Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Magnez

MSI CX61 (aktualizacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Twój model laptopa, to przypadkiem nie ma dysku twardego 500GB SATA II 7200 obr./min [...] W tych MSI CX61, to widać, że napęd optyczny to Blu-ray Disc, też u Ciebie jest taki napęd :question:
Wszystko to opcja. Która nie musi występować na wszystkich rynkach sprzedaży.

Masz specyfikacje w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję pobawić się tym lapkiem i niestety dość głośny. Przypuszczam, że schładzacz jest dupny jak w poprzedniej, grzejącej serii, więc postanowili podkręcić wentyle. W porównaniu z Samsungiem R580(i3/GT330M), przepaść jeśli chodzi o cichość w spoczynku. Lapek na pewno nie dla ludzi, lubiących posiedzieć w nocy przy kompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to opcja. Która nie musi występować na wszystkich rynkach sprzedaży.

Masz specyfikacje w pierwszym poście.

 

Faktycznie masz rację ,ale opis aukcji wprowadził mnie w błąd, a teraz na dole zobaczyłem dopisek, że:

Dodano 2012-10-04 10:38

PRZEPRASZAMY ZA POMYLKE DYSK MA 5400 OBR

 

Ciekawe dlaczego na oficjalnej stronie pl.msi.com wcale jeszcze nie ma tego modelu laptopa, a może te z allegro nie pochodzą od polskiego dystrybutora :question:

 

Do takiego CX61 będą wszystkie sterowniki pod Windows XP Pro :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam 5400obr/min. U mnie występuje oczywiście napęd DVD. Blue ray jest w droższych wersjach. To pomiędzy spacją a touchpadem służy do włączania/wyłączania touchpada. Pisałem o tym w mojej mini recenzji nawet. Jedyne co się nie zgadzało ze specyfikacją na stronie to moc zasilacza. Podają 65W, a faktycznie jest 90W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić temat i podzielić się z użytkownikami moimi odczuciami związanymi z użytkowaniem notebooka MSI CX61.

 

 

Kupując notebooka szukałem czegoś ze średniej półki w granicach 2000-2500PLN. Początkowo byłem zdecydowany na Acera V3 o podobnej konfiguracji, jednak cenowo gdy już miałem go kupić wypadł dosyć kiepsko, ledwo mieścił się w budżecie. Wtedy trafiłem na ofertę na Allegro, MSI CX61, i5,4GB i GT640M za 2299. Całe szczęście, że oferta z I5 szybko zniknęła a w jej miejsce pojawiła się, dosłownie na jeden dzień wersja z i3-3110m i 8GB RAM za 2099zł i darmową wysyłką. Komputer miałem u siebie dwa dni później i od tamtego czasu zajął on miejsce stacjonarce.

 

Nie chcąc się rozpisywać przejdę od razu do plusów i minusów:

 

Plusy:

 

Stosunek cena/wydajność - niewątpliwie to najtańszy notebook z GT640M na rynku. Posiada klawiaturę numeryczną która jest dla mnie niezbędna. Plusem są przyciski funkcyjne - wspomniany wcześniej dodatkowy przycisk otwierania DVD czy mega użyteczna blokada touchpada. Niektóre klawisze funkcyjne nie działają - np. u mnie nie działają przyciski dotyczące zarządzania energią czy wyłączania ekranu - może to kwestia oprogramowania, ale zainstalowałem wszystko z dołączonej płytki. Dwa porty USB 3.0.

 

Wydajność: Testowane przeze mnie gry to: MoH - Warfighter, GTA: EFLC, Skyrim, Battlefield 3, I am Alive, Alan Wake. MoH, BF3 i Skyrim działają płynnie na maksymalnych ustawieniach (z ewentualnym obniżeniem AA do poziomu x2), Skyrim nawet podłączony do telewizora FullHD w 1920x1080. GTA ustawiłem na High, cienie na medium i obniżone suwaki gęstości ruchu drogowego, odległości rysowania i ten trzeci którego nazwy zapomniałem przy natywnej rozdzielczości i milionie modów także super płynnie (w tym miejscu ciekawostka, miałem z początku problem ze zmuszeniem dedykowanej karty do pracy z GTA, winny okazał się jeden z modów graficznych, dokładniej ENBSeries). Alan Wake to jedyna z testowanych gier z której płynności nie byłem zadowolony przy maksymalnych detalach, renderowanie światła które pełni kluczową rolę w tej grze zmuszało kartę do wysiłku i były zauważalne spadki FPS poniżej 30, ale na wysokich ustawieniach gra śmiga aż miło. Nie mam zainstalowanego frapsa ani żadnego innego miernika klatek ale myślę, że realne wrażenia z gier są więcej warte niż suche liczby z benchmarka.

 

Temperatury: Mierzyłem dziś, notebook chodzi od samego rana razem z HWMonitorem i w międzyczasie zdążyłem skończyć kampanię w Warfighterze i jakoś jestem teraz w połowie I am Alive a temperatury przedstawiają się następująco:

 

Min/Max

 

PCU: 47/76

GPU: 39/73

(foto z hwmonitora)

 

Co do zarzutu odnośnie hałasu, to jedyne co hałasuje w moim egzemplarzu to napęd DVD - koszmarnie, jakby startował odrzutowiec. Wiatraki są relatywnie ciche, przy czym mam porównanie jedynie ze stacjonarką z której wcześniej korzystałem i z dwuletnim samsungiem 15,4 z zintegrowaną grafika, tak więc może dla stałych użytkowników notebooków jest to wartość dźwięku zauważalna. Podczas pisania tego tekstu słychać cichy szum a powietrze wydzielające się z wentylatora jest chłodniejsze niż temperatura ciała.

 

 

Minusy:

brak multitouch w touchpadzie

lekko zmieniony układ klawiatury

tylko 3 porty USB

hałaśliwy napęd DVD

klapka ekranu na ktorej widac odbite palce - zeby pozbyc sie tego problemu zamowilem naklejke przezroczysta.

 

 

Tak naprawdę do pełni szczęścia brakuje mi jedynie pojemniejszego dysku (mój egzemplarz ma jedynie 500GB, ciężko mi było się zmieścić po przesiadce z 2TB) albo drugiej kieszeni na dysk, większej ilości portów USB (może dwa ulokowane z tyłu obudowy?) lub zlacza e-sata (ale usb 3.0 go zastepuje wiec moge z tym zyc) i np. mechicznej zasłony kamerki (jestem paranoikiem pod tym względem). Z zakupu jestem bardzo zadowolony, mam tylko nadzieję, że posłuży długo i nie będę zmuszony odsyłać go do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest multitouch w touchpadzie. Może nie zainstalowałeś sterowników? Co do minusów to już mi zaczęło szwankować wejście słuchawkowe.. Jak dopchne do końca to ucina pasma, zniekształca albo nie słychać wokalu. Trzeba wkładać nie do końca, tak, że wtyczka jest lekko luźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym modelu przegrzewanie już nie występuje, temperatury podzespołów są ok, ale jest wciąż głośny.

 

Dorzucę pare groszy od siebie do recenzji bo pewnie wiele osób wciąż wacha się czy warto kupować tego MSI cx61 a opini w internecie wciąż mało.

Kupiłem wersję z i3.

 

Temperatury

 

Nawet na wygrzewaniu w Furemarku + prime96 tempy max to 77/74. W grach typu bf3 i gta4 wachały się w okolicy 70.

Kultura pracy

 

Zaobserwowałem 4 typy obrotów wiatraka.

1wszy był bez jakiegokolwiek obciążenia do 50 'C i był już słyszalny aczkolwiek akceptowalny.

2gi >50'C włączał się często podczas grzebania na necie i był już moim zdaniem przesadny i uciążliwy jak na pracę przy niskim obciążeniu.

3ci. >58 'C i już furczał głośno

4ty był właśnie w okolicach 70 'C. Z początku myślałem, że to helikopter londuje na boisku osiedlowym jednak okazało się, że to mój laptop. Tak na serio to już hałąs był taki, że przewyższał ogdłosy z gier. Szumiało mocno. Mierzyłem natężenie hałasu prowizorycznym narzędziem ( programik na androida w telefonie) i prezentowało się to mniej więcej tak.

1. 36-37 dB

2. 41-43 db

3. 45-47 db

4. 50-52 db

 

Pomijając wiarygodność pomiarów tak kiepskim narzędziem, odczucia moje były zdecydowanie negatywne.

Na dokładke dodam iż napęd optyczny momentami pracuje bardzo głośno zagłuszjąc praktycznie wiatraczek.na 1 i 2 "poziomie".

 

Wydajność.

3dMark 11 - 1864 ; rozdzielczośc default tzn 1280x768

3dmark 06 - 11100 około choć dokładnie nie pamiętam.; rodzielczośćjak powyżej default

 

BF3- rozdzielczość natywna 1368 x 768 detale High wygładzanie na2x i filtrowanie na chyba 8. Gra chodziłą płynnie bez dropów fps. Początkowo odpaliłem na ultra + msaa 4 i fa 16 to gra byłą na granicy płynności z częstymi dropami do 17-19 fps.

 

Jakość wykonania.

Moim zdaniem stoi na bardzo dobrym poziomie. Nie odbiega wiele od lenovo. Matryca jest dość sztywna i nie kolibie się zbytnio. Plastiki szczotkowane imitujące aluminium są bardzo dobrze spasowane. Klawiatura bardzo wygodna choć dziwi fakt iż na klawiszu funkcyjnym od 2 nie ma @ tylko jest " a tylda zamieniona jest z ukośnikiem. Gładzik można by powiedzie, że jest rewelacyjny. Bardzo czuły na dotyk z obsługą multitoucza co jest bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest multitouch w touchpadzie. Może nie zainstalowałeś sterowników? Co do minusów to już mi zaczęło szwankować wejście słuchawkowe.. Jak dopchne do końca to ucina pasma, zniekształca albo nie słychać wokalu. Trzeba wkładać nie do końca, tak, że wtyczka jest lekko luźna.

 

 

 

Z tym się zgodzę. Mam tego lapka od miesiąca może krócej, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Jest ot mój 2 laptop i nie mogę na niego narzekać. Przecież dałem za niego 2100, za takie cacko ?! Za takie podzespoły. Za tą cene dostaniecie jakiegoś AMD, albo i3 2nd do tego słabą karte graficzną.

 

Na hałas nie narzekam...słuchawki i do boju. BF3, Crysis2, NFS Most Wanted 2012 wszystko na maksymalnych detalach. Niby jest on zbudowany na "gejmingowym" lapku ale za taką kase? Co tu się zastanawiać jest 2lata gwarancji jak się przegrzeje czy coś to do serwisu przecież za 2 lata to ten laptop to będzie ścierwo przy tak wielkim postępie technicznym.

 

Temperatura:

 

Przeglądanie internetu około 40-50st procek, 40 procesor graficzny czy jak to się pisze. Jak patrzę na menadzer zadań i zakładkę wydajność: wynosi 0%

 

Co tu dużo pisać, niczego innego nie znajdziesz za 2tyś na pewno nie z tymi podzespołami. Jeżeli lubisz ryzykować to warto.

 

W końcu kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gadasz, jakby ten lapek kosztował 2100zł, a inne w podobnej konfiguracji minimum z 3000zł. Zejdź na ziemię. Lepiej wykonany, cichszy i z lepszym procem(i5) oraz większym dyskiem(750GB) Acer, kosztuje 2400zł. Tylko patrzeć, jak pojawi się z i3 w zbliżonej do MSI cenie. Podobnie z Lenovo Z580, którego cenę podbija system. Jak na razie, brak wersji bez sytemu.

Pomysł ze słuchawkami bo lapek przypomina odkurzacz, nie każdemu przypadnie do gustu.

Nie mówię, że ten sprzęt jest zły, ale tłumaczenie niedoskonałości ceną, zakrawa na dobry "kawał".

 

@elkabel

Nie tak dawno twierdziłeś, że cichy i polecałeś ludziom na forum. Ostrzegałem cię, że karta graficzna to nie wszytko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ NoChodz

Jeśli ty tego lapka masz zamiar używać tylko w domu to hałas nie przeszkadza. Jednak takei użytkowanie mija sie z celem. Laptopa się kupuje jeśli się go używa także poza domem. Byłp sobie kupićstacjonarke to miałbyś 2x wydajniejszy sprzęt w tej cenie.

 

@szalony_kefir - nie sądziłem, że ten minimalny próg głośności jest aż tak donośny. Dwaj użytkownicy pisali, że hałs jest znośny ale to okazało się czcze gadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obserwuję ten temat od początku, ale dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować.

Moja sytuacja wygląda tak, iż w grudniu będę miał 2500 zł na laptopa. Chodzi mi o bardzo dobre gry / grafikę.

Byłem nastawiony, bardzo, bardzo na tego MSI CX61 i5. Chciałbym wiedzieć czy różnica jest duża pomiędzy i3 i i5, nie znam się na tym wcale. I cóż to jest "throttling"? Na którego laptopa lepiej się nastawiać? PS. Więcej niż 2500 zł nie ma opcji żebym wydał.

 

Pozdrawiam (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się pojawiać Lenovo bez systemu z dobrej serii "Z". Cena 2600zł. Przypuszczam, że po świętach 2500zł jak najbardziej realna. Nie wiem po jakiego *** pakują twardziela 1TB, znaczenie podbijającego cenę. Trzymanie takiej ilości danych na laptopwym dysku to rosyjska ruletka. Twardziele w lapkach należą do najbardziej awaryjnych elementów ze względu na temperatury i uszkodzenia mechaniczne. 320GB spokojnie wystarcza. http://allegro.pl/laptop-lenovo-z580-i5-3210m-4gb-1tb-gt640m-2gb-i2810817402.html Ciekawe czy karta nie jest jakimś kastratem, bo Lenovo lubi takowe wrzucać do swoich produktów. W Y570 był wykastrowany GT555M.

 

Jeśli chodzi o throttling w Acerze, to praktycznie nie występuje przy i5. Grzeją się głównie i7 ze względu na 4 fizyczne rdzenie. Grzeją się we wszystkich lapkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnei po to dają1 tb hdd żeby podbić cenę rynkową laptopa ( sami praktycznie nie ponoszą powiększonego kosztu z tego tytułu). Cwany ruch. Tak samo zrobili z acerami v3-571. Już cena troszke spadłą to wsadzili mu 750( zamiast500) hdd i z powrotem do góry. Cierpi na tym odbiorca końcowy wiadomo, no ale taka jest polityka producentów. Co do z580a akurat w wersji z i5 wystepuje w nim throttling i bardzo wysokie tempy. Acer v3 z i7 ma takie same tempy jak z580 z i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja dodam trzy grosze od siebie

 

MSI CX61 i3 z gt640m

 

Co do wydajności i temperatur nie mam już w sumie co pisać bo wszystko zostało napisane wyżej i jest porównywalne. Osobiście grałem tylko w NFS:MW i Crysis2 - na max detalach nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych, wszystko jak najbardziej płynne, GTA4 takze bez problemu tyle że nawet nie zobaczylem jakie tam sa ustawienia grafiki więc nie mam pojęcia czy było na mid / high ale chodziło płynnie i bezproblemowo.

 

Kultura pracy, no cóż pierwsze pare dni byłem gotów zwrócić laptopa za zbyt głośne chłodzenie ale dobrze zrobiłem nie oddając go. Przegladając internet jest całkiem spoko, zaś grając zawsze zakładam słuchawki więc w ogóle hałas mi nie przeszkadza, a gdy potrzebuje max cichego laptopa ( przykład, gdy zabieram go na wykład, czy w jakis miejscach publicznych) po prostu odpalam regulator obrotów i wyłączam wiatraczek = laptop staje się nie słyszalny (przy WORDZIE / przegladarce jakiejs 50-55st), jedynie co to dysk twardy 'pobruka' co jakiś czas. Bateria jak już każdy wspominał daje radę około 3h, czyli tak jak i w innych.

 

Miałem również dylemat co do wyboru między msi a acerem v3:

 

MSI CX61 i3 gt640m 2100zł + win7 400zł = 2500zł vs ACER V3 i5 gt630m win7 = 2500zł

 

Głównym powodem wyboru msi były przeczytane testy na temat: różnica pomiędzy i3 a i5 jest znikoma zaś różnica pomiędzy gt640m a 630m jest kolosalna, postanowiłem zainwestować w msi.

 

Co do touchpada, jest multidotykowy.. przeczytałem również na necie o jakichś problemach z kamerka i bluetooth - u mnie wszystko działa. Porty usb zostały u mnie powiekszone poprzez hub więc z tym też nie mam problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest znikoma? To prawda? Moze wypowiedzieć się ze 100% pewnością, że nie warto inwestować w i5? Zależy mi na odpowiedzi, bo mam zamiar kupić tego laptopa. I czy gdybym kupił i5, mógłbym wyłączać wiatraczek tak jak kolega wyżej?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest znikoma? To prawda? Moze wypowiedzieć się ze 100% pewnością, że nie warto inwestować w i5? Zależy mi na odpowiedzi, bo mam zamiar kupić tego laptopa. I czy gdybym kupił i5, mógłbym wyłączać wiatraczek tak jak kolega wyżej?

 

Pozdrawiam.

 

Moze troszkę przesadziłem z tym znikoma między i3 a i5, ale za to między 640m a 630m jest kolosalna więc też nie miałem wątpliwości co do wyboru. Też sie zastanawiałem nad i5 ale pewien użytkownik napisał, że całe szczęscie kupił i3 ( miał już kupować i5 ) napisałem do niego własnie z pytaniem czemu i3, a nie i5. Polecił mi pooglądać testy tych procesorów i faktycznie sie zastanowić nad wyborem i dopłatą bodajże 200zl (?) za procesor który znacząco nie podniesie możliwości laptopa. Powiem Ci tak, jeśli nie masz zamiaru grać, tylko używać do czynności codziennych / programy to bierz i5. Zaś jeśli to ma być laptop do gier to skłaniałbym Cię do gt640m z i3.

 

O regulatorze u nikogo jeszcze nie czytałem w recenzjach, u mnie działa i ma się dobrze.

 

EDIT:

Odpowiedź na moje pytanie co do i3 a i5, myślę że użytkownik nie obrazi się gdy zobaczy skopiowaną Jego wypowiedź.

 

"i5 to i3 wzbogacone o turbo boost. Reszta procesora się nie zmienia. Turbo Boost i tak nie odpala się przy obciazonej jednoczesnie grafice czyli podczas gier ma znikome znaczenie dla wydajności. A różnica w cenie to 300zł. Absolutnie nie warto dopłacać, za te pieniądze wolałbym kupić dysk SSD albo świetną podkładkę chłodzącą."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem również dylemat co do wyboru między msi a acerem v3:

 

MSI CX61 i3 gt640m 2100zł + win7 400zł = 2500zł vs ACER V3 i5 gt630m win7 = 2500zł

 

 

Chyba nieco nie fair porównujesz ceny Acer'a skoro w konfiguracji z i3 gt 640m bez systemu jest za 2379. Fakt, ciągle droższy od MSI o 250 zł, ale może właśnie warto zapłacić te parę groszy za kulturę pracy :) Ale to już kwestia indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem ACER był tylko w konfiguracji z win i5 gt630m za bodajze 2400 z czymś ( zaokragliłem do 2.5k ). Szczerze brałbym acera ale nie było z i3 i gt640m , a z i5 gt640m win7 był już bodajże za 2700zł co przekraczało mój budżet. Więc wybór oparł się o porównanie i3 gt640m vs i5 gt630m ( z systemem do 2.5k )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi stanowczo o gry i grafikę. (Photoshop, ewentualnie troszeczkę Cinema 4D, ale nie nastawiam się)

Do wydania mam 2500 zł, nie więcej. Najlepsza konfiguracja to byłoby i5 + gt645m?

Różnica między 640 a 645 jest stanowcza?

 

http://allegro.pl/laptop-msi-cx61-i5-3210m-12gb-500gb-gt645-2gb-hdmi-i2835489587.html

O tym chodzi, dokładniej mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja dodam trzy grosze od siebie

 

MSI CX61 i3 z gt640m

 

Co do wydajności i temperatur nie mam już w sumie co pisać bo wszystko zostało napisane wyżej i jest porównywalne. Osobiście grałem tylko w NFS:MW i Crysis2 - na max detalach nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych, wszystko jak najbardziej płynne, GTA4 takze bez problemu tyle że nawet nie zobaczylem jakie tam sa ustawienia grafiki więc nie mam pojęcia czy było na mid / high ale chodziło płynnie i bezproblemowo.

 

Kultura pracy, no cóż pierwsze pare dni byłem gotów zwrócić laptopa za zbyt głośne chłodzenie ale dobrze zrobiłem nie oddając go. Przegladając internet jest całkiem spoko, zaś grając zawsze zakładam słuchawki więc w ogóle hałas mi nie przeszkadza, a gdy potrzebuje max cichego laptopa ( przykład, gdy zabieram go na wykład, czy w jakis miejscach publicznych) po prostu odpalam regulator obrotów i wyłączam wiatraczek = laptop staje się nie słyszalny (przy WORDZIE / przegladarce jakiejs 50-55st), jedynie co to dysk twardy 'pobruka' co jakiś czas. Bateria jak już każdy wspominał daje radę około 3h, czyli tak jak i w innych.

 

Miałem również dylemat co do wyboru między msi a acerem v3:

 

MSI CX61 i3 gt640m 2100zł + win7 400zł = 2500zł vs ACER V3 i5 gt630m win7 = 2500zł

 

Głównym powodem wyboru msi były przeczytane testy na temat: różnica pomiędzy i3 a i5 jest znikoma zaś różnica pomiędzy gt640m a 630m jest kolosalna, postanowiłem zainwestować w msi.

 

Co do touchpada, jest multidotykowy.. przeczytałem również na necie o jakichś problemach z kamerka i bluetooth - u mnie wszystko działa. Porty usb zostały u mnie powiekszone poprzez hub więc z tym też nie mam problemu.

 

W x-komie ACer v3-571 z gf640, prockiem i5 4 gb ram i 750gb hdd win7 kosztuje 2599zł. 100 złdrożej niż Msi w konfiguracji z i5. Szkoda, że acer nei ma wersji z i3 i gf640 to fakt bo była by znacznie ciekawsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie.

Czy pomiędzy laptopem za 2000 zł, czyli i3-3110M 4GB ram 500GB GT640m 2G a tym za 2500 zł i5-3210M 12GB ram 500GB GT645m 2GB byłaby bardzo duża i odczuwalna? Chodzi mi szczególnie o gry i grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...