakie powinny być instalujemy 13.9 wybierając niestandardowe i ponowną instalację wszystkich komponentów .

Po tym zabiegu wszystko powinno hulać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, szukałem ostatnio rozwiązania mojego problemu dokładnie opisanego na innym forum TUTAJ(mam nadzieję że linki na inne fora nie są tu zabronione, daję tylko by przybliżyć jaki był problem), ale mniejsza bo zmiana sterownika z 13.9 na ten polecany 11.11 w tym przypadku nie pomogła. Jednak chciałem tu spytać jeszcze o co innego, testowałem wydajność na 3DMark06 i 3DMark Vantage, wyszło tak

3DMark06 ze sterownikiem 13.9 wynik 12571

3DMark06 ze sterownikiem 11.11 wynik 13661

różnica chyba spora na plus

3DMark Vantage ze sterownikiem 13.9 wynik P8447

3DMark Vantage ze sterownikiem 11.11 wynik P8368

różnica niewielka ale jednak gorzej wypadł

Patrząc na te wyniki radzicie jednak 11.11 zostawić? Jest to tak że 11.11 sprawdzi się lepiej tylko w starszych grach wykorzystującym max DirectX9?

Jeszcze gdyby ktoś miał pomysł co do zlinkowanego tematu byłbym wdzięczny, chociaż prawdopodobnie coś się stało z kartą i za jakiś czas będzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to tak że 11.11 sprawdzi się lepiej tylko w starszych grach wykorzystującym max DirectX9?

 

Nie. Nowsze oferują bardzo nierówną wydajność. Są albo na poziomie 11.11 albo gorsze i to niezależnie od gry, czy wykorzystuje DX 9 czy 10 i czy jest nowsza czy starsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelek6 dzięki za odpowiedź tu i na PW, sprawdziłem jeszcze modowane sterowniki 13.2 od Ironclad'a no i niestety nie wiedzieć czemu nieźle namieszały...

- każdy kolejno otwarty folder otwierał się w nowo utworzonym oknie;

- na przeglądarkach podobnie, każdy link w nowej zakładce lub oknie;

- każdą zakładkę było trzeba klikać 2x by się przełączyła.

- kółko od myszki zamiast przewijać stronę to ją powiększało-zmniejszało.

To tak na szybko zaobserwowane błędy, dziwne że nikt wcześniej tu tak nie miał a instalowałem pod Win7 x64 mając 64-bit Windows 7 Home Premium (6.1.7601). Prosta instalacja raczej nic źle zrobić nie mogłem, a odinstalowałem wszystko jak poprzednio przy zmianie 13.9 na 11.11, teraz odinstalowałem ten modowany 13.2 i błędy znikły...

Szkoda bo po tym co tu wyczytałem dawał dodatkowe wsparcie przy nowszych tytułach a wydajność miał jak 11.11 (przy 3DMark Vantage troche lepszą)

3DMark06 ze sterownikiem modowanym 13.2

3DMark Vantage ze sterownikiem modowanym 13.2

Ironclad'a już niestety nie spytam ale może wiecie co mogło być przyczyną? Może ktoś korzysta z tego modowanego 13.2?

Format tak czy inaczej mnie czeka i chciałbym dowiedzieć się przed jak najwięcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie zawracałbym sobie gitary tymi dodatkowymi profilami w sterowniku. Gier z DX 11 i tak nie uruchomisz, a HD 4850 jest za słaby. Bez różnicy czy zyskasz te 2 kl./s z dodatkową optymalizacją w sterowniku czy nie. Sprawdź nowsze porównania tutaj na labie. Różnica w sterownikach jest z reguły symboliczna 1 - 2 kl./s maksymalnie, częściej waha się poniżej. Nowsze sterowniki prędzej jakieś błędy eliminują, jak niedziałające CF itp., a jeżeli zapewnią ci dodatkowego kopa. Ewentualnie mogą zrobić kaszanę jak wszystkie oficjalne Legacy począwszy od 11.12 dla HD 2xxx, HD 3xxx i HD 4xxx. Sterownik 11.11 jest ostatnim sterownikiem WHQL dla kart ATI z DX 10.

 

Ogólnie jak sobie teraz zrobisz formata, skoro masz syf i postawisz 11.11, to będziesz miał praktycznie maks. Modowane, a 11.11 to praktycznie ten sam poziom, nie zauważyłbyś różnicy w codziennym użytkowaniu. Tylko ten nowsze oficjalne od AMD zapewniały spadek wydajności, nie raz dość wyraźnie odczuwalny.

Ja osobiście jak doszedłem co i jak z tymi sterownikami (jeszcze wtedy) ATI nawywijało i postawiłem 11.11, założyłem oficjalny temat, tak już miałem serdecznie dość zabaw ze sterownikiem do tej francy, czyt. karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem się udało, postanowiłem jeszcze raz dać szanse temu modowemu 13.2. Tym razem deinstalacje przeprowadziłem z trybu awaryjnego, może to była przyczyna już nie będę wnikał, a całą resztę przeprowadziłem tym samym sposobem co poprzednio.

1. Deinstalacja AMD Catalyst Install Manager przez Panel Sterownia i reset komputera.

2. Wejście w tryb awaryjny.

3. Użycie AMD Clean Uninstall Utility oferowanego przez producenta i reset komputera (później sprawdzałem pliki AMD i ATI tak jak polecano w pierwszym poście, wszystkie pokasował bo nic nie znalazłem).

3. Dalej w trybie awaryjnym użycie DriverCleaner 3 (ten coś znalazł).

4. Poprawienie wszystkiego CCleaner i reset.

5. Instalacja nowego sterownika już w trybie normalnym.

Ogólnie dziś przerobiłem cały temat i wierzę że oba dobre, dam szansę temu modowemu 13.2 skoro coś tam poprawiono a wydajnościowo identyczny z 11.11, chyba że z czasem wyjdą jakieś problemy to się zmieni (tym razem zrobię obraz systemu przed instalacją sterowników).

Problem sterowników rozwiązany więc za to dziękuję, naprawdę pomocny temat :)

 

Został mi jeszcze główny problem z linku w moim pierwszym poście i w sumie format ma być ostatecznym rozwiązaniem, jak to nie pomoże to już nic innego nie wymyślę. Głównym podejrzanym jest karta graficzna, jej stan techniczny skoro sterowniki nie pomagają. Znacie jakiś program by ją przetestować pod tym względem? O ile taki istnieje, coś więcej niż temperatury bo te ma dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kropki to raczej nie jest problem programowy, a sprzętowy wg. mnie. Kartę możesz sprawdzić w FurMarku, tylko uważaj, bo ten program nienaturalnie obciąża grafikę, więc nie zapuszczaj go na pół godziny czy ile tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem zapytać bo czuję że sam do niczego nie dojdę.

Posiadam kartę ATI RADEON HD 4870 i nie jestem pewny czy może ona pracować z procesorem intell core i5.

Jeśli nie no to po problemie temat do zamknięcia.

A jeśli może to wybaczcie napiszę o problemie jak tylko dostanę odpowiedź.

Nawalczyłem dzisiaj się z tym i mam dość.

Pomóżcie Proszę

 

Pozdrawiam i Dziękuję

 

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego by nie mogła? To nie ma nic do rzeczy, bo każda karta będzie procować z każdym procesorem, jedno z drugim się nie łączy pod względem działania.

Jedynie gdy mamy za słaby procesor w stosunku do mocnej grafiki, to ona nie jest w pełni wykorzystywana, bo procesor gra pierwsze skrzypce; ot cała filozofia.

 

Lepiej pamiętaj o odpowiednim sterowniku do swojej karty (pierwsza strona tematu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odpowiedź.

A teraz problem z którym mam nadzieję też pomożecie.

 

Instaluję sterowniki ze strony producenta.

Po instalacji prosi o uruchomienie komputera.

Po uruchomieniu pojawia się komunikat

 

Nie jest zainstalowany żaden sterownik graficzny AMD albo sterownik AMD działa nieprawidłowo.Zainstaluj sterownik AMD odpowiedni do danego sprzętu firmy AMD.

 

Próbowałem trzy razy.

Myślałem że może nvidia ale wyłączyłem nvidię na czas tego procesu.

Też ten sam komunikat.

Posiadam win7

 

Pomóżcie Proszę.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

 

Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie dokładnie próbujesz instalować sterowniki?

2. Mowa o omawianym HD 4870, zgadza się?

3. O co chodzi z NV, bo nie rozumiem?

 

@down

 

Wow, tyle czasu i dopiero mi piszesz, że jeszcze inne są? Wiesz może chociaż jak się one mają do tego co widnieje na pierwszej stronie tego tematu, czyli oryginalnych 11.11 i modowanych 13.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...