Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bacalhau

Jak zmienić ikonę skrótu internetowego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja chciałbym zapytać czy i jak mogę zmienić ikonę skrótu funkcji Sugerowane witryny w IE 8 na taką ?

Teraz w w opcjach przeglądarki i w folderze C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Ulubione\Pasek ulubionych mam taką ikonę od Binga.

Dodam, że sprawdzałem we Właściwościach skrótu > Zmień ikonę, lecz takiej jaką chcę tam nie widzę na liście ?

Jak wobec tego zmienić tę ikonę ?

 

A także w skrócie Galeria obiektów Web Slice w przycisku po prawej stronie jak klikam na opcję Subskrybuj (jest ona wyszarzona, niewyrażna), screen to nic się nie dzieje. Gdy zaś ponownie tam wchodzę to coś się zmienia widać to tutaj screen. Pojawia się to okienko Subskrypcji, lecz nazwa z Galerii obiektów Web Slice zmienia się na Get more Add-ons.

We Właściwościach skrótu Web Slice w folderze C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Ulubione\Pasek ulubionych widzę, że nazwa jest poprawna tj. Galeria obiektów Web Slice, a więc wiem że to jest ten skrót.

 

Ale w przeglądarce jest inna nazwa, dlaczego, co tutaj się stało i jak to zmienić by było prawidłowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 - a u góry, nad listą ikon, nie masz przegladaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tam przycisk Przeglądaj, ale wyświetla się tam taka bardzo długa długa lista nazw plików i folderów w domyślnym tam chyba katalogu system32, i ja nie wiem czego w ogóle i pod jaką nazwą szukać.

Nie mam żadnego punktu zaczepienia. Gdybym może chociaż znał tę nazwę...?

 

Edit.

Dodam jeszcze może coś co ma tu znaczenie, otóż na jednym forum polecono mi do wklejenia nst. zawartość w Notatniku i zapisania pod nazwą "Sugerowane witryny.url" - specjalnie z tymi cudzysłowami. Zapisania oczywiście w folderze Pasek ulubionych:

[internetShortcut]
URL=https://ieonline.microsoft.com/#ieslice
IDList=
IconFile=https://ieonline.microsoft.com/favicon.ico
IconIndex=1
[{000214A0-0000-0000-C000-000000000046}]
Prop3=19,11
[MonitoredItem]
FeedUrl=https://ieonline.microsoft.com/#ieslice
PreviewSize=320x240
IsLivePreview=true

Wiem, że osoba która mi to przesłała ma jako ikonę właśnie od Binga. Ja miałem inną, wiadomo jaką.

Zatem pytam jak wycofać się z wykonania tego skryptu, jaka jest odwrotność tej operacji, lub zmienić tę zawartość na tę o którą mi chodzi, a być może także ten problem z Galerią obiektów Web Slice też się rozwiąże - bo wcześniej tam było dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest skrypt, tylko skrót internetowy, czyli pliczek .url, wyraznie pisze u góry internet shortcut - po prostu usuń; ewentualnie w linii icon file wpisz ścieżkę do twojej ikony

 

ikony prawdopodobnie nie ma w system 32 (tzn dll, które mają ikony) - jest to tzw favicon, czyli ikonka-symbol strony internetowej, ściągana z tej strony - ale przeglądarki z reguły zapisują te ikony lokalnie w swoich folderach, więc i chyba ie ma ją gdzieś na dysku, u mnie np opera ma je w folderze icons - są tam tysiące ikonek, mimo, że malutkie pliczki folder ma ponad 8mb - musiałbyś znalezc folder w ie, włączyć miniatury w widok, i podejrzeć - może jest ta której szukasz

 

ps - jeśli wcześniej nie miałeś ieslice to oczywiscie nie usuwaj skrótu, bo zniknie z paska ulubionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest skrypt, tylko skrót internetowy, czyli pliczek .url,wyraznie pisze u góry internet shortcut - po prostu usuń; ewentualnie w linii icon file wpisz ścieżkę do twojej ikony

Dobrze, ale jak to cofnąć, czy utworzyć nowy taki plik, ale już dla tego favicona, o który mi chodzi ? Jeśli tak to trzeba by znać taki zapis do skrótu, podobnie jak tamten, tylko rzecz jasna do innej ikony.

Jeśli znasz taki zapis, to podaj go do zapisania w folderze skrótów, bo ja go nie znam.

Sam ten skrót usunąłem, ale podczas tworzenia nowego skrótu, wciąż jest to samo tzn. ta sama ikona Binga, a nie ta o którą mi chodzi.

Nie wiem o którą linię icon file chodzi, domyślam się ale i tak nie mogę wpisać ścieżki bo jej nie znam.

 

To się w ogóle wzięło stąd, że skrót ten z początku nie chciał mi się w ogóle otwierać, nie było we Właściwościach adresu skrótu, więc ktoś podał mi to do zaimportowania. Teraz skrót działa, ale już z inną ikoną.

 

ikony prawdopodobnie nie ma w system 32 (tzn dll, które mają ikony) - jest to tzw favicon, czyli ikonka-symbol strony internetowej, ściągana z tej strony - ale przeglądarki z reguły zapisują te ikony lokalnie w swoich folderach, więc i chyba ie ma ją gdzieś na dysku, u mnie np opera ma je w folderze icons - są tam tysiące ikonek, mimo, że malutkie pliczki folder ma ponad 8mb - musiałbyś znalezc folder w ie, włączyć miniatury w widok, i podejrzeć - może jest ta której szukasz

Ale czy tym folderem dla IE, w którym są te ikony nie jest ten folder:

C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Ulubione\Pasek ulubionych właśnie ?

Jeśli chodzi o inne foldery w IE to wpisałem nazwę icons - bo tak się chyba nazywa ten szukany folder, do systemowej wyszukiwarki i ta zwróciła wiele różnych wyników, ale nie widzę tam nic prowadzącego do IE. Chyba, że to jest pod inną nazwą. W folderze domyślnym IE też nie widzę tam nic odnośnie ikon.

Jeśli korzystasz z IE być może wiesz jak nazywa się ten folder ?

 

Poza tym sprawdziłem w Operze, bo też z niej korzystam, w jej folderze icons jest bardzo wiele plików ikon, wśród nich też ta od Binga, ale tej o którą mi chodzi ja nie zauważyłem. Ale to w Operze - czy to by miało związek z IE nie wiem.

 

- jeśli wcześniej nie miałeś ieslice to oczywiscie nie usuwaj skrótu, bo zniknie z paska ulubionych

Chodzi o Galerię obiektów Web Slice to oczywiście nie usunę go, bo w IE >> menu Ulubione >> Pasek ulubionych >> Galeria obiektów Web Slice, jak również w folderze Pasek ulubionych ten skrót jest i działa pod tą nazwą.

Jedynie w pasku ulubionych w przeglądarce IE przycisk tego skrótu zmienił nazwę na Get more Add-ons. Pokazałem to już na screenach wcześniej.

Podejrzewam, że to przez ten zapis innego skrótu, który tam coś namieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ie traktuje favicony - klik, pod 4-answers

 

nie wiem, o jaka ikonkę binga ci chodzi, jeśli domyślna binga to możesz ją bez problemów ściagnąć z sieci, wpisz do google download bing icons - ściągnij w formacie ico, bo wg tekstu pod klik ie używa ico, chociaż np w operze wszystkie są png

 

po prostu wpisz do niej ścieżkę w linii icon file, prawdopodobnie ie i tak przekopiuje ją do temporary.. i stamtąd będzie ją potem brał, więc ścieżka będzie używana tylko raz - czy podziała ścieżka na dysku zamiast adresu url nie mam pojęcia

 

ewentualnie możesz zrobić ikonę z obrazka twojej ikonki - zapisz obrazek jako jpg, a np xnview przekonwertuje ci go na ico

 

favicon nie jest dowolny, twórca strony ją wybiera i umieszcza do niej ścieżkę na stronie, stamtąd ściąga ją przeglądarka, czyli zależy od twórcy strony - możesz zobaczyć scieżkę jak podejrzysz zródło strony, w operze np prawym na stronie - zródło strony, w linijce favicon.. itd, nie wiem, jak w ie

 

wklej adres favicon ieslice - https://ieonline.microsoft.com/favicon.ico - do paska adresu, i zobaczysz swoja favicon

 

do ff jest chyba nawet plugin do wyboru favicon - chyba favicon picker albo fav picker, coś w tym guście - ale tylko czytałem, bo wprawdzie mam ff, ale go praktycznie nie używam - nie wiem, czy ściąga z sieci, czy bierze z cachu ff - strona ma chyba? najczęściej tylko 1 favicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówmy o IE, nie o innych, dobrze.

Nie chodzi mi o żadnego Binga, tylko o ikonę, która była u mnie domyślnie przed tym Bingiem.

Wyjaśnij mi co to jest i gdzie jest linia icon file, bo nie wiem o co chodzi.

 

Ścieżki nie wpiszę bo skąd mam ją wziąć. W IE z prawokliku na stronie Sugerowanych witryn > Pokaż źródło jest coś takiego: http://wklej.org/id/854647/

Czy jest tam zapis odnośnie tej domyślnej ikony ?

Jeśli jest, to możesz podać mi to w formie takiego kodu, jak powyżej tylko dla dla tego domyślnego favicona ?

 

Zauważę, że pod tym skrótem jest ta sama zawartość czy to z ikoną Binga, czy tą drugą. Chodzi tylko o tę ikonę czy też favicon. Ten zapis skrótu, który ktoś mi dał spowodował chyba zmianę tego favicona - jak to odwrócić, zmienić ?

 

Tam w IE z prawokliku na witrynie Sugerowanych witryn jest m.in. też opcja Dodaj do ulubionych. Jeśli to wybiorę, to co nastąpi ? Bo wydaje mi się, że niczego to nie zmieni ponieważ ten zapis skrótu z faviconem wciąż pozostaje zmieniony.

 

Adres wkleiłem i widzę favicon Binga, którego nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IconFile=https://ieonline.microsoft.com/favicon.ico

 

w twoim pliczku url, zrzut w poście #3

 

jeśli zamieszczasz zrzut tej ikonki to musisz ją przecież mieć, jeśli masz, jak pisałem, jako obrazek jpg, przekonwertuj na ico, umieść ją gdziekolwiek na dysku i wpisz do tej linii w url ścieżkę. zamiast adresu z sieci

 

nie wiem, czy podziała, ale url=universal resource locator, czyli jakikolwiek adres\ścieżka - ścieżka na dysku to też url

 

ps - ewentualnie wyświetl ten obrazek w dowolnej przeglądarce obrazków, potem wybierz zapisz jako, w zapisz jako typ wybierz ico, i będziesz miał ikonę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamieszczasz zrzut tej ikonki to musisz ją przecież mieć, jeśli masz, jak pisałem, jako obrazek jpg, przekonwertuj na ico, umieść ją gdziekolwiek na dysku i wpisz do tej linii w url ścieżkę. zamiast adresu z sieci

1. Tak mam oczywiście jako jpg, zmieniłem w edytorze Irfanview na ico i zapisałem w tym samym folderze gdzie ikony skrótów, czyli w:

C:\Documents and Settings\nazwa\Ulubione\Łącza

Rozumiem, że w tym nazwijmy to skrypcie: klik

w zaznaczonym miejscu IconFile wpisuję ścieżkę. Ale jaką w ogóle, i skąd konkretnie ? Podałem źródło strony tej Sugerowane witryny, ale nie ja tam żadnej ścieżki nie widzę.

Czy możesz napisać o jaką dokładnie tu chodzi ścieżkę ?

Bo, o ile w skrócie Sugerowane witryny tym od Binga jest tam pole Adres URL: zobacz tutaj, to w tym samym folderze w utworzonym według polecenia pliku ico już nie ma pola URL i nie wiem gdzie tam można wpisać adres strony czy ścieżkę: tutaj, w skrócie utworzonym od tego pliku jest jeszcze inaczej: tutaj

 

Dodam, że osoba która podesłała mi ten skrypt ma tę samą witrynę u siebie co ja, tylko z ikoną Binga - wiem bo widziałem to na screenie, ja zaś miałem tę drugą ikonę (tej jakby żarówki).

Przypomnę, że zapisałem to wraz z cudzysłowami oraz rozszerzeniem .url.

Czy korzystasz z IE w wersji 8 lub w ogóle ? Jeśli tak to jak masz ten sam favicon od Sugerowanych witryn co ja, to podaj zapis tego skrótu w podobnej jak powyżej formie do zapisu u mnie w folderze. Zobaczymy co to da.

 

nie wiem, czy podziała, ale url=universal resource locator, czyli jakikolwiek adres\ścieżka - ścieżka na dysku to też url

Dobrze rozumiem, ale jest to tak ogólne, że już nie wiem. Potrzebny jest konkret.

 

ps - ewentualnie wyświetl ten obrazek w dowolnej przeglądarce obrazków, potem wybierz zapisz jako, w zapisz jako typ wybierz ico, i będziesz miał ikonę

Ja zrobiłem tak: w folderze C:\Documents and Settings\nazwa\Ulubione\Łącza

prawym na wolnym obszarze >> Nowy >> Skrót i w kreatorze nowego skrótu wkleiłem tam, skopiowany wcześniej adres ten tutaj, nazwy na razie nie zmieniałem, więc jest jako Nowy skrót.

Następnie prawym na ten skrót >> Właściwości >> Zmień ikonę >> Przeglądaj i wybrałem przekonwertowany wcześniej o czym już pisałem plik jpg na ico w IrfanView >> Otwórz i OK i jeszcze raz OK.

Po dwukliku na ten nowy skrót uruchamia się on poprawnie i ma tę ikonę: klik Nie rozumiem tylko czemu w IE ikona Binga nie ma tam tej strzałki od skrótu, a ta druga ma.

 

Czy ten sposób w jaki to wykonałem jest dobry, poprawny ?

Jeśli tak, to czy te ikony od Binga mogę usunąć bezpiecznie ?

 

2. Jeśli chodzi o Galerię obiektów Web Slice to nie wiem, ale może tam jest wszystko w porządku.

Chodzi o to, ze w pasku ulubionych IE przycisk Galeria... widać pod nazwą Get more Add-ons.

W menu Ulubione >> Pasek ulubionych już tak nie jest - jest dobrze pod tą samą nazwą.

Może powiem, że będąc kiedyś na tej stronie kliknąłem w menu Narzędzia >> Odnajdowanie źródeł i odnośnik właśnie Get more Add-ons, i od tej chwili jest ta nazwa w pasku ulubionych właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 - ścieżkę do twojej ikonki - ścieżka to rodzaj url, pisałem przecież, wiec po = wpisujesz zamiast adresu strony ścieżkę do ikonki, więc np c:\ikony\bing.ico, itp; ikonka nie musi być w folderze łącza, może być gdziekolwiek

 

w pliku ico nie może być adresu ikony, adres jest w pliku url - każdy pliczek który ma internet shortcut w treści to plik url - taki pliczek to zwykły plik tekstowy, co znaczy, że można go otworzyć i edytować w notatniku - otwórz pliczek url (po najechaniu kursorem wyświetla się skrót internetowy) w notatniku, będzie wyglądał jak ten z twojego zrzutu, ale nie musi mieć wszystkich elementów, najczęściej ma tylko adres strony - możesz dopisać linijkę IconFile i ścieżkę do własnej ikony, ale szczerze mówiąc nie wiem, jakie to da efekty, bo nigdy tego nie robiłem - opera nie używa pliczków url w ulubionych, zapisuje ulubione do pliku adr, natomiast ie chyba? tworzy pliczki url w ulubionych dla poszczególnych stron (i skutek jest taki, że plik ulubione opery ma 2mb, natomiast folder ulubione, gdzie praktycznie mam też tylko adresy z ulubionych opery, ma 35mb)

 

ico natomiast to plik obrazka (ikony), więc otwarty w notatniku pokaże ci chińskie hieroglify

 

ad2 - jeśli wszystko ok to dobrze, jeśli zmieniłeś ikonę z prawego kliku, i działa - co do reszty niewiele rozumiem, bo nie używam ie - jeśli boisz się, że coś popsujesz możesz przecież eksperymentować - skopiuj pliczki gdziekolwiek, potem usuń z łacza, jak będą problemy to je przywrócisz, itd

 

ps - może przypadkiem znasz jakieś rozszerzenie do opery o podobnym działaniu do sugerowane strony w ie - w sieci jest wprawdzie dużo stron similar sites, które to właśnie robią, ale raczej niewygodne w użyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2 - jeśli wszystko ok to dobrze, jeśli zmieniłeś ikonę z prawego kliku, i działa - co do reszty niewiele rozumiem, bo nie używam ie - jeśli boisz się, że coś popsujesz możesz przecież eksperymentować - skopiuj pliczki gdziekolwiek, potem usuń z łacza, jak będą problemy to je przywrócisz, itd

1. Jeszcze raz przetestowałem to, bo w międzyczasie ten kolega, który przesłał mi kiedyś ten zapis skrótu, dał znać i przesłał mi adres do ściągnięcia tej ikony o którą mi chodzi.

Tak więc pobrałem ją. W folderze Łącza utworzyłem z prawego kliku nowy skrót, w jego lokalizacji wpisałem właściwy adres witryny, zmieniłem nazwę na Sugerowane witryny i gra. Nawet w IE nie widzę już tej małej strzałki (symbolu skrótu internetowego) przy faviconie, o którą mi wcześniej chodziło. W folderze Łącza na C:\ natomiast tak, i to jest prawidłowe bo to folder skrótów internetowych.

Także to w sumie prosta rzecz, rozeszło się tutaj trochę wiele hałasu praktycznie o nic. Chodziło tylko o to, że wcześniej w IE skrót Sugerowane witryny nie działał, wywalał komunikat błędu i jak się okazało w pasku adresu pliku nie miał właściwego adresu - to już za mną, zmienił się favicon witryny co merytorycznie nie miało rzeczywiście znaczenia, bo przecież sam skrót strony teraz działa.

 

2. Tylko jeszcze jedno mnie trochę drąży, ale może tam jest wszystko w porządku - jeśli możesz to potwierdź to lub zaprzecz.

Chodzi o tę Galerię obiektów Web Slice. Otóż w IE > Pasek ulubionych mam tak: klik. W przycisku tym powinno chyba pisać Galeria Obiektów Web Slice, tak jak to jest w IE > menu Ulubione > Pasek ulubionych > Galeria Obiektów Web Slice.

A wzięło się zapewne stąd, że wchodząc kiedyś do Galerii obiektów wybrałem menu Narzędzia > Odnajdowanie źródeł (opcja ta u mnie normalnie tzn. bez wchodzenia do Galerii obiektów, na stronie głównej jest niedostępna) > Get more Add-ons i od tej pory tylko w tym pasku jest ta właśnie nazwa. Pokażę to: tutaj

Mam nadzieję, że to jest dla ciebie jasne, jeśli tak to czy taka sytuacja jest normalna i prawidłowa ?

Bo sama ta witryna działa dobrze, przenosi pod właściwy adres. A poza tym jak mogę znów zmienić tę nazwę na właściwą ?

 

ps - może przypadkiem znasz jakieś rozszerzenie do opery o podobnym działaniu do sugerowane strony w ie - w sieci jest wprawdzie dużo stron similar sites, które to właśnie robią, ale raczej niewygodne w użyciu

Ponieważ dopiero stosunkowo niedawno zacząłem przygodę z Operą, niestety takiego dadatku, o którym piszesz póki co nie znam. U mnie dodatki czy właściwie zakładki Opery, w tym te Sugerowanych witryn są zaimportowane z domyślnej IE, więc na razie tylko z tego korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...