Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pietrrokov

Kia Shuma II LS - pierwsza kijanka na forum!

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy zatem od początku:

nie jest to Civic, Golf III, Megane, BMW czy nawet Lybra ;)

Koreańską Kie Shume II Hatchback w wersji LS z 2003r w kolorze niebieskim udało mi się kupić od pierwszego właściciela z przebiegiem 75tys kilometrów.

Auto z silnikiem 1594 cm3 i o mocy 75 kW / 102 KM.

Samochód ma zainstalowaną instalacje gazową (sekwencyjną) firmy BRC (zamontowana w 2008r) która znajduje się w miejscu koła zapasowego z wlewem obok wlewu benzyny.

Spalanie podobno na trasie wynosi do 8l/100km a w mieście 10l/100km - na razie nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, bo mam zbyt krótko to auto żeby jeździć ekonomicznie i dopiero raz zdążyłem do tej pory zatankować.

Poprzedni właściciel jest kierowcą autobusów, więc stąd taki przebieg ponieważ samochód był używany tylko na dłuższe wyprawy poza miasto.

Mam pełną dokumentacje do tego pojazdu, opłacone OC(tydzień temu) i aktualne badania techniczne w dodatku dostałem w zestawie komplet prawie nowych kół zimowych.

Samochód nie posiada ani jednego małego śladu rdzy, wnętrze jest utrzymane w bardzo dobrym stanie, a auto pod maską wygląda prawie jak nowe.

Kupowałem to auto totalnie w ciemno (dosłownie bo auto sprawdzałem w świetle ulicznej latarni, pomagając sobie telefonem komórkowym), ale jak na chwilę obecną po kilku dniach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony (samochód testowany świeżo po zakupie na trasie 300 km i prędkości do maks 150km/h).

Właściciel oprócz klocków hamulcowych, akumulatora, opon, filtrów i oleju nie wymieniał nic od nowości.

Na wyposażeniu jest m.in. skórzana kierownica, dwie poduszki powietrzne, 5-stopniowa skrzynia biegów, radio z cd, halogeny, częściowo skórzane fotele, czujnik parkowania, klimatyzacja, wycieraczka na tylną szybę (w poprzednim aucie mi tego brakowało :P ).

Fajną opcja są tylne siedzenia które można sobie złożyć w całości i powiększyć w ten sposób bagażnik aż do przednich foteli.

Jazda tym samochodem diametralnie się różni do poruszania się Lancia.

We Włoskim samochodzie czuje się jednak zdecydowanie większy komfort (świetnie się siedzi na siedzeniach w Lybrze!) i bezpieczeństwo, jest to szczególnie widoczne podczas wyprzedzania dużych pojazdów przy dużych prędkościach - czuje się przepływ powietrza.

Wygłuszenie też w Lancii mnie przyzwyczaiło, że nie słyszę praktycznie otoczenia, a tutaj powyżej 130km/h zaczyna być to meczące, więc mimo, że jest to nowszy model to jednak innej klasy.

W skrócie: wydaje mi się, że trafiłem na okazje, czy tak jest okaże się po kilku miesiącach lub nawet roku.

Poniżej dodaje zdjęcia:

1.

 

20121015142520.jpg

 

 

2.

 

20121015142514.jpg

 

 

3.

 

20121015142449.jpg

 

 

4.

 

20121015142444.jpg

 

 

5.

 

20121015142306.jpg

 

 

6.

 

20121015142238.jpg

 

 

7.

 

20121015142220.jpg

 

 

8.

 

20121015142129.jpg

 

 

9.

 

20121015142051.jpg

 

 

 

Komentujcie (tylko pozytywnie :E ) i pytajcie o co tylko chcecie labowicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, następny wynalazek...pierwszy raz słyszę o takim aucie, zastanawiam się też czy kiedykolwiek widziałem to na jezdni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że auto ma światła dzienne. Działają ? I czy możesz zrobić fotkę na włączonych tylko z daleka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ty chciałeś żeby ktoś to odgadł :E

 

 

Już Melex po ciemku Civa kupował... później przez pół roku słyszeliśmy o wychodzących kwiatkach... później te kwiatki dziwnie same znikały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Ci Mazdy w przebraniu. Będziesz z niej zadowolony :) Jesteś z Wrocławia? Może jakiś spot?

 

Boże, następny wynalazek...pierwszy raz słyszę o takim aucie, zastanawiam się też czy kiedykolwiek widziałem to na jezdni?

To ma zawieszenie i silnik z Mazdy, ja wiem czy taki wynalazek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem poprzednie generacje - kiedyś były popularne, potem zniknęły z ulic - zgniły, takie też widywałem, rzadko bo rzadko ale widziałem. Szerokości i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bym się powiesił mają praktycznie codziennie oglądać te zegary :E w szczególności to coś pod prędkościomierzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mnie się nie podoba, ale życzę żeby sprawiało mniej problemów niż Lancia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że auto ma światła dzienne. Działają ? I czy możesz zrobić fotkę na włączonych tylko z daleka ?

U siebie w Civicu też ostatnio zamontowałem światła do jazdy dziennej :P

 

Dowód za światła dzienne.

A co jest z nimi nie tak :hmm:

 

 

Co do samochodu odgadnięcie go faktycznie graniczyło z cudem. W środku wygląda jak lanos, z tym że lanos ma ładniejsze zegary

BTW: ileś za to dał :hmm:

 

EDIT: zlituj się i daj mniejsze foto albo miniatury..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Civicu też ostatnio zamontowałem światła do jazdy dziennej :P

Ja już montuje od ponad roku :E Ale zawsze jest inny wydatek. Poza tym u mnie z uwagi na design auta jest to ciut utrudnione i myślę nad montażu w atrapie tylko będę musiał sprawdzić czy spełniają te normy odległościowe przy umiejscowieniu w atrapie, to trzeba mierzyć bo na oko to się nie stwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też bym pewnie ociągał się z montażem ale kuzyn przyjechał z nimi i mówi że ma drugi komplet i czy chce, więc w sumie wziąłem i jest ok, przynajmniej nie muszę pamiętać o włączaniu i wyłączaniu świateł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze model z tej starej generacji co mnie się nie podoba :E

Ale jak jesteś zadowolony to ok, byleś nie ładował w nią dużo pieniędzy.

 

No i zmień sygaturkie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość między nimi.

Fakt pewnie nie ma 60cm, ale biorąc pod uwagę, że tablica ma 52cm a światła na nią nie wchodzą tak dużo nie brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem przykro patrzeć, jak marzenia zderzają się z rzeczywistością. Ale i tak życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...